RÁDIO DEDE: Pláže, městečka a anglický čaj

Milí Zvířetníci, v našem dnešním povídání se podíváme znovu do Cornwallu – ale tentokrát z úplně jiné strany. Opustíme divoká skalnatá pobřeží proděravělá šachtami a potěšíme se útulnými městečky, nekonečnými plážemi a nakonec si dáme – jak jinak – anglický čaj. Fotky k vyprávění najdete zde…

CELÝ PŘÍSPĚVEK JE KE STAŽENÍ ZDE

Aktualizováno: 9.5.2010 — 12:33

60 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Já jsem se sem dostala taky až teď a všechno bylo ok. Tak si prohlížím fotky, poslouchám a těším se, že letos tedy na dovolenou pojedu. Fakt. A chci hodně vidět a slyšet, ochutnat, zažít.
  Děkuji Dede, prima nápad !

 2. Milá Dede, dnešní Cornwall je podstatně přívětivější než ten minulý. Zdálo se mi to, nebo mají některé domky v St. Mawes opravdu doškové střechy? K fotkám se vrátím určitě ještě jednou (nejmíň), tak moc se mi líbily. Ovšem i u mě vede plážový povaleč Kazan! 🙂 (h)

  1. To je krása! Ale našla jsem jednu zásadní vadu – nemám barevně sladěné kolíčky na prádlo (rofl)

   A za trest mám 5+8

  2. Ta Vave je nehorázně šikovná a pilná- než já uplichtím půl deky, má Vave tři celé…

 3. Zavist je hnusna. Hlavne kdyz proste je co zavidet 🙁

  Jinak byl tango festival ve Vidni celkem fajn…
  Jen me prekvapilo, ze to byl prvni rocnik jedineho festivalu ve Vidni. Prazska TangoAlchymie ma ctvrty rocnik, Primavera uz byla take nejmene po treti, …

 4. Dede, fotky krasne. A to krasne prostreni k caji. Jo, a taky ty siroke atlanticke plaze miluju.

  A taktez se snazim vyhnout preturistovanym mistum. Jedno z nejpreturistovanych mist v Jizni Karoline je Charleston. Ten jeste jde, protoze to je jak nejezdete do Prahy, pac jsou tam tuuristi. Charleston je absolutne nadherny. Ale co je tragedie je Myrtle Beach. Puvodne male ospale mestecko u krasnych plazich. Dnes spousta velmi vysokych hotelovych budov, v okoli pres stovka golfovych hrist, kvuli nimz byl znicen temer veskery primorsky les; turisticke atrakce a la zabava na piratske lodi a mini golfy ozdobene cementovymi chobotnicemi, velbloudy, vodopadama s fialovou vodou a podobnyma radostma. Obcas tam musime zaject – je to relativne kousek od Chetovo rodiny a obcas se tam neco kona. Chet propada depresi, kdyz tudyma jede a ja to jeste podporuju vykriky typu – no videls nekdy neco tak strasneho, atd. Ale i tam se v okoli najdou krasna mista. Jenom jeden musi pryc od tech mrakodrapu a minigolfu.

 5. To jsem ale šiškovná 🙂 😛 Já se dostala k rádiu až teď, tím pádem bez problémů a seriálových zádrhelů jsem si vyposlechla celé vysílání. I s čajem. Moc díky. Na kvalitě jsem nic nepoznala a povídání je moc milé. Díky. (sun)

  1. A teď jsem si prohlédla fotky. Jsou úžasné. No, to se to fotí, když je Kazan tak fotogenický 🙂

 6. Dede, znovu jsem si povídání poslechla, tentokrát bez zádrhelů až do toho čajového konce 🙂 Gratuluji všem, kteří se opravy zůčastnili.

  Také jsem si znovu prohlédla fotky a napadlo mě – vždyť ty skalní jeskyně musí být smrtelně nebezpečná místa? Jak pro zaběhnutá zvířata, která tam našla chvilkový úkryt a nestačila před valící se vodou utéci, tak třeba pro nějakého ochmelku, který se tam v odlivu uloží k vystřízlivění, usne a je zaplaven, dříve, než si to stačí uvědomit.

  Za našeho pobytu v Německu jsme jednou v zimě jeli na tři dny na sever do krásného pobřežního městečka Husum. Tamní dalekosahající odliv je známý, stejně jako jeho rychlý příliv. My jsme se šli projít kus po pláži a pak po takovém širokém betonovém molu, či chodníku, trčícím asi půl km do moře. V poslední třetině se začaly ukazovat nápisy, upozorňující na čas, kdy začíná příliv a jak rychle pospupuje. Varoval pocestné, aby se včas obrátili na cestu zpět, že může hrozit i nebezpečí utonutí. My jsme po chodníku šli zrovna v době, kdy měl příliv právě začít. Jenže jsme byli snad sto metrů od konce a chtěli ten zbytek dojít. Nejprve jsme si frajersky říkali, že to ještě krásně stihneme tam i zpět. Ale asi v polovině těch zbývajících metrů jsme v dálce zahlédli blížící se příliv. Zase tací frajeři jsme nebyli a raději poslechli varovaní – a dobře jsme udělali. Ten příliv se začal blížit takovým fofrem, jaký jsme ještě nikdy nezažili a nakonec jsme ten poslední kus cesty na suchý písek už pořádně utíkali, pokud jsme nechtěli mít mokré boty. Vyběhli jsme nad pláž a odtamtud sledovali pěnící se příliv, který už zcela pohltil chodníček. Uvědomili jsme si, že jsme měli opravdu namále, protože po stranách toho chodníku hladina moře klesala rychle do hloubky. Pak jsme dozvěděli, že několik lidí takhle opravdu utonulo.

  1. V Evropě je největší příliv v Bretani (a sousední Normandii) . Jsou městečka, kde existují parkovací místa s výrazným upozorněním, do kdy se dá v oblasti parkovat. Při překročení času nehrozí botička či odtažení nebo pokuta, ale voda… (chuckle)
   Ano (wait) – tam jsme se divili, jaký že je to fofr, když moře přichází

 7. Poslechla jsem si a pochvalovala si, jenže asi v půlce nadskočila peroucí pračka tak, že jsem se musela jít podívat, jestli je koupelna ještě celá. Ale i tak to bylo hezké, milá Dede 🙂

 8. Opět vypečená procházka… (rofl) Betka nechce od konce zimy chodit na „Cvičák“ (fubar) . Nejprve jsem se bála, že ji něco bolí, ale už dávno jsme zjistili, že se jí tam prostě nechce. Že je tam spousta malých uječených pejsků (já vím, že bych to nemusela řešit, ale já je prostě zašlápnout nenechám), že jí tam často vodím přivázanou (je tam i hodně lidí a mají právo se bát) a že ji nenechávám lítat s velkými kámoši (její kolena mě děsí a rychlé změny směru a naskakování těžších psisek nerada vidím). Prostě ve čtvřech letech pravila, že tam bude dělat „klasickou“ dogu – tj. pomalu se bude otráveně ploužit vedle mě (wasntme) . Všude jinde ale řádí a lítá a tváří se jako stará známá Kosatka dravá (bat) .
  A tak jí páník slíbil, že ji na procházku odveze 😉 že mu stačilo, jak se ksichtila na cvičáku včera…
  Do auta se hnala nadšeně, kvílela klasicky celou cestu (no ta trvala jen asi 10 minut), šli jsme se podívat na rašící buky na kraj Jizerek. Vymyslela jsem cestu – pro nás jako dělanou (chuckle) – prudký kopec nahoru, kousek vrstevnicovky a druhým údolím sešup zase zpátky k Yardovi. Stoupání děsivé, ale to klesání za závěr bylo ještě horší. Cestička se vinula (spíš padala) mezi žulovými balvany, prodírali jsme se popadanými stromy – asi tam moc cvoků nechodí. Za 70 minut jsme nepotkali ani nohu – a to většina byla po turistických trasách.
  Betka nadšená – tady si opravdu na pomalou psí dámu nehraje (wave)

   1. Betynka je krasne kamuflazovana u tech cernobilych kamenu u potoka. A fotka nahoru do stromu taky moooc stoji za to.

  1. Máme s Donem skoro ty samé potíže. Nechce jít několikrát, někdy ani dvakrát za sebou na to samé místo na procházku. To se táhne jako přestárlý, on tedy je. Ale když někam jedeme a tam se jdeme projít, tak z něho roky spadnou. Máme holt chytré a zvídavé psy! Dnes jsme šli pouze jinou trasou a on i potok přeskočil. Díky za hezký týdeníček, horské jaro z něj dýchá.

 9. Hurá, už to půjde – museli jsme zmenšit soubor, tedy trochu snížit kvalitu poslechu. Ale bez Paganniniho uší byste ten rozdíl neměli postřehnout 🙂 Tak doufám, že jsme zase o kousek dál a stále fungujeme 🙂 Ale řeknu vám, nikdy se mi nic tak nevzpíralo, jako tohle vysílání. (tmi) Tisíckrát jsem měla chuť s tím praštit, ale v týmu jsme to zatím zvládli. Takže děkuju za trpělivost (f)

  1. Nádherné povídání, moc děkuju i za to trpělivé řešení technických záležitostí….
   (h)

 10. Dnes je den matek, jedu s maminkou na výlet na Porta coelli do Předklášteří. Dede si poslechnu v klidu až večer. Ale chci poděkovat YZE za krásné fotky a povídání, obdivuji, že ještě včera večer na nich pracovala a natlačila na Rajče, já se dostala jenom k jejich stažení do počítadla. YGO, DÍKY (h) (f) (bow)

  1. YGO, ty fotky jsou moc pekne. Nejvic se mi snad libily zabery krajiny – ty kopecky s cerstvou zeleni – libo pohledet. (h)

 11. Už by se to mělo dát aspoň stáhnout… to bude fungovat vždy. Problém je trochu s poskytovatelem těchto služeb, protože už jsme jich vyzkoušeli mraky a spolehlivý není žádný 🙁

 12. Dede, možná by stálo za to uvažovat o tom, že se jen umístí odkaz na audiosoubor, který si každý stáhne a poslechne ze svého počítače…ono tohle je, pravda, pohodlné a super, ale pokud bys s tím měla mít těžkosti a „vícenáklady“…?

 13. Já si vysílání rádia Dede dám v klidu odpoledne. Mám za sebou hromadu žehlení a peru zablácené oblečení z Krasu. Jelikož je Svátek matek, rodinka slíbila uvařit oběd. Kafíčko a týrámmíšu už jsem měla a možná bych mohla odpoledne piškvorkovat.

 14. Sice jsem se nedozvěděla, jak to dopadlo s tím čajem na verandě, ale i tak paráda. Ještěže já na té verandě (ať žije wifinka-fifinka) mám své kafíčko a obližprst.
  Zdárně jsme přestáli šašlikový mejdan, dokonce i počasí se podařilo začarovat – ráno pršelo, ale v poledne se to začalo trhat a pak na nás slůnilo (sun)
  Ráno jsem se probudila, poklidila zbytek bordelu po asi pětadvaceti návštěvnících (šašliku bylo 8 kg a neuvěřitelně křehoučké a šťavnaté kančí kýty asi 7 kg) a teď si užívám sluníčka a Zvířetníku. to je ale krásná neděle. (wave)

 15. No co, máme vyprávění zpestřené detektýfkou. Jen jestli to nebylo schválně (chuckle) . Milá Dede, báječná procházka po plážích, úplně cítím mořskou vůni. A je vidět, že Kazan si moře pěkně užil. Díky a těším se na rozuzlení verandové záhady (inlove) .

 16. Hezký. a taky jsme na verandě:-) A koukám, že zvyk poslouchat k snídani nebo rovou z postele se tu rozmáhá.Obvyke mám neděli pracovní a poslouchám večer, ale dneska…Dede, hlásej dál, i s technickými chybami je to bezva.

 17. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  se omlouvám, ale já už ráno pozdrav psala… než jsme si šli zagolfit… a teď se vrátím, že si poslechnu konečně u kávičky o desáté čaj o páté… (wasntme)

 18. Milá Dede (inlove) , nejenže mě uprostřed vyprávění vytáhla (znovu) ven (dog) , ale ještě ke všemu mi vyprávění skončilo u „… sedli jsme si na verandu a …“ ;(

  Ale koukám, že závada by měla být odstraněna, a tak jdu na to znova. Jen přemýšlím, zda mám poslouchat civilizovaně v kalhotech u stolu nebo vlízt zpátky do pyžamka a do postýlky, abych si splnila svůj sen. (wasntme) (chuckle) (wave)

  1. Jejej! To je vyloženě trýznivé; prošla jsem s vámi opět celou cestu, sedla na veradnu a …… a nic! Nejenže jsem napnutá jako špagát, co se stalo pak, ale mám hlad a chutě a žízeň, chjo! (sweat)

 19. Krásná Dede, opravdu krásná jsou tvá povídání o Anglii – leč ani já se čaje o šesté nedočkala :O – škoda, snad někdy příště (clap)
  A jdu na fotky – já si je s povídáním nemůžu prohlížet dohromady, protože buď se soustředím na řeč nebo na fotky – obojí nelze.

  1. Fotky jsem prohlídla a nejvíce se mi líbí ty plážovky – hlavně s Kazanem – ta jak je sám na pláži v příboji by se mohla prodávat jako pohlednice.

   1. Ygo, díky za krasové fotky! Chi, jsi se nečekaně časově pochlapila (rofl) . Krásné obrázky! A ještě prosimpěkně scházejí moje nejoblíbenější Kolíbky. Kudy jste to brali od mlýnu k propadání? Achich, výletila jsem v duchu s vámi, ale do Krasu se nutně musím vrátit na vlastní voko. Mám radost, že vám počasí nakonec přálo (inlove) .

    1. No – od mlýnu k propadání jsme to brali rovnou za nosem okolo toho kocoura na okně (rofl) (rofl) (rofl) . Přesnější údaje by ti snad mohla dát Alex – ona jako domácí a vedoucí zájezdu byla víc v obraze (nod) .
     A ten kras je fakt super – taky si tam chceme udělat prodloužený víkend – až bude kapku víc sucho.

     1. Nádherné fotky milá Ygo 🙂 a těší mě, že fotíš cedule 😉 je to lepší než spousta popisků – taky to ráda dělám. Aspoň zbudou síly na popisky osobní, když věcné jsou už zaznamenané (sun)

   2. Dede, vyprávění bezva, fotky parádní. Já, mezi fotkami, našla našeho souseda. Je to figura na kapitánském můstku. Málem jsem se lekla, cože to v Anglánsku dělá? Díky, dík.

 20. Omlouvám se – zase záhadná chyba 🙁 Nevím, jak se může ztratit kus souboru! Řešili jsme mraky jiných chyb, ale tahle je zase nová. Uploadovala jsem znovu soubor, který u mě na počítači hraje až do konce, tak snad…

  1. Bohužel se problém nepodařilo odstranit, takže ten koneček stále chybí. Musím teď odjet, ale doufám, že to do odpoledne vyřešíme. Moc se omlouvám (f)

   1. Možná to přesahuje nějaký limit… Ale. Dedé, i to, co jsme slyšeli – moc díky za kus krásného pobřeží (y) (h)

    1. Taky si myslím, teď jsem smazala to první vyprávění, třeba to pomůže. Zkusím si otevřít svůj účet (tenhle je na Andyho) a zjistit, jestli není možná placená služba s více místem. Ostatně milá veram – neměla bys tip na provozovatele? Já nemám problém za službu platit, ale najít slušného poskytovatele se spolehlivým servisem na audio služby je hrozně těžké (punch)

 21. Tedy ty fotky jasou rafinovaně seřazené! Myslím hlavně ty na tom hradu s figurínami – koukám, koukám takhle rozespalá po ránu a říkám si, odkdy hradní posádka telefonuje mobilem – a ona je to Dede! 😀 Ale slušelo ti to tam!

  Jinak se mi stalo to, co Maričce – uřízlo mi to povídání v nejnapínavějším okamžiku.

 22. Milá Dede,skvělé fotky, prohlížela jsem si je zaposlouchaná do tvéhomilého hlasu a poutavého povídání. Napjatě čekám na avizovaný zlatý hřeb dne – posezení u anglického čaje „o šesté“ a….a nic, konec ;( Utnulo se to a automaticky začalo hrát tvé předešlé povídání. Na fotkách je k čaji elegantně prostřeno, takže vím, že jste si ho dali a budu se těšit, až nám to někdy příště dopovíš – tedy pokud není chyba někde v mém poslechu. 🙂

  YGo – krásné fotky z moravského venčení, a jsem ráda, že déšť by zastrašen silnou palcodržnou a dokonce vám zasvitlo sluníčko.

  Přeji všem krásnou a slunnou neděli (sun) (sun) (sun)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN