MLSOTNÍK: Bread and Butter Pickles

Proč mají tyhle nakládané okurky tak zvláštní název nevím. Volně bych ho přeložila jako „okurky ke chlebu s máslem“. Možná si je lidé dávali do sandviče, možná jsou tak populární jako chleba s máslem – těch vysvětlení by mohla být spousta. Já jsem je začala dělat před mnoha lety, jejich chuť pro mě tehdy byla úplně nová a zcela jiná od těch „evropských“ a zachutnala mi převelice.

Když jsme bydleli ve státě Illinois, kde jsem měla velikou zahradu, dělala jsem je z vlastních okurek i cibulí. Tady si oboje musím kupovat, protože na mém záhoně se okurkám nedaří. Proto je nedělám každý rok, ale předloni jsem si na trhu koupila okurek celý košík a naložila jsem si jich několik velkých lahví. Protože jich stále několik mám, nebudu další dělat ani letos.

 Ale posílám recept, kdyby si je chtěl vyzkoušet někdo z vás. Jejich příprava je totiž velice snadná a chuť výborná – tedy pokud máte rádi trochu ostřejší a sladko-kyselou. Pokud ano, ujišťuji vás, že po otevření jedné středně velké sklenice už víčko znovu potřebovat nebudete. Okurky jsou vééélice jedlé, je to tak trochu „okurkové chutney“.

Budete potřebovat:

15 středních okurek (já používám střední hladké salátovky. Pokud použijete malé „uhrovaté“ nakládačky, tak bych jich dala víc)

 6 cibulí

 půl hrnku soli

 2 hrnky cukru (1 hrnek = 200 ml)

 2 hrnky octa (tohle je americký ocet, který je 5% – tak možná u vás jen 1,5 hrnku)

 1 lžička mletého zázvoru

 1 lžička kurkumy (turmeric)

 2 lžičky semínek celeru

 2 lžičky semínek hořčice

 1/2 lžičky mletého pepře

Neloupané okurky nakrouhejte na tenké plátky a cibuli na ještě tenčí (ručně to ani nejde, chce to struhadlo).

V míse promíchejte s půl hrnkem soli. Zalijte 3 hrnky studené vody (nebo více, aby bylo vše zakryté) a zatěžkejte talířem, aby směs zůstala pod vodou. Takto nechte stát 3 hodiny.

 Mezitím si připravte sklenice. Omlouvám se, ale bohužel nemám poznamenáno, kolik z toho množství je, naposledy jsem dělala dvojitou várku, takže toho bylo hodně. Ale třeba dokážete odhadnout podle nakrouhané směsi, kolik sklenic budete potřebovat. Ty dobře vypláchněte vařící vodou a nechte vykapat.

 Ve velkém hrnci si připravte „lák“. Přiveďte do varu a další minutu vařte všechny ostatní přísady. Zatížené okurky s cibulí sceďte a nasypte do hrnce s lákem. Nechte louhovat (na velice mírném plameni) 3-4 minuty s občasným zamícháním, až je vše hodně vařící.

Ještě za horka nalijte do sklenic. Bude-li třeba, nožem, nebo vařečkou do směsi na straně sklenice šťouchejte, aby uniklo co nejvíce vzduchových bublin. Pak rychle uzavřete. Já „zavařuji“ dvěma způsoby. Buď přes sešoupané sklenice položím „zmrzlou utěrku“ (tedy mokrou utěrku, kterou jsem si předem dala do mrazáku) aby víčka rychle prochladla a „vcucla“ se. Nebo celé sklenice ihned po uzavření obrátím dny vzhůru a ony se při vychlazení také přisáknou. Případný zbytek si dejte do lednice a můžete jíst hned po řádném vychlazení.

Zavařené vydrží hodně dlouho a nejlepší jsou studené, takže doporučuji před jídlem dát do lednice (ale není nutností).

Dobrou chuť!!!

Aktualizováno: 29.7.2010 — 17:13

117 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pingback: acura rl
 2. Pingback: refund tax claims
 3. Pingback: Wagi
 4. Pingback: Wagi
 5. Pingback: Photography
 6. Pingback: plumbers mesa az
 7. Pingback: learn chinese ipad
 8. Pingback: sim deals
 9. Pingback: bra types
 10. Pingback: free mlb picks
 11. Pingback: wheel repair
 12. Pingback: pasta recipes
 13. Pingback: lovefilm
 14. Pingback: maori tattoo
 15. Pingback: answering services

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

:) :( :D 8) :O ;) ;( (sweat) :| :* :P (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| :x (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN