KOČKY: Jarní Kočičí přání pro kočky a koťata

strom_prani_1Do naší země konečně dorazilo jaro a máme máj, lásky čas. Kočky ale neznají kalendář, a tak plody jejich lásky přicházejí na svět už teď. Útulky se brzy naplní spoustou nechtěných a opuštěných koťat. Projekt Strom splněných kočičích přání se proto ve svém jarním kole bude snažit pomoct získat prostředky především na péči o koťata a březí kočky. I toto jaro na svůj dárek budou čekat stovky koček z útulků.

 

 

Akce začala 1. května a končí o půlnoci v úterý 14. května. Během této doby budou na webu www.kociciprani.cz vystaveny profily koček s jejich fotografiemi, příběhy a hlavně přáními. Dárce si tak jednoduše vybere konkrétní zvíře, jehož příběh ho zaujme nebo které třeba pochází z jeho regionu. Dárek mu bude moci zakoupit a poslat přes e-shop, případně peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Pro ty, kdo neradi posílají peníze, aniž by viděli, kde skončí, je zde možnost odnést dárek přímo do útulku „své“ kočce. Po skončení akce dostane dárce fotografii kočky s dárkem, který jí daroval.

Druhou možností jak kočky podpořit, je naplnění misky. U každé kočky je obrázek misky, kterou mohou dárci plnit. Vhazovat (tedy posílat na účet útulku) mohou libovolné částky a každé kočce může peníze do mističky poslat neomezený počet lidí. Z naplněných mističek se bude z velké části nakupovat krmení pro koťata a jejich mámy. Od vánočního kola má každá organizace také jeden velký projekt, na který je možné přispět (stavby výběhů, koupě škrabadel…). Nově přibyly zdravotní balíčky, kde dárce může zaplatit testy na různé nemoci kůže, trávicího traktu a virózy.

Tohoto kola se účastní skoro 30 organizací z celé České republiky. Účastnící se organizace jsou občanská sdružení, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena z darů jejich příznivců. Nejedná se tedy o městské či státní útulky. Většina koček čeká na nový domov v takzvaných depozitech – v běžných domácích podmínkách s individuální péčí. Stejně funguje i organizace Kočičího přání – svůj provoz nijak nedotuje z darů, a proto jde opravdu každá koruna tam, kde je potřeba.

Jarní Kočičí přání je jednou z dvou akcí pořádaných každoročně projektem Kočičí přání. Druhá akce je vánoční. Za tři roky existence si tato akce získala u dárců velkou oblibu. První vánoční kolo v roce 2010 přineslo 96 000 korun, to poslední v prosinci 2012 už 1 300 000 pro 1500 zvířat a více než dvě desítky organizací. Jarní akce je kratší než vánoční, ale i tak organizátoři věří, že bude pro útulky významnou pomocí.

 

Kontakt:

 

Františka Kernová

OS Devět životů

frantiska@devet-zivotu.cz

602 25 88 75

 

odkazy na předchozí akci:

www.kociciprani.cz

Aktualizováno: 6.5.2013 — 20:53

6 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. já SVOJI stromovou kočičku už mám (dokonce jsem to tu myslím už i psala) (clap) (clap) (clap)

  je to skvělá akce a taky úspěšná, vloni se vybralo přes milion peněz!!!

  a už se těším na její fotku s dárečkem, každý rok si je schovávám (blush) (h) (h)

  http://www.kociciprani.cz/files/4a253e75.jpg

  1. Já si zas vyberu a obdaruju pravidelně kočku,co si ji pak hned někdo vybere a vezme..tak doufám, že se to povede i tentokrát…. (obě loňské vánoční už bydlí…) (h)

   1. moje volba prý byla dobrá – mluvila jsem s jednou holkou kočičí, to si taky vybrala ze stejného depozita, prý má o nich moc dobré zprávy (clap) (y)

 2. Osvěta je prima, ale my už máme kočky víc jak týden vybrané a dárky nebo plné misky zaplacené… (cat) 🙂

  1. no joooooo, že vy… ale spousta lidí se to případně může dozvědět právě tady – a vo to gou (y) (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN