HOST DEDENÍKU – DavidL: Hudební hádanky (47)

Každý má svůj ranní rituál, aby se ráno nastartoval k celodennímu výkonu. Někdo kafe, někdo čaj, jiný zase hudbu. Někdo rád dobře posnídá a pak jede do práce, jiný to má naopak. 🙂
Nápověda:
Skupinu momentálně nebudeme hledat na starém kontinentu. 🙂

Rádio budí mne, hlasy z něj jdou
a hudba line se tmou
Píseň, jež pouští, je podmanivou
jak hraje rádio, tak zvedá náladu mou.

Na cestě do práce mi připomíná,
že z rádia mi hudba zní.
Cesta do práce mi ubíhá
a cítím, jak nová síla se mi vlévá do žil.

Beatové rádio, z nějž hudba se line,
přináší nové písně plné energie
Písně nám známé, jež nestárnou s časem,
až zdají býti se nesmrtelné.

Moderní muzika i staré klasiky
plní srdce mé
nejsou upejpavé.
A je jen otázkou tvých priorit
tvých vlastních
zda chceš mít svobodu v tvoření
či jen sbírat ceny
a dělat stálé kompromisy.
Zbavit se iluze integrity.

Beatové rádio, z nějž hudba se line,
přináší nové písně plné energie
Písně nám známé, jež nestárnou s časem,
až zdají býti se nesmrtelné.

Ze slov jsou zisky
a také platinové desky
i plné sály.
A jako ozvěna zněl
zvuk peněz,
zvuk peněz,
zvuk peněz.

Aktualizováno: 1.5.2024 — 21:17

50 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zase zcela OT – mám veselou historku ze včerejška.
  Máme zahradu tady v Brně, v Jundrově, říká se tomu tam Juranka. Naše zahrada je soukromý pozemek, moje máti se svou kamarádkou ji koupily v roce 1977 od jednoho starého pána. Kousek od nás je zahrádkářská kolonie na městských pozemcích. Protože ten náš kopec je fakt suchý, skoro tam neprší, zahrádkáři si zřídili vodařské družstvo, vedou vodu z ulice pod kopcem a mají tam nějaké nádrže. K čerpání vody potřebují elektřinu. Donedávna byli připojení na sloup naší bezprostřední sousedky, která na zahradě trvale bydlí. Nějak se nepohodli a ona je někdy v únoru odpojila. Pak začali vyjednávat s náma (taky máme svůj vlastní sloup), vše bylo v pořádku, jen si začali klást stále větší požadavky, nakonec chtěli, abychom jim na náš pozemek zřídili věcné břemeno, což jsme odmítli. No a včera na nás kvůli tomu normálně zavolali policii. Ještě teď jsem z toho v šoku a zároveň se tak napůl směju. Co si asi mysleli, že tímhle dosáhnou? Zajímavé je, že si stěžovali na nás a ne na tu paní, která je odpojila a tuhle situaci způsobila.
  Co vy na to?

  1. Že jsou neuvěřitelní. A pokud chtějí elektřinu, mohou o ni zažádat a mít svůj sloup. Kousat ruku, která je krmí, je velmi stupidní nápad.

   1. Že jo, přesně. Můžou si zažádat o vlastní sloup a zaplatit si ho. Asi si mysleli, že nás trochu postraší a dáme jim tu elektriku zadarmo. Navíc ani tu vodu od nich nemáme, sbíráme si vlastní dešťovku.

  2. a Policii na Vás zavolali PROČ??? nejste povinni nikomu třetímu poskytovat energie, za které platíte… a stejně tak ta paní, která to činila z laskavosti k zahrádkářům a jistě za nějaký drobný obolus. to je vrchol drzosti, co páni zahrádkáři zkoušeli 🙁 takže se trochu divím, že PČR přijela a něco vůbec řešila 🙂 a dopadlo to jak?

   1. Zatím nijak, jen jsme podávali vysvětlení (nevím proč). Jaké měla podmínky paní (sousedka), to netuším, nebavili jsme se s ní o tom. Paní sousedka s manželem se teď odstěhovala do Hamburku, prý tam budou pracovat, aby měli nárok na německý důchod (oba jsou řidiči MHD). Teď na sousední zahradě bydlí její dcera s partnerem a dětmi – a ti se opětovnému připojení na ten jejich sloup vůbec nebrání, jen je holt ti zahrádkáři-vodaři nepožádali.
    No, každopádně, musíme si tu zahradu co nejdřív pojistit, pro jistotu, fakt nevím, co od těch zahrádkářů-vodařů čekat. Včera bylo před naší zahradou veliké srocení lidu a prý na manžela docela dost nepěkně pokřikovali, kdoví, čeho jsou schopní.
    Fakt mi z toho jde hlava kolem.

    1. v takovém případě volejte Policii Vy dva… minimálně je to přestupek, případně i pokus trestného činu ( nevíme, co by mohl dav jednomu udělat). a vůbec, za takové chování ať si požádají o vlastní sloup. není ničí povinností dotovat drzé lenochy ( to možná přeháním, ale drzí jsou). pokud jste podávali vysvětlení, na protokolu musí být psáno v záhlaví, v jaké věci podáváte vysvětlení. a doporučuji, jestli se to neprodleně nevysvětlí nebo nezlepší, jděte za advokátem o radu a zastoupení.

     1. Asi to tak dopadne, navíc už řeším i to pojištění. A ještě pořád mi nepřestala jít hlava kolem z toho všeho.

  1. Tak dnes jsem neměla ani tušení! Nicméně jsem si užila historky, které jste k tomu napsali 🙂
   Text se ti povedl, ale písnička sama mě nějak neoslovila.

 2. na první poslech (pro posluchače, který rockovou hudbu neposlouchá) se zdá, že zpívá žena… jedák zpěváka je trochu zavádějící 🙂

 3. Zajímavost:

  Píseň je o rozhlasové stanici, která jako jedna z prvních v Kanadě začínala hrát v rádiu rock. Zajímavostí je, že s největší pravděpodobností skupinu, která píseň složila, nikdy nehráli.

   1. Tak verze u písně a u rozhlasové stanice se liší. 😀

    U stamoce ke psáno, že je hráli převážně u nich, když je v jejich začátcích nechtěli hrát jiná rádia. 🙂

    Což mi přijde logičtější než kdyby skládali hudbu na rádio, které by je nehrálo. 😀

    1. Až to pak odhalíš, přepošlu sem výklad textu a okolnosti vzniku. Ty to samozřejmě znáš, ale ostatní možná ne.

     1. Jinak – pracovně už jsem snad vybředla z toho nejhoršího, vždycky v březnu, dubnu a květnu mám strašný nápor, dělám zprávy, které se v této době posílají na Komisi, už budu mít hotovo.
      Jestli Vás zajímá situace s rezidui cizorodých látek a kontaminantů v potravnách živočišného původu, jako každý rok je situace výborná, ze 102 431 vyšetřených vzorků bylo jen 0,03 % pozitivních.

     2. Vysvětleno je to na Wiki k danému rádiu, jak jsem posílal odkaz pod řešení.

      Okolnosti samozřejmě pošli. Informace se hodí vždy. 🙂

          1. Ale přiznám se bez mučení, že to fakt není můj šálek kakaa, poslouchám trošku jiné věci.

 4. Nápověda č. 3:

  Píseň vyšla i jako singl a také jako součást sedmého řadového alba skupiny.

 5. kapelu jsem už uhodla – dneska taky hádám 🙂 písničku zatím ne, ale přijdu na to, tuhle kapelu mám ráda a na Beatu v Pípě ji hrají dost často 🙂

 6. Nápověda č. 2:

  Skupina je ze země javorového listu a ledního hokeje. V roce 2018 ukončila svou činnost z důvodu nemoci jednoho z jejích členů.

 7. nebudeme-li momentálně muzikanty hledat na starém kontinentu, vyskytují se tedy v Novém světě a řádí tam na koncertní šňůře?

 8. Nápověda č. 1:

  Píseň je inspirována jednou rozhlasovou stanicí. Název písně je zároveň také sloganem této již neexistující rozhlasové stanice.

  1. Hm, stanice sice neexistuje, ale song je pořád aktuální. A dobře napsaný.

   Hádat začnu, až začneš poslouchat klasickou operu nebo český folk a rock, do té doby se nechytám. 🙂

   1. Což o to, český folk nebo rock poslouchám také. 🙂 Ale tam to jde blbě přebásňovat, z češtiny do češtiny, aby to bylo podobné. 🙂

       1. Něco ve stylu, co jsme zpívali jako puberťáci. 🙂

        Je to paráda,
        lehnout si na hada
        a snít si.

        Se znmijí pod hlavou
        usínat s představou,
        kdo mne vzkřísí.

        😀

      1. dozněla Košilela odletěla, odletěla…pospíchá Kalhotela, by ji zvládla dostihnout. Jak rychle rukáv se táhne, tak svižně puk na kalhotě se láme…nedostihla Kalhotela 😀

    1. třeba malinká změna: Víno je mou krví a do rumu si dávám čaj. Vstávám o půl šestý a lidi na mý rady čekaj 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN