MATYLDOVINY: Princi srdce mého

S Dede jsme se dlouho neviděly a chtěly se vidět, jenže u nás byla na hlídání Ciri. Na procházku s větším množstvím psů jsem se třemi psy jít odmítla, a tak Dede přijela k nám. Nepřijela sama, přijela s Rexem.

 

Jejich příchod sledovala před domem u tůje konsternovaná Adéla, která nevěřila vlastním kočičím očím, kdo že to k nám jde. Rex kolem ní profičel a ani se nezastavil.  Dede: on si jí totiž ani nevšiml, protože měl oči plné kavalírek:))

 

Dámy 🙂
Foto: Dede

 

Všechny tři psice byly zaujaty návštěvou, jen Karamel obhlídla velkého Rexe a s výrazem „jsem tím zájezdem vyloženě zklamaná“ odkráčela do domu, zatímco jsme se všichni usadili na terase. Dede: opravdu jsem ocenila přehled, s jakým Karamel i Vanilka vzaly Rexe na vědomí. Rex byl nadšen – má malé pejsky rád a umí k nim být ohleduplný, jen takřka nemá šanci se k nim dostat. A tady byly hned dvě a vůbec se ho nebály!

 

Ciri a Rex Foto: Mušketýr

 

Rexovi bylo horko, protože bylo fakt horko, a tak jsem odpískala pokusy s psí miskou a napustila jsem psům vodu na pití do babiččiny mísy na těsto, čehož využila i fletka Ciri.

Kavalírky se nakonec usadily k lidem, protože Vanilku Rex sice zaujal, ale ona nezaujala jeho, byl k ní jen zdvořilý. Karamel byla spíš zaujatá Dede Dede: Ano! Nikdy jsem nepotkala tak nedomazlenou fenku – oni ji snad celý den nepohladí 😀 Tedy, aspoň takové vysílala pohledy, když mě v podstatě vlezla na klín. Užila jsem si hlazení hebkého pejska:))

 

Ciri a Rex Foto: Mušketýr

 

Zato Ciri! Ta zřejmě došla k tomu, že potkala muže – psa – svého srdce a vinula se kolem něj jako liána. Házela na něj koketní pohledy typu „Ach, princi srdce mého, koukni, jak jsem úžasná,“ nastavovala tu ouško, tu bůček a Rex teda koukal. Ehm, nejen koukal. Zkusil všechno, co zatím z biologie zameškal, a kastrovaná Ciri mu dovolila. Nedovolila všechno, v poslední chvíli ho vždycky zastavila, ale během chvilky koketovala znovu.

 

Láska je láska Foto: Mušketýr

 

Dede: Co ti dva dělali, to nemělo se slušnou návštěvou vůbec nic společného! 😛 Buď to byly bláznivé honičky, kdy jsme tu zachraňovaly nádobí na stolku, tu jsem trnula o Matyldiny kytky. No, a to harašení! Mladistvý Rex neměl proti rafinované svůdnici žádnou šanci. Ovšem ukázal se být učenlivým žákem:))

 

Ciri a Rex Foto: Mušketýr

 

Po dvou hodinách hraní i harašení jsem ji zastavila a trvala na tom, že bude klid. No, není to můj pes, ale ukecala jsem to, a tak si lehli oba. Ciri se drobnými posuny snažila dostat k Rexovi blíž, protože jsme jí konečně dali na hraní psa správné velikosti!

 

Občas se i zastavili 🙂 Než Matylda uzemnila Ciri a já posléze Rexe 😀 Foto: Dede

 

Jenže bylo horko a odpočinout si museli. Naštěstí v tu chvíli si pro Ciri přijel Kuba a já jsem mohla přestat umravňovat. Rex pak neodjížděl úplně nadšeně, ale podle dodaných zpráv koketa Ciri spala dva dny

 

Aktualizováno: 14.5.2024 — 17:58

38 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Krásně jste si všichni užili. Kdykoliv vidím naše kočky rošťačit na zahradě, případnou práci přeruším, sednout si na židli a s úsměvem sledovat. No a hry psů je to ještě o mnohem lepší podívaná. Moc tu vířivou aktivitu oběma velkým hafanům přeji a dvěma malým dámám (hlavně Karamel) požitek z dostatku hlazení.
  Na fotky se tááák krásně dívá !
  Věta „Zkusil všechno, co zatím z biologie zameškal, a kastrovaná Ciri mu dovolila“ mě také rozesmála.

 2. Čtu, koukám na fotky a na tváři mám úsměv od ucha k uchu. To musela být pohoda! Šťastní psi, šťastní páníčci!

 3. Velmi idylické odpoledne pro dvounohé i čtyřnohé. Ciri a Rex úplně vyzařují vzájemně psympatie a výraz kavalírek je též velmi výmluvný

  1. Bylo to idylické, pokud započítáš, že jsme průběžně zachraňovaly nádobí na stolku (když se zrovna ti dva chovali slušně, aspoň mávali ocasy:)) a co chvíli se řítili Matyldinou (do té doby) upravenou zahradou:))

   1. No jasně, to přece k idyle patří! Procvičily jste si postřeh, smysl pro rovnováhu a ověřily, že stará dobrá gravitace stále funguje. No a Matylda si procviči úpravy zahrady, i když, hm, Hafina vzkazuje, že není lepších zahradníků než těch čtyřnohých

 4. No,paráda! To byl výlet,to byla návštěva,jedna velká óda na život se psem,tedy s víceropsy. Krásně jste si to všichni užili! A nás jste potěšili díky!

 5. to muselo být báječné odpoledne pro všechny zúčastněné 🙂 psí dámy se tváří tak důstojně a Rexík se vybarvuje do překrásného šedého vlka. nesmím zapomenout na paní Ciri, je elegantní jako všichni fleti – mám pro ně slabost 🙂 je legrační, že jí to vůbec nepřekáží v tom, přepnout se do verze “ poletucha “ 🙂

 6. Byla to báječná návštěva, užila jsem si ji taky. Rex taky, bohužel se prospal v autě cestou do hotelu (znáte Panskou Líchu? Úžasné místo, pokud milujete koně a venčíte psa:)) a žádná další únava se nekonala.
  Ovšem od té doby se snaží poznatky z biologie tak velkoryse předvedené Ciri aplikovat. Leč má smůlu. Ač je Ari hodná tetička, tohle netoleruje, takže dorostenec při každém pokusu dostane za uši.
  Ovšem s typicky Rexím přístupem hned poslušně uhne, aby vzápětí z povzdálí pozoroval, očima měřil úhly a vzdálenosti pro další pokus 😀 Je to věčný optimista, náš Rex 🙂

 7. Měli jste vy dvounozí mezi pozorováním, hlazením (a umravňováním) všech chlupáčků vůbec příležitost k pohovoření?
  Jsou nádherní, všichni.
  Achjo, nevím, jestli si páníci těch štěkáčků, co jsem v úterý při jedné ze svých nemnohých vycházek viděla, všimli mých hladových pohledů – tedy, abychom si rozuměli, nepředstavovala jsem si žádné štěkanátky, ale ruce zabořené v hebké či drsné srsti.

  1. MaRi, vždyť se vůbec neostýchej a páníčky oslov 🙂 na moji hlášku “ ten je tak krááásnej“ pravidelně pejsánek natáhne nos a hrne se seznámit – a páníčkové se potěšeně usmívají 🙂 další postup klasika “ můžu? jo, můžete, on je strašně společenský“. nebo, pravda: “ můžete, ale radši nehladit, nemá to rád.“ to pak meleme a pes pozoruje 🙂

 8. To si to Rexík s Ciri teda parádně užili.
  Fotky jsou krásné a na té jedné jsou kavalírky nádherně vykulené.
  Jen mě chybí fotka konsternované Adélky. To bych chtěla vidět.

 9. Rex je nádhernej fešák, vůvec se Ciri nedivím. Všechna psiska jsou krásná, já vám je úplně obyčejně závidím 😀
  Kočky jsou fajn, ale psi to prostě nejsou 🙂

  1. Malý pejsek s malou pejskou byli potěšeni, nakonec i malé pejsky byly nadšeny, protože s ejim dostalo pozornosti a piškotů, stejně jako malým velkým 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN