PSI: Zpráva z ohrádky plné štěňat – další vydání

Štěňata rostou velmi rychle. Než se člověk otočí, je jim 5 týdnů. Mají téměř desetinásobek porodní váhy a nevímkolik násobek původní pohyblivosti. Jsou jak velká voda.

První ranní počin je, vypustit je z ohrádky. Zvukově to vypadá tak, že se ozve několikeré vzrušené kvíknutí a pak dusot. To štěňátka vyrazí z ohrádky do kuchyně. Už běhají docela rychle. Cestou občas zastaví, aby se zkusili napít od mámy případně od báby. Máma je chudák trpělivá, sice zoufale mhouří oči, ale drží, když ji ta smečka tahá. To bába vychovává. Dokáže zavrčet a seknout po štěněti. Neublíží, nekousne, ale mrně utíká a ječí.

V kuchyni se motají pod nohama. Velké i malí – všichni vědí, že se připravuje něco dobrého k jídlu. Každý krok se musí pečlivě vážit, ne snad proto, že by byla příprava psího krmení nějak složitá, ale že na každém kousku podlahy je kousek nějakého psa, který přišlápnut náležitě protestuje. Nakonec je krmení připraveno, nalito do pekáčů a naservírováno mláďatům. Konečně je naprosté ticho, jen občas se ozve mlaskání. Velkým holkám musíme dávat krmení teprve tehdy, když jsou mladí zavření, protože Ája je sice ochotna se podělit o jídlo s Ginny, ale už ne se štěňaty.

Když je potrava zkonzumovaná, začne fáze her. A také odpadů. Člověk chodí po vlastní kuchyni a předsíni, vyzbrojen mopem a toaletním papírem. Sebrat tuhé, setřít tekuté… To celé mockrát. Myslíte, že 11x ? Omyl. Jedenáct štěňat neudělá 11 loužiček, ale nejméně trojnásobek. I hromádek je podstatně víc, než štěňat. V ohrádce používají jednu část jako hernu, druhou jako toaletu. Ovšem občas se proběhnou po celé ohrádce a rozšlapou… Ale to je nutné zlo, které odchov provází. Člověk se prostě promění v uklízeče po psech, a kdo není ochoten tuto funkci přijmout, ať radši nechová.

Za práci je odměnou zábava při pozorování štěněčích her. První hry jsou na ožužlávanou. To se žmoulá libovolná část sourozence do té doby, než žmoulaný prchne. Jenže to je hra miminek tak mezi 3-4 týdnem. V pěti týdnech už jsou hry razantnější. Jedna z nich je hra „já tě přeperu“. To se jeden vztyčí nad pokud možno ležícím sourozencem a hrůzostrašně vrčí a zakusuje ho. Strhnout pod sebe stojícího je ještě problém, ani útočník nemá stabilitu takovou, aby si mohl dovolit rozsáhlejší akci. Samozřejmě ten vespod se nehodlá nechat a řve stejně udatně a snaží se vyprostit.

Dobrá zábava je zakousnout člověčí palec u nohy. Moc pěkně to řve. Je známkou vysokého stupně sebeovládání nás, člověků, že jsme ještě ani jednou v leknutí neodkopli a nezabili žádné štěně. Vůbec se dá říci, že je s člověkem zábava. Už je možné se o něco přetahovat, nejlépe o něco, co člověk zrovna urovnává, ale oblíbené je, když vezme člověk štěně do náruče. Je možné v náruči usnout, je možné okusovat ruce, cucat prsty, pokusit se olíznout bradu nebo nos. Dále je možné se člověku láskyplně zadívat do očí a v nestřeženém okamžiku vyrazit a kousnout do nosu. Když člověk zařve, štěňátko se podívá naprosto udiveně a překvapeně. Zřejmě je vnitřek lidské tlamy zajímavý a neobvyklý a stojí to za pokus se do něj podívat podruhé.

V tomto věku už štěňata chodí ven na zahradu. Tedy chodí…, jsou vynášena. Venku je lepší podklad (na rozdíl od dlažby tráva neklouže) a víc prostoru. Terén je díky usilovné práci fen rozmanitější, takže se tam vyskytují různě hluboké díry. Proto i hry jsou pestřejší. Nejběžnější je „upadl mi zadek do díry“, vylepšený různě překvapeným nebo ublíženým výrazem štěněte.

Poslední výkřik módy je hra „ulov si sourozencův ocásek“. Hraje se takto: štěně se plíží za sourozencem, vyrazí a zakousne se do ocásku. Zakousnutý se snaží utéci, což se sourozencem visícím na ocásku nejde. Podle nátury začne buď ječet (což je ta správná zábava), nebo se otočí a pokusí se agresora kousnout. Ten pustí ocásek a tváří se, že on přece nic. Takže se ulovené a poté osvobozené štěně rozběhne pryč a lovec ocásku začne znovu.

Další oblíbená hra je obrana a dobývání díry. Nijak se zásadně neliší od různých dobývání hradů, provozovaných menšími či většími dětmi (až dospělými) ať již ve hře, nebo vážně. Jen skupiny obránců a dobyvatelů jsou u pejsků méně organizované, přinejmenším se neliší barvou oblečení ani ideologií. O díry k dobývání se postarají feny, které považují za svatou povinnost připravit pro štěňata vhodné nory v dostatečném počtu. Ještě jim to chudinkám kazíme, protože díry zahazujeme. Ale musím přiznat, že naše pracovitost a fantazie za tou psí silně pokulhává, takže děr se najde stále dost.

Štěňata si zvykají na zvuky z ulice, na štěkot cizích psů, na rozmanitý terén. Zatím se neodváží daleko od domu, ani za mámou ne. Volné prostranství jim ještě připadá nebezpečné, instinkt velí, že by měli mít blízko místa, kde se mohou před nepřáteli schovat. Ovšem akční rádius se zvětšuje a odvaha roste.

Ve hrách se začínají projevovat povahy jednotlivých štěňat. Ale nelze na to spoléhat při výběru. Stalo se nám, že z malého záškodníka vyrostl spíš klidnější pejsek a naopak z pejska, který se jevil jako klidný, byl nakonec velmi temperamentní pes. Některým prostě trvá déle, než se odváží dělat lumpárny a pak se celý život snaží si to vynahradit.

Nakonec se mrňousové unaví. Někteří usnou téměř v chůzi, někteří provázejí usínání nespokojenými výkřiky a hledáním nejvhodnějšího místa. Při tom se obvykle projdou po spících sourozencích, které tím vzbudí.

Večer je konečně v ohrádce klid. Přes značné úklady se podařilo uklidit (Pokládat na zem papíry, které se vám snaží štěně vyrvat a rozcupovat je taková beznadějná zábava. Nejmenší výdrž mají ty noviny). Nakrmit a unavit smečku se také podařilo a člověk může konečně padnout do peřin. Až do rána…

http://www.chstercius.cz/

Aktualizováno: 13.2.2011 — 20:46

169 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jenom opakuju, co už napsali jiní , jsou to nádherní pesánci. Kdybych nebyla na ty puntíky, asi bych neváhala. (sun)

  1. Já měla puntíky 27 let 😉 . Pořád jsou moje srdeční záležitost, vždy se za puntíkatcem otočím. Ale výchova je u retrívrů jednodušší (přece jen je dalmatin původem honič). Je nás několik, co přešli od puntíků k jednobarevnému kožichu. I když na puntíky vzpomínám, nelituji.

 2. Evo, jsou kouzelní, sladcí, k umazlení a rozplynutí ( se nad nimi). No a jestli jsem v komentářích dobře postřehla, tak vás všechny mám zatraceně nebezpečně blízko….ne, ne, nemohu mít k 4 kočkám psa, ne, nemám na psa čas ne, nemohu mít ke 4 kočkám psa, ne , ani omylem, ani náhodou…ježišmarjávonijsoualetakrásný…

  1. Ha, tady někdo dráždí CD bosou nohou… Taky jsem si říkala: nemůžu mít 4 kočky, nemůžu mít 4 kočky … a MÁM čtyři krásné a hodné kočky…

 3. Evi, já nevymyslím nic originálního, ale napsat to musím. Ty jsou nááádhernýýý ŇUŇUŇUŇU. (h) (inlove)

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  :o3 Když už jsme u těch štěňat.

  .(*) Přijde do agentury štěňátko a shání se po řediteli:
  „Můžete mi obstarat manažera? Umím zpívat, tancovat, sčítat a odčítat, násobit i dělit, odmocňování mi jde zatím pomalu, ale je mi necelý rok a naučím se to!“
  „No to je báječné!“ říká ředitel a sahá pro formulář, aby s pudlíkem sepsal exkluzivní smlouvu. Vtom se otevřou dveře, do místnosti vběhne fena, popadne štěně do zubů a nese ho pryč.
  „Haló, co je to, kam jdete? “volá zoufale ředitel. Štěně otočí hlavu a omluvně říká:
  „Ona ze mě chce mít doktora.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 5. Zdravíme štuclíci. Podívala jsem i na domovské fotky a jsou, jak píšou všichni níž, fakt hedvábní až vábní. Jéje – takové veselé mimíšky! To muší bejt v chovné stanici Bordel s velkým Bé… (inlove)

  Z Gorilkova: střídavě oblačno. Někdy jóó a někdy to néénde a nénde. Ale pořád si to krásně sedá a včera Bikča chvíli stávkovala vzadu v ložnicích, když právě ošetřovatelky potřebovaly všechny gorilkové mít v pavilonu, a celá rodina pro ni chodila, Richard třikrát.
  Takže už k nim patří. Jinak by se nestarali, kde je ta Irka…

  Vídejko Biki s dětma: Tatunek po Biki leze, šťourá, drápe, strká, kouše, chechtá se a vrhá – a Biki, chuděrka, neví, co s tím: děsně ji otravuje, no ale zas je mládě, tak musím držet, achjóó…

  http://jimik222.rajce.idnes.cz/Dnesni_videa_z_pavilonu_goril_-_Bikira_a_deti,_BIkira_a_Shinda_s_Richardem_,_po_obede/?p=pomahamegorilam.cz#Bikirka_a_obe_starsi_deti.jpg

  1. Ježíš, zapomněla jsem to hlavní: na Valentýna Richard zmermomocnil Kičinku. NedejpámbuabyKičkamělazasmládě – kdo to má furt hlídat a vodchovávat?? Nato my už nemáme lidi – natož gorily!!

  1. Až pohodím děti a budu většinově nekojící, tak se s váma půjdu zpražit.
   Ale mám poznatek-Karolína a Sharka mi připadají jako dva kusy jedné baby 😉

   1. (clap) Nejsi jediná, kdo učinil tento postřeh! (inlove)
    A řekla bych, že to není jen vizuální podoba, co nás spojuje (wave)

  2. Veram (inlove) , máš báječné fotky – úžasné portréty! Paráda!

   Jen maličkost, tatínek Dede se jmenuje Joss. 🙂

   1. Ba ne, už ne – on se přejmenoval 😉 .
    A jinak ty fotky jsou fakt dobrý, prostě Veram umí (y)

 6. Evo, báječný čtení, díky. A moc vám přeju hodně radosti a dobrý páníky co nejdřív, ať to letos nejsou nervy.

  1. Letos už vím, že se to prodává až začátkem jara. Takže do dubna máme o zábavu postaráno.
   Nervy? Ty už mám dávno v kýblu. Co je to pár štěňat? 😉

   1. Jé, ja jsem taky anoňouma. Nojo, píšu z domova ten trouba nový počítač mě nezná. Tak to jsem tu za ňoumu víckrát. (sweat) A to jsem se radovala, že se ještě mrknu na web, že příšerky už usnuly. (devil)

 7. Prosim trochu OT: Meho sefa zlaty retriver Henry (12 let) ma vnitrni krvaceni a asi prave je na operaci – patrne nador. Ach jo.

  1. Chudák ;( . Pro retrívra je 12 let poměrně hodně a nádor který krvácí :S . Držím (y) a bojím.

  2. chudinka čumáček a zrovna na sv. Valentýna… držíme sic pozdě, ale snad užitečně… (rose1) (y)

 8. OT pro Boxíkovou a pro JarkuF.
  Boxíková (inlove) , já na rajčeti vůbec nemystifikuju, všechno se událo, jak je tam napsáno! Všichni to viděli a mohou dosvědčit! (y)
  Jarko (inlove) , děkuju za virtuální piškotek. Já mám hezkých Boxkových hodně, i na videu! Kdybys měla zájem, pošlu Ti odkazy. (y)

 9. Milá Evo (inlove) , pošlapaná, ožužlaná, stokrát ulovená a mopu se prakticky nepouštějící – jsi šťastná Eva a tvoje smečka je úžasná (h) Mazlila bych, pozorovala až do zblbnutí a slibuju, že bych i vytírala 😉 , jen být blíž… Popravdě jen Berryino nerovné ucho mě dělí od silné touhy vybojovat pro ni chovnost (blush) … Ale je fakt, že tady u nás by to asi nebylo snadné – když se na ni na cvičáku podíval pan šéf (vyrostlý s vlčáky), tak pravil: NO? Tak to bych netipoval… spíš bych řekl nějakej zvláštní choďák! A Beruška na něj otočila svůj divoký černý obličejík lemovaný pankáčskými rousy a pravila: Ehm? (angel)

    1. Chicht, kouzelná 😀 dneska jsem měla chuť ji vrazit do ruky prvnímu procházejícímu 😀 Přes výkend na mě sednul nějaký chcíp, dnešní verdikt doktora zněl:být v teple a v klidu 😀 Tzn.že dnešní venčení probíhá tak, že ji zajímá všechno ostatní, jenom ne to, co má dělat, tedy hodit bobka nebo se vyčůrat, a očmuchává si každou kytičku, každý lísteček atd. Já nevím, dělá to schválně? 😀

     1. Proboha, jistěže to dělá schválně. Na mě sice už tři dny něco leze, ale místní meducína (slivovice) to drží pořád opodál, abych mohla pracovat. Nicméně bych se bez lítání po poli docela obešla. Dneska jsem z Borůvky vytloukla poslušnost jen s pomocí kousku Šmakosky, jinak byla toho názoru, že myší díry na poli jsou daleko zajímavější a panička s půlchcípem jí může vlézt mezi její poutavě barevná ouška….

      1. Po místní meducíně zásadně zvracím 😀 A nemůžu pořádně mluvit, takže ječení po psici odpadlo, měla mě těžce na háku 😀

      2. přidej poránu do místní medecíny ještě šťávu z půlky citronu a menší lžíci medu. to vypij hned 🙂 podstatně chutnější, podstatně rychlejší na chcíp 🙂 doufám, že máš pořádnou, domácí medecínu !!!

  1. no – kdybych si z Anglie dovezla dogu, tak by ji tady taky nikdo čistokrevně neviděl… (chuckle) Oni prostě jsou tak trochu (dost) sví… a moc dobře vědí, proč nejsou členy FCI (chuckle) Oni si na ty závazné národní standardy moc nehrají. A navíc roky karanténího odloučení od kontinentu udělalo taky kus práce… Takže s Evropou jsou anglická plemena poměrně kompatibilní, ale na Ostrovech kontinentální plemena moc nee.

   Vlastně německý ovčák jsou s německou dogou národně příbuzní (wave)

   1. No, ucho sice plandá míň, ale plandá, takže se asi boji za uznání v rámci FCI vyhneme 😀

   2. Já se picnu! Celé odpoledne s Hřívnatcem studuju zeměpis, různé politické a hospodářské a vojenské a regionální pakty, ale o sdružení německých ovčáků a německých dog v učebnici nic není (rofl)

    1. no dobře – tak pro dítka školou povinná třeba trocha dějepisu: Ottík Bismarck byl velkým milovníkem německých dog. Měl jich za svůj život mocmoc… Už jako student vysoké školy měl průšvih, když do školy chodil v doprovodu dogy a dokonce neoblíbeného pedagoga nechal zahnat na skříň… (chuckle)

     1. Přidám perlu: žáci osmého ročníku za celé první pololetí ANI JEDNOU neotevřeli zeměpisný atlas. Atlas je mimo jiné z roku 1989, takže obsauje již dávno neexistující státy atd.

       1. To je sice pravda, ale jak mají splnit úkol z učebnice typu: Vyhledejte nástupnické státy Jugoslávie? To, že já mám doma tři atlasy neznamená, že je má každý 🙂 Musím říct, že při podrobném studiu učebnice jsem se několikrát mnohokrát rozpálila doběla. No, snad to mladej zítra zvládne.

        1. Ještě že má mladej chřipku. Slečna přišla opět s povinnou četbou a říkala něco o třech bojovnících. Tak jsem opáčila, že znám jenom Tři kamarády od Remarqua a dáma radostně děla, že to je ono 🙂 🙂 Nicméně V zámku a podzámčí jsem ji donutila přečíst. A bude-li mi osudem přáno, tak přečte i ty další.

          1. Mušketýry by si pamatovala. Sláva historickému šermu aspoň za to 😀
           I když o úrovni vzdělání si nedělám už iluze. Koukali jsme na nějaký dokument, kde se mluvilo o Brixenu. Tak jsme se zeptali obou dětí, co jim to říká. Kačka řekla, že ji fyzika nebaví a Kuba opáčil, že první světová ho ve škole minula. Omdleli jsme oba a zjistili, že díky rozdílným učebnicím na školách se stalo, že Kuba má mezeru v dějepise a literatuře asi 150 let. U Káči mě nepřekvapí nic, ale aspoň dobře kreslí a dějiny výtvarného umění do ní už léta cpu, takže překvapila profesory ve škole, že ví, kdo je Degas. Na rozdíl od spolužáků.

         1. dokud jim češtinářka netvrdí, že V. Hugo napsal Kavkazského zajatce a že jedním ze základů písemnictví jsou Moravsko – Parmské legendy, tak bude tvůj kardiovaskulární systém ještě chvilečku v bezpečí 🙂 (wave) my máme za dveřmi maturitu, to mě zase čeká opáčko ( resp. budu fungovat jako zkoušečka)

  2. Ono by tě vytírání brzy přestalo bavit. Nebo nepřestalo?! Proč já vlastně furt vytírám :S ? Proč se na to nevykašlu? Protože ty malý černý příšery bych jinak neměla a život by byl o něco pustší.

 10. Ale že ten čas letí. Už to nejsou štuclíčci, už to jsou opravdická štěňata. Tedy obdivuju Tě Evi, jak to zvládáš. A ten sedmibolestnej pohled určitě umíš taky, akorát Ti to je houby platný: nikdo Tě nevyfotí, nepolituje…. (chuckle) . Svrbí mě ruce, hned bych je muckala 🙂 potvůrky maličký .

 11. Jééé, štěňátka. Lidi já bych drbala. Že já se z těch Budějic stěhovala zpátky do Prahy. Mohla jsem chodit drbat černoušky. Aspoň drbat, když si žádného pořídit nemůžu. Jen nevim, jestli by mi 11 nepřišlo jako moc velká přesila ;). Ale uklízet by se mi po nich asi nechtělo.

  OT: Včera jsem prvně pekla kachnu (v sobotu jsem konečně koupila dost velký pekáč) a pečení samozřejmě konzultovala se Zvířetníkem. Strejda Google mi ho prohledal a našel všechny debaty na toto téma. Nakonec jsem zavrhla péct 20 hodin podle Karolíny a zvolila Terrovu metodu pětihodinovou. Ráno jsem nemohla dospat, tak kachýnka přistála v troubě už v šest ráno a v 11 už odpadávala od kostí. Já kachnu moc nemusím, ale tahle mi chutnala uplně pohádkově. Ještě že ten Zvířetník mám. Jen mě překvapilo, že z kuřete normálně sníme stěží půlku a z té kachny, která v syrovém stavu byla o dost větší, jsme snědli víc, než půlku. Ona se prostě roztekla, nebo co.

 12. Ježkovy voči,to je krásné chlupaté nadělení (inlove) ! Ale ta práce okolo,to musí být tedy zápřah (whew) …
  Virtuálně (bohužel) ňuňám štěňátka a velké fletí holky drbu za oušky a přeju hodné páníky všem mimískům (y)

 13. Za chvíli jdu pečovat – vyhodím je na mráz a dám jim baštu. Pak už nebudu mít moc čas jít na net. Budu dělat hlavně psí kuchařku, hajzlbábu a kousadlo. Musím si napracovat, zítra večer mám nějakou dávno slíbenou přednášku (chudák já) a čtvrtek a pátek máme nějaký sjezd (kvůli mně ho nepřesunou, co se dá dělat). Ve středu cvičíme s Elísem, v sobotu tetujeme a očkujeme. Mám trochu hektický týden. A všichni litují chudinku utahanou Ginny (která se povaluje doma a těší se ven, ale já ten sedmibolestný pohled neumím). 😉 😀

  1. Možná umíš – zkus se posadit doprostřed štěňat a Pavel ať Tě po třech minutách – ožižlanou a ocvakanou a oťapkanou a olízanou – vyfotí. (nod) to by bylo, abys nedala alespoň čtvrnáctibolestný výraz. 😉 (chuckle)

  2. Evo, to černé nadělení je nádherné, štuclíci jsou sladcí. Myslím, že to, co si s nimi užíváte, daleko převyšuje tu práci, kterou to dá.
   Vzpomínám, jak měli známí štěňata, paní ještě pracovala a jednou tak přišla až večer a zjistila, že jejich synové sice nakrmili, ale nějak nezvládli poměr surovin a štěňata dostala průjem. Psindám to ale nevadilo, zjistili, že ty hnědé loužičky báječně kloužou a tak si udělaly regulérní klouzačku. Takže místo osmy pepřáčků bylo v bedně 8 hovňáčků. (rofl) (rofl) (rofl)
   Jo a když nemůžeš mít 3 psy, tak to zkus se čtyřmi – dva páry, to se dá, ne? (chuckle)

   1. Na to, aby se ozdobili, nepotřebují průjem. Derča se dnes rozeběhla, uklouzla a padla zadelí do ho… Byla jak ježek. I hnědá 😀
    To víš, že mě to baví, jinak by se to nedalo dělat (nebo by to člověk strčil někam do kotce).

  3. No jo, sedmoïbolestnej pohled – znáš to: někdo má a někdo nemá (chuckle) .
   Držím palce, ať je tenhle týden rychle za tebou (a můžeš si sednout mezi štěňata a nechat se v klidu okusovat 😀 (inlove) ).

 14. To je skvělá parta malejch sazí! 🙂 (h) (h) (h) Klidně bych jim dělala chůvu, jsou kouzelní, mrňousové i velké holky!

  1. Chůvy jsou velice vítané (h) v jakémkoliv počtu. Vyjde na všechny 😉 , pejsků je dost.
   Jo přesně jak mi napovídá sčot. 11

 15. Jsem zamilovaná… na Valentýna pěkně pekelné čtení. Evo ještě, že máme zakočkováno, nejsme zkušení chovatelé a celej den jsme v práci, protože jinak bych prosila…smutně koukala. Miminka jsou nádherná a máma s bábou (a Ty samozřejmě) jste frajerky !

  1. OT – Leny uz jsem se pak nevracela k diskusi, ale SAMOZREJME ze jsou to trojcata (nod) (inlove) Jen jak o nich casto doma mluvim a kamaradi se na ne ptaji, je jednodusi rikat a psat dvojcata 😉

   A taky mi dneska prisel balicek ze zoohitu, krom jinde nesehnatelnych uhlikovych filtru na kocici wc mi prisel genialni furminator (y) vim ze objevuju emeriku, ze uz ho tu vsichni znate a mate, no su holt dost opozdeny jedinec (rofl) ale to je proste BOMBA! (clap) Jen nechapu, ze pri vsi te vycesane srsti (hromady a hromady) nejsou z mych (cat) (cat) dva Bubickove 😀

   1. furminátor milá Boxíková znám, ale nemám, já otírám kočky vyždímanou houbou a žínkou, vyčesávat na nich není co, navíc se mám ráda a už takhle blbě vidím,takže bych buď musela být pirát nebo husita…a to se mi nechce….když je občas vezmu kartáčem na vlasy, tak to berou,jako že je to podrbání, ale vyčesávat..to u nás nehrozí… 😉

    1. Sharko no ja cekala neco podobnyho, bitvu a vztekani se, protoze ze by to slo furminatorem uplne hladce, to se rict neda (chuckle) ale prekvapko, kluci ho miluji od prvniho doteku, prestoze je to podle me musi dost tahat a na srsti zustava dost vyrazny ulizany prouzek, tak oba drzi a vrni jak cirkularky 🙂 Opravdu me to mile prekvapilo, i kdyz hrsti srsti jsou dost hruzunahanejici, ja doma neci nahacky (shake) (rofl)

     1. Polárku češu, když mi leží na klíně a vrní u toho velmi spokojeně. Viditelně si to užívá a momentálně z ní vyčesávám docela dost. Akorát nevím, proč z černé kočky češu šedou podsadu…

     2. Hihi, to je jen o poprvé, těch hrstí bude čím dál méně, Ivko. (inlove)
      Já mám momentálně s furminátorem smůlu: Mikeš mě vede na balkón, že se češeme venku na kočičí lávce. V týhle zimě! (fubar) Bertík vydrží pár tahů – většinou na místě, kde vlastně vůbec není žádoucí česat. (tmi) A Rozinka vydrží tak tři a pak vyleze někam na horu a klepe si tlapkou na čelo, co že mě to napadlo, okrádat jí o její krásný kožíšek. (whew) Chjo, ale línat začínají, to jo, budu muset přitvrdit. (nod)

      1. Vave,u nas to funguje tak,ze ja si jenom v duchu pomyslim neco o tom,ze bych mela vycesat kocky a uz neni co cesat.Vsechny zmizi.Nevim jak to delaji,ale vytusi to.

    2. Sharko,po prejetim furminatorem by jsi se divila co vsechno vyceses i na kocce, na ktere neni co cesat 🙂

     1. no právě, ale pak bych doma měla malou Kačenku,vychrtlou Pitinu a Noriska s Pidikočkou by se rozplynuly…. ;(

   2. Tak to je pěkné jak nám dnes skoro všem přišel balík ze zoohitu ( jen Vave asi to štěstí nemá). POPRVÉ to bylo bez vyčítavých telefonátů a dokonce se sms zprávou ráno před osmou hodinou a také poprvé jsem mohla sledovat cestu balíků z Němec až do Čech . Naprosto paráda! Už se futrují těmi nejvybranějšími lahůdkami. A furminátor ještě nemáme i když u 4 koček už to bez něj teď na jaře nepůjde, začínáme pomalinku línat (headbang)

    1. že bys to prolomila a chodilo ti to tak jako mě, to znamená v pořádku? A s hlásáním?

     1. Normálně poslali sms zprávu, skoro jako u každý jiný slušný dosílkový služby. To jsem čubrněla ! (rofl) Jenže já to znám, dneska chválím a zítra půjdu zasejc s pláčem. Napadlo mě, že mě tam maj nějak červeně a tlustě označenou. Protože posledně to s nimi řešili až z Němec kam jsem německy napísla, že jsem nešťastná (rofl) (angel) A Sharko dle Tvého popisu Gourmetek jsme taktéž opičmo objednali a spokojenost je maximální, náplň bříšek také. Všechny měly výraz hluboké nirvány a Moša je po jídle všechny slavnostně umyla.

    2. Ja u nej objednavala prvne, a sledovani zasilky bylo vic nez tristni… :S Tri zaznamy par vterin po sobe ve dve v noci odnekud z Nemec a pak pro zmenu tri dalsi dny ani tuk (rofl) A najednou v pul osmy rano hovor, jestli budu za hodinu doma. No nastesti jsem velkou nahodou byla, ale jinak zlata PPL.. (chuckle) I kdyz zas ty uzkoprofilovy filtry jsem po cely republice shanela marne nekolik mesicu (shake) A servis maji ukecanej a ochotnej, tak je mozna uplne nezatratim 🙂

     Leny furminatorka doporucuju, pry jde koupit i obyc na aukru za dve stovky, jak me v patek poucila Jarka od Nastenky. Ja trubka objednala drahy, zaty designove vypracovany (fubar) no aspon ze je modrej (rofl)

     1. (rofl) já myslím, že pořídíme dyzajnovej…ať si nezničím feng- šuj, nebo jak se to… (rofl) 😉

      1. Prý se na Aukru koupí levně kopie, které se rychle ztupí. Prý! Já mám přes LucYnku originál; tenkrát je objednávala hromadně pro spoustu Zvířetníků.

     2. Já si myslím, že jsi Ivko udělala dobře. Četla jsem diskuzi a tam hodně lidí upozorňovalo, že to nejsou většinou originály. /nechci zrovna psát padělky/ a co u nás není padělek. Já pokud ho budu objednávat , tak taky jedině modrý orig. Ale Ivko, modrá Ti jde výborně k očím. Nevíte někdo jestli se tím dá česat kolie – aby z nich pak nebyly kraťandy, to by mě doma osazenstvo zabilo.

      1. Já tím češu choďandy a určitě to srst netrhá. Modrý furminátor je malý, na česání koček, velikost S. Na psy je M a L v barvě žluté 😉 . Mám z Aukra, po půl roce používání na tři psy je jako nový, byl originálně zabalený, nevím jak bych poznala i z obchodu, že je „to ten pravý“.

 16. Je to nádhera, EvoŽ. – i když nejsem psí… prostě mláděcí energie, co kouká z každé fotky a tak trochu vždycky přeleze i sem ke mně… Tak vám všem přeju, aby se dobře dařilo, aby se našli ti nejskvělejší pánící, až přijde čas. Jste fakt chovatelé na 1 (*)

  OT: komentáře terrovy smečky netýkající se šťěňat jsou ve vedlejší hospodě u Člověčin, nechci to tu „rozmazávat“… 😀

   1. Tak z toho bych vás jako chovatele nikdy nepodezříval 😀 To je vždycky spíš záležitost (h) a je to tak dobře…

    Můj kočičí chovatelský pokus skončil špatně dřív, než vůbec začal, ale stejně ve mně občas něco zahlodá… že bych znova? Zatím ne, a svádím to na malé děti a moc práce a zodpovědnost a kdesi cosi, ale stejně vím, že jednou… Tak se zatím jen těším z radosti jiných.

    1. Já na pořádný chov taky musela čekat až na Áju, přes 25 let…
     Jen oni si lidé myslí, že se dá na chovu zbohatnout. No, naše bilance je pořád pasivní – víc do toho dáme, než dostaneme. A i bez soutěží a výstav bychom moc nevydělali. Ta hodinová sazba za práci by byla dost děsná, minimální mzda? ani náhodou… Počítím tak 2 Kč za hodinu… Ale jak píšeš, je to záležitost (h)

     1. Tak jo, tak já ještě chvíli počkám. Mimochodem, proč není britská dlouhosrstá (highlander) FIFe uznané plemeno? To bych o jedné adeptce chovu věděl… (h)

     2. O tom se nedá pochybovat, když se o štěňátka řádně staráš, vymazluješ je , tak na tom nezbohatneš ale jsi ráda, že se naskytnou nadšení pánečci, kteří štěňátka odnesou do dobrých podmínek. Ne každý ví, když si štěndo bere, že to není záležitost na chvíli. Ty máš zkušenosti a poznáš komu je necháváš. Bereš si na nové páníky kontakt? To my když jsme si Luxíka brali tak MLP dával panu chovateli vizitku aby na nás měl kontakt ale jeho to moc nezajímalo. Teď o vánocích jsem mu posílala přání s fotkou Luxíčka, myslím, že byl stejně v duchu rád, že jsme se ozvali, protže odpověděl. A to nekecám, mám 11

      1. Nejen že si beru kontakty (ostatně jsou i ve smlouvě), ale s řadou majitelů jsme v docela pravidelném (nebo méně pravidelném) kontaktu. Díky psům jsem potkala několik velmi fajn lidí. Píšu „štěňatům“ k narozeninám maily a PFka. A mohu říci, že se nám z každého vrhu ztratil jen jeden, z ostatních se většina aspoň párkrát přihlásila. A mám radost, že se mají dobře. Letos nastupují Béčka. Scotty má už CAJC na výstavě, Blekýs a Elwood se snad předvedou na výstavě i zkouškách. Ale hlavně – dělají doma radost (h) (i když jak psala jedna majitelka, rozum se ještě často hledá).

     3. Evi, naše Nastěnka má 3 měsíce a já už několiksetkrát odpovídala za kolik peněz budu prodávat štěňata a kolik se jich asi tak může narodit…..někteří lidi prostě vidí jen ty peníze (n)

      moc krásně o štěnících píšeš, držím palec, aby každé dostalo toho nej nej pánečka či paničku (y)

      1. A Pájo – a zakolik budeš prodávat štěňata a kolik jich budeš mít (chuckle) (chuckle) (chuckle) ?!!

       1. no za dva roky nakryje a pak každý rok. V průměru tak osm kousků na vrh a prodávat je bude minimálně za dvacítku. Tak si to spočítej (rofl) (rofl) jak bude v balíku (rofl) (rofl)
        Mimochodem – tak si to spousta lidí myslí, že to normálně funguje. U nás často nechápou, proč nechceme mít štěňata, když máme tu drahou čubu s PP… (devil) Proč ji vlastně máme ?? Když ne na prachy ?? (devil)

        1. Nóó, přesně, Xerxová, tohle když jsem slýchávala,tak jsem rostla . (headbang) (bat)

         A tady u nás zase poslouchám, budeme mít štěňata, aspoň jednou kvůli feně, to musí bejt, samozřejmě bez PP a s většinou štěňat šup na dvůr.
         Já bych do toho kop, ty názory budou jednou můj hrob. (bat)

        2. a ještě jsem zapomněla: proč chodím na výstavy když z toho nic není proč běháme agility…..

         kerrýky jenom za dvacku?? není to málo Antone Pavloviči….. (rofl)

        3. „U nás často nechápou, proč nechceme mít štěňata, když máme tu drahou čubu s PP…““

         No asi proto že křivonožky, nemnožíš, né?? 😀

      2. Pájo, Nastěnka je úžasná, včera jsem nestíhala, tak dnes jsem dočetla.
       Jste jedničky ! Pozdrav za mně celou Vaši smečku a Nastěnce posílám hubáka na čumáček. (h)

       1. Děkuji 🙂

        Nastěnka je každým dnem lepší a lepší, chytrá jak 3 opice…..Terrymu nedá pokoj ani chvilku

 17. Evo, přávidím! A vzpomínám, jak se ke mně, jako jeden muž, hrnulo černé klubko 9 fletích stěnat, které se posléze rozdělilo podle přesně daných instrukcí a cíleně zaútočilo. Hlava, uši, nos, rukávy, nohavice, vlasy… Ležela jsem nepohodlně na schodech, hubu od ucha k uchu a myslím, že jsem byla v tu chvíli štastná. No, já vím, byla jsem na navštěvě a mohla jsem po chvíli odejít 🙂 .
  Držím všechny palce, aby nebyly problémy s jejich předáním a všichni našli skvělé páníky!

 18. Chudera Ginny, tváří se fakt jak boží umučení (chuckle) Nojo, když oni ti potvoři mrňaví mají už pěkně pichlavá zubiska.
  Jsou krásní, jsou krásní, jsou krásní.
  Balónek má kukuč, že by ho jeden koupil. A ten s tím vejrem na čeníšku….
  Ááááách

  1. Ten s vejrem je náš mastodont. Vypadá, jako by se Ginny spustila s novofoundlanďanem 😀 a je kliďas -nacpat a usnout. O Balónka se „hádáme“ s Barčou. Ona má jako favorita Cipíska, já Balónka. Balónek (nojo Colin) má oči po mámě, velké jasné. Cipísek je čertík. Na každém je něco pěkného, všichni budou k lidem. To, že zlobí patří k věci (h)

 19. Ti jsou krásní (inlove) , závidím. U nás to vypadá s Ellie všelijak – nechtěla víc než týden baštit, s mladší Airou se servala o misku s granulemi a byla víc než protivná. Šli jsme k vetovi (27.den) na utz a on nic neviděl ;( . Teď o víkendu začala naopak futrovat jak nezavřená, misku si hlídá, což nikdy nedělala a chová se jinak než normálně. Tak nevím, loni vet nemohl najít u Fleur štěňata 36. den, fikaně si je schovávala pod žebry a narodilo se jich sedm.

  1. Držím palce, ať to dobře dopadne. Tyhle rozmíšky ve smečce jsou blbé, ale dáma v tom má nárok na nálady (h) Já měla děsnou kliku, že holky jsou dobrá smečka.

   1. Tak naštěstí jsem to už vychytala, jak začnou bublat a Aira nasadí na hřbet dikobraza (naježí pruh chlupů od zátylku po ocas), tak je pakuju od sebe. Bohužel všechny jsou ředitelky zeměkoule- Fleur je nejstarší, velni dominantní, Ellie je o rok mladší a ač nerada, podřídila se, ale jakmile u nějakého psa poznala, že je slabší,, tak ho sekýrovala. Aira je naše štěně, které se v necelém půl roce vrátilo domů – po mamě dominantní a díky tomu, že u nás nevyrostla, tak nějak nechce uznat, že je nejmladší a tudíž má poslouchat. Obávám se, že brzy dojde k tomu, že si s mamou vyříkají, kdo je pánem smečky a budeme mít novou vládkyni. A teď do toho Ellie se svou skutečnou nebo falešnou březostí a její nálady. Musím být neustále ve střehu, aby se mi to neservalo, chudák já.

    1. Tohle je na pytel, když si pořád holky snaží dokázat, která je dominantní. Opravdu chudák ty. Většinou jsou boje o pozice až když vůdčí fena zestárne. U vás je to brzy. Ach jo… A pak že u zvířat je to idylka. I tam probíhá boj o moc…
     No vždyť jsem říkala, že mám děsnou kliku.

     1. Tak u nás to vypadalo dlouho v pohodě, Fleur po příchodu štěnice zaujala místo hlavy smečky a ty dvě se pošťuchovaly, no jak půlroční štěně a mladá fenka. Problém nastal až v lednu, kdy začaly během týdne všechny hárat a my jsme si dovolili jet za ženichem s Ellie. Od té doby se vztahy ve smečce poněkud vyostřily (devil) .

      1. Třeba se to po štěňatech zase vrátí. Ona je to teď vypjatá situace. V přírodě taky beta nemůže jen tak mít štěňata a kór když se háraly nastejno (naše klika, že u nás to bylo v pohodě, je vidět, že flet už má k přírodním instinktům daleko). Budeš mít dost práce kolem vrhu, aby se neservaly nad štěňaty. To není záviděníhodné. Ale po odchodu mládeže by se to mohlo zase srovnat. V tom je těžké předvídat. Hormóny nadělají i s čubami paseku. Budu držet palce. Referuj (y) (h)

       1. Ve čtvrtek se to rozsekne, zda máme pravou nebo falešnou matku 😉 😉 . Jestli nejsou štěnda na cestě, tak těm megerám ukážu, že JÁ jsem hlavní pes, už mě to fakt nebaví…

 20. Ti už jsou velcí! Páni. Nějak si z doby před cca 50 lety pamatuju, že štěňata se dávala „do služby“ ve třech měsících, aby nebyla podtržená a nestýskalo se jim po mámě. Jak je to teď? A ta šouravá chůze – to je jako v těch papučích na zámku, viď 🙂

  Drobné OT: prý už přiletěli skřivani, špačci a čejky a prý už je jaro na spadnutí. Tak hlavně aby si při tom pádu neublížilo…

      1. Já nechápu, jak s tímhle mohou někam doletět (whew) …sever je od nich tahle někam nahoru (rofl)

  1. podle chovatelských řádů musí být štěně u maminy minimálně do 50.tého dne života . Tedy do sedmi týdnů. Z vlastní zkušenosti říkám, že sedm je dost málo (Betku jsme unesli právě v padesáti dnech), že osmý (Arona) i devátý týden (Xerxes) jsou lepší.

   1. Děkuji za info. MMCh, jak jsem tu nová a podumávám si nad různými přezdívkami, tak u Tebe, Xerxová, jsem měla pracovní hypotézu, že Xerxes bude TLP. Což mi teď ovšem těžce neštymuje s tím, že jsi ho unesla v devíti týdnech. No jo, je hezké rozplétat ty záhadné nitky 🙂

   2. My jsme si museli vzít Doníka mezi čtvrtým a pátým týdnem, podařilo se nám vychovat z něho psa pořádného psa, je to moc brzy ale dá se. Luxíka jsme měli až na čtyřech měsících a řekla bych, že je to větší facha. Ale moc záleží na tom od jakého chovatele je štěnda. Když je od chovatele tak i to je dobré ale když je od množitele tak je s tím dost a dost práce. Ale jsou to stejně všichni miláčkové.

   3. My jsme si Báru unesli v 6 týdnech, protože už jsme to bez čuby nemohli vydržet. Chovatelé se bránili. Nechtěli nám ji dát, že máme na večer domluvený mejdan a bude to na ni moc lidí, moc ruchu a tak…. Kdepak. Bára byla přesvědčena, že je to párty na oslavu jejího příchodu a chovala se jako hvězda na červeném koberci. A v tom případě je těch 20 lidí málo. Nakonec mi usnula na klíně, pak se posunula na jiný klín, a zase na jiný….

   4. Před sedmým týdnem nedám (to se může každý postavit na hlavu i Bubu by měla smůlu). Normálně až v osmi týdnech. Jinak záleží, jak se najdou lidi. To už si chovatel němůže vybírat 😉 , protože že by se lidi o rezervace rvali, to si nemůžu stěžovat. Ale ani tak nedám štěně komukoliv. Radši zůstanou doma do 3-4 měsíců, však se u nás špatně nemají. Hlavně aby se měli dobře zbytek života.

    1. ,,Museli“ protože u chovatele odešla máma a zbylo jen jedno štěndo a tak jsme si ho vzali a celých těch 15 a půl jsme neltovali

    2. Však tu štěnici chovatelé bránili fest. Jenže my přišli o první Báru a já jim tam chodila tři neděle ob den brečet štěňatům do kožichu, že už mi tu štěnici dali domů. S tím, že jednou si čuba kňourne a odmítne krmení a vezu štěňuli zpátky mámě (chovatelé jsou cca 5 km od baráku).
     Ani si nekňukla.

  2. Tak u nás by zatím jaro dopadlo na hejna havranů, kteří se nijak nechystají zpátky na sever… a oni to mají spočítané, dokud neodletí, dají se čekat mrazy. Zimní bundu nedám do čistírny, dokud bude na přilehlých polích jediný havraní brk!

 21. Umlsávám od rána štěníky 🙂 – nemám čas, ale nemůžu si pomoct a nechat to na později.
  Jsou krásní, Evi (inlove) , a Tvůj popis štěněčích her je tak kouzelný, vtipný a něžný. (nod)
  Musí to bý něco velkého, když se Ti v patách kutálí a píská taková banda hedvábných černoušků. (h) Moc Ti to přeju – a taky abys pro ně našla brzo ty nejlepší pánečky. (y)

  JJ, Giny vypadá jako Matka Sedmibolestná, to je trefa do černého.

  1. Oni se už nekutálí, už jsou dost rychlí a pohybliví. Dokážou seskočit dva schody jedním skokem, přeskočit pekáč na šíř. Chodím šouravě, abych nešlápla na packu. Jsou všude. Dokážou vyjít 10 schodů. A pískání – no možná jak policejní píšťala. Dělají blbosti (třeba okusují ohrádku a šprajcnou se zuby mezi mříže a ječí jak šílenci „držííííííííí“. Už se většinou dokážou sami vyprostit, první dny se ozval jek, který tě dostal na pokraj infarktu, následoval běh a vyprošťování ječícího štěněte. Zlepšuji psychickou i fyzickou kondici… Na štěstí jsou hodní v noci. Tak do 6.

   1. Mám nějak tendenci je vidět vždycky o pár dnů mladší. 🙂 Strašně to letí. 8-| …. hihi, policejní píšťalka! (chuckle) Jsou k zulíbání!

    1. Psala jsem to v 5 týdnech, teď už jim je 6. Za necelé 2 týdny jde první do světa… naštěstí jen kousek od nás.

  2. Jo a Ginny je sedmibolestná často, hlavně když dostane vynadáno 😉 . Ona to mrcha umí, ten zoufalý provinilý výraz. Ája dělá „já nic… on tu někdo něco proved´?!?!“, kdžto Ginny: „paničko, já vím, že můžu za všechno špatné, že jsem lotr a lump, ale… že mi to odpustíš???“ .
   Potvory mazané to jsou

 22. To je nádhera, to je nádhera… štěňata jsou nádherná, roztomilá, nejspíš občas na přizabití, uječená- ale stejně jsou to úžasní prťavci, já chodím na vaše stránky hledět na fotky 🙂

 23. Přeji všem dobrý den, Evo, to je při pondělku krásné počteníčko a pokoukání. Ti pejsani jsou kouzelní. Je to předvším velká práce a až potom za odměnu ta zábava s nimi. Takové socializované štěndo je poloviční práce pro budoucího páníka. Na těch štěňátkách je vidět jak jsou chytrá. Díky.

 24. Ty jsou jak malá foundláčci, to mi trochu chybí, že jsem si to naše černé zlato nevymazlila. Ale ona mi to vrací, ví že nám na ní záleží a dělá nám poslední týden jen radost.

  1. Inko, to přejde. Ještě parkrát budeš na mrtvici. To my si myslíme taky a pak přemýšlíme co asi zažil jako malinký pejsek.Už jsme si mysleli, že je v pohodě a včera jsme jeli autem a opět se poblinkal protože jsme jeli jinam než je zvyklý. A různá jiná překvapení.

  2. Jeden z nich vypadá, jako by se Ginny s foundlanďákem zapomněla 😉 . Je ho kus, má hlavu jak starosta a je tlusťoch, ale děsný pohodář.

 25. Eva, krásne napísané (h) a moja túžba po psovi sa zase dostáva do virulentného štádia. Našťastie mi zdravý rozum hovorí, že by sme neboli tí správni majitelia 😉

  1. Proč ne? Retrívr je především pytel lásky. Není třeba s ním chodit na výstavy nebo pracovat. Jen trochu výchovy, která je lehčí, než u většiny jiných plemen. No dobře, pokud je člověk sám a jezdí na dlouhé služební cesty, tak to fakt nejde. Ale jinak se pes dobře přizpůsobí.
   (Ale pozor, nepřemlouvám – pro psa se musí člověk rozhodnout sám 😉 )

   1. Myslim, ze nejen dlouhe sluzebni cesty. Kdyz se nekdo tak jako ja vetsinu casu rano (no dobra dopoledne) vyplazi z baraku a vrati se do nej nekdy k pulnoci … mozna v duchodu.

   2. Predsa len je to pomerne veľký pes a s nárokmi na pohyb a ešte k tomu v byte s 5-timi mačkami. To by bolo nezodpovedné. Ale túžiť môžem. (chuckle) Ty si hovoríš, že nemôžeš mať 3 psov. Ja som si kedysi myslela, že nemôžem mať tri mačky. Dnes ich mám 5 až 7. Podľa toho ako a kde je matka a dcéra. 😀

 26. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  (inlove) krásně se to čte (inlove) Ještě najít 10 nadšených páníků (hihi – jedenáct jich určitě potřeba nebude (chuckle) ) a další skvělý odchov bude dokončen (nod)

  Máme bílo (nod)

  1. Nemohu mít 3 psy, nemohu mít 3 psy (ostatně ty máš také jen 60 kg psů…)
   Jo a stačí najít pánečky pro 7 kluků no a možná tu jednu holku. Pro 3 už pánečky máme.

   1. „Nemohu mít 3 psy, nemohu mít 3 psy“… Sákryš, to mi něco připomíná 🙂 🙂 🙂
    Jo už vím, Nastěnka (též návštěvnice sobotního pražení) je ta čára přes rozpočet a důkaz, že i nemožné je možné 🙂
    Ale jinak máš samozřejmě pravdu 🙂

     1. Já jsem taky rozhodně nemohla mít tři kočky! (chuckle) … i když, Rozítko asi ani koška není, je to malý mimozemský skřítek s jantarově nevinnýma očima. (chuckle)

 27. Vrátila jsi mne o mnoho,mnoho let zpět EvoŽ…k mé smečce, co už je celá za Duhou…přopimněl ajsi mi ty nádherný chvíle se štěňaty i tu práci kolem a já tu místo abych mazala do práce, protože venku už je v Pardubicích opět sníh a já budu oškrabovat čelní sklo auta, tu sedím, tečou mi slzy a Pitina na mne nechápavě hledí, proč ta slaná voda, když nic neprovedly…a já znova cítím tu nádhernou vůni štěňátek,slyším jejich jekot . Ztratííííllll,hledééééééj…tadýýýýýý,najdííííííí….papůůůůůůůů. A na moje volání : pejsčííííí a jejich neuspořádaný běh ke mě…. Mám 4 krásný (cat) a stejně mi někdy chybí ten nádhernej čokoládovej pohled do psích očí… (h) (y)

  1. Já na ně volám dětííí nebo klicííí (oni jsou to u nás stejně většinou kluci). A už metou. Na papů nemusím ani volat, stačí, aby viděli pekáče.
   Sednout si k nim je o život (nebo aspoň svetr a kus kůže.) Na klín chtějí VŠICHNI samozřejmě najednou. Naštěstí brzy zjistí, že se támhle děje něco zajímavého a aspoň část jich zdrahne. Největší zábava je (pro ně), když jim měním noviny. To jsem na čtyřech a bezmocná…

   1. jojo, Šariček byl ze 13ti sourozenců..živě si je pamatuju a co jsem zapomněla,to jsi mi připomněla, jak z návštěvy, co přišla v dlouhé sukni z fáčoviny, tu sukni stáhli a než jim ji sebrala,tak ji dva počůrali a ostatní do ní vyráběli zubama dirky….a takovejch příhod mi naskakuje….když houkala siréna od sanitky,tak si sedli,uvážlivě zvedli hlavičky a začali 13ti hlasně výt….byli to krásní štuclíci…darebáčkové… já jim dávala jídlo doma, takže když jsem je potřebovala dostat rychle domů, volala jsem pejsčíííí papůůůůů a mazali všichni, když bylo voláno jen to pejsčíííí, přiběhli ti,co byli nejblíže a zbytek jen sledoval,co se bude dít…ano,jak jsem si k nim sedla nebo se sehla, byla jsem jejich…olizovaná,ožižlávaná,okousávaná,zdrápaná a neustále zavalovaná a zahrnovaná láskou….miláčkové moji..15.6. 2011 to bude 20 let, co se narodili…. (h)

  2. Sharkóóó! (inlove) Prosím Tě, mohla bys mi dát znovu číslo na dopravu zoohit? Mě z nich klepne! (talk) Děkuju Ti. (f)

   1. Iveta BEDNARIKOVA
    Supervisor Administration and Claims Czech Republic

    General Logistics Systems Czech Republic s.r.o.
    Logisticke centrum JipoCar Jihlava
    Stritez u Jihlavy 3
    CZ 588 11 STRITEZ U JIHLAVY

    Tel: +420 840 123 456
    Fax: +420 565 301 101
    E-mail: iveta.bednarikova@gls-czech.com
    Web: http://www.gls-czech.com

    tohle je hlavní GLS, dají ti kontakt na tvoje DEPO v Praze.

  3. jsou překrásní, sametky černé…to bych zabořila ruce až po loket do kožíšků a drbala a mazlila 😀 tady už dobu vykládám a pochválit ti smečku jsem ještě nestihla 🙂

 28. Dobré ráno, Evo, štěníci jsou opravdu kouzelní. Takové komando v kuchyni, to může být opravdu šrumec. To by se líbilo Myšátkům! Umazlila by ti je tak, že bys měla doma klid už odpoledne. Už jsme se byli párkrát podívat na štěníky leonků u kamarádky. Chvílema přestávalo být jasné, co jsou štěňata a co Myšata. Přeju vám, ať dobře prospívají a vám pevné nervy a štěstí při vybírání nových páníků.
  Krásný den a celý nový týden vám všem.

  1. Ona je strašně trpělivá, ale když ji opravdu rozčilují, tak jim zdrhne. Jinak přesně tenhle pohled nasadí pokaždé, když jí nadáváme. Tak se nenech splést.

 29. To jsou krásně heboučtí a lesklí drobečkové (inlove) , ovšem ta starost (whew) takové psí perpetuum mobile. Fotka s Ginny a štěňaty je kouzelná. Co bylo první – valná hromada štěňat, kterou starostlivá máma přišla nakrmit, nebo klidně odpočívající matku vyrušila hladová horda štěňat a postupně pod ní zavěsila 🙂 Přeji, aby každý z těch mrňousů našel svého milovaného páníka.

 30. Ty jo, stenatka jsou k zulibani, ale pecovatele asi na infarkt 😀 i ta mama vypada dost znicene. Neni divu, takova ziva vsehoschopna smecka…je to radost (h)

 31. Nádhera. 🙂 Štěňata vypadají jako psi a Ginny (tipuju) šíleně utahaná.
  Hra „ulov si ocásek“ je skvělá! 😀 (rofl) 😀

  1. Ginny to už s péčí nepřehání a s chutí si zajde prolítnout se a chce pracovat. Včera měla raplí kruhy a honila Áju. Zdravou a dobře živenou fenu to neutahá. Dobře (až příliš) živenou paničku ano. (chuckle)

   1. Tak aspoň vidíš, jak dobře ten sedmibolestnej ksicht umí, když je i přes fotku slyšet: „Podívej, co mi zase dělají, bože, chudák já!“ 😀
    Paničky je potřeba prohánět. 😉 To oni nám dělají pro naše zdraví, přece. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN