KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (41) Euforie

14. 9. 2008 Jsem velkorysej kocour. Rozpracoval a dokončil jsem nový významný spis. Věnuji ho Kalassymitě. Nazval jsem ho Opakování matka moudrosti, ale nic se nemá přehánět. Rád poskytuji odpovědi a vysvětlení, ale po třicáté opakovaná stejná otázka už není inspirativní. Vetkl jsem tedy výsledky svých poznatků do spisu:
 

 

Ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali. Ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali. Ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali. Ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali. Ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali.

Už ses mne ptala desetkrát, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, hele, zeptej se spíš hrocha, nějak podezřele se olizoval, hurá, jde za hrochem, konečně klid, aha, tak nic, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, nejsou mezi Kaktusama v koši, jo, aha, nejsou, tak nic, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, to je jak u blbých, co jsem tady pobočka Ztrát a nálezů.

 

 

No nejsem, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, zeptej se Tsunamissy, kdo ví, jestli nezačala u fousů a pak se neovládla a pokračovala… Fuj, to jsem se lekl, nic, dobrý, to se jen Kalassymita drápy a zuby ptá Tsunamissy, jsem zoufalej kocour, Kalassymita se vrací, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, co to děláš, jo tak, myslíš, že by mohli být v lednici, to pochybuji, jau, jsem neřekl, že jsem je strčil do lednice.

Ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, ne, opakuji po dvacátédruhé, fakt jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, zato vím, že jsem rád, že mohu chvíli meditovat na gauči bez pocitu, že mne smete tornádo, ne, ne, jau, jau, jsem to tak nemyslel, to víš, že jim rád dělám doskočiště a model lovené kořisti, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali.

Hele, Lassy, ty to kuřecí jíst nebudeš, aha, nebudeš, jo, počkáš na piraně, dobře, tak já bych si s dovolením vzal za tebe, jsem blaženej kocour, konečně jsem se nafutroval bez pocitu ohrožení, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, ono taky kdo ví, jak hledáš, musíš to brát systematicky, jo, jasný, rozumím, to kdybych ti neporadil, tak tě to nenapadne, jsem rád, že uznáváš mou nepostradatelnost.

 

 

Ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, ne, Lassy, opravdu jsem je neviděl, neslyšel, nesežral, nevím, kde jsou, nepotkal jsem je a nevim, kam se schovali, teda ale to už je opravdu divné, Kalassymita snad neumí hledat nebo co, půjdu jí pomoci, nebo se z toho vyptávání okotím… tak kde začnem.

Jo, tady, hele, hrochu, neviděl jsi, nesežral jsi… aha, už se tě ptala Kalassymita, to je poprvé, cos něco nesežral, děláš pokroky, hochu, tak jdem dál, hej, ty tam pět metrů ode mne, Tsunamissy, neviděla jsi… jooo, jo, dobrý, nemusíš ke mně chodit, neviděla a neoholila, dobře, pokračuji v pátrání… za skříní, ve skříni, v pračce, za pračkou, pod pračkou, v myčce, za myčkou, pod regálem, na regálu, před pikolou za pikolou nikdo nesmí… ne, zpět, to je jinej spis, tak ještě kouknu tam a sem a tamhle a… a hele, oni tu fakt asi nejs…

Nejsou tu!! Tři tečkovaní teroristi tu nejsou!! Jsou pryč!!

JOOOOOOOOOOO!

COO? Zas nějaká otázka??

Tss. Tsss. Jaký blbnutí? Jakej amok?? Jakej vřeštící cvok??

Normálně nadskakuju nadšením, hrabu všemi čtyřmi ve vzduchu a zpívám svůj nejnovější spis!! Myslím, že zatím nikdo nic lepšího nenapsal. Jmenuje se Óda na radost.

Piškot Pišutka v. t.

 

Aktualizováno: 6.2.2013 — 19:36

153 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dievčatá,zase len prelietavam,som roztekaná.V týchto chvíľach Tomča zase operujú/miesto pondelka,v nedeľu-a potom,že Rakušáci sú lenivejší Nemci/Snáď to bude posledný výkon.A Dede máš pravdu-som nervozna,že si predstavujem všetky komplikácie,ktoré môžu prísť.Sestra je pediater,tak to berie uplne inak.
  Holčičky-kytičky sú rozkošné.Piškútek nemá chybu,ale vychutnám si ho neskoršie.
  Pú-predsa ako si písal ten príbeh s mužom a studňou,tak si napísal,že všetko o tom nemôžeš povedať a to ma „žerie“už dlhší čas.spomínaš si?
  Dievčatá americké,som rada,že to mmáte.Nedávno som čítala od nejakej astologičky-veštice o anjelikoch strážnych,samé blbosti/ako čo robia,kde idú, keď človek ,ktorého strážia, umrie a podobné plky.Ale napísala,že vždy,keď si spomenieme na anjelíčka,alebo ho vidíme,tak sa nam rozjasní tvár a bezdečne sa usmejeme.Všímam si to a je to tak.Tak sa usmievajte.

  1. Drzim palce, Verenko. (h) Ty obavy mas profesionalni, protoze vis. My laici holt do spitalu napochodujem (nebo nas privezou), reknem si otcenas, a pak zasnem, ze aano. Kdyz jsem mela na Duke univerzite tu operaci krcni patere loni v unoru, tak jsem jednak vedela, ze ten neurochirurg je na toto nejlepsi siroko daleko a na resume ma odbornych publikaci snad 4 stranky. Jenom na audienci un nej se ceka az pul roku. V mem pripade mi volali snad za dva dny, co dostali moje MRI, a ze jestli bych tam nemohla prijet do tydne. Coz doklada, v jak spatnem stavu jsem byla. Po audienci byla operace za 10 dnu. Druhak jsem vedela, ze je to velmi nabozny clovek, pentecostalni, a ze venuje spoustu sveho casu dobrocinne cinnosti v Ugande. Travi tam dost casu, ze operuje a zaroven uci mistni doktory.Krom toho vyuziva znacne zdroje Duke University tim, ze treba kdyz vyradi nejaky drahy pristroj, protoze se koupi ten nejnovejsi model, tak zarizuje, aby se to poslalo do Afriky. Proc to ale vcil rikam je, ze kdyz uz jsem lezela v te pripravne mistnosti pred operaci, tak za mnou zasel pohovorit – a namalovat fixkou, kudy ten krk nariznout – nacez tento vynikajici chirurg mne vzal za ruku a pravil – a ted se budem modlit. Ne, ze by se mne ptal, jestli se muzem modlit, proste se budem modlit. A v tom protestantskym stylu, kdy kazdy si tu modlitbu tak nejak slozi sam k prilezitosti. A dojmulo mne to, protoze dekoval Bohu, ze ma schopnost lidi lecit, a aby mu i tentokrat pomohl, aby mel ruku jistou, a radu jinych veci. Byla v tom pokora. Rikala jsem to pak sestrenici, ktera byla dlouha leta anesteziolozka, a neni zvlaste nabozensky zalozena, ale rikala, ze stejne pri kazde operaci si rekla modlitbicku, protoze jenom lekar vi, co vsechno se muze zvrtnout.

   A andelicky mam rada. Od doby velmi detske, kdyz nas tata mel kazdovecerni mantru: „decka, vycurat, pomodlit a spat“. A to jsme udelali otcenas a „andelicku muj straznicku“. S mym dobrodruznym zivotem a ruznyma peripetiema nekdo snad fakt nade mnou drzi ochrannou ruku. A uz z toho asi musi bejt unavenej.

  2. U tebe je to profesioální deformace, Verenko. Prostě víš, co se může stát, a tak zprávy obracíš shora dolů, jestli v nich nenajdeš něco znepokojivého. Ale oni to zvládnou, uvidíš.

    1. šila kamarádka – jen je Betce úzký přes hrudníček… neb dáma je stále trochu macatá

  1. Jsem ráda, že se to lepší. Jo teploučko na bedýrka, to dělá pravé divy. Do jara bude líp a mezi tím se Betka naučí chodit pomalu a DŮSTOJNĚ!!! jak se na dogu sluší a patří. Mávám na Sever a furt držíííím (y) !

   1. nevěřím, že se to naučí. Snažím se, odměňuju „správné“ chování jako u štěníka… ale prostě ona musí dusat jak stádo bizonů, musí „hrozit“ i když nikde nikdo není (klidně i v pět ráno, kdy fakt nehrozí žádný náhodný kolemjdoucí) a skáče na ten plot… Přitom téměř vždy se viditelně zhorší – a stejně toho nenechá – a tu bolavou zkušenost už má měsíc… Každý den alespoň jednou „ujede“ a plotové šílení předvede… Já mám infark a ona je vysmátá, jak to všem nandala

    1. Odměňuješ správné chování? U Betky? U plotu??? (chuckle) Néé, promiň, vím že pro tebe je to o infarkt. Ale sama víš dobře, že Kosatčinu nejoblíbenější zábavu těžko měnit. Tak ať hnátičky co nejlíp drží! (inlove)

  2. To je dobře, že to je líp… ale takhle šidit šudinkou maličkou a trajdat bůhvíkde a ani jí neříct kam! Jak má mít chůdě ubohý přehled? Pak musí lítat kolem plotu a všechno zjišťovat! 🙂

   1. Beta kecá, aby byla zajímavá – vždycky (wait) ví, kam jedeme . Jednak to není celý víkend – jen vždy jedno víkendové odpoledne – oběd zvládáme ještě doma. Minulou neděli byla doma 4 hodiny a včera tedy přes dvě venčení – ale dvě proto, že jsem babče řekla, že budeme v osm doma a dorazili jsme ve čtvrt na devět… a babča chudinku rozespalou vyhnala na mráz (chuckle) ) Byli jsme v Praze – a Betka rozhodně na vinohradské akce nemůže (netahali bychom ji, ani kdyby byla ve formě)

  3. To je prima, že Betynka zase podává pravidelné hlášení. (h) A kabátek jí mocně sluší, barvu jste vybrali dobře, úžasně jí jde k pleti. (nod) (y)

   1. (y) Ten je pro Betu, (inlove) ať nožičky slouží a (y) ten je pro tebe Xerxová, ať tě z Bety neklepne 🙂 (whew)

 2. Luci, na te trojkocici fotce – to jste nacvicovali jak se seradit pro skupinove foto? A cerny hrosik na te fotce vypada moc krasne. 🙂

  1. Hani, kdepak, s nimi se nacvičovat moc nedá, no, ještě tak, když mám v ruce návnadu ( šunku), tak to chvilku vydrží zapozovat. Tahle fotka vznikla náhodou, kupodivu se na to okno nasáčkovali dobrovolně 🙂

 3. Epulko (inlove) , jak jste na tom v Portlandu? Koukala jsem na fotky a vypadá to dost hrozně. (tmi)

  1. doufám, že tam je klid. Epulka sídlí na druhém pobřeží, než řádil Nemo.
   Ještěže naši mládežníci jsou už doma – tam je to horší…

  2. U nás na západním pobřeží je klid, klídeček. Ale v Portlandu, ve státu Maine jsou zasypaní sněhem. Tady je klasická oregonská zima….. Prší, prší, prší, chvilku slunko a pak zase prší. Některé dny v noci klesne teplota pod nulu a ráno je na chodnících a silnicích pěkná klouzačka. Už se těším na více slunečných dnů, ale musím si počkat do dubna.

   1. Ahaaaa, takže není Portland jako Portland. 8-| 🙂
    Každopádně jsem ráda, že Ty jsi v pořádku. (inlove) (wave)

  1. Jémine, to už budou tři roky?!? Neuvěřitelný, jak to uteklo. A z okatýho mimi je princezna. Obě holčičky jsou krásný (sun) .

 4. Jen aby to matka moudrosgti se svým opáčkem milý pane Profesóre, nepřinesla nový tečteroristy (angel)

  1. Tak ještě překlad: Jen aby to Matka moudrosti se svým opáčkem, milý pane Profesóre, nezvopákla a nepřinesla nový tečteroristy… (whew)

 5. Asi sa opakujem, ale kam sa podeli tečky?
  OT – z mojej Levice sa na staré kolená stala kočka maznací a chovací. Vyskočí mi na kolená, zvinie sa do klbka a pradie ako traktor. To by bolo O.K., lenže ona pri tom slintá ako Bernardín 🙁 . Takže behom 1 minúty sme mokré obe. Papierová vreckovka položená pod bradičku nepomáha – tá je okamžite zmuchlaná a uterák vždy poruke nemám. Je to normálne, aby kočkanda pri mazlení takto slintala?

  1. Koťata odešla do nových domovů – Kalamitka i Tsunamka jsou překrásné bengálské kočky a jejich potomstvo se rozeběhlo ve stanovený čas dělat radost (chuckle) do nových smeček.

   1. Źuby to aši nebudú, lebo kočkande z papuľky nepáchne. Pokiaľ si mi dovolí prehliadnuť papuľku ( ešte stále je to Levica), žiadny kameň som nespozorovala. A slintá len keď sa muchlujeme. Inak nie.
    Inak odkaz pre Dede. Milá Dede, bola by som rada, keby sme si všetci zvieratníci Tykali.Ja viem, že som trochu konzervatívna a škrobená, ale prosím, aby mi VŠETCI zvieratníci tykali, a ja budem im.
    Oslovila som viacerých vetov a podarilo sa mi zohnať kontakt na pána, kt. ponúka hotel AŽ NA 3 MESIACE pre pesov a kočky. Takže až sa mi podarí vycestovať za prácou do zahraničia, mám o Levicu postarané. Ľudia, držte mi packy (mm) .

    1. Zabudla som dodať, že u nás sa o žuby štaráme. Keď som išla na operáciu slepáku, tak anesteziologička aj chirurg sa ma 3x opýtali, či nemám protézu. našťastie nie, fšetky žuby (aj keď poplátané), sú moje. Našťastie mám zuby po ockovi, ten si uchoval vlastné zuby až do 70-ky.

     1. Hi hi, zuby … doufám, že já budu mít zuby jako moje babička. Koncem února jí bude 90 a stále má svoje zuby. Sice už ne všechny, hlavně vzadu jsou už prořídlé, ale vpředu má všechny a stále se svými zuby v pohodě nají (i ořechy jí veeeelmi ráda 🙂 ).

      Co se týká slintání koček při předení, taky jsme jednu takovou kdysi měli. Předla hodně, ráda, nejlépe u někoho v náruči (mazlivka) a strašně při tom slintala, občas měla kolem papuly úplně pěnu. Byla zdravá, se zuby nikdy problém neměla, odešla (byla uspána) v cca 14 letech na nádor na plicích.
      Koček se u nás vystřídalo víc, tak strašně slintala jen jedna. Asi to občas bývá.

  2. Tečky postupně odešly (teda, odešli, neb to byli až na jedinou holčičku,která s námi ještě nějaký čas zůstala, kluci)do nových domovů k novm obětem…ééé, šťastným majitelům. Oběti byly pečlivě vybírány systémem tzv. lustrací, které byly kombinací bezpečnostních prověrek CIA, FBI a BIS. Musím říci, že dnes, kdy uplynuly 4 roky, spokojeně vím, že se lustrace vyplatily a všichni tečkovaní darebáci se mají královsky, se všemi obětmi jsem v kontaktu a tedy vím, že všechny oběti přežily a to dokonce s pýchou, že je právě tečkovaný terorista vlastní. Jeden klučík je v Olomouci, tři v Praze, jeden na severní Moravě a dva tady u nás v Jihočičsku. Je to strašně těžké, vybírat nové majitele.Předat vlastně cizím lidem vymazlené, vypiplané „dítě“, které člověk viděl vyrůstat od bezmocné pištící myši přes neohrabané, ale usilovně akční batole až po už šelmovité dráče…to je fakt děs. A tím hůř, že matinka Lassynka své dětičky fakt zoufale volala, hledala…a to i ty Missynčiny.Missy naopak vypadala, že je ráda, že ty hemžící se příšerky konečně odkvačily zlobit jinam 🙂

   1. Keď som prvýkrát spala v dome u mojej svokry, sused predal teľa od svojej kravičky. Krava nariekala celú noc a hľadala svoje teliatko. Tej noci sa nevyspali ani horní, ani dolní susedia ]:) .

 6. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Vstávat, vstávat a cvičit (wave) Betka už si dala tryskové rovinky u plotu (nikde nikdo – jen z čiré radosti), skákala jak klokan (z čiré radosti z pohybu), poběhala, prozkoumala zahradu… Asi měla radost, že včera jí bylo o velký kus líp (inlove) . Bojím se bojím, že po dnešním aktivním ránu jí bude zase hůř… (fubar)

 7. Přeji hezkou neděli všem.(sun)

  V pátek jsme byli se Sadie na 2 hod. procházce. Asi půl hodiny chůze od nás je čtvrť, kde snad v každé druhé zahradě je pes. Tady po ulici moc lidí nechodí a se psy jen velice vyjímečně. Takže Sadie mezi psy vzbudila patřičný rozruch. A narazili jsme tam i na tohle psí kvinteto. Viděli nás už z dálky a přestože jsme šli na druhé straně silnice, štěkali jako diví dokud jsme jim nezmizeli z dohledu. Sadie byla poslušna manželova příkazu, tak na psy jen asi 2x kníkla (nezaštěkalä)a v klidu mašírovala dál.
  A ještě jsem přidala obrázek na tašce, kterou jsme nedávno dostaly. Je od jedné zvířecí organizace, kterou podporujeme a trefný obrázek se mi moc líbí.

  http://marickac.rajce.idnes.cz/psi_kvinteto

  A pro LenkuS – ano, kvetoucí narcisy jsou ty z rozpíchaných cibulek a vypadá to, že jich bude hodně.

  1. MARIČKO, HURÁ,POVEDLO SE NÁM ZVÍTĚZIT A TY MÁŠ JISTĚ Z KEVETOUCÍCH NARCISEK NEJMÉNĚ TAKOVOU JAKO JÁ, PROTOŽE SE TO POVEDLO NÁM OBĚMA. A Ž DOKVETOU, NEZAPOMEŇ JE HNEDLE ZAS VYRÝT A ROZSADIT.DĚLÁ SE TO FAKT A NEJLÉPE KAŽDÝM ROKEM NEB ASPOŇ 1X ZA DVA.A´T SE TI KYTIČKY DOBŘE VEDOU A KRÁSNĚ KVETOU .

  2. Omlouvám se za chybu. Včera večer, jak jsem psy počítala – zde je to „kvarteto nebo kvintet“, tak jsem to pak i blbě napsala. Došla mi to až v posteli a to už jsem byla líná vstát a opravit to. Tak tady je opravený odkaz, ten první už asi nebude fungovat. U vás je odpoledne, my teprve jdeme snídat. Pak si dočtu co je tu nového.

   http://marickac.rajce.idnes.cz/psi_kvintet

   1. Jéé, Maričko, vybavily se mi díky obrázkům vzpomínky tak živě. Asi jsem to tu svého času dávala k dobru. Když jsem chtěla buldočíkovi udělat obzvlášť radost, vzali jsme to na psí louku oklikou, vilovou čtvrtí, kde měli psy za každým plotem. A Péďa si to užíval náramně. Malé uvřeštěné smetáčky i střeďáky ostentativně ignoroval, jen jim najust občurnul plot, zato s rotvajlerem si důrazně pohovořil 😀 . No, neprovokovali jsme často. O to větší radost však 🙂 .

    Vy jste však museli působit obzvlášť exoticky. Když jsme u toho, jak vlastně pejskaři i vás řeší venčení? Pokud tedy řeší. Můžou pejsci někde poblíž na volno?

 8. Piškote, Piškůtku, pane profesore…….. co budete dělat, teď, když za každým rohem nečíhá tečka??? (rofl)

 9. LUCKO A PIŠKŮTKU, OMLOUVÁM SE ZA DRZOST. MUSÍM SEM NARVAT JEDNO OT PRO DEDE. DEDE, PŘED CHVÍLÍ JSEM UČINILA 2 POKUSY, ABYCH ODESLALA 1. DÍL SLÍBENÉHO TEXTU.POHLEDEJ B VE SPAMECH, JU?

 10. Pane profesore, to jsou starosti |-( Musím říci, že jsem nevěřila vlastním očím, když jsem četla, že je úpěnlivě hledáte. Kdo by to byl řekl (chuckle) Jste neuvěřitelně statečný kocour, jehož sláva se až hvězd dotýká (blush) (clap) (sun) (dance)

 11. Nakukujem a všetko čítam,len nejak nemm také rozpoloženie,aby som komentovala.Ale aj tak Pu je úžasný bojovník,som strašne rada,že to svinstvo porazil a čakám hrozne na objasnenie tej záhady,čo nemôže objasniť-vieš ktorej Pú?
  No a Ben smutný múdry psík teda bude mať domov-výborné.A aj náš Tomík je lepšie-noha je ružová,prekrvená,funkčnosť a citlivosť zachovana/tak sa zdá/ zajtra alebo v pondelok bude mať ďalšiu op.Hovoril mi,že starostlivosť a prístup je užasný od sestričiek po doktorov,tak sme spokojnejšie a hádajte,čo som si dala? Správne.No alkáčka.

  1. Na Tomíka myslím – a jak to tak čtu, zřejmě se u něj jedná o nějakou rozsáhlou tříštivou zlomeninu? Držím palce, ať se v pondělí operace zdaří a ať je (pokud možno) operací poslední (y) (y) (h) (h)

   A ty, milá Verenko, si dej stopečku ještě do druhé nohy – myslím, že jsi toho v poslední době moc nenaspala (hug)

   1. Přilípnu se k Yze – Verenko, Tomíkovi držím palce od začátku a taky věřím, že ty stopečky potřebuješ (inlove) Je mi jasné, že tobě je nejhůř, protože si jako profesionál dokážeš představit v všechny možné komplikace, na které, my, laici, prostě nestačíme. (h) Ale vypadá to, že se to krůček po krůčku lepší, ne? Rozhodně dej zase vědět 🙂

  2. Verenko, usmiva se na mne krasny zcesovaly andelicek a tise zvoni zvonek. (h) A jsem rada, ze Tomik je v dobre peci. Nicmene palce drzim. Jo, ti synovci a netere… Mezi Chetovou a moji rodinou jich mame 10. Vlastne 11, kdyz pocitam praneter. A vsechny je mam rada.

   1. Hanko, náhoda, sobotní(zatím ještě) pošťáci doručují ve stejnou dobu :-)) ! Zrovna jsem jdu, abych nahlásila. že asi před půl hodinou manžel přinesl ze schránky též obálku od Epulky. Byl v ní krásný zvoneček a andělíčka od Verenky. Ani to nebylo v té bublinkové obálce nijak pomačkané. Tedy tu práci co to dalo vytvořit a navíc propléci korálky. Děkujůůůůů moc oběma !!!!! (clap) (inlove)

    A milá Verenko,moc držím palce Tomíkovi (y)

  3. Nevím verenko, co kdo nemůže objasnit, nevím o čem mluvíš, promiň. A jinak ten můj jásot doufejme nebyl předčasný protože jedno malinké „ale“ se tam ještě objevilo, já se to dozvěděl až odpoledne, jinak bych svůj jásot prozatím pozdržel. Ale pravděpodobnost průšvihu je prý už hodně malá tak uvidíme.

   1. To ti je záhada hodná medvídka luštitele. Já myslela, že se výsledky vyšetření musí ze zákona sdělovat osobně. Takže sis tam pro ně šel v jednom dni dvakrát?
    (think)
    Nějak to nechápu.
    V každým případě ti přeju, aby ses už mrchy nadobro zbavil.

    1. No, jak je to se zákonem, to nevím, já s nimi mluvil telefonicky. Pokud se doktor s pacientem už vcelku znají tak je to asi možné i takto. Celkem věřím tomu, že kdyby se mému ošetřujícímu ozval cizí člověk nebo neznámý hlas tak by asi moc sdílný nebyl.

 12. Zdravím všechny od žabek, dneska odpoledne jsme byli se psicemi venku, ovšem zrovínka dneska byly jako šílené- nejdřív vyběhly za stádem srnek a trvalo jim teda déle se vrátit, než jsem zvyklá při vyběhnutí za zajícem, a potom se několikrát pokusily o průzkumy na vlastní pěst. Byly vždy odloveny a musely jít na vodítku, ale stejně se chovaly otřesně, jako by na ně lezlo jaro nebo já nevím co. Po návratu domů bylo zjištěno, že tentokrát se obalily kudlačkami a klásky obě- což jsme dneska potupně vystříhala ven, protože to fakt nešlo. Teď taky spinkají jako dvě miloučké pejsky, které by něco takového jako zdrhnout za startujícím dravcem v životě nenapadlo…

 13. Milý pane profesůrku, moc vám přeji tu úlevu a prozpěvování vaší Ódy. Ale přiznávám, že maminky Lassy je mi líto, jestli opravdu tak urputně hledala a oplakávala svoje „tečky“. Snad ten její stesk netrvala dlouho a je u vás doma znovu pohoda a klid.
  Krásně fotky, včetně hrošíka.

  1. Ale já mám dojem, že Lassy nebyla maminkou, ale hlídací tetou – mamča byla Missi, která dítka vybavila do života tím, že jim ukousala fousky a macešsky je strčila do náručí Lassy (nod)

   1. Diky YAGo za upřesnění, jsem jak chudák profesůrek z těch teček celá popletená -jenže on asi i tak věděl, komu patří kdo 😀

    Právě jsem na záhoně napočítala 15 rozkvetlých narcisů.

    1. MARIČKO, TY SE FAKT MÁŠ! U NÁS VLÁDNE ZIMA, JE VŠUDE BÍLO, MÍRNĚ, ALE MRZNE A ZIMA SE MÁ OPĚT SNÍŽIT K DALŠÍM DOSTI SILNÝM MRAZŮM. JEN MI ŘEKNI, ZDA KVETOU PRÁVĚ NARCISKY, CO JSME SLOLU ŘEŠILY PŘEDLONI. MĚJ SE DOBŘE A UŽÍVEJ SI TEPLOUČKA. U NÁS BUDE JEŠTĚ PODLE ROSNIČKÁŘŮ STÁLE A DOST DLOUHO ZIMA. NEVADÍ MI TO, JEN KDYBY TO TOLIK NEKLOUZALO A HOKIN SE TAK ZOUFALE NEBRÁNIL VENČENÍ.

    2. PIŠINGŘE -PIŠKŮTKU DRAHÝ, PROŘEHTALA JSEM SE TVÝM SPISKEM A BYLO MI JASNÉ, JAK SE TI MUSELO ULEVIT. JEN NÁM NESMÍŠ ZLENIVĚT, MUSÍŠ TOHO JEŠTĚ MNOHO SEPSAT, ABYCHOM SE SMÁLI DÁL. NYNÍ SE TI VŠAK OMLOUVÁM, MÁM
     JEŠTĚ DŮLEŽITÉ OT DO DEDE.
     DEDE DO DRÁTŮ JSEM PŘED CHVÍLÍ NASOUKALA VELEDLOUHÝ MAILÍK, ALE JINAK TO OPRAVDU NEŠLO.POKUD BY SE ZTRATIL , OZVI SE, POŠLU PŘÍPADNĚ ZNOVU, ALE BOHUŽEL STEJNÝM ZPŮSOBEM.

   2. No, je to tak, že nejdřív na svět přišly dětičky Lassyčky ( tři kluci a holčička) a měsíc nato se vylíhly dětičky Missynky. Zatímco Lassy byla úžasná, supervzorná mamina, která se od dětí nehnula a starlala se neuvěřitelně, Missy velmi brzy její synečkové přestali bavit a svou mateřskou péči omezila na služby mléčného baru a již zmíněné ohlodání fousků 🙂 Pak strčila tečkované potomky na krk Lassy, Piškotovi a mně. Lassy je okamžitě přijala za své a stíhala se starat o všech osm lumpů, za vydatné výchovné podpory Profesora, který je opravdu učil – lovit, hrát fotbálek, blbnout. Bylo to úžasné období, byli všude, teroristi tečkovaní, kam člověk šlápl, tam bylo něco upištěného tečkovaného, kam si sedl, tam byl obložen tečkovanými usurpátory, v tom všem lítala starostlivá kvočna Lasy, která šílela, že se jí děti rozbíhají…Bubu to sledoval z pozice pokojně ležící předložky a Missy se tvářila, že ona s těmi tečkounky vlastně nemá nic moc společného 🙂 .

    1. Luci! (h) Vidím to barevně a širokoúhle, nádhera! (clap) Piškotek byl prima strejda … eh, vlastně laskavý pan profesor. :*

 14. Vážený pane profesore Piškůtku, to musela být úleva, když alespoň nějaké tečky zmizely. Konečně máte klid na spisování Vašich skvělých statí a nejste okusován a terorizován hordou ztřeštěných teček. Gratuluji a těším se na nový hlubokomyslný spis. Třeba o tečkovaných teroristech 😡

 15. OT – od včerejška mám docela vztek na sousedovic kluka /v létě mu bude 25). Už nějakou dobu básnil o tom, že si pořídí štěně čévéčka. Snažila jsem se mu to rozmluvit, protože nevychovali ani podvraťáka a čevečko je dost náročný pes na výchovu. Kromě toho kluk ještě studuje v Brně. Včera ho vidím z okna, že jde se štěnětem – vlčetem. Hodili jsme řeč, vylezlo z něj, že štěně je staré osm týdnů, má ho týden a asi se ho bude muset vzdát, protože to absolutně nezvládá – štěně je třeba několikrát za noc venčit, chodí do školy a dělá diplomku, bydlí na privátě a spolubydlící s novým obyvatelem nesouhlasí…Kdyby to bylo možné, tak bych dala přes holou pr…., jak k tomu tem tvoreček přijde, týden je od maminky a už mu budou hledat nového páníčka (headbang)

  1. Chudák štěně, tady ale vidím i chybu chovatele. Proč prodal štěně tak náročného plemene jako je ČV naprosto nezkušenému klukovi? Kdyby byl co k čemu, tak si to štěně vezme zpátky. Ale jestli je štěně z množírny, tak to vidím blbě.
   Když si vzpomenu, jak mě chovatelka Amálky lustrovala, a naprosto oprávněně.

   1. Kluk mohl působit jako spolehlivej – takoví lidi se dovedou přetvařovat, až to hezký není.
    Doufám, že je to od normálního chovatele a ne z množírny, čiliže ho chovatel vezme zpátky a umístí znovu a líp.
    (Moje první reakce byla: A je to fenka? Dejte ji mně! Já bych ČV ráda. Je snad výchova ČV těžší než výchova útulkáče? Ale Penny nemá ráda velké psy a já nechci, aby ji případný štěně mohlo někdy převálcovat. Je mně jasný, že kdyby vedle ní nějakej ten velkej vyrůstal, mohla by si zvyknout, a taky že převálcovat ji může i malej, ale… viděla jsem, jak se měnil její vztah k parádnímu, strašně zamilovanýmu labradorovi, když povyrostl nad její měřítka únosnosti. Prostě ho trpěla, ale už si s ním nehrála. A s kamarádama svojí velikosti – s těma, co má vážně ráda – si hraje i ve svým kmetským věku. Následek jednoho blbýho pokousání vlčákem v asi roce a půl. 🙁

    1. Jo, je to fenka Niki. On se nemusel přetvařovat, opravdu vypadá a je slušnej kluk, jen si asi neuměl představit, co to obnáší.

    2. Io, kdybys viděla ten křížový výslech, kterému mě chovatelka podrobila, než mi dovolila si vzít Amálku. Zajímalo ji všechno možné a časem rozhodně nešetřila. Bydlí 100 km od Prahy, ale vzala mě svým autem, protože byla v nějakém super-hyper.. nakupovat právě pro kočky. Takže jsme v rozhovoru strávily cestu k ní domů, pak alespoň 2 hodiny u ní. Já viděla všechny kočky včetně venkovních i jejích psů a ona určitě sledovala, jak se k nim všem chovám. Potom se mě velmi pečlivě ptala, co jsem dávala našim kočkám k jídlu, jak jsme s nimi zacházeli, zda chodily ven nebo ne, zda kastrujeme a tak vůbec. Naštěstí jsem na ten konkurz dovezla pár fotek Micinky a Micánka, které jsem jí ukázala. Tak viděla, že nějakou zkušenost se zvířetem mám. Já jsem i některé blbosti přiznala s tím, že jsme se s mámou hodně poučily, třeba právě v krmení, které jsme Micánkovi po smrti Micinky radikálně změnily. Pak mi vyprávěla, co všechno bych ještě mohla, upozornila na zvláštnosti mainek – třeba, že potřebují větší granule, aby musely kousat a tak si čistit zuby, a spoustu dalších věcí. A já ji naprosto chápala, nechtěla, aby se její kotě dostalo do problémů. Amálku mi dala i proto, že už jsme s kočkami zkušenosti měly a věděly jsme, co to obnáší. Respektive, já jsem si to myslela, Amálka mě přesvědčila, že je to ještě trochu jinak. Ale o tom jsem tu před časem napsala článeček.

     Kdyby chovatel toho kluka podrobil pořádnému výslechu, určitě by zjistil, že kluk vlastně nic neví, nic neumí, nemá čas, neví, co to štěně vůbec potřebuje, jak náročné to vlastně je. Já, být tím chovatelem, bych si dala pozor u každého psa, ale u ČSV a některých dalších plemen je namístě opravdová opatrnost. Tato plemena potřebují zkušeného páníčka.

     1. Jo, tak to je teda tím smutnější. ;( Že na to chovatel tak prděl.

      Neumím si to představit, já jsem zatížená na vořechy útulkáče, tam se nikdo skoro neptá… Rikinu dostala máti od studentů, přebytečný štěně z nechtěnýho porodu, Penny jsem dostala od kamaráda, věděl, že se mi stejská po kožichu. Nessy jsem vybrala za Penyniné asistence a současný štěně hodlám vybírat právě tak, takže pokud se někdo bude zajímat, jestli psa zkazím nebo ne, bude mít přímo před očima jeden výsledek mýho vlivu. 🙂 Ale u vořechů, aspoň jak k nim přicházím já, to lidi fakt až tak nezajímá. Měšťáci tady mi dali pár varování, když jsem brala Nesinu, co jako dělá (neměla ráda moc psy, ječela po nich) a co by podle těch pár zkušeností mohla udělat (paličatě utéct, protože můj rozkaz byl vyhodnocenej jako blbej – jednou to opravdu předvedla), ale jinak byli zjevně spokojení, že nejsem nějakej úchyl a že se pes dostane do aspoň trochu slušnějších rukou, než jaký ho vyhodily na ulici.

      Čili jestli se v chovatelských stanicích normálně potenciální páníci silně lustrujou (čemuž hlasitě tleskám, páč zvířo není věc a má duši), tak to teda ten chovatel odflák. Tím víc, že jde o ČV. (envy)

      1. Můžu Ti říct, že všichni netestují. Když jsme přebírali našeho Luxíka v Praze na Č.Mostě místo v chov. stanici, tak manžel dával panu chovateli adresu a on řekl, že ho to vlastně ani nezajímá kde bydlíme. Z vlastní iniciativy jsem mu poslala potom pár fotek od nás, je pravda, že poděkoval.

  2. Mno, dle mého by bylo nejlepší ho podpořit, aby našli štěněti nový domov co nejdříve, nejlépe hned. Ať mají noví majitelé šanci vychovat psíka k obrazu svému. Sice je to změna, ale ve věku, kdy se štěně učí jak žít v nové smečce, takže tu změnu zvládne určitě v pohodě. Pořád lepší změnit smečku hned, než čekat, jestli to třeba nějak nepůjde a hledat pak nové majitele za půl roku, kdy už bude mít psík vytvořenou vazbu na stávající rodinu a spoustu návyků (a nejsem si jistá, jestli zrovna dobrých návyků).
   Jestli mají problém zvládat potřeby malého štěněte, netuším, jak chtějí zvládat potřeby puberťáka….

   1. Snad zítra ho jede vrátit, má to „kousek“ do Prešova. Děcka, sousedi jsou naši kamarádi, ale vždy mi zůstával rozum stát nad výchovou jejich kluků – kluci se pro něco nadchli (lasování, šnorchlování, bojování s tyčemi…), otec nakoupil potřebné, a kluky to přestalo po měsíci bavit…No a asi tak to je i s tím štěnětem – najednou kluk zjistil, že to není žádná sranda, se o štěně starat a že je to závazek na spoustu let.

    1. tohle už je teď asi fuk, ale – štěňata se dávají od mámy v 7 týdnech??? u kočky vím že tak 12 se říká (metvrdím, že každý to dodržuje, navíc „naše“ kočky jsou nalezenci a to nikdo neovlivní, jaké mrně se najde – viz třeba Mikulenky (h) )

     1. Jo, dávají se v sedmi týdnech, podle chovatelského řádu smí jít 49. den po narození. V tomto věku se i vlci zařazují do smečky, malá vlčata už neopečovává matka, ale vychovávají je a krmí i ostatní členové smečky, vlčata se socializují…Proto štěňátka odcházejí tak brzy, aby si zvykla na novou smečku. Viděla jsem to letos doma, do sedmi týdnů si ostatní feny moc se štěňátky nehrají, spíš se je snaží „pást“, aby prcci nikam neutíkali, později se s nimi docela čochnily.

     2. Bedo, já si myslela, že štěňata chodí v 8 týdnech, ale dohledala jsem si, že v těch 7 je to už OK. Nikdy jsem psy neodchovávala, tak si to přesně nepamatuji. 🙂
      Jen vím, že kočka X pes je v tomto směru dost velký rozdíl. U štěněte je hodně důležitá socializace a vytvoření vazby na smečku a to probíhá právě od toho 7 týdne. Proto štěníci odcházejí tak brzo. Kočky by dle mého zas měly jít až v okamžiku, kdy je kočka začne odhánět = když už umí od mámy vše, co by měly umět, aby přežily a přirozeně by si hledaly svůj rajón. Zvlášť, když se jedná o kočky venkovní. Vždycky mně zatrne, když si někdo z okolí přitáhne od kočky koťátko 8 týdenní. Je mi toho prcka strašně líto.

  3. Ja by som nakopala do zadnice toho chovateľa, resp.množiteľa. Predať ČS vlčiaka – ostrého psa vyšľachteného pre potreby pohraničníkov absolútne neskúsenému chovateľovi, to je hotový zločin (devil) . A 25 ročný CHLAP už nie je „kluk“ a mal by vedieť, že pes nie je hračka, kt. odložím do kúta, keď ma omrzí.
   Niečo mi asi ušlo, ale kam sa podeli tečky ?

   1. proč by měl chovatel udělat chybu?? ČSV je osobitý pes – ale ne „ostrý“ (spíš přírodní a tak trochu bázlivý, proto se u policie nepoužívá – byl vyšlechtěn pro odolnost, ale povaha tak úplně služebnímu psu neodpovídá)

    Hodně lidí je má jako doprovodné psy do přírody. Na dlouhé výlety – pro duši vlka, ne psa. A proč by 25 kluk nemohl být majitelem takového psa?? Lepší mladý aktivní člověk. A zkušenosti ? ČSVčko je pes nepes. Naopak zkušenosti třeba s výchovou NO můžou věci spíš pokazit… Chovatel nemá šanci prozkoumat a poznat vše. Neházela bych vinu na něj.

    Mimochodem na doplnění – právě pro jejich přírodnost a složitější socializaci je někteří chovatelé prodávají brzy – načerno ještě před 7 týdnem. Prý si lépe zvyknou na pána… 7 týden je u nich standardní, zatímco chovatelé ostatních plemena často prodávají štěníky nejdříve na osmi týdnech či dokonce na dokončených 2 měsících.

    1. Milá Xerxová, asi sme sa zle pochopili. Ja netvrdím, že takého psa by nemal mať „kluk“ preto, lebo má 25 rokov, ale preto, že nemá so psami žiadne skúsenosti a evidentne nevedel, čo starostlivosť o psíka obnáša.
     Perlička na odľahčenie: Bola som svedkom, ako sa v lete zastavila pri stánku so zmrzlinou približne 13 ročná slečna doprevádzaná čierno-bielou škvrnitou dogou. Dievčina poctivo kúpila 2 zmrzliny. Jednu pre seba a druhú pre psa. Dogouš spravil ham, a bolo po zmrzline. Keď sa dievčina chystala pekne pomaly spapať svoju zmrzlinu, dogouš sa postavil na zadné, urobil chňap – a mladá prišla aj o svoju zmrzlinu 😀 . Potom si poslušne sadol a priateľsky vrtel chvostom, zatiaľ čo mu „panička“ nadávala. Potom vzala mladá pesa na vodítko a spoločne odkráčali: jeden veselý 😉 , a jedna smutná 🙁 .

     1. Ale každý někdy začíná. Každý nemůže být hned zkušeným chovatelem… A rozhovor ne s klukem, ale mladým mužem, se mohl chovateli zdát rozumný. Nevíme – neznáme – nebyly jsem u toho – ale právě proto bych si chovatele nedovolila nazvat množitelem a neschopou…
      Náš velezkušený chovatel stovek štěníků, ten, ke kterému se jeho „děti“ při průšvihu vrací na dožití, který se o ně zajímá… mi říkal, že se někdy v zájemcích o štěně šeredně splete. A že se to odhadnout nedá – i když zkušeností má hodně.
      Koneckonců mně by taky Aronu asi neměli křed těmi 19 lety prodat – neměla jsem před ní ani křečka, praxe nulová… a šla jsem do mamuta… přesto se domnívám, že to byla šťastná doga (nod)

      1. Asi najviac záleží na majiteľovi. Poznám maxipsov,ktorých „utáhnete na vařený nudli“, a mikropsov, ktorí vymýšľajú, čo by zlé vysrstili.
       Ale aj tak, ako napísala Apina, chovateľ mal podrobiť uchádzača „výsluchu“.

      2. A ešte jedna „nemiestna“ otázka: koľko si mala rokov, keď si so svojim „mamutom“ začínala, a mala si pre neho vytvorené podmienky? Keď ja som zečínala so svojou Levicou, mala som všetko O.K. Ale časy sa zmenili aja, aby som teraz prežila, musím ísť pracovať do zahraničia a moju Levušku musím dať do hotela. A to som ešte rada, že som našla hotel, kde mi ju zoberú na 3 mesiace.

       1. nemá cenu o tom diskutovat. Prostě mám jiný názor.

        A pokud tě to zajímá, třicet mi tenkrát ještě rozhodně nebylo…

       2. Když jsme si před 4 lety kupovala prvního psa, měla jsme za sebou jen 14-denní velmi neúspěšnou zkušenost s útulkářkou, a pak jsem si koupila psa do bytovky a k dětem (pravda, již větším). Přesto by mi ho chovatelé nemuseli prodat, vždyť jsem psa už jednou nezvládla! Ovšem u prvního i druhého štěněte jsme prošli lustrací, u druhého snad ještě horší a na návštěvu jsme museli přivézt Borůvku ukázat.
        Znám lidi, kteří si koupili velkého psa ve věku něco nad 20 let a zvládli ho skvěle. Asi se to opravdu nedá odhadnout.

  1. Před chvílí se mi povedlo změřit Čertíka. lehl si na A3 tiskárnu, která je 56 cm široká a hlava s předními tlapkami a kousek zadečku s ocáskem přečuhovaly. Takže bez ocásku a natažených tlapek, čili od čumáčku k zadečku dobrých 62 cm. Samotný ocásek odhaduji tak na 25 cm a přední tlapky,natažené dopředu tak 12 cm před čumáček. (Začátkem června mu budou tři roky.)

   1. Tý jo, Krakonoši, je ho hezký kousek (nod) . A je docela možné, že ještě zmohutní – ze Zikmundka se stal pořádný kocour až v jeho pěti letech.

 16. OT na JOJke dávali PRUHOVANÉ gepardie mačiatka, kt. sa narodili v čínskej ZOO. Ono sú skorej mramorované ako pruhované ( majú široké,vlnité čierne pásiky), je to vraj vzácna genetická odchýlka. Sú 4 a boli hrozne zlaté, ako sa pokúšali chodiť – to im moc nešlo, ale PCHááá robili milá radosť (rofl) (sun) .

 17. O.T. je možné v této době slyšet houkat sovu nebo něco z toho rodu ? /vlak to nebyl/. Jana byla včera navečer na procházce a Luxík z toho prý byl u vytržení. Poslouchal a ani se nechtěl hnout.

    1. Ale no jistě – předevčírem u nás na jihu Jižní Moravy taky jedna sova houkala hů a hů a hůůůů. Navíc se mi zdá, že v zimě se ten její hlas líp nese než v létě. Naše psice teda sovy neřeší, spíš řešily, proč čučíme do větrolamu (špicovaly jsme uši a poslouchaly) a nejdeme …

     1. Ja mam na sovu peknou vzpominku ze zimy. To jsme takhle jeli jednou v zime ze Sv. Kopecku do Olomouce, bylo nasnezino a byla takova ta seda deka ve vzduchu. A kolem auta proletela velika snezna sova , taky sediva, krasne plachtila a splyvala s okolim. Nevim proc, ale pamatuju si to jako by to bylo vcera. 🙂

     2. Já vám tedy věřím a do literatury se koukat nebudu. Přesvědčily jste mě. Já jsem myslela, že na ně jde jaro.

  1. Hů a hů, houká všude na stromech naše nejrozšířenější sova
   Kalous ušatý. Bivakuje na stromech a pozná se to tak, že pod stromem jsou vývržky jeho stravy , co vypadají jako podlouhlá šedá enona. V únoru a březnu pak odlétají hnízdit do polí, kde využívají jiná opuštěná hnízda. Po setmění je jich vidět i ve městech a zejména na vesnicích, tam kde je nějaký shluk větších smrků.

   1. Jenny, dík. I když bydlíme v lese tak opravdu v zimě jsem je neslyšela a i včera se mi to zdálo brzy na zdejší studené údolí. Jinak v létě jsem ho i přivábila skoro k baráku /sůva k sůvě sedá?/ a sova vyvedla mladé u kamarádky na chalupě na půdě. Jsou krásná bílá klubíčka.

   1. Achmůjtybože! (whew) Než bych našla nějaký strom NE u cesty a něco takového správně instalovala, nebylo by už toho třeba. (tmi) (chuckle)

   2. asi jsem blbá, ale nějak jsem nepochopila roli toho popruhu – krom toho že na něm je zavěšenej ten toaleťák… stejně musí stáhnout gatě, přičapnout… co mi uniklo????? :O

    1. Tu slečnu to drží ve správném klozetsitzungu – tedy ve správné poloze. Zřejmě je to pro ty, co nezvládají sezení na bobku a mohli by se převrhnout 😀

    2. Chybí na tom zavěšená zákopnická lopatka, když už je to tak s plnou parádou (chuckle) .

   3. Aha, tak konečně chápu, proč King tolik nadělal s tím, že mu ta dětská hrdinka umí čurat v přírodě. Ona to tam není běžná znalost… (headbang)

    1. Taky jsem to tak komentovala (rofl) Pro neznalé: S.King – O holčičce, která měla ráda Toma Gordona

   1. Bóže – a to tady prezentují jako novinku (shake) ?! Tak o takovýmto porichtungu mně Jenda vykládal už za svobodna, když na mě chtěl udělat náležitý dojem (chuckle) – totiž některé vojenské toalety sestávaly z tyčky a díry – nad tu díru si toaletník dřepl, okolo té tyče se hodil opasček vybíjaný, zachytil se levou rukou a pravou mohl ještě frajersky kouřit (chuckle) (chuckle) – kdyby měl ty opaščeky dva, tak by se mohl zaháknout kolem pasu (happy) (happy)

    1. Ygo to mi ani nepřipomínej 🙁 Byli jsme na dovolené, holky chodily na nočník či na záchod a chlapi „na díru“ v lese. Včetně mého 2-letého synka, kterému můj bratr vysvětlil, že záchod je pro holky. Až se naučí pořádně čůrat, že mu ukáže jak se tam kadí, 14 dní jsem trnula strachy, kdy to díťě budu tahat z té jámy.

 18. Tu ódu na kočičí radost ti Piškotku náramně přeju! Přežils, ale bylo to o fous! Kočičí! 😀

  1. Gratuluji, pane profesore, přeji krásný zasloužený odpočinek a těším se na další spis, kterým nás oblažíte (cat) (inlove) .

 19. OT – nevím jak to udělat

  Nynyška má rymičku, trochu jí tečou očička ale hlavně má ucpaný nos – a neumí smrkat, tak pořád frká chudinka ;( … chtěla bych jí změřit teplotu, ale to se nedááááááááááá (whew)

  já jí píchnu injekci, dám jakýkoli prášek, ostříhám jí drápky – ale držet ji a zároveň koukat ZEZADU, kde že má tu dírku – to nezvládnu… pomoooooc!!! jak mám bránící se kočce změřit teplotu?????????????????????????????????????????? (headbang) (headbang) (headbang) (headbang)

  1. Složit deku na pruh šířkou odpovídající délce kočky, nic netušící kočku na něj položit a pevně zarolovat tak, aby koukal na jedné straně čumák a na druhé straně zadel 😉

    1. To je obvykle při prvním použití tohoto manévru, u méně paranoidních koček i podruhé a potřetí… 8)

  2. Hmmm, co bezkontaktní měření? Na lidi se dělají infračervené teploměry, co jim stačí „bliknout“ do ucha na vteřinu a vypadne výsledek. Akorát jak je rychlý, není moc přesný, a taky protože je infra a ne kontaktní, dává údaj o půl až jeden stupeň nižší než kontaktní teploměr pod paží (nevím, o kolik víc je ještě v kočičím měřícím otvoru (think) ). Nejjednodušší by bylo použít ještě referenční kočku, které taky proměříš ouško a výsledky porovnáš. Pokud vím, Bedo, u tebe není o refereční kočky nouze, tak držím palec, ať to vyjde aspoň nějak.

   1. JJ, referenční kočku mám jenom jednu (celkem dvě) a hlavně nemám ten infra teploměr, a ani na něj nemám peníze

    jinde jsem dostala taky „dobrou“ rady, prý položit si kočičku na klín na zádíčka, že se to prý tak snáze změří… hahahaaaaaaaaaa, Nynyšku na zádíčka!!!!! :rofl) málem jsem si cvrkla smíchy – to teda neexistuje!!!!! zabila by mě 😀

    no, zatím ji cpu vitamínama a podpůrnými prostředky na imunitu a uvidím co to udělá do pondělí… bohužel teplotu asi teda vědět nebudu ;(

    1. Co takhle odhadnout rukou na bříšku podle referenční kočky?
     Mně to u Penyny funguje – nemám teploměr, ale když má teplotu, tak to rukou poznám (a vet pak překontroluje 🙂 ).

     1. To jsem nevěděla, Bedo, kdyby to bylo blíž, kluci by ti půjčili náš (wave) , spíš jsem tam přemýšlela, co byste mohli zkusit. Když je referenční kočka (právě jedna), zkus ten návrh od Io, vypadá to rozumně. Držím palec, aby to nebylo nic vážného (inlove) .

  3. Bedo, s měřením teploty u koček také nemám vůbec zkušenost a tak tady neporadím. Američani mají takové maličké teploměry (tedy i pro lidi) a já se vždycky bála, že se jí v zadečku zlomí. Ale co zkusit dát Nyny kapátkem trochu slabšího heřmánkového čaje – já ho několikrát dala Dixie (i Trixie) a myslím, že to pomohlo. Držím palce aby Nyny nebyla nemocná. (y)

  4. A finta na znehybnění kočky by nefungovala?

   Něco na tento způsob…
   h ttp://www.stream.cz/mazlove/598106-jak-znehybnit-kocku

    1. Prý je to instinktivní – takhle za kůži za krkem přenáší máma kočka koťata a ta sebou při přenosu nesmí moc mlet (whew). Já to vyzkoušela na Zikmundovi (teda rukou, ne skřipcem) – jo, funguje to, ale ne moc dlouho 😉 . Ovšem když bude Beda jednou rukou držet za kůži, druhou zvedat ocásek, tak nevím, čím strčí do ďurky ten teploměr (sweat)

     V každém případě držím palce, aby byla Nyny v pořádku a teploměrnou proceduru vůbec nepotřebovala (y) (y)

     1. Ajo, dík za vysvětlení!

      Beda by mohla jednou rukou zvedat ocas, druhou rukou strkat teploměr a držet kůži zubama. (chuckle) Aspoň by to bylo orižinelní. 🙂 (Do hlavy nééé!)

       1. Jakže se to kočky zbavují spolykaných chlupů? (think)

        Je mi líto, neměla bych si dělat z vážné situace legraci, ale je to úžasná představa, jak ji Beda drží v zubech … prostě si nemohu pomoct (party) .

        1. jsem teda spíš od Vás čekala, jednou rukou za kůži,druhou zvednout ocas a teploměr držet v zubech a opatrně zasunout do Nyný…. 😀

         1. dámy, všechny vaše rady mají krom jiného ještě jeden poměrně zásadní nedostatek – nevím jak kdo, ale já ten teploměr poslepu prostě do příslušné ďurky nezastrčím (blush) … takže jednou rukou držet za krk, bohužel nataženou, takže se to drží dost blbě – nataženou proto, že hlavu mám na opačném konci kočky… druhou rukou zvedat ocásek a třetí rukou zastrkovat teploměr… případně čtvrtou rukou znehybňovat i zadní část kočky, bo Nyny sice přitisknu předek k zemi a znehybním, ale zadek jí před nenáviděnou trubičkou uhýbá všemi možnými i nemožnými směry (whew)

          noc byla vcelku klidná, ale očička pořád slzí a nosánek je plnej… jinak baští, vyloženě apatická není (normálně už mi prospí skoro celej den), dýchání neposoudím… to právě mi totiž řekla lucYnka, že by s ní šla, protože jí to může slézt na průdušky… ale jestli půjdu, tak přestože je to asi virózka, určitě jí dají ATB – protože co s ní jiného, že? 🙁

     2. No, asi proto tam používají skřipec, aby měli volné ruce. Podle jiných diskuzí lze použít i několik kolíčků na prádlo (volila bych nějaké slabší, bez zubů). Asi bych v případě, že potřebuji změřit zvířeti teplotu a nemám dost rukou, neřešila, jestli ho to ty dvě minuty nějak omezuje, tahá, je mu to nepříjemné a rukou by to bylo příjemnější a podobné maličkosti. Ono teploměr v zadku asi taky není kdovíco skvělého, takže skřipec za krkem se podle mně už tak nějak ztratí v tlačenici :S

 20. Ach, Piškotku můj zlatý (h) , chce se mi smát i brečet najednou, ale já vím, pssssstttt! Teď je třeba panu profesorovi dopřát klid, vy mohl dohánět tečkatě ztracený spánek. (chuckle)
  Luci, kouzelné psaní, a ty fotky! Všechny jsou krásné, ale nejvíc se mi líbí ta hrošíkova, protože ač jsi fotila černouška, jsou vidět krásně jeho velké kulaté tlapky, a ten výraz! 🙂 (h) (přijde mi takový hodně přemýšlivý: že ty něco máš? a to bys mohla nebohému hladovému hrošíkovi něco dát!)
  Přeju všem krásná den! (h)

 21. O.T. – všimli jste si pozvánky na pražení na Nastěnce?
  Krásné sobotní ráno s moudrým pane profesorem přeju 🙂

  1. Prosím, pančelko :* , všimla, nahlásila se a hrozně moc se na Pražení a čtení s Dede těšíííííím! (clap) (h)

  2. Tohle Pražení vám závidím eště víc než ty všecky ostatní… krásně si to užijte!

 22. OT pro Louk:
  Samozřejmě ti Bena přivezu, ani nevíš, jak ráda. Kdykoliv. Musím se přiznat, že jsi mě napadla jako první – lupiči, fenka, zahrada…. Ale nechtěla jsem to psát, tyhle věci si musí každý zvážit a rozhodnout sám.
  Kdyby to vyšlo, měla bych po dlouhé době obrovskou radost. Zvažuj, mail na mě máš.

 23. Pěkné ráno. No s Piškotkem musí být pěkné, to ani jinak nejde. Jojo, naše pyraňky, eee teda vlastně koťátka se vrátí od babi a dědy co nevidět, tak rychle ještě makat, dokud je tu ticho. Snídani sem si užila s profesorem. Tak teď se vrhnu na práci.

 24. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Piškotku, skvělé, jako vždycky (rofl)

 25. Co bude teď chudáček Piškot dělat, když mu prodali tečkovaný příšery? Vždyť on bude snad mít klid na spisování? (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN