PSI: Notorik

00_Max_archeolog_1Tak nevím, co si mám o Maxmiliánovi myslet. Je to pes, co vyrůstal v opravdu psích poměrech. Jeho bývalý majitel ho už od malička řezal a krmil jen občas. Když jsme ho v jeho necelých dvou letech zdědili, tak vážil o 7 kg méně než dnes, kůže jen potahovala kostru a veterinářka Erika jen suše podotkla, že by potřeboval přibrat. Jeho dnešní váha je podle Eriky spíš na štíhlejší straně, ale je z něj fešák, kelpie jak má být.

 

Nějakou dobu sice trvalo, než jsme mu se značným úsilím ujasnili kdo je v domečku „top dog“, ale dnes už poslouchá lépe než dvanáctiletý geriatrik Ferdinand, ze kterého se stává zapomětlivý a ubrblaný dědek. Asi to chytl od pána. Třeba se v buši velice rozhodně rozejde jistým směrem, pak se po nějakých třiceti metrech zastaví, připitoměle se čumí kolem jako by se divil, jak se sem vlastně dostal, pak se znechuceně obrátí a kluše zpět.

Evidentně zapoměl kam a proč se vydal. Dyť povídám, chyt to vod pána. Že vobčas zakopne a „de na hubu“ není taková katastrofa. Stejně má čumák furt u země a „nasává“ pachy, a když snad ne, tak má od čumáku k zemi asi jen 70 cm a navíc má, na rozdíl od pána, 4 nohy, že jo. Že občas zapomene, že není štěně a lítá bušem jako dělová koule snad ani podotýkat nemusím. V tomto oboru předčí i nyní už pětiletého Maxmiliána, kerý je sice přeborník v běhu přímo, ale vyhýbání se stromům a kličkování není jeho parketa.

Max má od počátku co se v naší smečce objevil nějaký slabší zažívací trakt. Čím to je, to se můžeme jen dohadovat. Na rozdíl od Ferdy, který sežere všecko na co příjde bez následků, mívá Max často průjem. Někdy i celý týden trvající. A tak si dáváme pozor, čím ho krmíme a co psisko žere.

Když byla situace vážná a ze psa tekla jen voda a pak už skoro nic, tak mu Míla zkoušela dávat pilule, co jsou pro lidi proti půjmu. S velkým úspěchem se to ale nesetkalo. Dieta na suché rýži také moc nepomáhala a nakonec to vypadalo na návštěvu u Eriky.

Máme zde však kamrádku, bývalou zootechničku, která se starala v masné velkovýrobě o prasata. Tedy přesněji, o jejich množení, se vším všudy. A ty „její“ svěřenkyně a svěřenci také občas trpěli úpornými průjmy. V prasečáku či velkovepříně pak bylo veselo. Zkoušeli pak všecko možné, jak zastavit toto nadělení a nic pořádně nezabíralo.

Pak přišel někdo s lidovou radou: „dejte praseti pár panáků rumu a bude v cajku.“ A to skutečně zabralo! Osvědčilo se to takovou měrou, že jakmile se vyskytl jediný případ, okamžitě byla podána tato „meducína“ a tak nakonec tento prasečí establishment fasoval bedny rumu, léku proti půjmům svěřenců. Kolik této tekutiny skončilo v prasatech a kolik v personálu to opravdu nevím.

A tak jsme zkusili tuto „meducínu“ i na Maxovi. Do žrádla jsem mu zamíchal velkého panáka rumu s obavami, že to nebude žrát, nebo co to s ním udělá. Naopak. Sežral to s velikou chutí. Možná že pak i lépe spal, žrádlo dostávají oba Habsburci večer před spaním. Jestli ho ráno bolela hlava nevím, nic neříkal.

Hned po první aplikaci „meducíny“ se Maxův stav prudce zlepšil. Pro jistotu pak dostal stejnou dávku další dva dny a čokl byl vyléčen. Teď už jen čekám, kdy Max bude opět potřebovat léčit. Doufám, že to nebude často a z čokla se nestane notorik, který při odšpuntování flašky s rumem začne slinit jako Pavlovův pes.

 

00_Max_archeolog

 

 

Aktualizováno: 6.5.2013 — 21:01

87 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Taky jsem měla absenci a prima článek o Maxovi právě dočítám. Rum, no… Kudy teče tudy léčí 😀
  JanoBa, doufám, že už je líp!
  A nervuje mne, že nevidím zprávy o Betě.

 2. Jéé, rrrumík, lék první volby, a já ho prošvihla, zas čtu až dnes. Ale přidám aspoň jedno další použití – před pár lety jsem šla na návštěvu do sousední vsi a vidím paní domu, jak nese slepici, střídavě ji fackuje, střídavě do ní leje rum a nadává. Dozvěděla jsem se, že ta … (nebudu radši citovat), vyseděla někde potají tři kuřata a když už, tak aby se to vyplatilo, koupili deset dalších a pokoušejí se je pod ni nasadit. A protože slepice pozná vlastní děti, měl rum sloužit k zblbnutí. V tomto případě tehdy nezabral, slepice postupně všechny podvržené děti uklovala.

  1. to ale JE chytrá slepička!!! nejen že se jí podařilo uschovat si a vysedět kuřátka, ale ještě pozná nevlastní (ovšem těch je mi líto…)

 3. Šmarjá MAX! Zapomněla jsem komentář k pohlednému Maxíkovi – mno moje někdejší andulka Robík sosala becherovku nebo víno, mně to přijde noumální, Úďo. 😀

 4. Georgi, paráda, i moje babička byla přesvědčená, že rum je stejně nejlepší endiaron.
  JANO BA, prosím Tě, fakt si nech tu hlavu zrentgenovat, ať máš jistotu, že skořápka i obsah jsou neporušeny,tímhle způsobem spadnoutnout není zase úplně malej problém, u nás by doktoři takhle nad věcí teda asi nebyli.

 5. Jak už mnozí vzpomínali, taky do mě v útlém dětství rodiče v Rumunsku vpravovali alkohol. Dostávala jsem každé ráno kostku cukru prosycenou koňakem – na to se pamatuju. Podle mé matky mi byly cca 3 roky (bylo to v létě, takže spíš skoro čtyři) a naučila jsem se prý rumunsky požádat o zmrzlinu. To si sice nepamatuju, ale máma mi před chvílí tu větu řekla 🙂

 6. Ajťák odešel a já zkouším, zda noťas bude kmitat tak, jak jsem zvyklá.
  Xerxová, držím opět všechny palce a souhlasím s názorem Dede. Je to stále i o naději. Vaše rozhodnutí o nočních prochajdách a na vodítku je (y) .
  Zvířetnický sraz bych v této situaci vynechala. Už jenom jízda autem může zase někde uskřípnout nervík a průůů….švih je na světě.

  JanoBa, prosím, doporučila bych nechat ještě dnes (večer), nejpozději ráno udělat alespoň RTG mozku!!!!!

 7. .) R O Z V E R N Í Č E K . 🙂

  Jedna rodina uspořádala zahradní párty. Jeden z hostů se chvilku nudil a tak kouká, jak na druhém konci zahrady pracují dva zahradníci. Jeden se zrovna rýpe v zemi a druhý najednou z ničeho nic vyskočí a předvede nádherné, prudké taneční figury. Host je úplně unesen a říká hostitelce:
  „Ten chlápek tancuje tak báječně, že bych mu zaplatil tisícovku, kdyby to přišel předvést do našeho kursu aerobiku.“
  Hostitelka pak druhému zahradníkovi řekne o tomhle návrhu a ten volá na prvního:
  „Hej, Pepo, myslíš, že za tisícovku bys znova šlápnul na ty hrábě?“

  (coffe) Přeji všem přítomným klidný večer a hezké sny.
  Hlavně ať vám ten zítřejší sváteční den moc nevyprší. (coffee)

 8. Hlásání: Dnes večer s Martinem odjíždíme do Třeboně s nadějí, že druhý pokus o romantickou dovolenou na jihu Čech už vyjde. Konec konců jsou to lázně a my se budeme snažit 🙂
  Tak tu buďte hodní, já občas nakouknu (wave)

  1. Milá Dede, užij si Třeboň, zasloužíš si ji. Je krááásná. Tedy mne okouzlila a to jsme tam byly s kamarádkou v zimě.
   V podloubí mezi Zlatou stokou a uličkou od náměstí směrem k těm menším lázním je bezvadná kavárna. Taky bezvadný stezky pro cyklisty a k tomu služby. Pěknou dovču !!! (wave)

  2. (sun) Hlavně ať svítí sluníčko. (sun)
   (rain) Jó, a ještě žádný deště. (rain)

 9. Když hora nejde k Mohamedovi…, je to pak nějak obráceně.
  Když mě Karel vezl domů z práce, proti nám ze dvora přichází chlap jako hora a drží si ruku na hlavě. Hrabal u sousedů zahradu, zvedl se a praštil se do hlavy o konec střechy. Co se vám stalo, ukažte! Na hlavě je ranka asi tak centimetr čtvereční, teče trochu krve. Počkejte, já vám něco přinesu. Karel už jde se židlí, já se sklenicí vody. Chlap povídá, to bude dobrý, já už volal záchranku!! Nevěřícně zírám, chlap si všimne mně a trochu zrozpačití. Za chvíli přijíždí záchranka a hrnou se ke mně. Chlap jako hora se vztyčí za mnou a pípne to sem prosim já! Tak byl přelepen náplastí, změřen mu tlak a doktor se obrací ke mně. Co jste prosím vás dělala, dívá se podezřívavě na manžela. Tak vysvětluji, on se ptá kdy jsem ztratila vědomí a říká to už bude dobrý, jděte si lehnout a kdyby něco, zavolejte. Chlap jako hora myslím trošku žárlí, přešlapuje a volá kolegovi, aby přijel dokončit práci a odvezl ho domů. Já se picnu, jak říká Beda. Je normální ten chlap nebo já?

  1. Jano, já se z tebe picnu! Když ty něco děláš, tak pořádně – v tomhle případě i s neuvěřitelnou pointou! (rofl)

   Jsem ráda, že tě doktor viděl a Karla nezatkli (chuckle)

  2. Jen žasnu, milá JanoBa, jak to ta CD dokáže zaonačit, aby k Tobě toho dochtora dostala, když už teda Mohamed nejde k hoře. (wasntme) (chuckle)
   Muselo to být hrozné, hlavně teď na sebe dávej pozor a dneska odpočívej. (hug)

   A Marsko, Tebe taky (hug) , páááni, tohle jaro je nějaký vostrý! (wasntme)

   1. Vave, já už to nechci natahovat, ale tohle mi přeci jen nedá. Asi mám u CD opravdu pár puntíků k dobru, protože mi domů poslala ne jednoho, ale hned dva doktory.
    Sousedi jsou na měsíc ve Francii, hlídám barák a kytky a zrovna včera v podvečer u nás zvoní jejich dcera, lékařka. Jestli je všechno v pořádku. No, dostala jsem nějaké protizánětové prášky, zákaz PC (ehm), televize, číst. (Tohle píšu jen kdyby náhodou někdo chtěl taky padat na zem.) Kdyby mi bylo špatně, okamžitě zavolat.
    Spatně mi nebylo.

  3. Milá Jano, netušila jsem, že se Tvůj příběh dá ještě vypointovat. Ale je fajn, že Tě prohlédli…

   A milý Georgi, dej si pozor, psovstvo je čeládka mazaná. Jestli Max zjistí, že mezi dávkami alkuholu a jeho průtočností existuje spojistost, pořídí si ten průjem chronickej 😀

  4. Jani, to je dobře, že tě viděl doktor! vidíš, a chlap ti ho zavolal až domů – ten je ale galantní (chuckle) (y)

  5. Jano, jsem beze slov. Az ti bude lip, tak se nad tim zasmejes. Taky mam urazove historky, ktere zkraje nebyly tak zrovna vesele, ale nejak jsem v tom humor nasla.

   1. Já už se směju ted, Hano. Už jsem přece jenom trochu Viking a nás Vikingy nic tak hned nerozhází 🙂 !

    1. Jano, to ja jsem vzdycky rikala, ze Hanáka taky jen tak neco hned nerozhodi. Ale i na Hanáka (potazmo i Vikinga) obcas dojde.

 10. Milý Georgi, o dobrých účincích alkoholu na léčení průjmu vím, ale asi by mě nenapadlo to aplikovat na psa 🙂 Naši psi alkoholici nejsou – jediný (náš) Max si rád občas líznul Baileys 😀

  Jako ostatní mám velkou radost, že jste Maxe zachránili, a to hned dvakrát – jednou od toho chlapa, co ho bil a nekrmil, a potom z jeho vlastní snahy urvat místo alfy ve smečce, což by bylo zničující především pro něj. (inlove)

 11. Tohle slyším poprvé. 🙂 A v praxi to nevyzkouším, protože mám holky přísný abstinentky. 🙂 Jedině na sobě. 😀
  Jsem moc ráda, Georgi, že se Max tak krásně spravil. Bylo by ho škoda, je to krásnej pes.

 12. naštěstí mi zatím kočky neprůjmovaly (dokonce ani Mikulenky ne) – kdoví zda by se to dalo použít i u micinek… ale teda měla bych strach, tak nevím

  no a musela bych kvůli tomu nějakou flašku koupit, u nás se alkehól nevyskytuje 😀

  1. užijte si to. Těšíme se, až nám v zimě zase napíšeš povídání z jarní pecky (rofl)

   Já byla dneska sportovati (turistikovati) – máme rektorský sportovní den a pak mám dovču a volno až do pondělka. Hurááá (nod)

   1. grrrr, co jsou nějaký drzý připomínku tuto !! 😀 náhodou už !! mám rozepsanou zimní dovolenou!! a dopsaný zimní víkendy!! no!

    Jsem zvědavá, co pro nás přichystalo počasí. a taky jsem se v pomatení smyslů z recese přihlásila na zkoušky, takový ty úplně pro blbý. Jsem si říkala, že bude legrace. No bude, páč pes to sice udělá, ale já ne, páč vůbec, vůbec netuchám, jak to probíhá, kdosi mi tam bude prý velet a to nedopadne vůbec v mým podání dobře.

    Taky máš zajímavej prográmek – užij si to moc! Kosatka bude nadšená, že Tě má tolik moc doma.

    1. Beta právě opět zkolabovala. Během pár minut z veselého, dobře se hýbacího psa užívajícího sluníčka a zahrádky byla v křeči zkroucená nešťastnice, kterou opět (jako v říjnu a lednu) úplně zradily přední nohy. Teď odpočívá, uvidíme… S veterinou to pochopitelně řešíme…
     Je už jasné, že stav pajdajících křivých zadních je na tomto problému nezávislý… Jsou to dvě různé věci.
     Ach jo – a to jsem si říkala, jak je na tom dobře.

     1. Xerxová, neztrácej naději! Je to divnej problém bez zjevné příčiny, což v sobě stejně jako hrozbu skrývá i naději (h)

      Moc držím palce!

     2. Xerxová, já bych na tvém místě zkusila magnesium. Kup třeba Dologran a pár dní jí dávej lžičku denně. Ublížit jí to nemůže a ty křeče by mohl být nedostatek mg.

      1. magnezium máme – koupila jsem ho už v tom lednu. Ale není to jeho nedostatkem, ona si někde skřípe nervy (shake)
       Po chvíli odpočinku vstala, zjistila, že jí nohy chodí a od té doby chce ven a snaží se blbnout. Vypadá zcela normálně (ale když vstává, tak je vidět, jak se bojí jestli to půjde či ne). Týden bude chodit ven jen na vodítku a nebo v noci.
       Konzultovala jsem i v České, opět panuje zcela shoda mezi vetem libereckým a skorobrněnským. A oba se i shodují, že je to ta nenormální doga s pohybovým režimem teriéra (chuckle)
       Asi zruším pro nás zvířetnický sraz. Ještě si to chvilku budu rozmýšlet, ale asi je rozhodnuto (doh)

     3. Pokud si někde něco skřípe, tak je tu zkušenost mojí bývalý sousedky. Její jezevčík, mladej pes, si skřípl obratel, ale tak, že na ty záda prostě nemohl, jenom vyl bolestí. Operovali ho a běhá skvěle, akorát po operaci nesměl vůbec běhat a když se to stane podruhý, už to řezat nepůjde.
      Pomohl by rentgen nebo magnetická rezonance? Aby se zjistilo, jestli a kde je teda v tom pohybovým aparátu ten konkrétní průšvih?

 13. Maxmilián je pěkný pes a má veliké štěstí, že se dostal k vám. Hmmm, tak rum, vida to jsem netušila. 😀
  Ovšem Arinka i já máme zažívání dobré, to mi jako záminka neprojde…

 14. Jak už tu kdosi psal, Maxmilián je nádhernej pes a vy jste moc dobří, že se vám ho púodařilo „srovnat“… ač nepsí, sledoval jsem ten boj o alfa-psa docela napjatě.
  Mám ostatně dojem, že psiska občas mívají k alkoholu jistou náklonnost – znal jsem jezevčíka, který u táborových ohňů zásadně loupil pivo. Jak byl tak přízemní, stačilo odložit půllitr vedle sebe do trávy nebo na špalek, a za chvíli bylo slyšel spokojené lemtání. Mimochodem, jmenoval se taky Max… A jistý anglický setr vyžadoval (a kradl) vždy po honu gin-fizz. Byl to skvělý pracant, ale když si jeho panička loveckým ruchem znavená po návratu domů namíchala řečený koktejl, nesměla ho spustit s oka – jinak ho Trolleček vyzunkl „áááž do dnááá!“
  A v koloniálních dobách prý byla nejlepším lékem na choleru pořádná opice. Dobrý alkohol, kudy teče, tudy léčí 😀

 15. Ještě jednou já. Ríkala jsem přece, že jsem třískla hlavou o asfalt.
  Max má kouzelnou hlavu, ale Georg, vem ho k frizérovi, at mu zastřihne bradku! Pak bude ten pravý švihák lázenský!

 16. Georg, promin, ale musím se přiznat. RUM, rum seeem! Je možný, že je někdo tak blbej jako já? Vlastně jo. Můj pes!
  Naše štěně přichází do puberty a zapomnělo, že někdy mělo nějaké jméno. To zn., že se na přivolání ani neohlédne a klidně si pokračuje po svém.
  Tak jsme zakoupili 10 m šnůry, že to zkusíme takhle. Docela to funguje, až na to, že jsem dneska myslela přímo hlavou. Když jsme se ocitli na silnici, chtěla jsem ho vzít nakrátko. I udělala jsem velké smyčky a šnůru si hezky pověsila na krk. Ouha! Pes zahlédl jiného psa a vyrazil! Provaz na krku udělal co měl, obličejem jsem třískla rovnou na asfalt. Rána na hlavě, rána na čele, na nose, na horním rtu, spálená rýha po celém krku. Potůčky krve líbívě zdobily mou vyjevenou tvář a paní se psem se mi vrhla na pomoc. No, třískla jsem sebou znovu naštěstí až doma a jen na pár vteřin. Jak jsem taková přitrouble svědomitá, vydala jsem se do práce, odkud mě zrovna ted vyhazují, protože se na mě nechtějí koukat. Takže půjdu a tu flašku rumu si doma otevřu, i když rum nepiju. Ale když říkáte, že je to lék…

   1. Já nevím, doktory moc neoblibuju. Je mi líp, už se nemotám. Jestli ještě jednou klesnu na kolena tak holt přilezu ke křížku. Nejvíc mě ted bolí ta spálená rýha na krku a s tím se stejně nedá nic dělat.
    Horší je, že se na mě každých pět minut chodí dívat pes, kocour a MLP, proč se jako povaluju.

    1. Já tomu rozumím, taky dochtory nerada, jen kvůli otřesu mozku.
     ale asi by se blbě vysvětlovala ta strangulační rýha na krku, co? (wasntme)
     bolí moooc? chudero.

  1. Doktory véélice neoblibuji, ale tohle vypadá na otřes mozku, možná by ses měla přemoci a přece jen zajít k doktorovi. Pane jo, člověk holt občas věci nedomyslí, co…Držím palce ať je lépe 🙂

  2. Milá JanoBa, já bych tedy k lékaři pro jistotu zašla. (wait) S otřesem mozku si není co zahrávat a je pravděpodobné že malý otřes mozku máš když jsi doma znovu upadla.

   Rozhodně buď v naprostém klidu, zůstaň pár dní ležet a nech se jen obskakovat. Mozek si musí po té ráně odpočinout.

   A příště prosím tě nos šnůru v ruce nebo přes ruku. Vždyť tě mohl ten tvůj miláček oběsit. Když já chodím a mám Garyka na patnáctimetrové šnůře tak ji mám v ruce ve velkých smyčkách a neustále odvíjím a a zase namotávám. To fakt funguje ale člověk je velice tou činností zaneprázdněn.

   Když se maličký Garyk tenkrát vyděsil startujícího auta a povalil mne, to jsem padla pozpátku a třískla hlavou na stočený konec odpadní roury která vedla se střechy dolů. Vrátila jsem se tenkrát k synovi a zůstala tam přes noc a bouli na hlavě mi synek obkládal ledovými obklady. Já k lékaři pak zašla i když jsem nezvracela a nemotala jsem se. Tu bouli tam mám do dnes na levé straně temena hlavy. Jestli se někdy vydám do Čech mohou si Zvířetníci sáhnout na důkaz Garykovy splašenosti když už si nebudou moci šáhnout na Garyka, protože s ním rozhodně nepřicestuji. (shake) (shake)

   Držím ti palce aby ten pád žádné následky neměl. (y) (y) (wave)

  3. Jano, k lékaři zajdi. Já jsem dneska taky byla kvůli své blbosti, nebo jsou ta psiska nějaká zmatená, já nevím. Včera se našemu miláčkovi zachtělo kamarádek a tak zdrhl. Šla jsem pro něj k sousedům /mají dvě rotvice/ naštěstí byly zavřené, jinak bych si netroufla. Ale paní je nad věcí, nechává otevřená vrata a neví ani jestli se hárají. Na Luxe volám a on nic, řvu, on se na mně podívá jako, že si chce hrát a utekl mi znovu. Tak jsem po něm sáhla a chytila za chlupy za krkem. On se nejspíš lekl, vyjekl a kousl mě a já jsem potom nemohla hnout rukou. Trefil se do zápěstí. Dneska jsem se sice styděla jít k pí dr. ale pak mně rodina vyštvala. Nikdy za celé tři roky to Luxík neudělal ať jsme mu sahali do huby nebo česaly nebo tahaly klíště, vždycky držel a byl hodný. Nevím, co to do něj vjelo.

   1. Marsko to jsou ty touhy, nevidí, neslyší potvora.
    Tobě i Janě brzký zhojení psoúrazů přeju.

   2. Jojo, to jsou ty hormony. Kamarádky pes, jinak zlatíčko, se po ní ohnal, když ho táhla od háravky.

  4. Jano, ty jsi nenapravitelná! Kdybys byla svoje vlastní zvíře, už přešlapuješ na veterině. Jakmile jde ale o tebe, tak to flinkáš. Pokud jsi byla byť jen chvilku mimo, k tomu doktorovi jdi! (h)

  5. Paneboze, Jano… 😡 To se obcas sejdou planety, sudicky a jine sily k perfektni bouri a nastane pruser. Prosim tebe, dej na sebe pozor. (h) A mozna nejakej doktor by nebyl od veci. Jo, a to oblozeni zveri znam. Po operaci patere jsem spala v obyvaku ve specialnim k tomu ucelu zakoupenem kresle. Jakey the dog na koberci vedle kresla, jeden kocour za mou hlavou na vrchou kresla, druhy v nohach. Az tomu prednostovi bylo samotnemu smutno v loznici a tak si prinesl do obyvaku spacak a lezel s tou zveri (a se mnou).

 17. Na zažívání je rum fakt dobrej. To znám, ale čubám jsem to dávat nezkoušela… ale alkoholičky jsou obě. Ale kdepak pivo. Bára s Rózkou jsou dámy. Ony mají rády vermut, vaječný likér, brandy,… Ale panička to má ráda taky, takže dostanou maximálně vylízat zbyteček ve skleničce 😉
  A Maxovi to moc sluší (stejně jste pašáci, že jste ho dokázali srovnat)

  1. Úplně je vidím, jak sedí v Jedové chýší a …“Poručej nám vermuta, mladej pane!“ (chuckle) (chuckle)

 18. Teda fakt bych se bála – panáka rumu psovi! No ale je vidět, že to BYL DOBRÝ NÁPAD.
  Tak ať Vám to společně šlape, udělali jste obrovský kus práce, to fakt smekám.

  Poslala bych i smajlíka, ale nejde mi to – nevím proč, zjistit to neumím, tak aspoň slovně.

 19. Jirko, Maxmilián má kouzelně vybarvenou masku a tím pádem senzační kukuč. Když si uvědomím, čím jste prošli při jeho socializaci, tak se hluboce skláním před Vámi oběma (Míla i Ty). Jak je vidět, tak Ferda už je starý pán a v Maxovi máš dalšího kumpána (h) na svoje prochajdy do okolí, nebo čundříky. Není radno jezdit člověku samotnému.

  1. Taky to vnímám jako Alex.
   Je moc moc fajn,že se Vám podařilo Maxe dovychovat, že si dal říct. Rum dostává bílej? Tuzemák se těžko u Taky bych si dala říct, je to jedinej „tvrdej“ co mi neroste v puse. Já tedy nedám a to ani u psů dopustit na endiaron. Zabere opravdu rychle jen se musí dát bacha na dávkování tableta je na 40kg. Ale představa fronty malých vodáků se lžící na dávku rumu mě tedy baví.

   1. Ta věta o tuzemáku je jak po jeho intenzivním požívání, nu což. Lepší už to se mnou asi nebude.

    Jsem dlouhým nepoužíváním zapomenula takovou blbinu a nemůžu to chytit zpět. Při přepisu textu mi původní text mizí, potřebuji aby se mi posouval. Kdo to ví? Prosím poděl se.

     1. Já děkuji taky, není to dávno co jsem tuhle vědomost moc potřebovala. :* 😉 Tak teď to vím na příště až mi kočenky zase přejdou klávesnici a podstatně změní některé funkce v počítači. :S

 20. vidíte a já do sebe celá léta při potížích rvu IMODIUM.
  Houby IMODIUM, panáka ruma do sebe příště narvu.

  Míša

  1. Krásnej pes, kéž najde svoji Louk, tu už ty její bestie sluply(i) že jí není vidět. Nebo se schovává před růžovým neštěstím?

 21. Jůhůů Habsburci!! Prima čtení Georgi, díky. Ono to s tím chlastem nebude tak špatný ani u těch zvířat. Vím, že třeba paní Sehnerová léčila kdysi dávno ze zoufalství svou kočku, která chytla nějakou pro kočky smrtelnou nemoc právě vodkou (v podstatě to bylo hop a nebo trop, nebylo už moc co ztratit). Kočka se ponejprv prudce bránila, poté byla apatická, ožralá, poté se vyzdravila a následně – vzhledem k tomu, že léčba trvala delší dobu, se i právě dožadovala své další dávky alkéhůlu (rolf)

 22. Já myslím, že psi všeobecně holdují alkoholu. Například naše Brůča při pohledu na otevřenou pivní láhev se přimkne k nalévači a poslední hlt z ní (té láhve) musí do ní (do Brooke). Kdyby to šlo, tak ji snad vykrůcá, ani hlt nešel na zmar. Jinak chlašče všecko – akorát ze šampusu je jí blbě (chuckle) .

  A jsa na dovolené v Chorvatsku, tak každé ráno na lačný žaludek štamprla ledové meruňkovice „na zdraví“ – a nikdy jsme s disentérií neměli problém.

 23. Jo jo, funguje to i na koně. Děda rumem léčil občas kobylu. Tu, co uměla couvat, otvírat kredenc a užírala mu párky s křenem. Jak já jí to záviděla! Na nás děda aplikoval slivovicu.

  1. To já jednou z čirého zoufalství nalila do Dádul (inlove) velkou lžičku Amary (bylinkové žaludeční kapky s alkoholem). Blila skoro 3 dny a už fakt neměla co. Kapky s ní nejdřív málem sekly, ale uzdravení bylo téměř zázračné. (y)

 24. U moře nám rodiče dávali malýho prcka (byli jsme už pubertální) a my malým dětem na lžičku. Zabítralo to dost dobře. Pamatuju si, že na salmonelu, která se nechtěla dítka pustit a pořád měl pozitivní testy, poradila doktorka totéž. A zafungovalo… U psů jsem to ještě nezkoušela. Ale alkoholik Světluška by nejspíš neměla problém.

 25. Dospělým i dětem rumíček v jižních „spřátelených zemích“ (Bulharsko, Rumunsko) při obvyklé nemoci „mamaice“ opravdu pomáhal, ale poprvé slyším, že to zabírá i na psy.
  Jeb aby to nedopadlo jako v tom cirkuse:
  Klaun: „pane žediteli, slon Bimbo strašně kašle“.
  Ředitel: „udělejte mu kýbl horkýho čaje a dejte mu tam rum“.
  Později
  Klaun: „Pane žediteli, Bimbo je v pořádku, ale ostatní sloni strašně kašlou“.

 26. No, ono něco na tom bude. Když jsme jezdili na puťáky po řece, tak zejména Ohře se svými kyselkami byla na zažívání zchoulostivělé mládeže zátěž. I používali jsme stejnou meducínu a dětičky mající problém nastoupily se lžícemi v rukách. Jisnak taky moc hezky zabírá ledová cocacola, banán a slané tyčinky. Pesanovi zabíralo živočišné uhlí

 27. Moc pěkný článek.
  Myslíte, že by to zabralo i na kočku? Mám starou kočičku, nejméně 18 let, ale spíš víc a přes odčervení má průjem stále. Rozbory krve nic neukázaly, mám to risknout a nalít do ní lžičku rumu?

  1. pokud nezabrala strava pro kočky trpící průjmem a podávání PROBICAN pasty, tak bych alkohol trochu naředila a aplikovala do tlamky inijekční stříkačkou…a alkoholu úměrně váze kočky….

 28. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Zajímavá psí medicínka. Neznám… Ještě že má Beta vynikající zažívání, neb by se mohla ztřískat jak doga… Nebo Dán ?? Nebo great dane ?? (chuckle)

 29. A já kde se vzala moje láska k alkoholu – průjem za to může!! A naši,že mi na dovolených dávali před snídaní malýho prcka! 😉

  1. Chichi, Maggie. Ale je fakt, že všichni doktoři říkají, že na nemoce je nejlepším lékem prevence. (chuckle)
   Děkuju za pěkný a osvětový článek, milý George. (inlove)
   Přeju všem krásný den. (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN