PSI: Ben – pes s neskutečně velkým srdcem

Já to vím, vím, že psů, kteří hledají nový domov, je moc a pořád se nějaký inzeruje. Proto mi to taky tak dlouho trvalo, než jsem článek začala psát. Říkala jsem si, že jen já sama už jsem sem psala několikrát a úspěch bude minimální. Jenže, taky vím, že… „líná huba-holý neštěstí“… se říká. Takže jsem prostě sedla a začala psát.

 

 

Psát o Benovi, který, tak jak se to často stává, doplácí na lidskou nezodpovědnost a krutost. Ben je velký kříženec – možná německého ovčáka, možná hovawarta a některého z pastevců. Do útulku se dostal ve velmi zuboženém stavu, neuvěřitelně vyhublý, po těle bleší invazi a hlavně krvavé rány, boláky. Přes všechnu nepřízeň, které se mu od lidí dostalo, na ně tenhle velký a hrdý pes nezanevřel.

Miluje lidskou společnost, bez lidí jeho duše velmi trpí. Jakoukoliv péči – a to i tu nepříjemnou – nejen klidně snáší, ale vyloženě si jí užívá. Kontaktů s člověkem se nemůže nabažit, hrozně rád se mazlí a užívá si přítomnosti dvounožců, na lidi neskáče, lepí se na ně 🙂 Je vděčný, žádný tank.

 

 

Ač vypadá jako starý šedivý pes, podle stavu chrupu v útulku odhadují, že mu může být tak kolem pěti let. S kočkami a další domácí zvířenou (slepice a tak) vypadá, že je O. K. Je to milý, vlídný, přívětivý a hrdý pes – přes vše protrpěné přijde k člověku, spokojeně, nebojí se, ani se příliš nesnaží zalíbit. V novém domově z něj jistě bude vděčný ochránce, kamarád a parťák. Pan Pes.

Ben je kastrovaný a vzhledem k tomu, že se nesnáší s jinými psy samci v domácnosti, je doporučován do rodiny buď k fence, nebo jako jedináček. V útulku se dal dohromady, nabral, vyléčil se a nyní již jen čeká na svého nového majitele. Takového, který má ideálně zkušenost s velkými psy, dokáže ho dovychovat a dá mu stabilní domov.

 

 

Byla bych moc ráda, kdyby se podařilo Benovi najít domov co nejdříve, protože pobyt v kotci (v útulku Skřivany není bohužel kapacita pro tak velkého pesana, takže je v záchytném kotci, kam za ním paní Schilteová denně dochází), kde nyní Ben je, mu ani trochu nesvědčí.

Je z těch psů, kteří velmi těžce nesou odloučení od lidí a i to byl důvod, proč jsem si řekla, že napíšu. Je mi ho, chlupáče nešťastnýho, líto. Třeba to tu bude číst někdo, kdo i když sám už doma plno má, nebo nemá příhodné podmínky, tak ale ví o někom jiném, kde by Benovi bylo dobře, o někom, komu by bylo zase dobře s Benem. Ben je v útulku Skřivany a tady jsou do útulku kontakty:

 

Adresa: Sloupenská 256, Skřivany u Nového Bydžova, 503 52

Kontaktní osoba: Kateřina Schilteová

Telefon: 732 305 468, 495 492 786

e-mail: azylskrivany@seznam.cz

 

Budu Benovi držet palce, aby se co nejdříve podařilo najít pro něj jeho nové doma.

 

 

 

Aktualizováno: 6.2.2013 — 19:09

104 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pohádka o Mourkovi.

  Chodím z města někdy kolem naší veteriny. Když potkám naši paní doktorku, pomuchlám jejího psa (už neslyší, špatně chodí, už se čas krátí – ale je to pes záchranář, je to pes slaňovač; ano, zachraňoval na horách a je vycvičen mimo jiné na spouštění na laně). Když mám piškot nebo vhodnou sušenku, vydám bez odporu.

  Tuhle mi paní doktorka povídá, jestli jsem v ulici zahlídla toho bílomourka. „Takovej pěknej kocourek, strašně se vine.“
  Viděla – o vánočních svátcích několikrát. Tuhle jsem mu vysypala na kus čisté trávy kapsu.
  „A nevíte, čí je? Je vykastrovanej.“
  Nevím, netuším, koho se zeptat, tady ty lidi neznám, a ano, kocourek je přítula, macatý, hodný a klidný, krmí ho přes týden studenti z průmky a internátu a pokud nemá domov, tak mu to týdenní krmení vydrží přes víkend.

  Nehledám pro Mourka domov. Ani mu nenabízím svůj (to by Běta rozhodně nezvládla).

  Doufám, že pohádka O Mourkovi dopadne nějak dobře a že mi její konec někdo dopoví. Doufám, že když tudy chodím od nádraží, neuvidím jednoho dne sklácené tělíčko. Musím doufat, že uvidím pootevřené dveře některého z domečků v tom kopci a Mourka, jak vbíhá domů.

 2. Vůbec těch zpráv je hrozně moc a některé milé a některé
  ne. Dva dny mi nechodila myš, ani jsem nemohla vztyčit palec pro Půa, ani reagovat jinak. Politovat Laďku. Zeptat se, jak Berry snáší svět bez Kazana. Dodnes jsem netušila, jakou práci má Vaví s Rozárkou. Zeptat se na asi stovce dalších míst – jak je a jak se tam bojuje…

  Dnes ráno jsem byla na jednom pohovoru, kerej se nezdá až tak marnej, pak přešla k sestře. Jde za pár dní na operaci; děsně se bojí. Už mi chtěla volat a předávat mi účetnictví i rodinu jako celek do péče, tak až ten den nadejde, požádám tu o palce já. Abych byla nadále bez práce.

  Dnes jsem si znovu uvědomila, že si stejskám a upadám do deprese nad hovadinkami, že jsou jiné a větší starosti.
  Když přijdou ty větší starosti, tak ty malé tak rázně překryjí, že hned víte, že jste se nad nějakou drobností trápili týden zbytečně – měli jste ji hned hodit za hlavu. (Ovšem poručte pocitu či dojmu.)

  Mám jediný dotaz: víte někdo, proč jsou kočky na lidi tak hodné (když si to lidé nezaslouží)? Proč se mi Pusina důvěřivě vine kolem krku a nepřemýšlí nad tím, že by někdo její křehký vaz mohl jedním tahem přelomit, ublížit jí… Neptám se na žádné snadno vyhledatelné anonce, spíš mne zajímá, jestli někdo z milovníků koček nenarazil na nějakou hlubší studii.

  OT. Nejsledovanější porod roku. Kamba stále celá, ale bříško má tak citlivé, že už se nenechá kontrolovat ani na pohled, natož ultrazvukem. Před pár dny se bříško hýbalo, to je celé, co se ví.

  1. Já mám doma kočku s kdovíjakou životní zkušeností a přesto po mně pořád leze, vine se i po Mušketýrovi, je nesmírně komunikativní a dokáže poznat, kdy je Kubovi nedobře- a v tom okamžiku se na něj nalepí. Nevím jak to pozná, nevím proč se k nám pořád vine, i když ji nějaký parchant na podzim postřelil a tu diabolku má pořád pod kůží, takže by lidem věřit nemusela. Kočky jsou zvláštní.

 3. Rychlé večerní prolítnutí a pozdrav všem!

  Haníku, pokud mi některý pes zkusí vyjet po kočce ve zlém, zabráním mu v tom se stejnou razancí jakou použil on. Hlídat, mít na psovi vodítko a každý pokus brát stejně jako kdyby se chtěl zakousnout do člověka, prostě NEEXISTUJE.

  No a podobně pokud je některý pes rozhodnut, „že se nesnáší s jinými psy samci“, tak holt vyfasuje náhubek, vodítko a hodně procházek s tolerantními psy, takže pokud by někdo chtěl adoptovat nějakého takového psejka, záleží jen na vás, jak si nastavíte pravidla – ano, není to jednoduché, je potřeba psy dobře číst a raději si každé polevení v bezpečnosti 2x rozmyslet, ale JDE TO.

  A neodpustím si – nejspíš další zbytečná kastrace… 🙁 🙁

 4. Tak jsem se konečně přikutálela k netu.
  Petro, dobře jsi udělala, že jsi sem článek dala. Dyť si vzpomínám na Charlika. Nakonec to byla JarkaF, která zaúřadovala a Charlie má senzační paničku a užívá si s ní přesně takový psí život, jak jej popisuje hnedle z rána Xerxová. Pro mne je Beník už moc velký kus psa a já navíc jsem kníračí.

  YGO, fotky z Vánoc jsou skvělé, Zigiho je kus pořádné „zvěřiny“ 🙂 ! Jenom ta fousatá hlava u mne vyvolala slzení, někoho mi moc připomíná ;( .

  Marsko, pokud by jsi potřebovala koliáčka ohlídat, napiš paní chovatelce a mně dej adresu a já tam ráda budu chodit na čumendu. Neboj nepřeberu ho, jsem na ty fousy. Proto i přednosta je fousatý 😉 .

  1. Alex – ano, přesně na Charlíka jsem si vzpomněla a proto i napsala. Chodí sem hodně lidí, třebas se cesta do novýho domova pro Bena najde. Moc, moc si to přeju.

 5. O.T. – vidíte na Nastěnce pozvánku na pražení (inlove) ?

  A k článku – to je krásnej pes… Něčím mi připomíná vlkodava.

 6. Ach jo…další kráný čekatel na nový domov, kterému lidská nezodpovědnost (možná i zlo) nevzala radost ze života. Věřím, že při čtení podobných článků u spousty dobrých lidí svádí srdce a rozum krutý boj, kdo z koho. Při tom oba zápasníci vstupují do ringu ozbrojeni silnými argumenty v jejich prospěch a jsou si jisti svým vítězstvím. Tak moc držím palce, aby v jednom takovém zápase došlo k příměří, srdce i rozum se rozhodly spolupracovat a Ben našel nový milující domov. (y) (inlove)

  Ad…“užívá si přítomnosti dvounožců, na lidi neskáče, lepí se na ně“ 🙂 Kdysi jsme na jednom parkovišti viděli rodinu u auta s podobně velkým psem. Naše auto bylo hned vedle, tak mi to nedalo a psa jsem pohladila. Úžasně milému psu se to zalíbilo a vyžadoval pokračování. Udělal krok směrem ke mně a „přitulil“ se tak, až mě přimáčknul na naše auto. Jeho majitelka se zasmála a dodala „já vám zapomněla říci, že on je velký LEANER“ (přesně jako ta věta od Petry).

 7. Vždycky, když se tu nabízí pes nebo kočka, mám velké výčitky, že si ho nemůžu vzít, tak alespoň držím palce, aby se někdo vhodný našel, někdo, kdo to s Beníkem bude umět. A to co nejdříve.

 8. Tak jsem se zase po dlouhé době, co se mi podařilo dostat na Zvířetník trefila ;( My jsme totiž museli nechat uspat posledního člena naší gerontí smečky Bojárka, kterému by za zhruba měsíc bylo už devatenáct. Přežil Pollynku jen o cca 2 týdny a my jsme teď úplně sami. Tak tu teď slzím jednak nad Beníkem a jednak nad tím, že už nemáme smečku. U nás je problém v tom, že vůbec nemáme zkušenost s většími psy a navíc já bych chtěla od toho března, kdy se konečně přestěhuju na důchod na chalupu aspoň 3 psy a nějakou čičinku k tomu, což by asi v případě Beníka byl přece jen problém. Takže aspoň článeček přeposílám po své linii dál a Beníkovi stejně jako všem dalším takto postiženým pesíšům držím za nás za všechny (y) (y) (y) (y)

   1. Laďko – je mi to moc, moc líto (u) , díky za přeposlání Bena dál do světa a přeju Ti, ať už je brzo březen. 🙂

  1. Ach, Laďko, tolik jsem na vás myslela, když jste museli nechat uspat Pollynku, a to jsem netušila, že ji Bojárek vzápětí následoval. Je mi moc líto.
   Ať už je březen! Věřím, že se vám ta nejsprávnější smečka brzy zase sejde a doma opět zavládne radost (h) .

  2. Laďko, to je mi moc líto, obzvláště, když je u vás teď zcela bezzvířetno. To pak na člověka ta prázdnota mnohem více doléhá. Tak ať je na chaloupce brzy zase slyšet štěkot a pobíhá i nějaká ta kočička

  3. Milá Laďko, Polly ani Bojar se nemohli mít líp, než u tebe (h) Podívej, jak vysokého věku se dožili! Máš tam za ně nahoře zlaté hvězdičky a ty tě určitě dovedou k novým čtyřnohým kamarádům (inlove)

 9. Petro, moc doufám, že si Bena někdo vezme – máš pravdu, opravdu bere člověka za srdce (inlove)
  Milá Louk, slušel by ti a Fíglová by taky asi měla radost… ale nemusíš ty Jess vodit na šňůře? Jak bys zvládla další tele? (Nechci být zlá, ale moc dobře chápu tvé pokušení a tak nějak tuším, že potřebuješ spíš slyšet o možných potížích než výhodách – ty už ti srdce patrně pilně předříkává (inlove) )

  1. Díky, Dede. Ač se to možná nezdá, jsem dost realista (anebo málo šílenec, jak se to vezme 😛 ), takže všechny možné důsledky si uvědomuju dobře.
   Mmch. díra v plotě nám prokletí šňůry zrušila a jinak se dá vodění pomoct třeba halti, kdyby nebylo zbytí, afšak dvě stodoly do železného oře vskutku nenacpu.
   Na druhou stranu je Beník přesně ten typ psa, který by s celou naší kumpánií zřejmě skvěle ladil. Je to těžký. Kéž by se pro něj někdo vhodný našel. Kdyby ne, nejspíš by byla volba nastavena jako výběr mezi správným a snadným.

 10. OT – Tak milí priatelia a priateľky, vážne uvažujem o tom, že vyberiem zo škatule vianočný stromček. Včera napadlo na SK od 30 do 50 cm nového snehu, do rána to všetko krásne primrzlo a myslím, že by sa u nás mohlo nakrúcať pokračovanie Mrazíka (rofl) .

  1. Jooo takový Mrazík po padesáti letech … Nastěnka na vejminku, Ivan pod závějí, dědeček Mrazíček ještě senilnější než v prvním díle … :-)))

     1. Jo, je to Ježibab ( nebo Ježidědek?) – ale geniální. A český dabing ještě lepší než originál… 😀

 11. Beniku, preposilam dale, ale teda myslim a doufam, ze CD uz ma kandidata… drzim vam obema palce, at se potkate :* Ja si nemuzu pomoct, vidim v nem hodne vlkodava.. Gelerte Gelerte.. (inlove)

 12. Dobrého pátečního rána všem vinšuju. A budu hrozivě moc vděčná každému, kdo zapřemýšlí o tom, jestli třeba ve svém okolí neví o místě, kde by bylo Beníkovi dobře. Zasloužil by si to. Tak díky předem.

  1. YGO, ze Zikmunda je pan kočkour 🙂 a s Toyou jim to oběma přímo vánočně sluší…

   1. No je fakt, že po přestěhování do domku se mu zřetelně zlepšila kondice – už to není ten rachitický kočičáček, kterému jsem namakala všecka žebra, ale je hezky osvalený. Ale je taky fakt, že žere za tři (chuckle) .

    A s Toyou si moc hezky vyhraje a když jsou sami dva, tak je radost se na ně dívat. Ovšem, když jsou už tři, tak je to masakr – nejprve ze strany psic, pak ze strany kočičáka a následně z mé strany. A tady opravdu nerozlišuju můj-tvůj pes-kočka a pantofl letí doprostřed hromady – padni komu padni.

    Tady je problém, že Brooke by si chtěla taky hrát se Zikim, ale Toya ji v této situaci nikdy neustoupí (jako např. u jídla či na procházce) a chce ji ukázat, jak toho Zikmunda umí zdupat. Což si Ziki zase nedá líbít a tak je u nás řevu jak židovské škole (páč nakonec se se svým hlasovým fondem přidám taky, že jo).

    1. Tak u nás šéfka Borůvka na psokočičí hrátky jen přísným okem dohlíží, packuje se Světluška s Maceškou.

    2. OT, děfčata, mohu poprosit o drobnu radu, jak srovnat psice s kočenkou? Ke dvěma domácím pudličkám jsme si našli opuštěnou toulavou kočenku a přivedli jim ji domů. Problém je v tom, že ta starší považuje za svůj životní úděl kočičku ubezdušit 🙁 Prozatím se nedaří jí to vymluvit.

     1. Já nevím, já jsme udělala jen to, že jsem kočku přivezla, nechala psicím očuchat transportku a pak jsme kočku pustila. Moje kavalírky se ji nikdy ubezdušit nepokoušely, ze začátku na kočky občas zavrčely, ale byly napomenuty, že kočka je naše a mají nechat toho vrčení. Podobně to proběhlo i s předchozí kočkou. Ale pokud vím, tak podobný problém řešila Dede a ta se odpoledne snad objeví.

      1. Matyldo, moc dík! Soužití s nově příchozí fenkou jsme podle vašich rad zvládly zdárně, ale kočku prý nee. Očichána byla a je teď pokaždé, když k nám přijede, ale jakmile je volně, hned se za ní pudlová vyřítí jako smyslů zbavená. Ona kočička teď bydlí u dcery a u nás bývá na hlídání tak cca na týden vždy, když někdo z nás jede pryč, kam zvířena nemůže a druhá část rodiny hlídá všechnu zvěř naráz. A pak nastává problém, jelikož mám strach, aby si ty naše šelmičky vzájemně neublížily. Moc vám přávidím, jak to u vás pěkně funguje, nám to zatím moc nejde 🙁

       1. Možná by se to už uklidnilo, kdyby spolu byly pořád. Třeba by kočka taky žila měsíc někde ve výškách, ale takhle jsou si relativně pořád nové. Ale to jen odhaduju.

       2. Možná dát pudlovou na vodítko, když přijede kočička. Dát povel sedni a nedovolit pudlové honit koč. Je to složité, času na přivykání je málo a zcela určitě je při návštěvách větší chaos než obvykle, ale pejsek by měl vědět, že kočičku honit nesmí. Držím vám palce, Haníku. (inlove)

        1. Děkuju za palce, budou určitě ještě potřeba, potvrzujete mi všechny, že to bude běh na dlouhou trať.
         Jen pro upřesnění, nejedná se o návštěvy, ale o týdny, kdy je máme všechny v jednom bytě za normálního provozu a jen mezi dospělými, takže relativně v klidu zkoušíme kamarádit zatím většinou za pomoci vodítka u té starší, mladší stačí korigovat slovně. No, ještě že aspoň ta jedna je zvladatelná 🙂

     2. Haníku – tady neporadím, neb u nás si to tak nějak sedlo samo.

      Nejprve byla hódně roků fenka Toya a kdyby bylo na ní, tak to tak zůstane navždycky. Leč CD mi před pěti roky přihrála Zikmunda a tak si musela zvyknout. Naštěstí Toya není trhač, tak koťatku radši ustoupila. Vlastně trvalo téměř dva roky, než si začali spolu hrát.

      No a do toho přišlo „štěňátko“ Brooke – já nejprve myslela, že pro Ziki přijde pořádný parntner do hry, ale když ona Brůča měla už pět měsíců, místo macatého roztomilého mimíska přišla nohatá puberťačka „hrom do police“ a Ziki měsíc žil na „vysoké noze“ (prostě tam, kam Brooke nedosáhla). Naštěstí přes noc spávala s Terkou v zavřeném pokoji, půlku dne (kdy jsm byly v práci a ve škole) byli odděleni dveřmi a zbytek jsme dozorovali – tudíž ke škodám na životě nedošlo (chuckle) .

      Je fakt, že jsme jejich soužití až tak neřešili – zkrátka se to tak nějak semlelo a musíme si všichni vyjít vstříc – a ona to i ta „němá“ tvář pochopila.

      Takže asi jediná rada – když nejste doma, důsledně oddělit, když jste doma, důsledně hlídat a pudličku odměňovat, když kočička přežije bez úhony další den (nadsázka). Pokud bude mít kočka dostatek únikových cest (zvýšená podlaží, kam se pejci nedostanou), tak se to nakonec usadí – snad, doufám a držím palce (y) (y)

      1. Děkuju moc, tak nějak to zkoušíme, ale pořád to drhne, každopádně mám od vás všech „potvrzení“, že na to nejdeme úplně špatně 🙂
       Doufala jsem, že pudli a kočička nebude problém, ale ta naše starší závislačka to nějak těžce nese. Fakt je ale i to, že na štěnítko si zvykala taky poměrně dlouho, jenže tam nebylo to útočení, ze kterého mám teď v případě kočičky strach.
       Vytrváme, budeme chválit a odměňovat sebemenší pokus o neútočení a uvidíme. Prozatím jsme na tom tak, že soužití je neustále v oddělených místnostech 🙁
       Naštěstí aspoň mladší pudlová je v pohodě a s kočičkou se i pusinkuje, jen je trošku jako hrom do police, tak ji musíme krotit i v projevech lásky.

     3. U nás šlo ze začátku kotěti (Čitě) taky o život, pomáhalo důsledné napomínání psů a spousta úkrytů pro kotě. U vás bych viděla problém ve dvou věcech – jednak kočka není vaše a jen chodí na návštěvu, takže ji psice nepřijaly do stavu 🙂 a za druhé jde o pudla 😀 A pudlové bývají velmi vyhraněné osobnosti a málokdy ve věcech citu (a žárlivosti) ustupují, a navíc to jsou opravdu závisláci, tedy povolit nového tvora SVÉMU pánečkovi bývá nad jejich síly (wasntme)

      Pokud to chcete zvládnout, musela by kočička u vás nějakou dobu opravdu žít, jak už tu někdo řekl 🙂

      1. Pudl závislák, to je přesné. U ní je to navíc ještě o to horší, že si prošla v necelém jejím roce ročním peklem autoimunitního onemocnění a tím se naše pouto stmelilo opravdu hodně.
       Ale jelikož spolu budou muset i do budoucna sdílet jeden společný prostor poměrně často, snažíme se z toho „vybruslit“ a nějak je všechny srovnat i v té jedné společné domácnosti.

     4. Kdykoli jsem přibírala k Penyně další zvíře, hned ze startu jsem sebe i je umyla stejným šamponem, abychom si smrděli jako jedna smečka.
      Kocoura tehdy našla a do baráku dotáhla Penny, takže to byla vždycky aliance jich dvou proti mojí snídani, rvačky nevidět.

   2. Tady se s dovolením přílípnu. Zikiho je opravdu kus a divím se, že stromeček kocourovo upravování mašliček na krásných preníčcích přežil a zůstal na svém místě. 🙂

 13. Ben vypadá dobře a držím palce, ať se dostane k dobrým pánečkům – třebas Louk apod. (nod)

  1. Milá Milo – krásný sváteční a sluníčkový den, hezky si ho užij a splň si jedno tajné přáníčko.
   (f) (f) (f) (f) (f)

  2. Milá Mílo, všechno nejlepší a hlavně to zdraví. A až někdy pojedeš kolem nás , určitě se zastav. (f) (f) (f) (h) (wave)

  3. (f) Všechno dobré a ještě lepší k svátku, Emtesko – a hlavně se dej brzy do pořádku… Na zdraví (d)

  4. Všechno nejlepší, milá Emtesko (inlove) , ať se Ti boule na těle i na duši rychle zahojí a ať se Ti všude všechno daří.
   (h) (sun) (f) (^) (music) (dance) (d) (f) (sun) (wave)

   1. S dovolením se přilípnu, všechno nejlepší, Emtesko (h) (f) (^) (d) atd. atd (d) (happy)

  5. Všechno nej k svátku, ať ti skorojarní sluníčko (sun) vytáhne ze země jednu kouzelnou rostlinku (f) a ta ať ti splní jedno přání.

  6. Emtesko, vsechno nejlepsi, a k tomuhle svatku jeste navrch preju uspesne zotavovani se. (sun) (d) (^) Moje babicka od taty byla taky Milada, ale rikalo se ji Milka. Byla druha nejmladsi z rodu 8 deti. Jeji mladsi sestra byla Cilka. Milka a Cilka se dozily pozehnaneho veku, a kdyz jeden na to mel nervy, tak s nema byla docela sranda. (h)

  7. Milá Emtesko, všechno nej nej nej a ať se rychle zahojí šrámy na těle i na duchu, hezký den (f) (f) (f)

  8. Milá Emtesko, hodně zdraví a štěstí, tedy štěstí už se asi předvedlo, tak teď ještě se honem uzdrav! (inlove) (rose1) (rose1) (rose1) !

  9. Moc děkuji všem za krásná přáníčka (h) .
   Jenny, nevím, kdy bude cesta, jsem bez práce i bez auta, ale možná v létě, pojedeme-li na Rusavu, určitě se stavíme. (wave)

  10. Milá Emtesko, všechno nejlepší! (inlove) A hlavně buď co nejdřív zdravá a zase i pojízdná (party) (d) (dance) (f) (h)
   A pokud tu máme jiné Milady, tak i jim všechno nej! (h) (f) (sun) (^)

 14. Nepíše se tam o vztahu k malým dětem, ale to asi nebylo jak otestovat. No my si ho stejně vzít nemůžem, i když bych děti ráda vychovávala společně se psem, naše situace to zatím neumožňuje. A jsem psíš na větší psy, od středních nahoru. Jsem jen zvědavá, jestli se to někdy zlepší a pejska pořídíme, nebo o tom budu jen snít. Držím Beníkovi palce, aby tu správnou smečku našel co nejdřív.

 15. Já mám taky dilema- jeden nebo dva psi? Ale my jsme kolií a budeme, hodí se k nám do rodiny. Taky máme typ na koliáčka, v Brně, ročního, který má smůlu a není chovný a nějakým omylem CD se dostal do rodiny, kde ho nechtějí. My bychom si ho vzali, ale momentálně jsme nepojízdní. Já ani dcera nejezdíme, jen po okolí a manžel je po opraci kolene a tak na tu vzdálenost nemůže. Přece je to od nás dost daleko. Každý den se utěšuju, že se mu dostane dobré a stálé ,,doma“. Já to nepochopím, že někdo se někdo může zbavovat pejska, když to nejsou zdravotní nebo existenční důvody.

  1. Nepojízdná Marsko, vydrží-li ještě chvíli ( tak tři týdny ) , ráda si udělám výlet na jih. Dřív to nepůjde, honím zkoušky, jedem k našim a tak

   1. Týninko, děkuji za nabídku. Nechala jsem tlf.číslo paní chovatelce, která to zprostředkovává /?/. Mě by se také hodilo spíš dýl, teď zrovna malujeme byt a máme bor. del na kolečkách. Koliáček by měl přijít do klidu. Uvidíme jak to CD zařídí, je to její povinnost aby to dala do pořádku když si to nepohlídala.

    1. (h) Marsko – myslíš, že je to povinost CD nebo paní chovatelky (chuckle) (chuckle)

     Já vím, ono to není k smíchu, ale když ty jsi to tak hezky napsala. I koliáčkovi držím palce, aby se dostal do té pravé rodiny (a já vím, že u vás by mu bylo setsakra dobře). (h)

     1. Řekla bych, že je to povinnost CD. (chuckle) Ostatně, vidí chovatelka liďom do hlavy? Nevidí. (makeup) Je chovatelka mocnější než CD? (bow)

      Pro nás CD drží už přes půl roku na Slovensku Lunu. Všichni její sourozenci už šli a Luna pořád čeká. Tak bychom se za ní v pondělí vypravily. Možná… možná…

      Beník je krásnej chlapec a moc mu přejem jeho vlastní rodinu.
      Na nás je bohužel moc velkej a moc kluk. 🙂

    2. Kdyby se to semlelo ve váš prospěch, dej vědět, domluvíme se. Tak týden budu lehce mimo, jedem na velkej mejdan, bábinka moje zlatá slaví 90 a to bude velký

     1. (rose1) Bábince přejeme ještě hodně šťastných roků s rodinou. (rose1)
      Třeba se to nějak vyvrbí a když nebude ten pejsek, tak nějaký štěnísek bude někde poblíž a my neodoláme a Luxík bude mít brášku- kamaráda.

  2. Marsko, ukáááž pejska koliáka, ukáááž
   (clap)
   jen jedním očičkem se podívám a hned ho zase zavřu
   😉

   1. Ráda bych se pochlubila, ale neumím dát fotky na rajče, jsem na nižším inteligenčním stupni než většina z vás. Jsem pako (fubar) |-) (blush) /se stydím/ jsem stará větev a samouk

 16. já nejsem psová, velkých psů se panicky bojím.
  Ale Benovi přeju, aby se hodný páníček našel.
  Vypadá, že je to fakt hodný pes.
  Držím palce.

  Míša

 17. Vůbec se nedivím, že Tě Ben vzal za srdce, Petro (inlove) . Je v něm něco nádherného. Je moc dobře, že jsi napsala ten článek, protože tím víc šancí Ben má, že najde své pravé a stále doma. (h)
  Přeju všem krásný den. (h)

 18. Ach, to je přesně můj typ, přesně. Bolí mě u srdce. Jenže mám psa-psa, Maxe, taky velikýho, to by nešlo. Navíc Max stárne, asi by už nebyl rád jako kdysi, kdy by uvítal kamaráda.
  Ale aspoň pro všechny případy – kdyby se našel zájemce a měl problémy s převozem, nabízím svůj automobil i s řidičem.

  1. Přesunula bys Beníka na sever? Jééžišmarja, tys mi tu chyběla.
   Nejen přesně tvůj typ je. Auvej jauvej. Navíc u nás podmínky jsou, o dalším psejkovi už dobu uvažuju a je vcelku jasný, že krysařík to nebude.
   Ne, du pryč, du rači dělat zač mě platí. Kolaříkovic, nemám tě uád.

   Třeba už je touhle dobou někdo rozhodnutý, se tak chlácholim. Každopádně Ben je nádhernej a opravdu Pan Pes a držím všechny pěsti, ať najde milujícího páníka a své doma (h) .

   1. hmmm – tak to byl jednou jeden malý buldoček… a budou to dvě psí stodoly s pasteveckými předky (chuckle) Nemá na tebe Jarka nějaký podivný vliv ??? (rofl)

    Beníkovi přeju, aby opravdu oživil tvoji zahrádku ve stráni – nápad to není špatný (inlove)

   2. Óóóó, Loučko, zrovna včera jsem si říkala, že by se ti hodil k Jessfíglovi ještě jeden hlídač. Páč dva jsou smečka a to budou teda vidět ti tvoji nápadníci a jiní fiškusové.
    (hug) (hug) (hug) (hug) (hug) (hug) (hug) (hug) (h) (wave)

   3. Tedy, Louk, my jsme jak známo kočičí a nemáme do toho co mluvit, ale… psala jsi tu něco o prostříhaném plotě, ne? S takovýmhle Panem Psem by to příště mohly být taky něčí protržené kalhoty… A nebo ani to ne, on se tenhle typ návštěvníků psů docela bojí. Tedy – obvykle.

    No dobře, nic jsem neřekla, nejsem tady, už týden jste mě neviděli…

   4. A zloději se vám budou obloukem vyhýbat, když uvidí a uslyší ty dva melinké pejsky za plotem (bat) Louk, to je výborný nápad! (h)

    1. To nie je také isté Haníku. Naši počerní spoluobčania na východe SK kradnú už aj psov a čím večší, tým lepší ( je z neho viac gulášu). Dokonca majú na to vypracovanú taktiku: Jeden zlodej prestrčí cez plot (mrežu na koterci…) palicu a začne psa dráždiť. Pes začne vrieskať, zahryzne sa do palice a začne sa s útočníkom naťahovať. Ten ho pritiahne tesne ku plotu. Zlodej č.2 prestrčí cez plot nejaký “ pádny argument “ a psa omráči. Potom už nie je problém preliezť plot, prehodiť omráčeného pesa na druhú stranu a zdupkať. Akcia sa prevedie tak rýchlo, že majiteľ ani nevyjde z domu ( však psi si občas zvyknú zabrechať, a keď po chvíli brechot ustane, tak asi je všetko v poriadku).
     Približne pred 2 rokmi však jeden 25-ročný majiteľ vonku vyšiel, a keď uvidel, že banda farebných lupičov mu unáša psa, rozbehol sa ho ratovať. Na to sa jeden z lupičov otočil a mladého muža surovo zastrelil ;( .
     Gaunera chytili a zatvorili, ale dvom deťom otca už nikto nevráti.

   5. Kolaříkovic, nemám tě uád……

    To bych i přežila, když místo mě pak budeš mít ráda Bena 🙂

   6. No, pokušení je veliké, o tom žádná. Ale dobře si uvědomuju plusy i mínusy a nechci se rozhodovat impulzivně, pže připoutat k sobě zvířo je vždycky zásadní krok a velká zodpovědnost.
    A zázraky se dějí, třeba bude mít Beník kliku a nebude se muset o páníka dělit s dalším chlupatcem. Uvidíme, hmm…

    1. Je mi to jasný, je to živý tvor a rozhodování je složitý. Nechci tlačit to v žádném případku.
     Kdybys uvažovala a chtěla něco vědět, konzultace pochopitelně možná.

 19. Vypadá hezky, pěkně ho dali dohromady. Jenže u nás je psů dostatek (dva jsou fakt akorát) a já mám navíc zakázané ty velké psy, že ano. Obecně je u nás na vsi dost psů- kupodivu spousta lidí ma dva. Myslivci mají obvykle ohaře a pak něco menšího „pro manželku na doma“. Ale stejně se tady leckterý pes nudí na zahradě, protože tam má přece prostor, tak ať si poběhá. Nejsem jediná, kdo chodí se psy ven, ale úplné přehršle lidí to taky nejsou. Prý se to zlepšuje.

 20. Krásnej kluk, moc mu držíme palce. Až já jednou vyhraju v tý Sportce, pořídím si statek v lukách a smečku podobnejch pejsků (velet jim smaozřejmě bude Norík s Pikanem) a budu trávit čas pracházkama a meditacema. (sun)

 21. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  O Benovi vím, ale nemám, kam bych ho udala (shake) Ale pokud by se někdo v okolí sháněl… (nod)

  Ach jo, proč tolik krásných (i ošklivých) a zdravých (i těch, co mají nějaký hendikep) a hodných (no i těch s ránama na duši) psů doplácí na lidskou neschopnost, nezodpovědnost, blbost…

  Jdu se ještě chvilku přitulit k Betuši a povyprávět jí, že neví, co má – mrcha jedna kulhavá (inlove)

 22. Bene, nádhernej psí kamaráde, moc Ti přeju,aby se našel dvounožec, který by Ti rozuměl a s nímž bys měl všechno,po čem Tvoje psí dušička a srdíčko touží a co pes jako Ty,potřebuje…..v panelákovým bytě s 8 kočkama bys šťastnej nebyl, ale i tak, jsi po dlouhý době pes, kterej mně vzal za srdce… (h)

  1. chicht – rozhodně ti Bena nenutím, ale ani jedna tvoje připomínka nemusí být na překážku. Vidím v něm pastevce – tak by prostě hlídal kočičáky – a měl by jich pořádné stádo (chuckle) . A panelák velkému psu nevadí – pokud má paničku na mazlení a pravidelné procházky, tak pak potřebuje jen měkoučký gauč.
   Kosatka má k dispozici obří zahradu a je kde, v noci v posteli a přes den s náma… Jo – válení se v létě na sluníčku je fajn, ale po očku sleduje, kde jsme a co děláme. Smečka dělá psa šťastným, ne volný prostor (a už vůbec ne kotec)

   1. Xerxová – trefila´s to naprosto přesně. Pes nepotřebuje svobodu (co to je svoboda – být zavřený sám na zahradě?!), potřebuje smečku, bezpečí. Smečka může být i jen on a jeho člověk. Může trpět v paneláku jako na velkém statku. Protože pes není zvíře otevřených savan (nebo lesů), ale zvíře smečkové. Bez savany to vydrží, bez společnosti trpí. Takový „panelákový“ Ešus nebo Anka se mají neskonale lépe, než někteří „venkovní“ psi (opět příklad – boxerka Ája, než se dostala konečně „domů“). I velký pes může být šťastný v paneláku, jen se mu musí člověk věnovat.
    Letím zase pracovat, jak já závidím těm našim potvorám…

   2. Víš Xerxová, po Šarikově odchodu za Duhu jinej pes prostě nebyl..a nebude,k 8 kočkám si ho ani neumím představit a aby byl zavřenej v bytě a čekal,až dorazím z práce..to by mu nesvědčilo…a chlupaté bandě taky ne..

     1. Narozdíl od jiných,co se na to vymlouvaj nebo těch,co si poříděj do paneláku psa,na kterýho nemaj čas a jít ven je jen ochcat keříku vchodu a hodit bobek, vím, že bych na něj tolik času neměla….a on by si lítání a delší procházky zasloužil…ale ke kočkám typu Noriska a Miňák – ne,to bych jim nemohla udělat….ani těm ostatním, Pitina když ji beru ven,malépsy bije, velké nechá být, Kačenka na ně pokřikuje a asi nic slušného..želvy psy neznaj, Pidi je pohrdavě přehlíží, MK a Noriska se psů bojí, Majolenka taky….

  2. No nevim nevim 🙂 Kulich je v pidipanelakovym pide se tremi kocourimi brasky prestastnej 😉 zvlast kdyz na nem denne pachaji sumo a felinoterapii dohromady 😀
   Btw vyzkouseli jsme vcera RunningEgg ze zoohitu, lidi to je NECO (rofl)

   1. ne,u nás by to tak klidný nebylo….
    foť…to vejdće znám, je to super hračka, máte žlutý nebo jiný? kočkám dávám to plastový od kindervajec, to je lepší než koukat na hokej….Jágr hadr….

   2. Žlutý vejce (už s s vyhlodanou špičkou) má Berry už druhý rok a miluje ho převelice 😀 Popravdě to vejce zná každý návštěvník včetně náhodných řemeslníků. Vždycky říkám – neházejte jí to vejce, nebo nebudete dělat nic jinýho! Ale skoro vždycky házejí, no… (wasntme)

    1. 😀 Lidi si prostě nedaj říct. 😀
     To je jako: „Můžu jí dát kousek?“ — „Klidně, ale pak na tobě vysomruje celou večeři a už nikdy se jí nezbavíš.“ — „Ále, jenom kousek, ona to pochopí.“
     Pche, houby. Pochopí: tohle je člověk, ze kterýho padá žrádlo.
     V lepších letech dtto s tenisákem. 😀
     Jo, taky Beruška tak slintá, když aportuje?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN