BTW: Sláva, zmizelo slavnostní prostírání!

0102dar1_1Tak jsem dnes ráno uklidila stůl, dala prát slavnostní ubrusy a uložila slavnostní prostírání. Na stole je už zase obyčejný odolný vínový ubrus a zelená prostírání. Teď mi řekněte, proč mi to dělá tak dobře?

 

 

Hm, protože jsem v hloubi duše buran – mohla by být jedna z odpovědí. Ale ono je to trošku jinak. Mám ráda slavnostní prostření, jemně kytičkovaný porcelánový servis po babičce, anglický servis zdobený podle viktoriánských vzorníků, hezké skleničky, úchytky na ubrousky, křišťálové hranolky na podložení příborů.

Mám ráda slavnostní tabuli, u které se všichni sejdeme, hezky oblečení a slavnostně naladění. Ale obvykle tato slavnostnost trvá jeden večer a ne týden. Tedy – taky dodržujete Festive Season? 🙂 Tedy slavnostní prostírání od Vánoc do Nového roku? No, my ano, byť dress code platí jen pro slavnostní jídla.

Prostě jsem se dnes ráno s úlevou vrátila do pohodlně vyšlapaných všedních dní. Všechno zase funguje jak má – no dobrá, skoro všechno. Když potřebuju něco vyřídit, obvykle se dovolám. Když potřebuju nakoupit, vím, že bude otevřeno. Pro teď se tedy kochám všedností.

Ona samozřejmě velmi brzy ztratí svůj půvab, ale zase se mi daří najít radost ve změně. A to je fajn.

 

0102dar1

Aktualizováno: 2.1.2014 — 14:56

7 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak tak, jsem též ráda za tu „všednost“. Konečně jsem se dovolala do pojišťovny, kvůli drobnému karambolu. Těsně před Štědrým dnem se mi podařilo trefit při couvání, zaparkovaného baworáka. Nic se nestalo, jde jenom o škrábance, ale baworák poputuje do servisu, tak jsem honem začala vyplňovat záznam o dopravní nehodě :O . A chtěla jsem to probrat s oficiálními místy a všude byl hluchý telefon. Dnes konečně nastal den D a všechno se rozběhlo jak má běžet.

  1. Ty víš, do čeho nacouvat, co? (wasntme) Tak ať je to rychle vyřízené a soused se neškaredí 🙂

 2. Vždycky jsme mívali slavnostní vyšívaný ubrus na stole a bylo mi jedno, jestli se nějak pobryndá, prostě tam patřil. K tomu slavnostní prostírání, nádobí, sklo, dekorace……
  V mém dnešním domově nemáme stůl, takže není co prostírat. Nevadí, mám prostřené kočky.

   1. prostřené kočky jsou dobrééééééé (clap) 😀 … moc se tu chechtám, i když vím že Karolína to myslí doslovně, opravdu je tam má prostřené

 3. Mně je líto, když sklízím vánoční ubrus a dávám všední prostírání, protože to znamená, že se rozprchneme a uvidíme stěží večer, na Vánoce jsme všichni doma.

  1. Ten pocit chápu, u nás je to stejné. Ale radši na ostatní čekám u všedního stolu, je to… pohodlnější? Domáčtější? Nevím. Navíc ve světnici s obyčejnými kamny, dřevem a psími pelechy ten parádeční ubrus vypadá, řekněme, ne úplně přirozeně 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN