O Dedeníku

Dedeník je nový název pro stránky původně nazvané Náš Zvířetník, které sloužily jako dočasný (2010-2013) azyl pro Zvířetník Neviditelného psa poté, co byly na Lidovkách zavedeny registrované diskuze.

Původní Zvířetník, coby stránky, kde se scházeli milovníci zvířat, založila a vedla Michaela Neffová na Neviditelném Psu Ondřeje Neffa. Po její smrti v srpnu 2002 jsem po dohodě s Ondřejem Neffem přebrala stránky do své správy já a postupně jej rozvíjela do deníku s podstatně širším záběrem. Vedle mé vlastní rubriky BTW a Portrétů, kde mohou čtenáři představit svoje zvířecí přátele, vznikla celá řada dalších nezvířecích rubrik – Člověčiny, Mlsotník, Rozcestník, Rozhledník a nakonec upovídaný Chatník, určený pro lenivé letní soboty.

Kolem Zvířetníku se s postupem let vytvořila neobyčejná komunita přátelských lidí – Zvířetníků, kteří se dnes nescházejí jen na internetu, ale i v reálném světě. Každoročně se na jaře pořádá Zvířetnické setkání – dvoudenní akce plná legrace a soutěží. Během roku se Zvířetníci nepravidelně setkávají v Praze na populárních Praženích a v Brně ne neméně populárních Brněních. Zvířetníci nejsou uzavřená skupina, připojit se může každý, ať už je v majetku nějakého zvířecího miláčka nebo ne. Stačí dobrá vůle.

Diskuse na Zvířetníku jsou podle okolností virtuální hospůdkou, poradnou, místem společného držení palců kdykoliv to kdokoli potřebuje, místem smíchu, radosti i sdílení toho horšího, co život přináší. Vždy ale byly svobodným prostorem slušných lidí, kteří dokážou respektovat názory ostatních, a jako takové se zatím vždy dokázaly uhájit. Zvířetníci vždy ctili právo kohokoli vystupovat způsobem, jaký si zvolil – anonymně nebo pod svým jménem. Chceme pokračovat v této svobodě dál – a proto jsme se přestěhovali z Lidovek a Neviditelného psa.

Doufám, že se vám zalíbí i v naší nové hospůdce – jste všichni srdečně zváni.

Dagmar (Dede) Ruščáková

 

Aktualizace k 2. 10. 2013: 

Náš Zvířetník jako veřejný deník je zrušen, Zvířetník jako komunita se k 1. 12. 2013 přestěhoval zpět na Neviditelného psa – zatím stále po mým vedením.

V současné době Náš Zvířetník stal cele deníkem Dagmar Ruščákové a jejích případných hostů. 

 

Ke dni 3. 9. 2014 byl Náš Zvířetník definitivně přejmenován na Dedeník.

 

Vydavatel Našeho  Zvířetníku – Dedeníku:  Ing Dagmar Ruščáková

Sídlo redakce: Doubravice 23, 544 51

Kontakt: dagmar.ruscakova@gmail.com

33 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Smim se na vás v případě potřeby obràtit či být nápomocen rád bych přiložil ruku k dílu

 2. pro Petru Kolaříkovou
  Ahoj Petro,
  mám pro Tebe starý film z obory Hvězda, Po letech jsem si nechal Gapafil přetočit na dvd a dá se to posílat. Pošli mi adresu.
  Papa 😀
  Gapa
  hajekvajt@seznam.cz

  1. Petra je tento týden na dovolené – a asi by to tady nenašla. Přepošlu jí tento vzkaz na emailík.

 3. Já už jsem tu strašně dlouho nebyla a ještě déle nepřispívala. Konstelace nějak nebyla dobrá. Ale už se zase pomalu vracím a koukám, koukám. To znamená, že Zvířetník už od toho 15. února nebude pod Lidovkami?
  No neva, dám do záložek novou adresu a jedeme dál.

 4. DEDE!
  Přečetla jsem si a normálně tu slzím (to víš, stará plačka). Ty jsi tak krásně a výstižně napsala „o nás“.
  „Zvířetníci vždy ctili právo kohokoli vystupovat způsobem, jaký si zvolil – anonymně nebo pod svým jménem. Chceme pokračovat v této svobodě dál“ – svatá pravda – kdo jednou byl svoboden, ten se jen těžko vrací pod jho (Y) 🙂
  Děkuju (L)

  1. Milá YGO, lépe to snad ani nejde říci,s dovolením se k |Tobě připojuji.
   Děkuji. (L)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN