KOČKY: Honzíkovo 16. narozeniny

Tak jsem se dočkal a je mi 16 let. Panička říká, že je to jako lidských 90. Který den to přesně v červnu roku 1996 bylo, nikdo přesně neví. Ale na mém starém profilu na kočkách-online je jasně vidět, že mi je letos 16 let.

Honzík

Útulek: OS Podbrdsko
Domácí depozitum: Depozitum OS podbrdska – Eva T.
Pohlaví: kocour
Věk: 16 let
Umístěno ve věku: 9 let 4 měsíce
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Teritorium: do bytu
Toto zvířátko již našlo svůj domov.

 

 

Narodil jsem se jako bezdomovec na sídlišti v Krčském lese v Praze. Pak jsem žil u jedné starší paní, která měla koček povícero. Následně jsem byl v útulku Podbrdsko a konečně před 7 lety na umísťovací výstavě v Plzni si mě vzala moje rodina.

Naši to se mnou oslavili dnes ve středu 13. 6. 2012. Nejprve jsem dostal dort. Sice nebyl tak krásný, jako dostal pejsek Reny k 13. narozeninám, ale naši dobře ví, že mám nejraději dort masový. Nedočkavě jsem se na něj vrhl. Další dárek bylo škrabadlo. Pro mě je to spíše váledlo, u nás na něm škrábe jen Hepča.

Po důkladné oslavě jsem byl znaven. Sice mám nové váledlo a závěsný pelíšek na topení. Ale k odpočinku dobře poslouží i košíček na ovoce v kuchyni nebo polštářek na gauči v obýváku. Páníček mi slíbil, že když je mi těch 16 let, tak mi vytvoří občanský průkaz.

Váš kočičí dědeček Honásek

 

 

Jsme moc rádi, že se Honásek u nás dožil takového požehnaného věku. A tajně doufáme, že dá 20. Je relativně v dobrém zdravotním stavu, jen si dnes zlomil 1 zub špičák.

 

 

 

Aktualizováno: 13.6.2012 — 21:28

65 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Honasku a dalsich 100 let! Nebud troskar: zivijo, zivijo, at zije nadherny kocourek Honasek! (h)

 2. Mírně OT, ale fakt jen mírně. Pro RADANOVA. Jsem rád, že se věci obracejí k lepšímu. A teď k pradiskuzi o strojcích. Nej brusírna v Čechách o které vím je
  D-IMPORT s.r.o., Václavkova 1116, 293 01 Mladá Boleslav
  Tel. 326 320 842, mobil: 602 228 944
  Dělají to i na dobírku takže se s nima dá domluvit a realizovat akci poštou. Je to zastoupení Oster pro naše luhy a háje. Dala by se s nima i kozultovat náhrada orig hlavy na Mark I. Jak jsem koukal tak orig hlavu na tuto mašinku by si asi marně hledala, petšopy na netu nabízejí hlavy až od Mark II.

 3. Moji milí, děkuji z celého srdce za přání k narozeninám. (h)
  Jsem v tomto čase zahrabaná do práce až po uši, že Zvířetník sleduju tak na půl oka a jinak nestíhám ani žít. Ale! Dostala jsem k narozkám houpací lavici na zahradu a těším se na červenec – to se budu celé dny houpat a číst Zvířetník! (h)
  Honáskovi přeju zdravíčko a ještě hodně, hodně šťastných let! Moc se mi, kocourku, líbí tvůj roztomile „umazaný“ nosík! 🙂

 4. Tak to jsi Honásku v nejlepších letech jak tak koukám. Odpočívání ti jde na jedničku a prý i papání, skákání a běhání. Užívej si života ještě mnoho mnoho let k velké radosti tvé smečky. (inlove)

 5. Dnes jsem šla po poledni z města a ve vedlejší ulici se na teplém asfaltu doslova VYVALOVAL černej kocour. Černej kocour s modrým obojkem. Trochu jsem na něj zadupala: „Chceš bejt přejetej, Mikši?“ Mikeš se nerad zvedl a zalezl pod branku, těsně vedle velkého chlupatého psejka, kterej nehnul ani brvou.
  Vzápětí do jednosměrky zabočil autobus.

  Jak vím, že tam patří? Loni jsem zaslechla debatu u branky, že kotě neposlouchá, a před týdnem panička přesazovala v zahrádce muškáty, když jsem šla okolo, a říkala:“ Mikši, nestrkej mi sem furt packy.“

  Nojono, Mikeš. Celý svět je zatím jeho a pro něj.

 6. Gerontíci, gerontíci, tady mají klubík chlupatí gerontíci!
  Tak to dotáhněte do té dvacky.
  (^)

 7. Milý Honásku, četla jsem už ráno, ale mám čas až teď. Gratuluji ke krásným narozeninám a moc a moc přeji hodně zdravíčka do dalších let. Doufám, že jich bude ještě moc a moc. Ani nevíš, jak jsem ten článek dnes četla s radostí, ale i velkým smutkem. Za chvíli to bude rok, kdy nám odešel Micánek za Duhu (a čtyři a půl od Micinky) a letos by mu bývalo také krásných šestnáct. Ani nevíš, jak jsem doufala, že se toho ten náš kocourek bobeček dožije, ale nebylo mu přáno.

  Ano, máme místo něho jiný kočičí kožíšek, je to krásné, objevuji s naší kočičkou stále nové obzory, ale také je to velmi, velmi jiné. Zatím máme doma potrhdílo a přetrhdílo a předrápdílo, což je samo o sobě veselé (a já si opravdu nestěžuji), ale prostě na to vzájemné hluboké porozumění si ještě budu muset počkat. To přijde až s časem.

 8. Všem slavícím všechno nej nej nej a Argovi držím dál palečky a zase mizím (h) (f) (sun) (y)

 9. OT: Argouščí hlásání. Argo zvládl narkózu a už odpočívá, paní doktorka zvládla operaci a odpitvala příšernost zvanou epulis bez ztráty zoubku a ještě to musí na histologii. Držíme Argovi (y) dál.

  Gratulace všem dnešním oslavencům, Honáskovi s roztomilým ksichtíkem pak přednostně. (f)

 10. OTéčko
  Děcka, tady je pár fotek z pátečního Verenčení v Brně.
  http://yga.rajce.net/2012_8.6._Brneni_Verenceni

  Škoda, že nedorazila Laďka (toulala se služebně Vysočinou), Matylda (ztracena v překladu), Yezi (šrotila na zkoušky), Aida (sklátila ji choroba), Emteska (byla oporou dceři na premiéře až v Plzni), Sylva (hrome, kdy jsi vlatně byla ty?), Baty (chorá vnučka – doufám, že je už dobře) a další známé a neznáme okolobrněnské. Ale bavily jsme se moc dobře.

 11. Honzíku, upřímně blahopřeju! (i k té občance) a přeju ještě léta další.
  Zpoza duhy Ti mává i naše milovaná černá kočička Káča, která odešla za duhový most předevčírem. Bylo jí 12,5 roku, a moc se nám po ní stýská.

  1. Černé kočičky nosí štěstí a určitě jsou šťastné a veselé i tam za duhou (h) A Kačenku tam určitě provede naše černočerná Micinka, co tam je od ledna, bylo jí deset, tak si určitě máte o čem mňoukat! To jen nám tady je moc smutno, držte se, Sylvínku!

  2. Tolikrát jsem si prošla tímto žalem. Doufám že moje kočenky se za Duhovým mostem s Kačenkou porovnají. Tam jsou všichni na sebe jen hodní. Sylvínku soucítím s tebou. Ať CD brzy najde řešení a přivede ti do cesty kočičku která umírní tvůj žal. (u) (cat) 🙂

 12. Honásku fšeckno nejlípější ! A kocoure na žuby požor! Budeš je ještě pár let potřebovat ! (hug)

 13. Milý kocouří kmete, všechno nejlepší přeji za celou naši smečku. Moc ráda slyším, jakého věku se mohou košišky dožít,páč ty moje bych měla ráda co nejdýl. Tak si pěkně užívej Honzíku a dělej všem jen radost a oni tobě taky. (inlove) (sun) (^)
  Máváme z mokré Moravy pod Hostýnkem.

 14. Všechno nejlepší, Honzíku! Oslavy jsou fajn, že?:-) Přeji ti jich ještě spoustu. Nemůžu spustit oči z tvé fotky, jak si hovíš na polštářku. Mám doma stejný, ale tak roztomile na něm určitě nevypadám:-)

  1. polštářky jsem si v IKEE koupila vlastně pro sebe a manžela. Ovšem jeden zestátnil Honásek.
   To byste koukali, jak vyčítavě hledí, když mu na kousek polštářku omylem sedne manžel.
   Manžel vždy říká : “ No jo kocoure, já vím tvůj polštářek. Už se sunu pryč. “

   Míša

 15. Přejeme krásné narozeniny – hlavně moje kočička Miki, které je 17 let nebo víc – jen u nás je 16 let.
  Doufám, kočičáci, že oslavíme oba nejméně dvacítku.

 16. Honásku, ty jsi ale krásný kosourek!!! (h) (h) (h) (h) (h)

  vůbec bych ti tvůj věk nehádala, jak se pomalu blíží Nynyščí 10. přineseniny, občas si kladu otázku, zda se mnou pobude ještě (aspoň 😉 ) tak dlouho – i když jí možná ukrajuje ta cukrovka

  „k odpočinku dobře poslouží i košíček na ovoce v kuchyni nebo polštářek na gauči v obýváku“ – to si piš, že takový polštářek na gauči je to nejlepší, však je to na fotce taky vidět!!!!!! přeju ti ještě mnoho krásných let a mnoho takových dortíků (nááááhodou je krásný, škoda že fotka není trochu větší – nemáš ještě někde své fotečky?) (h) (cat) (h) (cat) (h) (hug) (h)

 17. (^) Honásku, přeji do dalších let Tobě i páníčkům překonávání dalších nástrah (ulomený zub 😉 . Je to krásný věk. Náš Dareček měl před nedávnem 14 let. Včera jsem ho musela potupně odnést ze zahrady, kde číhal u hustého psího vína na dva mladé kosí bratry, rošťák! A to mu letos vypadl také první špičák!

 18. OT: Otazka

  Milí priatelia, veľmi pekne vám ďakujem za slová účasti a pohladenia na duši, vaša účasť nám veľmi pomáha.
  Dnes sa na vás obraciam s praktickou otázkou, možno mi budete vedieť pomôcť. Chceli by sme si kúpiť ďalšieho jazvečíka, nie nutne červeného dlhosrsťáka, akurát sme zistili, že na Slovensku prakticky neexistujú chovné stanice jazvečíkov a nepoznáme nikoho, kto by nám vedel dať nejakú pozitívne referencie (chceme sa vyhnúť šteňatu z „množiacej stanice“). Nevedeli by ste mi odporučiť nejakú kvalitnú chovnú stanicu v Čechách, na ktorú prípadne máte dobré referencie?

  1. Milá Katko,
   zkus si kliknut na baner (odstaveček vpravo) drsňačky Bédi – je to stanice drsnosrstých jezevčíků a Blaňule má s Bédou i Kadlíkem moc dobré výsledky na výstavách i na zkouškách.

   1. Ďakujem za tip, YGO, už som kukla, ale tohtoročný vrh je už zadaný a ďalší je naplánovaný až na rok 2014. Musíme hladať ďalej 🙂

    1. Katko (inlove) , ale stejně napiš Blaňuli, ta určitě bude vědět o každém jezevčíkovi ve střední Evropě. (nod)

  1. (f) Hurá, další, dokonce dvojité narozeniny! Milá Ri i Hančo, hodně zdravíčka a i štěstí přeji ! (f)

  2. Milé a krásné holky – hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a dobrých lidí kolem sebe. A splňte si jedno malé tajné přáníčko. (f) (f) (f) (f) (f) (f)

  3. Všechno nejlepší, milá Hančo (h) (f) (sun) , všechno nejlepší, milá Ri (h) (f) (sun) . Hlavně zdraví a pohodu a milé lidi okolo sebe. (h)

  4. Krásné narozeniny a splnění všech i těch nejtajnějších přání vinšuji za celou naši smečku. (rose1) (f) (d) (^) (inlove) (wave)

  5. Přidávám se s přáním všeho nejvíc nejlepšího oběma oslavenkyním!!! (sun) (sun) (sun)

  6. Milá Hančo a milá Ri všechno nejlepší k narozeninám. A prosím, rozdělte se dámy o kytici. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 19. gratulujeme všemi tlapkami k pěknému věku, Honásku, jsi opravdu švihák a elegán a vůbec nevypadáš na kocouřího dědečka – počkej do 20, pak to možná o sobě budeš moct tvrdit, zatím jsi kočičák jak se patří 🙂 dokonce i spící vypadáš tak dekorativně, jak si držíš tlapičku druhou ťapkou! (h) (sun) (^)

 20. Milý Honásku – tak přeju tobě i celé tvé kočičolidské smečce ještě hodně krásných let před sebou. (h) (h)

 21. Tak to moc blahopřeju, takové krásné narozeniny a v dobré kondici, to je super! (f)

  Náš domácí kocour Běsík také oslavil 16. narozeniny v květnu, ale není na to dobře, nebaští,nechutná mu nic z oblíbených lahůdek, nechce si hrát a jen spí, ani moc nevyměšuje. Obávám se, že se rozhodl nás zvolna opustit a moc doufám, že odejde klidně ve spánku. Nechceme ho stresovat návštěvou u pana doktora, on to náš Běsík vždycky špatně snášel, a snad kdyby bylo hůř, přilákáme pana doktora k nám domů a vyřešíme to. (u)

  1. Honzík je zatím čilej, skáče, běhá. A hlavně mu moc a moc chutná jíst.
   My k paní veterinářce chodíme 1 x na rok na prevenci.
   Honzík jí miluje a nevadí mu to.

   Míša

   1. To náš kocour dobře ví, že jakmile opouští byt, jede někam, kde být nechce a podle toho se taky chová, celou cestu řve a nadává a nemá nás rád,
    A tuze ho to stresuje, takže ho snad necháme umřít doma v klidu, pokud to půjde.
    Držím palce, ať vám ta pohoda vydrží.

    1. Zdeno (inlove) , to je mi líto. Šestnáct let, to je pořádný kus společného života. Je znát, že to očekáváš, ale o to je to asi horší, já nevím. Každopádně Tě objímám, držte se. (hug)

 22. Honzík tak půvabně hajá… čím to je, že se tak rozněžním, když vidím spící kočku? Nebo baštící kočku? Nebo hrající si kočku? Nebo…
  Gratuluji a přeji ještě řadu let zdravého spaní, baštění a her (sun)

  1. Liko, mám to přesně stejné!!!! (h) (h) (h) (h) (h)

   pssssst, a myslím že vím čím to je (blush) (inlove)

 23. Honásku,jsi nádhernej kocour a já ti společně s tou svojí chlupatou bandou přeju ještě hodně krásnejch let doma u svojí rodiny. (h) (y) (*)

 24. Honásku (h) , představ si, že máš narozeniny stejně jako můj syn. (nod) A zajímavé je, že i když on je skoro dvakrát tak starý jako ty, tak je vlastně mladší. 🙂
  Přeju ti ještě hodně pohody s drbací paničkou – vypadáš báječně a těch 16 let bych ti nehádala. (y)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Hodně stěstí, zdraví … (^) tu je dortík, kostičky jako nástrahy na další zoubky v něm nejsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN