ČLOVĚČINY: Všechny moje holky

Tak mě napadlo, že bych mohla něco napsat o všech holkách, co mě zatím v životě potkaly. No a, že to nebude o lidských holkách je jasné 🙂

Úplně první bylo naše morče Eliška, teda bylo to morče spíš mojí sestry, ale taky jsem se starala, brala ji ven na travičku a když v 8 letech umřela společně se ségrou jsme ji obrečely. Pak jsem našemu andulákovi Lojzíkovi pořídila partnerku Lízinku, Lízinka byla trošku těžkopádná a nikdy se pořádně nenaučila létat, umřela na vyčerpání po sezení na vajíčkách. Lojzík ji přežil o dalších 5 let a očividně ožil – bez ní. No a přicházejí na řadu ty chlupaté.

O Yorince jsem psala, byla můj první pes, vysněný kerrýk, báječná kámoška, spoustu jsem se toho od ní naučila, hlavně trpělivost, za těch 12,5 let jsme toho spolu hodně zažily, nikdy na ni nezapomenu.

A teď kočičky.

První bílomourovaná Matylda. Pořídili jsme ji s bývalým manželem kvůli Yorči, která špatně snášela samotu v novém bydlení, přece jen už nebyla nejmladší a když byla sama tak vyla a škrábala na dveře. Tak přišla Matylda. Když jsme ji dovezli, byla hodně malá, i veterinář říkal, že je to brzo ale co už. Zvládli jsme to v pohodě všeci, my, Yorča i kotě. Holky se milovaly, v dospělosti Matylda vrněla zásadně jen u Yorči a česala jí chlupy mléčným krokem.

Když pak Yorča odešla, Maťu jsem vrnět už neslyšela. Matylda je (já teda doufám, že stále je – nemám informace) krásná kočička, dáma na vysokých nohách, frajerka, myšilovka a klidně se popere i s kunou. Povaha ryze kočičí – měla jsem ji za to ráda i když ona dávala přednosti mužské společnosti, mě brala pouze pokud jsem měla něco k jídlu 🙂 a její oblíbená činnost bylo přinést živou myšku a pustit ji v obýváku, pak se uvelebila na škrabadle a smála se nám jak rychle přestavujeme skříňky a lovíme myšku, že to bylo v brzkých ranních hodinách je samozřejmné 🙂

Lotynka – moje zlatíčko barevné chlupaté. Znáte to, přijde někdo a řekne, že budou mít koťata, na otázku: co s nima?? Tož já nevím, otec je asi… No měli jsme se stěhovat do domku tak jsem řekla ať jedno nechají, že si ho vezmu. Nechali nakonec všechna 🙂 a měsíc před stěhováním mi dovezli vrnící chlupatou barevnou kuličku s klíštětem na hlavě.

Bez problému si ho nechala vyndat a jala se prozkoumávat byt. Narazila na syčící Matyldu, ta ji chtěla hned pohlavkovat, milá Lotka se nedala, klidně syčící Matě facku vrátila. Holky ovšem nikdy nebyly kámošky, zvykly si na sebe, ale nikdy nespaly vedle sebe, nikdy si spolu nehrály, ani vedle sebe nejedly. Prostě žily vedle sebe. Lotynka byla jiná povahově jak Maťa. Chodila na zavolání, pořád se chtěla mazlit, každou chvilku mi lezla na klín, někdy byla až otravná, stále vrněla. Venku si na nás mňoukla, doběhla a nechala se odnést domů. Prostě moje hodná kočička. Výborná myšilovkyně , jako mladá ulovila potkana. Jednou na jaro se ztratila…

Zhantil – druhá kerrýčka, Terrynkova neteř, byla u nás na prázdninách a pro mě to byl moc krásný čas. Výborně zapadla mezi naše kluky, Frogi ji nijak zvlášt neřešil, s Terrym byli skvělá dvojka, hráli si spolu, štěkali a že měli výdrž, ve dvou se to lépe táhne. Milovala našeho kocoura Peťu a myslím, že i on ji měl rád, protože za tu dobu co tu byla, se nám naučil chodit naproti a ona jediná ho utíkala pozdravit. Myslela jsem si, že ji budu srovnávat s Yorčou ale nikdy mě to nenapadlo. Každá je jiná a přece stejná.

Kerrýci se v chování docela podobají. Terry taky semtam udělá pohyb nebo něco a vidím Yorču nebo Zaňtu… Čas, který u nás Zani měla strávit, byl omezený a momentně dělá radost novým pánečkům, kteří ji milují. Přišla nesmělá dívenka – odešla hrdá kerryčí slečna. Za to jsem na sebe pyšná, i na Terryho, který ji, když bylo třeba, bránil opravdu rytířsky. Díky ní jsem se rozhodla, že… to vám ještě nemůžu prozradit 🙂 ještě jedna holčička na vás čeká…..vlastně dvě 🙂

Linda – jako dítě jsem četla knížku Linda, kočka zahradní, nepamatuju si z ní nic, jen tu Lindu mourovanou. Naše Linduška je dítě CD 🙂 to mi nikdo nevymluví. Týden po odchodu Zaňtulinky jsem venku potkala dvě koťata, vrněla, mňoukala a hlavně vůbec se nebála psů a ti se k nim chovali jak kámoši. Tak jsem milým kocourkům dala papat. U kámošky jsem zjistila, že jsou ze stáje kousek od nás. Tak fajn, jsem si řekla, něčí jste, když dojdete, nějaká ta granulka navíc se u nás najde.

Milá koťata druhý den došla opět, ovšem v jiném složení, černý kocourek a malá mourinka, která se na ty granule tak vrhla, až mě zatrnulo. Pak jsem se pár dní neviděla. Na prodloužený víkend jsme s Tomem odjížděli na svatbu do Polska. Moje maminka měla u nás hlídat pejsky i domeček. Upozorňovala jsem ji na to, že se tu může vyskytnout nějaká kočičí mládež, že kluci (psi) jim nic neudělají, Peťa se jich bojí a ať jim klidně dá najíst ale ať je nebere domů!!

V průběhu našeho pobytu v Polsku přišla sms: 17 koťat jsem vyhodila, jedno mouraté tu zůstalo, tak máte druhou kočičku. Moje odpověď: jo já vím, bude to Linda. Tak nějak lehce jsem Tomovi naznačila, že mamka tam má nějaké kotě, které nechce odejít. Takže prostě CD rozhodla, že jedna holka (já) potřebuje rozveselit a jedna holka (Linda) potřebuje někomu dělat radost tak proč tyto dvě nedat dohromady?? Tak jsme došli k naší Lindě.

Je tu s náma, už není tak hladová, ale prvních 14 dní seděla u misky a cpala se. S Petříkem si krásně hrají, jejich začátky byli skvělé, žádné hrůzostrašné syčení a vrčení. Je stále mazlivá, vrní a taky chodí na zavolání. Už se mnou jednou byla i na procházce. Taky se původně tvářila, že bude ryze domácí kočička, ale po 3 týdnech usoudila, že už je opravdu naše a třeba momentálně je venku. Ale po příchodu se dožaduje přivítání a mazlení. Spává s Terrym, taky ho češe… Moc hezky to ta naše CD umí zařídit… 🙂

Nastěnka: je 29. 1. 15 h odpoledne a já odjíždím s kamarádkou Maruškou směr Praha – Ruzyně, terminál č. 1, na který v 19:30 přiletí letadlo z Moskvy a na palubě je Alexandr s Nastěnkou. Mojí Nastěnkou! Ona je to rozhodnutí, na které jsem přišla, když byla u nás Zanťulinka. Že pokud chci kerryčí fenku k Terrymu je nejlepší čas teď.

Tak jsem požádala o pomoc paní chovatelku od Terrynka a na vánoce přišel mail, že v Rusku je Nastěnka. A tak teď tu malá řádí, teda právě teď stojí a mává ocáskem, ale je úžasná. Voní jak všechny psí štěnda. Všechno už u nás zkontrolovala. Kluci si vzali báječně, Frogi s klidem sobě vlastním a Terry je nadšený, jako ze všechno nového. Takže my se jdeme poznávat, ať vám můžu brzo napsat více.

Vaše Pája, momentálně ve stavu euforie

Aktualizováno: 11.2.2011 — 19:50

228 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dobrý deň,
  kamarátka ma navigovala na túto stránku s tým, že sa vám páčia peliešky, ktoré sme dali urobiť na stenu pre našu svorku:) . Záujem prejavilo dosť veľa ľudí, takže ma to inšpirovalo a práve zisťujem, či by nebol môj kamarát, ktorý mi to robil a ktorý má malú nábytkársku firmu, ochotný takéto niečo robiť aj pre iných ľudí na objednávku. Prvotná úvaha je taká, že by vedel dodať všetko to, čo je z dreva aj s príslušenstvom potrebným na montáž a záujemca by si potom už dokúpil len vhodný peliešok, prípadne ušil na to preležaninu. Peliešky sú na placke pripevnené pomocou suchého zipsu a celé je to navrtané do steny na dvoch hmoždinách a fixované tuším nejakým lepidlom, aby to unieslo našich maiňákov ;). Dám vedieť, ak bude ochotný sa do niečoho takého pustiť:) Iva

  1. Jé, paní Ivo Goli, dobrý den a díky – nad těmi pelíšky jsme s mužem tak nějak hloubali oba, je to skvělé prostorové řešení a kdyby byl váš kamarád ochotný to vyrobit, myslím, že bychom stáli ve frontě (máme 3 peršáky + 1 sibiřana nadstandartních rozměrů 🙂 ) Ušít oblíbené „kapsy“ už by nebyl problém a zavěšení taky ne… V každém případě díky za reakci a zastavte se častěji, tady je taky silně překočkováno… a vaši maiňáci jsou nádherní (cat)

   1. Dobrý deň,
    tu je výsledok:
    celý komplet, či už s plackou alebo s tyčami, + peliešok alebo preležanina (nakoniec by vedel zorganizovať aj šitie, aby to bolo farebne ujednotené, keby niekto chcel dva a viac kusov) + všetok materiál potrebný na montáž, masív buk, nefarbený, nelakovaný (možnosť prispôsobiť si to k vlastnému interiéru) by vyšiel na 55 eur (cca 1 350 CZK) plus poštovné. Bavili sme sa aj o drevotrieske, ale to sme zavrhli, pretože by to neunieslo tie tyče a asi by sa to aj dosť rýchlo vykývalo, takže masív je na to určite lepší. Tvar tej dosky je možné prispôsobiť tiež podľa požiadaviek – k modernému interiéru by sa asi viac hodila hranatá. Tak neviem, že či je to vysoká cena.:) Na zoohite predávajú také placky s pelieškom a tyče s preležaninou bez tej podkladovej dosky na stenu a podpery po 999 CZK.

    1. Dobrý den, cena mi přijde rozumná vzhledem k tomu, že by to byl komplet i s látkovými částmi a masivní buk… Tak to už abychom začali střádat do prasátka 😀 Ne, myslím, že by bylo dobré počkat, jestli se někdo nepřidá, přece jenom, kdyby těch pelechů bylo víc, bylo by to i pro výrobce jednodušší. Pokud jde o tvar, tak zrovna my bychom dali přednost těm oválkům jako máte vy, protože místnost, kde by pelíšky byly, je „retro“ ze 30. let – oblé rohy, oválné stolky… a měkkým kapsám – pelíšků máme na několika stromech doma docela dost. V každém případě uvidíme. Třeba se ještě někdo přidá… A zatím díky (f)

     1. No ja pre istotu dám kontakt na toho pána, ak by ste sa chceli spojiť viacerí, tak už s ním môžete komunikovať priamo a môžete sa odvolať na mňa – volam sa Iveta Červeňáková:)

      Peter Horaj
      atyp@gmail.com

      Posielam poškrabkanie za ucho všetkým mačacím členom svorky;)

      1. Mě se to strašlivě líbí, ale já bych to potřebovala rovnou včetně (cat) výplně. Bohužel holčičky s páníčkem založili Ligu proti kočkám. ;( (A proleženinu na 40 kg velmi živé váhy asi zatím nikdo nezkonstruoval.)

      2. Paní Ivo, děkuju Vám za nabídku. Vzhledem k tomu, že se v manželovi probudil kutil, tak ji asi nevyužiju. Ale kontakt si ukládám, pro jistotu – co kdyby kutil zase usnul? (chuckle)
       Máte nádherná nejen odpočívadla na kočičky (i na stromě máte podobná, pečlivě jsem to studovala 🙂 ), ale hlavně Vaše kočky jsou úžasné. A na obrázcích vypadají i velmi klidně. 🙂

 2. 😀 😀 😀 A vyptal jsem se, kdože je to Nastěnka – dostalo se mi barvitého vylíčení jednak krásné urostlé psové, jednak Ešusího pábení, takže jsem z krásného povídání o „holkách“ i ze zdejší diskuse leccos lépe „póňal“.

 3. Milí moji Zvířetníci… hlásím, že jsem se probral ze sobotně-nedělního rauše a jsem zase tady. Nesmíte si představovat, že jsem se nestoudně přejedl a opil (ani jedno není pravda), naopak se konala skvělá bojovka pro spojené štěněcí smečky (7 dcerenek + 2 kluci dohromady ze tří spřátelených rodin) a byli jsme všichni rádi, když jsme si večer sedli… Přesně v tom okamžiku, kdy jsme dopadli na dřevěné lavice a otevřeli první pivo – přišla terra-san 😀 z Pražení. Takže velice velmi děkuji všem za blahopřání k narozeninám, a pro veram: jo, je to tak – na tu vesmírnou základnu nepochybně letí plechovka piva!

  Ke kuchařce pro naši Dede se nad taky časem dostanu, teď jen jedno připodotknutí k té baskické rýži: není třeba následovat Matyldu a její rajčatové opojení – vřele doporučuji následující postup: vyndat bouguet garni ze směsi a na zbytek použít tyčový mixér. MLP ho z nějakého důvodu nemá moc ráda (asi proto, že máme funkční pasírovací síto a jí přijde snazší mýt síto než tyč… no, nejsme v tom zajedno, ale rozvod z toho nekouká 😀 )

  A když už tady byla řeč o pelíšcích:koukněte na tohle:

  http://www.modrykocour.cz/kockogalerie-kocour.php?id=63691

  Tam bych taky chtěl být kočkour… (cat)

  1. Jééé, tak přesně ta lehátka s koulí na konci tyčky jsem si o víkendu vybrala pro další objednávku do Zoohitu (jestli teda dojde ta stávající, vrrr, mám smůlu), a vylepšení o oválky na zdi mě silně zaujalo. Děkuju za tip, milý terro (inlove) !

   1. Rádo se stalo, Vave, mně se ta lehátka hrozně líbí… dokonce se ve mně probudily zbytky vzdálených truhlářských genů po předcích 😀 a začal jsem uvažovat, jak na to. Myslím, že ty dřevěné oválky nejen dobře vypadají, ale jsou příjemnější pro kočky než omítka – a omítka z kočičích kožichů taky nebývá nadšená. Tohle stačí otřít… Teď jen najít vhodnou zeď – mám dojem, že nám nějak došly, u každé volné už stojí kocouří strom 😀

    1. JJ, taky už to nevidím na objednávku, ale na samo-domo. (nod) Taky mám problém – chci to na zeď u počítače a šicího stroje, ale obávám se, že to bude dobrá odrazovka na květinovou polici. 8-| Kterou se mi momentálně povedlo zaplnit tak, že ani Rozítko na ni neprolne … jsem to neřekla! ťuk ťuk ťuk! 🙂
     Čekám na nové malé bydlítko a podle toho, jak se to tam bude jevit, začnu vymýšlet. 🙂 Visutá lůžka budou! (nod)

   2. mě tam deptají ty slabé dráty…asi si něco nakreslím a v práci mi to na KOVU chlapci vyrobí…kouli nahradím korkovou zátkou od šampáňa a pak to potáhnu plyšem, do kterýho všiju riflovinu nebo vyškemrám u skorotchýně tkanej pevnej kobereček, aby to Kačenku uneslo….ona ta osnova plyše je řídká a když po tom běhaj nebo se v tom válej,tak to začíná povolovat

    1. JJ, to chce, podložit nějakým plátnem nebo riflovinou. Už to vidím barevně a širokoúhle! (nod)

    2. Sharko, v těch lehátkách od paní Ivy na „Kocouřovi“ žádné dráty nejsou – jak jsem to okukoval, to je poctivé dřevo včetně asi (odhadem) 15 cm široké poličky u zdi a s masivní podpěrkou. Něco mi říká, že to celé drží pohromadě (i ve zdi) přes závitovou tyč nejmíň 8 mm průměr, my takhle máme do zdí zapuštěné poličky a unesou leccos – i knihy. Tak proč ne mohutnějšího kočičáka? Jen ta závěrečná instalace je trochu náročnější. V jednom šplhacím stromě máme tyhle „kapsy“ opravdu zčásti z drátu, ale zase dobře upevněného do dřevěného trojúhelníku – a drží to i pod Ebonym, dokonce ani sousedovic Hugo (mainský mývalí) tuhle konstrukci nerozebral. Drát jsem neměřil, ale dohadem tak 5-6 mm. Takže spíš tenčí tyč, žeáno… 😀

     1. Poctivé dřevo bych vnitřním zrakem viděla, ale pod pojmom „závitová tyč, která to všechno drží pohromadě (i ve zdi)“ si teda nevybavím zhola nic. 8-| (whew) (blush)

      1. Závitová tyč? Představ si metr dlouhý šroub (to, co se šroubuje do matice) bez hlavy. Tak to je závitová tyč.
       Já si ale myslím, že by stačila obyčejná kulatina usazená do chemické kotvy.

       1. Kulatina? asi kovová, no dobře. Ale – do chemické kotvy? :O
        Drahý Hanýsku (inlove) , příbuzný můj, to´s to moc nevylepšil. 8-| (whew) (rofl)

        1. Neřeš to, ty tu díru do zdi vrtat nebudeš, a ten, kdo vrtat bude, bude vědět, co je chemická kotva 🙂

          1. Děkuju! 🙂 Tak to by mě nikdy nenapadlo, že to vypadá takhle.

 4. zlatíčka!!! ta kuchařka je tak skvostná!!! přes pokročilou hodinu si v ní louskám a místy se směju jako zbrojnoš 😀

 5. OT pro zanu, dalmi a Vave: hlásím zhotovení prvního receptu z Kuchařky – pekla jsem muffiny podle zany a za dětmi se tvořily slintové cestičky (rofl)

  1. Hele, průkopník! (y) (clap) (h) Výborně … už jsem chtěla dodat, že dostaneš lízátko, to už je ale deformace jako hrom. (tmi) Nakonec ještě budu lízátka rozdávat i v práci. (chuckle)

   1. …. a nakonec, proč ne? Když můžu dávat za dobrou práci obrázková razítka …. (chuckle)
    Brou noc všem! (h)

      1. Recept jsem ještě podpořila mandlovými lupínky do těsta a taky mi zbyla šlehačka. Vlažný zanoffin se šlehačkou nemá chybu :*

  2. Jdu si vyhledat Zaniny muffiny, dětské slintové cestičky jsou mi dostačujícím doporučením.

   1. Pro USA doplním: prášek do perníku lze nahradit práškem do pečiva plus perníkovým kořením (přiměřeně, je to totéž). Sodu lze vynechat, přidat trochu víc prášku do pečiva. Hlavní kouzlo spočívá ve spojení „perníku“ se švestkovými povidly, jde to skvěle dohromady. Ale určitě by šly i zavařené brusinky nebo pomerančová marmeláda (tu zkusím, až mi dojdou povidla).

 6. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Nathan Goldstock se necítí dobře a zajde proto k lékaři. Lékař ho prohlédne a přikáže mu donést druhý den moč. Nathan donese druhý den velkou láhev moči. Lékař moč analyzuje a sdělí mu, že je všechno v pořádku.
  „Mohu si od vás zavolat?“ ptá se radostně Nathan Goldstock. „Jistě,“ přikývne lékař.
  Pan Goldstock vytočí číslo a křičí: „Tady je Nathan, Róso! Já jsem zdravý, ty jsi taky zdravá a Sigi je taky zdravý. A vyřiď matce, tetě Sáře a strýci Moricovi, že i oni jsou zdraví!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte! ~o)

  1. Ten je moc hezký 🙂 Má von ten ale Nathan štěstí, že má dokonale zdravou rodinu a celé příbuzenstvo 🙂

 7. Zdravim,prosim o radu.Nevite jak odchytnout venkovniho kocoura,ktery nezere?Dneska jsem si vsimla,ze Medik neni ve sve kuzi.Uz pred 14 dny jsem pozorovala,ze je nejaky malatny,ale k snidani a veceri se dostavil vzdycky.Vcera jsem zacala pozorovat,ze sice prijde,ale neji a dneska kdyz presel zahradu,tak jsem si vsimla,ze ma propadle boky.Zaleza do samoty a klidu.Tygrik za nim byl,ale Medik z toho nebyl moc nadseny.Sice sesyci,ale evidentne je videt,ze mu neni dobre.Ani nevim jak chodi na zachod.Chtela bych ho vzit k vetovi,ale nemam predstavu jak ho chytnout.
  U nas je dnes nadherny den,ale je mi z kocourka nejak smutno a dostavam strach,ze pomoc nemusi prijit v cas ;(
  Ale 7 je stastne cislo

  1. Jano, zkus kocourka chytit do takovéhle klece – na ukázku posílám odkaz.

   http://www.safeguardproducts.com/

   My jsme si jí kdysi koupili pro odchycení vačice, ale na kočku by určitě fungovala také. Úplně poprvé nám jí kdysi zapůjčila policie (z oddělení „pet control“), ale to také bylo kvůli odchytu vačice. Protože se problém opakoval, koupili jsme si vlastní – měla by být běžně k dostání v „hardware store“. Ale problém bude v tom, že ti tam místo Medika mohl vlézt Tygřik. Musela bys klec přistrčit někam blízko u Medika, nebo na ten den Tygříka někam zavřít. A narafičit něco hodně voňavého, aby se kocourek přemohl a přišel (na vačici stačily suché kočičí granule). Pokud klec koupíš v obchodě, nech si ukázat, jak funguje a nastav to co nejjemnější, protože kocourek je asi lehký a tak bude i lehce našlapovat na tu spodní destičku. Nám se do klece den před vačicí během dne chytly dvě veverky – jedna by na tu nášlapnou destičku určitě byla moc lehká, ale asi se honily, vlezly tam obě a to už stačilo aby „spadla klec“. Byly z toho pěkně vyjukané, brblaly na mě strachy, když jsem je přišla vypustit. Nevím, jak je kocourek plachy, tedy jak blízko se k němu můžeš přiblížit. Pokud trochu více, můžeš přes něj zkusit rozhodit nějaké lehké prostěradlo. Kdyby se ti podařilo ho přes něj přehodit, i kdyby se pokusil utéci, zamotá se do něj dostatečně krátkou doby, abys ho mohla polapit. Držím palce (y) (h)

   1. Jo Sharko, to mě nenapdalo, zeptat se veta (s tím, že k němu chyceného kocourka přiveze). Policajti by také mohli půjčit, ale asi by jim musela říci, že je to na divoké zvíře (vačiči, pásovce – pokud tam taková mají kolem). Na kočku by jí to asi nepůjčili.

    1. Maricko a Sharko,skopec mam.Ale to nebude fungovat.On nezere vubec.Uvazovala jsem o siti.Zitra zkusim nejakou nekde koupit.Ted jsem se vratila z obchodu a Medour zmizel uplne.Tygrik lezi a vyhriva si kozich.Skopec samozrejme nastavim.Mam s tim zkusenosti.V loni jsem odchytavala kotata.Prvni koho se mi podarilo chytit byla jejich mamina a ja hloupa ji pustila.Kdybych ji nechala chvili byt tak by za ni prisla i kotata.Pak jsem je slozite odchytavala.Ale nejvetsi ulovek byl passum.Fuj!I tak dekuji za pomoc.

     1. Opatrně, aby tě naše kamarádka possum nepokousala (chuckle) Což mi připomíná, že se dlouho neobjevila.

      1. Pokud me kousne tvoje kamaradka Possum,tak to ustojim.Ale v pripade,ze by me kousl passum,tak neznam desinfekci,ktera by mi pomohla.Ne,ze by jedovaty.On je jen tak hrozne osklivy (sun)

       1. A co je passum? Je to vačice?
        Naše zvířetnická kamarádka possum žije v Austrálii a je specialistka na vaření v mikrovlnce 🙂

        1. Veram, celý den nakukuju na rajče, jestli už… (inlove)
         A teď zas běžím na Válku Roseových, jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

     2. Jano, držím palec, aby se povedlo odchycení sítí něbo jiným “zábalem“ a kocourka se podařilo vyléčit.

      Posílám odkaz na náš prosincový odchyt vačice. http://marickac.rajce.idnes.cz/vacice_2010/

      Souhlasím, že její tělo moc krásy nepobralo, ale ksichtík je docela roztomilý. A každý rok jich tady na silnicích zahyne velká spousta, nejsmutnější je pohled na mrtvolku vačice se kterou zahynula i mláďata, přichycená na jejích zádech. Jak nás už dříve poučila australská zvířetnice Possum – ty jejich „possum“ jsou zcela jiná zvířata, než ty naše americké. Zde je to správně „opossum“, ale skoro všichni běžně to první „o“ vynechávají a mluví jen o possum. Ne, že bych chtěla, aby mne tato krasavice někdy kousla, ale naštěstí je to zvíře, které nepřenáší žádné choroby a samo je také nemá. Oproti tomu pásovec (armadillo), když se potuluje venku za denního světla, je velká pravděpodobnost, že má vzteklinu.

      1. No s passumy jsme meli problemy v Santa Ane.Teda jen jeden a sice,ze chodili na granule kockam.Tygrik s Medourem meli vybudovany bydlik na patiu a jednou kdyz hodne prselo,tak jsem se divila proc jsou ti dva na zidli a ne v pelechu.V pelechu byl nakvartyrovany passum a vubec se netvaril pratelsky a dokonce odmital pelech dobrovolne opustit.Tak jsem na neho poslala manzela. 🙂

 8. Pájo, povídání se mi samo moc líbilo. Mohla bych se zeptat, jak Nastěnku v letadle přepravovali? Taky chuďátko musela do nákladového prostoru??? Ale i kdyby, konec cesty vypadá moc dobře (y)

  1. S Nasťou letěl syn chovatelky a měl ji u sebe na palubě, protože měla i přepravkou předepsanou váhu do 8kg. Takže žádný zavazadlový prostor, hezky se proletěla holčička 🙂

   když jsem ji poprvé uviděla….krásný pocit, Alexandr ji vytahoval s přepravky: Nastěna vylyzaj…. (rofl) a ona vystrčila čumáček (h)

 9. Prosííím, tady nějak všichni vědí, kde visí kuchařka pro Dede, jenom já né búú ;( a to šátrám pátrám (sweat) ale pořád prd chrocht. Můžete mě prosím někdo nasměrovat? Předem děkuju (f)

 10. Vážení, dneska jsem měli k obědu baskický recept od terry-san na téma rýže gachucha.
  Šlo to dobře až do chvíle, kdy jsem měla pasírovat rajčata, cibuli a bouquet garni. Zjistila jsem, že pasírovací nástavec byl sice na staré Etě, ale na tom novém pitomém krámu není. Přes síto bych na tom vařečkou nechala nervy, tak jsem pojala geniální nápad- narvu to do lisu na škvarky. I učinila jsem.
  Jenže on se při stěhování asi trochu pokřivil a do toho horního ramene jsem musela kapku praštit, aby zalezl do toho sítka dole. Praštila jsem. Pak jsem si otřela brýle od rajčat, cibule a bylinek a zjistila, že nějaké části směsi mám i v tom litinovém kastrolu, ale červená se skví rajčata na kachličkách za sporákem, na rychlovarné konvici, na mém tričku, na papíru s receptem a něco doletělo až skoro ke dřezu na hromadu již umytého nádobí. V tu chvíli vešla do kuchyně Kačka a našla mě, jak zírám na tu přírodní katastrofu. Zděšeně se zeptala, co se stalo (vypadalo to jako jatka s malým provozem) a na mou žádost umyla ten vergl. Tričko jsem si převlíkla, bylinky z rajčat vylovila a to, co se mi podařilo oškrabat a seškrabat, jsem vrazila do té rejže s tím, že tak to bude taky dobrý. A bylo! Můžu doporučit!

  1. =)) (chuckle) Promiň… Ale připomnělo mi to nejednu vlastní tvořivou příhodu kuchyňskou. Tak hlavně že chutnalo. To chtělo nějakého paparazziho za bukem =))

  2. Matyldoooo, fakt není nad potěchu cizím neštěstím. (chuckle) (rofl) I při druhém čtení se řehtám jako převalák. 😛 🙂 (dance)

  3. No vida! :O Já myslela, že nejdramatičtější na pátečních receptech bylo kroužení hrncem a vyrábění emulze, ale kdepak, ona ta rýže je ještě větší nervák – a odsud z Modřan i mnohem větší sranda. (wasntme) (chuckle) (rofl)

   Co se týče Borůvky a zajocha, co se divíš? Borůvková není žádný plyšák, i když tak vypadá, nýbrž je to řádná lovecká psová. (nod)

  4. (rofl) (rofl) (rofl) Připomněla jsi mi mou mateř rodnou, která dokončila úklid kuchyně, vzala do ruky hrnek se zbytkem kávy a podívala se (stejnou rukou) na hodinky se slovy: „To jsme to krásně stihli.“ Další slova byla nepublikovatelná a podruhé jsem kuchyň vytíral už já.

  5. Šmarjá! (tmi) (rofl) (rofl) (rofl) Taky se na ní chystám – tedy ne na katastrofu rajčatovou ale na rýži podle receptu Terry-San. (happy)

 11. Všechny zdravím, dojela jsem z Prahy,setkání Zvířetníku bylo parádní,potkala jsem se s bezva partou psí i bezpsí,kočičí,těším se na léto, na další potlach.
  Přednosta mně čekal s obalenými řízkym, tak jsem mu je osmahla ať mám pokoj (rofl) a jdu spočnout, páč jsem nachozená po Praze, nohy zaražený až kdovíkde. (rofl)
  Holky kočičí jsem si musela chvíli udobřovat šunčičkou,Daník byl rád, že jsem vůbec doma. (hug) (inlove)
  Nehoří, voda je v normálu. (y) (h)
  Ahóóóój !! (wave)

  1. Tak to považuji za skvělý servis, přednostu s obaleným řízkem 🙂 Tak přeji pěkné předjaří!

 12. Ahoj Zviretnici: kucharka je fantasticka – recepty i povidani. (y) Travila jsem prijemne lenive nedelni rano ctenim- napred proletla hbite a fcil si vychutnavam. Vave + Beda (a kdo jeste to daval dohromady?) – vypada to nadherne. A u kazdeho receptu pak vidim cloveka. To se bude varit. (h) Nechci vytahovat a chvalit jednotlive recepty, ale co musim, je Pitryskova predmluva. Rodinna velka kuchyn – polidsteni opice. V jedne takove jsem vyrostla – kachlova kamna a ohromny dreveny kuchynsky stul, na kterem se z jedne strany pripravovalo jidlo a na druhe strane jsem sedela, delala domaci ukoly, cetla knizky a snila si. Asi jsem taky nasakla neco z tech dobrot. Kdyz jsme s Chetem kupovali dum, tak nejvetsi pozadavek byla velika kuchyn. Sice se mi do rozpoctu nevlezla tak velika, aby v ni bylo i misto pro gauc (u) , ale naslo se misto pro velky kuchynsky stul, ktery Chet vyrobil, odstranili jsme dvere z kuchyne do obyvaku a z kuchyne do kamrliku na pocitac a uradovani a v te kuchyni zijeme.

 13. Sice na mě něco leze, ale vyrazila jsem ven s psicí na procházku. Dneska jí teda ten zajíc vyrazil přímo pod nohama. Taková provokace se nedala přehlídnout. Borůvka uběhla si třicet metrů, když jí došlo, že za prvé je zajíc rychlejší (ale makala jak na coursingu) a za druhé tam nějaká pánčička řve jak tygr. Tak to otočila a vzala to ke mně, ale bylo vidět, že je spokojená… já ji přetrhnu.

 14. včera na Pražení jsem osobně poznala Terru-san, je přesně taková,jakou jsem si ji představovala a bylo mi velkou ctí, že jsem v její blízkosti mohla strávit ten včerejší den. (rose1) Také jsem poprvé viděla Dede a i když měla spoustu společenských povinností, ty chvilky s ní, byly velice příjemné.. (sun) ostatně, to s Vámi se všemi (h) (y)

 15. Tak jsem doplesala krátce po půlnoci, letos tombola bída a hodně lidí, takže má výhra se smrskla na štěstí v lásce. Ples byl ovšem překrásný, díky tomu, že to byl 75. ples Chodů a přátel Chodů v Praze, byla to opravdu sláva, přijelo hodně krojovaných lidiček, hodně se tančilo, zpívalo, v hale hrála jako host pozvaná cimbálová muzika ONDRÁŠ zase z jiného soudku, ta si získala svůj okruh posluchačů, každý se bavil a mně vždycky dojme, kolik lidí sem přijde si krásně zatancovat a pobavit se lidovou zábavou. A kolik známých tváří tu potkám, za těch cca 15 let, co sem chodím, už se známe a zdravíme jako staří přátelé. Okolo jedné jsem dorazila domů, kocourci utvořili uvítací výbor a nadšeně mi dávali najevo, jak jsou rádi, že máma přišla. Mističky vzorně vyblýskané, dostali pozdní noční baštu, já jsem si umyla obličej z toho xichtu a mazala do peřin. Ráno byli milosrdní a nechali mne vyspat asi do 8.00, pak už ale začaly kocouří hrátky, které se mne přímo dotýkají, protože když vám 5 kilo kocoura skočí z výšky na hlavu a následují ho další 4,5 kg kocoura, navíc s roztaženými drápky, museli byste být už v rozkladu, aby vás to neprobralo. Tak jsem si uklidila, umyla nádobí, uvařila králičí závitky a teď se v kanceláři kochám fotkami z Pražení.
  Pražení bylo krásné, ráda jsem poznala Liku a další, které jsem potkala poprvé, ráda jsem se viděla se všemi, kdo přišli, škoda, že si člověk nemůže stíhat popovídat se všemi, ale to bychom „pražili“ týden. Celá sobota se krásně vyvedla, se Šárkou jsme strávily i příjemné pozdní dopoledne s dobrou baštou, prostě jen více takových krásných dnů.

   1. Ty jsou úžasný!!!!!!!!
    Závidím Ti, že spinkají v těch závěsných pelíšcích. My máme 2 a naprosto je ignorují. Tak jsem je dala do police a uvidíme, třeba to ještě zkusím.

    1. Karolíno, jestli ti nechtějí používat tyhle pelíšky, mám nápad. Co kdybych si jeden od Tebe půjčila a vyzkoušela, jestli mi na něj taky hodí bobek, nebo ho uvítají. Minimalizovaly by se tím zbytečně vynaložené prostředky 😀 (sun)

     1. Jsi moc hodná, milá Sharko (inlove) , že na mě myslíš. Ale já mám! teda – Mikeš má. 🙂 Někdy v tom spokojeně chrupká a nikoho tam nechce pustit. Na topení se mi vejde ještě jedno, ale nijak to nespěchá. Počkala bych si na to levnější z Lidlu.

      1. Já si nějak natloukla do hlavy,že chceš pelíšek z \Lidlu, ale nějak jsem pozapomněla,že už jeden máš…tak jsem si myslela,že než mít pelíšek,do kterého kočky nechodí, tak je lepší to zkusit…..ale ty máš, tak je to OK..budu hlídat Lidl a dám vědět s předstihem….. 😉

    2. Na mne se spíš holky škareděj,že je těch pelíšků málo, ale když ono je v obejváku tak krátký topení – teda radiátor (chuckle)

   2. Sharko ,jsem to asi minule blbě spočítala (whew) Ty máš trojkombinaci a nebo čtyřkombinaci?? V každém příbadě jsou :* :*

 16. Jsem se před chvílí černému humoru i zasmála.
  Přijde chlap na ministerstvo a ptá se vrátného, kolik zde dělá lidí.
  Vrátný se zamyslí a odpoví, s bídou polovina.
  =))

  1. Sharko.68 (chuckle) (clap) (chuckle)

   Podobný případ.

   ;;) „Pane Kučero, co tam v papírnách děláte?“ – „Honím kariéru!“ ;;)

 17. Jo a jestlipak víte, kdo tady zatloukl, že má, respektive že v pátek měl narozeniny? Terra! Nebýt toho, že Terra-san se pochlubila, že přímo z pražení si jde ještě pochutnat na grilovaném selátku či čem, tak zůstane utajen!
  Takže, Terro, všecko nej nej nejlepší a hlavně hodně moc zdraví! (rose1)
  http://www.astro.cz/apod/ap110131.html
  Nevypadá to, že jim letí plechovka piva?

  1. Terro všechno nejlepší a ty nejkrásnější kočičáky! Ale ty už vlastně máš … (f) (sun)

  2. Terrovi všecko nej a hodně radosti (d) (d) (inlove) (a to astropivko ať si taky užije (rofl) )

  3. Stálou radost ze života, zdraví jako ocel a jak psala Vave sny co se plní !Všechno nejlípější ! (^)

  4. Všechno nejlepší Nejvyššímu Kocourovi přeje i Modřanská smečka. 🙂 (h) (sun) (music) (d) (party)

  5. Terrovi všechno nej nej nej, hodnou smečku lidskou i kočičí a hlavně hodně zdraví (h) (f) (sun) (cat)

  6. Milý Terro, dodatečně přeji štěstí, zdraví, spokojené kočičky a abys měl dost času a sil plnit si svá přání. (f) (f)

   1. (headbang) Ach jó, písmenka nějak přeskočila.Správně je – Terro přejeme. (headbang)

   1. Protože jsi se Terro včera jako správnej kocour nacpal a napil, přeju ti dnes , k Tvým včerejším narozeninám lehké trávení a teplej pelíšek … (y) (rose1) (h) a moje 4 (cat) smečka také … (clap)

    1. Nejsprávnějšímu kocourovi Terrovi přeje smečka z Polabí (sun) (inlove) (^) (d) (rose1) (cat) (dance) 🙂

    2. a k tomuto přání od (h) se všemi tlapkami připojuje i smečka z Pětikočičína, dodávajíc jednohlasně “ a ještě jednu krásnou (cat) černou jako noc!!! (rose1)

  7. I já přeju všechno nejlepší čokoládymilovnému kocourovi Terrovi (inlove) Ať žiješ blaze a vzkvétáš i se svým fraucimorem a smečkou (h) Doufám, že jste si to včera náramně užili! (party) (dance) (d) (^) (f)

  8. Terro, milý anonymní příteli, přeji Ti krásné narozeniny a úspěšný rok/pětiletku/století.

 18. Zdravím v krásnou zabahněnou neděli 🙂 a hlásím, že jsme byli s Vuvu poprvé na cvičáku – byl to stejný cvičák jako před devíti lety, stejný cvičitel a úplně nové metody! 😀 Takže jsme s beruškou pěstovali kořistnický pud a šlo nám to náramně – jsem jako čuně, páč jsem občas byla omylem za tu kořist! (wasntme) Jinak byla Berry náramně hodná, vzorně běhala přes kladinu a bavilo ji to, i přes překážku si skočila (za peškem), ale to jen dvakrát – pořád ještě šetříme klouby. A zase zírala na koně v ohradě… nějak jsou podle ní koně v ohradě mnohem nebezpečnější, než ti pod jezdcem, takže je opatrně „vyseděla“ (rofl)

  1. to je dobře, že jste si byly zacvičit (nod) Jste holky šikovný. My taky byli na „Cvičáku“ – jen ten náš nemá s cvičákem nic společnéjo (jen to jméno). Betce se podařilo zvednout srnčí – sice vzorně poslechla (nod) a obloukem se hned vracela k nám, ale až do konce procházky si hrála na lovečáka a snažila se v borůvčí a vřesu najít ještě něco stejně zajímavého… (chuckle) Jezdila rypákem po zemi sem a tam a tam a sem (rofl)

   1. To mě přimělo k zamyšlení, jaké je vlastně doga plemeno – pracovní, společenské…? Budu muset zapátrat. Ovšem Betinou funkcí je samozřejmě zdobnost an sich 🙂

    1. Jako lovecký smečkový „býkohryz“ se nepoužívá už několik století… Od té doby je víceméně chovaná jako dekorace – ohromující velikostí, důstojností, klidem, elegancí… Sice řada dog za plotem hlídá a straší, ale velká většina z nich by doma zloději kafe uvařila… Jasně – doga se dá cvičit (a figuranti s tím mají hodně starostí… ustát rozeběhnutých 70 i více kilíček), ale většinou je chována jako rodinný pes. Skvělý k dětem, ostatním zvířatům… O její dobré povaze vlastně svědčí i to, že se nikde nedostala na seznamy „nebezpečných“ plemen. Takže žádné omezení při cestách po Evropě – což bohužel pro řadu plemen dneska neplatí.

     Beta je na dogu hodně temperamentní a dost nevyrovnaná. Ale většina dog je dobře zvladatelná a vychovatelná. My jsme před Aronou neměli doma nikdy ani křečka… a zvládli jsme to. Klidně bych dogu (bacha – myslím tím německou !! Ty ostatní tak „troubovité“ nejsou) i začátečníkům doporučila (inlove) Velká potíž je jen ta krátkověkost…

     1. Mušketýr tvrdí, že kromě krátkověkosti ještě velikost, protože se špatně cpe do auta na zadní sedadlo mezi dvě děti, když v zavazadlovém prostoru je potřeba zaparkovat velký model letadla…. Taky říkal něco o uslintanosti, no ale to je drobný detail, že, konec konců zatím si zvykl na všechno, co mu život se mnou a mým zvířectvem přichystal- drhl želvě krunýř od vodní řasy, držel mi zvířata při ošetřování, nechal se oklovávat od andulek, když jsme jim stříhala drápky, zahříval v posteli psici po operaci… 🙂 Podotýkám, že je naprosto nezvířecí. (inlove)

 19. Ahoj Boxíková, fotka „vzorné zasednutí psa člověkem“ se Vave velmi povedla, viď? Všem zúčastněným, a zejména fotografce, posílám virtuální piškotek!

  1. Jak jsem pochopila, Nastěnka nehnula brvou, Boxíková je muší váha a pejska si možná pomyslela něco o tom, že letos začíná sezóna komárů nějak brzo… 🙂
   Nastěnka je nádherná (*)

   1. Po seznamce s Ešusem už Nasťu nic nemůže vyvést z míry :- )
    BTW: Nepodařila se někomu fotka, jak Ešusek revidoval Nasťu zespodu? Aneb Ešus – automechanik?

    1. alespoň už víš, že když Petra napíše, že je Ešík na baby (chuckle) … tak že nekecá (rofl) Prostě Nasťu zařadil mezi své favoritky číslo jedna (inlove)

      1. jasně že Betku zná – už od prvního setkání Zvířetníků v roce 2007… Ale já jí dost hájím před nájezdem erotomanů, neboť ona není kliďas, a snaží se bezhlavě zdrhat před příliš vlezlými nápadníky… I před Pedroníkem jsem ji hájila (rofl) , protože se bojím, aby jednou nevzala svoji cnost do svých tlapek a neudělala nějaký ten společenský průšvih (chuckle)

       1. Jj, Xerxová je velmi dbalá cudnosti pugošky. Neuvažovala jsi o plechvép pásu cudnosti? (chuckle) Jak chutnalo blízo?

  2. Jarko (wave) Vave je protrelej paparazzi, potvurka jedna rychla (rofl) a kdybys vedela, jak mystifikuje na rajceti, ze prej jsem to „rozjela“ (chuckle) ja takova nevinna, mirna, nenapadna, prakticky desne upjata osoba (angel)

 20. Přeju všem krásný den! (h) Praha je celá šedivá a studená, vypadá to na práce v dílně. 🙂

  Xerxová! :O Ta fotka hrbatého psa mě dostala – nevěřícně jsem koukala, kdo vám ukradl kus Betynky, než jsem to dešifrovala. Tohle mi po ránu nedělejte! Velikost a znamenitost Bety je jedna z mála jistot, které na tomto světě mám! Takže napříště, snažně prosím, Betynku nekrátit! (chuckle) :* Beta Sličná je impozantní ozdoba čehokoliv! (bat)

 21. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Vstávejte lenoši – včera jste mejdanili v hospůdce, a dneska spíííte (rofl)
  Betka už napsala týdeníček http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0211/index.html

  1. Seš vedle jak ta jedle, milá Xerxová…pravda přijela jsem okolo 23 hodiny domů, ale díky svým 4 chlupatejm budíčkům,jsem vzhůru už od 4 hodin ráno….. :@

   1. a proč ten naštvaný smajlík ?? :O Ty snad někdy svoje (cat) (cat) (cat) (cat) holčičky nemáš ráda ?? :O (rofl) (rofl)

    To Betuška, kdyby mohla, tak ještě spinká. Ale když panička vytáhla tu misku s koblihama…. tak tedy vyskočila velmi hbitě 😛

    1. Zvěř mě naštěstí probudila v půl osmé- Polárka tak mohutně hrabala v budce na chodbě, že se to nedalo přeslechnout- kordy na stěnách ještě nevisí, a tak to v naprosto ztichém domě má drsnou ozvěnu 🙂 Jinak obě dámy začaly naznačovat blížící se smrt hladem. Pak se obě proběhly venku, dorazily zpátky s otočenou hubou, že jsou tam mínus tři, takže by pejska ani kočičku nevyhnal a šly zase zalézt.
     Xerxová, já si nemůžu jako vždy vynadívat na sošnou dozí postavu- to se prostě s chundelatou krátkonožkou nedá srovnat. Ale tuhle jsme byli u veta, kde jsme museli teda dost počkat a Borůvka vypadala jako Betka- kapaly jí slinty až na zem. V čekárn s ní byla partička psů, co se navzájem znali, a ti se na ni vrhli a očuchávali ji a dloubali do ní, aby tu zadelku zvedla, když už se nechtěla nechat očuchávat. Borůvka byla trpělivá dost dlouho, ale pak si fakt sedla a už nechtěla a nakonec na jednoho nejotravnějšího slabě zavrčela. Majitelky se urazily, že není vlídná a mám si ji držet, že je potencionálně nebezpečná. No jo, ale když do ní na malém proistoru najednou vrtá ridžbečka, štěnice raslíka, raslík, jorkšír a štěnice jezevčíka- řekla bych, že se chovala dost dlouho velmi slušně.

   2. oooo Bože ve 4 ráno???? to doposud naše dětičky ještě dodržují hlubokou noc… jenže od té doby, co spolu chodíme na kafata a čokolády a miláčkové si potom posílají faxy o nejnovějších kočičinách, začínám dostávat obavy, že to nebude takto trvat dlouho 😀 dneska si Snížek velice zaujatě četl v letáku Lidlu, spočinuv zálibně modrozeleným zrakem na nabídce dlouhých piškotů a pánské noční košile (wasntme) . od koho to má?

  2. Tento lenoch prosím asi půl hodiny zvažoval, jestli už má jít žehlit, nebo přece jenom počká, jestli se to prádlo třeba trochu neodpaří. Zatím zkouším to odpařování 😛 . Ta zkrácená fotka je srandovní (chuckle) , ale dostala mě ta cestička za obzor (hned nahoře) …no jo, no – cesty (nod) .
   Taky už bych chtěla jaro (f)

   1. Metodu odpařování zkouším dneska taky, ale zdá se, že je to proces s nepozorovatelnou rychlostí, tak bych to měla nějak popohnat- třeba by to mohl udělat někdo jiný… 😀

  3. Xerxová proč mám prosím přes text u Betynýho denníčku její fotku?? Sice jí to sluší, ale já přečtu jenom kousek textu (doh)

   1. asi máš nastavenou jinou „základní“ velikost textu. Dej si 100% a mělo by to být o.k.
    Alespoň už jsme to pár lidem touto radou „opravili“ – tak doufám, že to pomůže i u tebe

    1. Né , prostě já jsem dneska samý problém počítačový, nebo jsem ..bil. a nebo Betka nechce abych jí četla. (headbang) Nicméně obrázky jsou hezký a já se kochám Kuchařkou, tak co si stěžuju. ;(

     1. Na tohle vetsinou funguje oznacit si ten text mysi (najet na zacate, zmacknout tlcitko, drzet a dojet na konec). On se podbarvi a byva to k precteni. Obcas je to nutne i treba kdyz autor stranky vybere nesmyslnou barevnou kombinaci a ty pismenka nejsou vuci barve pozadi dost kontrastni.

       1. V tom pripade nezbyva nez zkusit Copy&Paste. Oznac si ten text, dej si ho do schranky (CTRL+C), pust si Notepad (copajavim japa se to menuje cesky? Kdyztak OkeniKlavesa+R, „notepad“, OK) a vloz tam ten text (CTRL+V). Notepad obrazky ani formatovani neumi, tak by to mel vzit bez nich.

 22. Vave a Jakkeli, vřelé díky za tak bleskově dodané fotky. (clap) (clap) (clap) Jsou krásné a zvířetníci se dostavili opravdu v hojném počtu přivítat Dede zpět na rodnou půdu. Dokonce i pejsci.
  Všímla jsem si, že jste neseděli v tradičním salonku – nemohla jsem se zorientovat, ale vypadá to jako vpravo do schodů, právě před vchodem to salónku, ne? Nebo jste seděli někde dole?
  Karolína přinesla vskutku velký pytel kuliček a jelikož jimi není obalena jako sněhulák, rozdělování dopadlo úspěšně.

  Těším se na další foto-reportáže.

  1. Maričko (inlove) , máš bystré oko. To je horní část hospody, ze které se pak (hned u schodů) vchází do obvyklého salónku. Ten byl ale rezervovaný. Ani nevím, zda tam někdo vůbec byl.

   1. Nebyl, já jsem se po příchodu na to (dost nevrle 😉 ) ptala. Odpověď jsem moc nepochopila, ale snad to tam nějak předělávají nebo co…
    Dost jsem se bála, že tenhle velkej prostot nezaplníme a budou se nám tam cpát cizáci (stejnak bysme je vypudili (chuckle) ). Nakonec to možná bylo dobře, sešlo se nás tolik, že nevím, jestli by ten salonek vůbec stačil :O :* .

    1. Cizáci občas měli snahu se přivtělit, ale žádný se neodvážil výš než na předposlední schod 🙂

    1. Ešus si to fakt užil. Po spatření moskevský krásky se zaláskoval tak, že 1) Petře téměř vykloubil rameno, 2) trval na okamžitý konzumaci toho krásnýho vztahu, 3) zbytek odpoledne strávil vzdycháním a opatrným zkoušením, jestli to vodítko třeba nepovolí.
     Nějak mám pocit, že Petra si to užila o trošku míň (chuckle) .

 23. Tak už jsme doma i my a musím znovu moc a moc poděkovat za Kuchařku pro Dede (h) a soustu dalších dárků! (inlove) Bylo to strašně fajn být zase mezi vámi a užila jsem si to tak, že se ze mne stala ideální manželka – nemůžu už totiž vůbec mluvit!!! (wasntme) 😀
  Zkusím zítra všechno nafotit a ukážu to… (sun)

 24. Zdarek z domova (wave)
  Vavisku kdyby se Ti to pretahovani fotek naaahodou nepovedlo, vubec se nebudu zlobit (wasntme) (nod) (rofl) dtto Jakkel a Veram 😛 Vubec, co takhle foceni na prazenich zatrhnout?? Vim o par lidech, kteri jsou uz ted velice velmi pro (clap)
  Jarka s bajecnou moskevackou Nastenkou (btw Petro, uz Esusek rozchodil zlomene seeerdce a hormonalni navaly?? (rofl) ) i zlata Louk uz frci smer domovy, ja ted padla za vlast a prave jsem v kapse objevila lizatko (chuckle) (inlove)
  Jo mluvila jsem s oslavenkyni Luciskem, marodi :S chuderka…

  1. Vavísku,dík za pohotovou reportáž (y) (clap) ! Bylo to krásné Pražení,z těch fotek přímo sálá radost a pohoda (inlove) . Tak a jdu zase do postele zápasit s tím hnusným bacilem,který mně nechce opustit (doh) .

   1. Milá Fallowo (inlove) , jsem ráda, že bratr už je doma. A přeju Ti, abys svého „chcípa“ brzo zdolala. (y) (h)

  2. Ha,tady je to i s popisky.Tak v predeslem komentari jsem psala,ze jsem poznala Karolinu.Nepoznala.Myslela jsem,ze je to pani ,ktera je vyfocena s Risou v jejim prispevku.Ale ted uz jsem v obraze.I z fotek je jasne,ze jste se meli kralovsky (happy)

   1. Jani, ta paní, co drží Ríšu v náručí, to je Sharka.68, která byla se mnou v Maršově a vlastně Ríšu přinesla klukům kocouřím ona. Ale všichni tvrdí, že si jsme až neuvěřitelně podobné. Řekla bych, že nejen vizáží, ale máme spolu opravdu hodně společného, z čehož mám upřímnou radost. A taky věřím, že podobných fotek uděláme ještě mnohem víc.

 25. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Policista sedí v parku na lavičce a usedavě pláče.
  Jde okolo pocestný a ptá se:
  -Copak se vám stalo?
  -Ale zaběhl se mi služební pes.
  -Vidím, že máte svého psa rád. Ale nebojte se, on určitě trefí domů.
  -On ano, ale já ne! .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer, hezké sny a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 26. Děkujem za hlášení z Pražení a netrpělivě očekáváme fotečky, lízátko je úžasné , to se muselo chutnat jedna báseň (n)

 27. Hlásím, že jsem doma. Bylo to úžasné a účast byla hojná, zvláště od Zvířetníků přišla plná hospoda. (wasntme) (chuckle)
  Fotila jsem, a teď přetahuju fotky. (nod) Dede (i všem) se dárek moc líbil.
  Moc vám všem děkuju za dárek. (h)

  1. Jsem to s těmi dárky nějak zmotala. Zkrátka, Dede se líbil dárek pro Dede a já děkuju za dárek pro sebe. (h)

  1. Renato, takovouhle výrobu „slaných óbr lízátek“ by sis měla nechat patentovat. 🙂

 28. Pájo, moc Ti přávidím Nastěnku, je to nádherná kudrnka a díky za krásný článek (clap) Už se těším na reportáže (nod)

 29. hlásím návrat z Prahy (nod) Lidí mocmoc (nestihla jsem ani všechny pozdravit), psů dost (přišla imoskevanda Nasťa od Jarky a Bary od Petry a Ešus od jiné Petry a Sisinka…) Bylo to fajn (nod)

 30. (call) Sím hlásím, že jsem tvořila „Slepý pěnkavy“ (smirk) neboli jídlo z Belgie od George a bylo móóócc dobré. Moje neptáčková rodina to zblajzla a těší se jak si dá i zítra.

  1. Akden, díky za informaci, pokusím se přemluvit chotě, aby mě to nechal příště také uvařit 🙂

 31. Hurá, sláva, už zas mluvím z domu čéésky, lekce italštiny zdárně skončila… Von ten talijánskej počítač beztak chrchlal a navíc se mu vrátil majitel.

  Zdravím zpražující se sněm a doporučuji mu praženou slivovici. (wave)
  Zdravím taky Nastěnku – už se těším na Tvoje fotoalbum, brouku. (bug) Teda pejsko. (dog)

  1. Přiznej se, že Tě otravovalo učit se italsky! 😉
   Tak ať nová bednička poslouchá jako dobře vychovaný pejsek! 😀 Nebo kočička? 😉

 32. no mlčím mlčím a pak najednou…..jsem si říkala,že bych tentokrát mohla zvládnout seriál Jak Nastěnka roste

  už je u nás 14 dní tak se pokusím, slibuju (y)

  a zkusím i nějaké to video ale zatím čekáme na nový fotáček

 33. Dobrý den všem,marodům (tím pádem i sobě) držím palce,aby bylo líp a oslavencům přeju všechno nejlepší (y) !
  Bráchu už pustili domů,ale mně nechce pustit bacil,který mně bacil :^) …
  O to víc mně mrzí,že nemůžu jít na Pražení – těšila jsem se na Dede a její popis cesty domů,na Zvířetníky a vůbec na všechno (inlove) .Mám zimnici,kýchám a kašlu,byla bych rušivý element a ještě bych to mohla na někoho prsknout (sweat) . Tak si to užijte a prosím o fotodokumentaci (toivo) . (wave)

  1. Milá Fallowo – to je fajn, že je pan brácha doma. A tobě držím palce, ať toho bacila co nejdřív bacíš, až se z toho nevzpamatuje.

 34. Pokud mne můj kalendář neklame, tak dnes má narozeniny Lucka Lucíšek! Přeji Ti všechno nejvíc nejlepčí! (party) (h) (f) (sun) (^) (d) (dance) (*) 🙂 (cat) (dog)

  1. Všechno nejlepší, Lucíšku, objev se někdy!!!! (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (^) (d) (dog) (dog)

  2. K tý řadě, co popřála Bláža, se nedá nic dodat. Leda bych zkusila vymyslet vlastní smajlík a víme, jak to dopadá… tak muck a (rose1)

  3. Milá Lucíšku – přeji ti hodně zdraví, štěstí a spokojenosti – a splnění jednoho tajného přáníčka. (rose1) (rose1) (rose1)

  4. Lucíšku, řadím se do fronty s přáním všeho dobrého a radosti s (dog) a (cat) .
   (rose1)

  5. Lucíšku, taky přeju vše dobré, krásné, vesele štěkající! (rose1) (h)
   Zdar Vodnářům! 🙂
   Mám tyto dny už léta spojené s rodinnými oslavami: včera by slavil tchán, dnes je 80 mojí mamince, zítra 5 vnučce a bylo by 82 tatínkovi…

  6. Milá Lucíšku (inlove) , přeju Ti všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví, teď obzvlášť. (h)

  7. Milá Lucíšku (inlove) , přeju Ti všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví, teď obzvlášť. (h) (sun) (h)

  8. Milá Lucko, přeji ti všechno nej nej nej, hodně zdraví a splněných snů (h) (f) (sun)

  1. Připojuji se k Yezi, také já přeji všem vám krásné setkání s Dede, užijte si to z plna hrdla, a paní Dede volám třikrát hurá a ještě živijo.

   Ještě OT: děkuji vám všem za krásná slova útěchy, za empatii, která je v každé větě, za to, že si u vás mohu poplakat a za to, že mi i nabízíte, abych u vás hledala podporu. Ve své situaci jsem to ocenila jako velkou pomoc, sdělená bolest se nese o něco lépe. Díky.

   1. Milá hexe, i aktuálně nereagující s Tebou aktuálně soucítili. Mám tři starší sourozence (ty ostatní lidi už nemám) a mám je fakt docela ráda, a znám jak ztráty šokem, tak ty ztráty očekávané…
    Je dobře, že máš sílu sem přijít, svěřit se a číst. Může to pomoci. Drž se. (f)

 35. tady je krásně (sun) . Umrzlo, čisto, s jemným bílým popraškem (nod) Dali jsme jen krátkou procházku kousek od Fojtky, krásně jsme pobruslili na namrzlé cestě (Betka předváděla figury jak krasobruslařka (chuckle) – no – nejen Betka) Procházku zakončila v potoce, kam jsem ji poslala napít. Jen mi nějak nedošlo, že je kolem zcela podmáčená a po včerejší oblevě nepromrzlá bažina (tmi) . No – deka z auta už se pere a Betka prošla kýbloočistou všech čtyř i podvozku 😀

 36. Jé, Pájo, ty máš psí holčičku!!! Občas napiš, co vyvádí, já ti to budu děsně závidět 🙂
  Včera u nás ráno došlo k nepochopení cizích řečí. Borůvka už ležela v košíku v pracovně, kde hodlala trávit mé pracovní dopoledne u počítače, a přišla Polárka. Začala do ní drcat hlavou. Borůvka tiše vrčela, jenže kočka nepřestala. Tak Borůvice zařvala a popadla ji za ucho. Kočka zaječela a zmizela v obýváku pod pohovkou. Vynadala jsem psici, vylovila kočku a zkontrolovala ucho. Měla ho jen oslintané, takže Borůvka opravdu jen varovala, že vocuď pocuď.
  Večer, když jsem jí házela aporty, zakopla o kolemjdoucí kočku, rozpleskly se obě a vypadaly hrozně vykuleně. A nepřejte si vidět ten psí a kočičí pohled, když jsem se jim děsně smála…

 37. Tak už je to konečně venku! Milá Pájo (inlove) , je moc dobře, že sis splnila svůj dávný sen. Moc jsem Ti držela palce, aby to vyšlo. Nastěnka je krásná malá černá ovečka a u Tebe se bude mít jako v ráji a bude z ní úspěšná pejska. (y)
  Doufám, že budeš psát častěji a hlavně že bude hodně fotek, protože malí kerrýskové jsou naprosto neodolatelní. 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

 38. Pájo,
  to je krásný sobotní povídání…..takový pohlazení k snídani…. (f) (sun)

 39. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Teda Pájo – mlčíš, mlčíš, dlabeš na nás… a najednou takové překvápko. Gratuluji k Nastěnce, je mi jasné, že za dva roky začneš přemýšlet nad spoustou modrých (ehmmm – já vím, že v té době černých) kuliček (inlove) Doufám, že nás do té doby budeš informovat častěji.
  Nechci naznačovat, ale jedna stíhala pravidelná měsíční hlášení „jak roste…“ Ještě Matylda pravidelně hlásala, Dede občas má taky mezery v informování veřejnosti (no dobře – má omluvenku 😉 ) , ale jinak majitelé štěnítek na nás dost kašlou (rofl)

  1. Nojo, milá Xerxová (inlove) , když každý štěník nemá takový výjimečný literární talent, jako (bat) . ….. Což je ovšem škoda a mělo by se s tím vážně něco udělat. (nod)

 40. Pájo, mělas (a máš) kolem sebe nádherná zvířata a krásně jsi o nich napsala. Nastěnka musí být neodolatelně roztomilá psí holčička, nešlo by někam přidat malé video? 🙂 (h) Mne vždycky tak trochu „žárlivě“ píchne u srdce, když vidím kočky a psy svorně pohromadě. Tohle se asi u nás nikdy nepodaří a je to takový nesplnitelný sen pro manžela a pro mne, pokaždé, když na noc odvádíme Trixie do vedlejší garáže (abychom mohli pustit kočky), povzdechneme si, jak by byl život ještě krásnější, kdyby se naše zvířectvo vzájemně snášelo. Ale i tak jsme rádi, že to je jak to je – ne všechny sny se naplní, že. 🙁

  Apropos Trixie – OT i když psí. (dog) Mám dotaz. Kouká se váš pes při jízdě v autě z okna? Z auta koukající psí hlavu tady vídame dost často. Kdysi jsem ale četla, že se tato psí záliba nemá podporovat, že vítr může psu způsobit zánět spojivek a tak.Proto jsme až dosud, když byl v autě pes (Sadie, nebo Trixie), měli okna auta zavřená, i když se dalo jezdit bez klimatizace. Ale včera po procházce s Trixie jsem si udělali projížďku a jeli i kolem ohrady, s koňmi hned u kraje. No a Trixie se mohla zbláznit – viděla je určitě poprvé. Přibrzdili jsme, protože já na zadním sedadle jsem si chtěla koně vyfotit (nepovedlo se). Jak jsem otevřela okno, Trixie ke mě z předního sedadla (kde normálně sedává) přeskočila, vecpala se mi na klín a vypadalo to, že snad tím oknem proskočí – musela jsem jí držet za kšíry. Bafala na neznámé „óbr psy“, ti ale zůstali zcela klidní, jen líně pozvedli hlavy a pomyseli si své. Když jsme se rozjeli a já chtěla okno zavřít, Trixie se to nelíbilo, strkala do zmenšující se škvíry čumák i packy, tak jsem jí tu radost chvíli dopřála. I když se po setkání s koňmi uklidnila, bylo vidět, že hlava z okna se jí líbí. Naopak mně moc ne, nepříjemně do auta foukalo. Dneska při návratu z prochajdy mi zvědavost nedala a jen tak trochu jsem okno pootevřela. Jakmila Trixie zvuk zaslechla, už jsem jí měla na klíně a nasávala tou škvírou vzduch.Otevřela jsem tedy okno celé, sama jsem si (se psem na klíně) zbytek svého těla položila na sedadlo, abych nebyla tak ofoukaná, ale dál jsem držela Trixie za kšíry. Nejeli jsme rychle a ona měla celou cestu nejméně půl hlavy venku, uši jí vlály dozadu a čumák se cukal od všech těch míjejících vůní. Tak teď nevím, jestli jsem si na sebe neupletla bič, když jsem jí upozornila na tuhle novou „zábavu“. Samozřejmě nechci, aby dostala zánět do očí, ale na druhé straně si myslím, že kdyby jí do nich nepříjemně fičelo, že tu hlavu sama od sebe vtáhne.

  1. ahoj Maričko,
   dělávala to naše Barunka i její synek Šarik , když jsem jela moc rychle, tak hlavu schovali, ale když jsem se kochala a jela 50-70 km/h , tak měli hlavy venku,nasávali vzduch a nechali si ho proudit do pootevřené tlamy, oba přitom měli zvednuté pysky, jakoby je ten proudící vzduch lechtal…nikdy zámět neměli. Ani v očích,ani v uších…..

  2. Naše taky všechny koukají. Rikča mi lehávala na klíně, hlavu na mém lokti nebo rameně, a koukala. Penny v autě ne, jenže Penny jezdí autem strašně málo, většinou v cizím, na klíně sedává nerada a já nechci, aby ťapala po sedačkách, co nejsou naše, takže Penny jezdí na zemi pod mýma nohama a jenom občas mi položí čumák na klín. Ale když jedeme nějakou veřejnou dopravou (mnohem častěji, skoro každý týden), snaží se, aby mohla koukat. Nessy, dokud byla u mě, napodobovala Penny, teď nevím. Ale ona je lísací, takže pravděpodobně na klíně a kouká.

  3. Náš pes Lovík,kterého jsme kdysi měli v autě vždycky blinkal.Posléze jsme zjistili, že mu pomůže otevřené okýnko a bylo po problému. Stačila jenom škvíra, aby se mu ven vešel čumák. Třeba by Trixi taky stačila jen škvíra, aby do auta tak netáhlo a ona mohla nasávat z venku všechny zajímavé pachy.

  4. Maricko,tady v Ca skoro v kazdem aute sedi pes a cumi z okna.Podle tohoto poctu soudim,ze to nemuze byt velky zdravotni problem pro pejsky.Jinak by veterinari meli zlaty dul.Ale taky jsem cetla,ze to neni dobre na usi.

  5. Moc děkuji za odpovědi a uvidím, jak dlouho bude tato nová radost Trixie bavit. Zatím jí z toho ani neslzí oči, ani nekýchá. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN