NAŠE SMEČKA: Vejce na stromě

vejce na stromě_1_1„Tak to už by stačilo! Jak takhle mám něco vůbec udělat?“ Vykoukla jsem zvědavě z kuchyňského okna, byť mi bylo jasné, o co tam jde – mám svoje zkušenosti. Snaha hrabat listí a uklízet zahradu ve společnosti dvou hravých fen a dvou žlutých plastových vajec nemohla dopadnout jinak.

 

 

Žlutá plastová vejce jsou velmi úspěšné psí hračky, které se u nás doma staly požehnáním i prokletím. To staré kdysi Kazan s Berry okusovali tak dlouho, až v jeho špičce vyrobili díru, díky které je možné vzít vejce do huby. A když takové vejce hodíte, tak se po dopadu koulí naprosto nepředvídatelným způsobem. Psí hráči to milují, stejně jako vášnivý fotbal hraný s tímtéž artefaktem.

Když jsem před časem získala s psím žrádlem vejce č. 2, zůstalo naprosto nepovšimnuto. Proč? Inu, nemělo díru. Navíc nový materiál takřka znemožnil jeho ohlodání. Dokonce ani plastožrout Ari s ním nehnula, což bylo s podivem, když vezmu v úvahu, kolik toho už stačila zničit.

 

vejce na stromě_1

 

Ovšem dvě fenky a jedno vejce je stav kriticky nevyvážený, takže Marek holkám to druhé v dílně takříkajíc načal, takže brzy byla v akci obě. Tím se z nás ovšem stali vaječní štvanci. Nejenže bylo víc co házet, ale situaci zkomplikovaly i složité vlastnické vztahy. Berry se totiž prohlašuje za majitelku starého vejce, zatímco Ari se domnívá, že jí patří obě. Tady ale naráží na problém – pořád ještě má jenom jednu tlamu!

Ten den to na zahradě dopadlo tak, jak muselo. Po dvou hodinách hrabání listí, vajec a fen ztratil můj muž trpělivost, a vejce schoval na jabloň. Nebylo až tak vysoko, aby na ně v dostatečném zoufalství nedoskočily, ale to není cesta, kterou naše dámy volí. Po několika demonstrativních pokusech šly lovit hrábě a tvářily se, že je žádná vejce nezajímají.

Ráno jsem však našla důkladně okousanou plastovou zahradní konev. Co myslíte, kdo jim ta vejce nakonec vrátil?

 

vejce na stromě_2

 

 

vejce na stromě_3

Aktualizováno: 2.1.2014 — 22:05

4 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Jak tak hledím na ta vajca, tak vy máte, v podstatě, celý rok Velikonočky (rofl) (rofl)

  2. Zkusila jsme mít dvě stejné hračky. Není to k ničemu, nejlepší je vždycky jen jedna, kterou nutně chtějí obě psice.

  3. teda, úplně jsem TRNULA, jestli vám to dojde a druhé vejce jim proděravíte!!!!!!!! (whew)

    Ari se na té poslední fotce vyloženě mlsně olizuje 😛

  4. To je přesně jako u nás – dvě gumové žáby, dvě Petlahve, cokoliv jiného, ale všechno Legýs bere Luxovi a tlama mu na obě hračky nestačí. A Luxík-ten se většinou nechá ode všeho odstrčit. On totiž Legýs je už větší. Měl se jmenovat Maxipes Fík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN