HOSTÉ DEDENÍKU – Eva B. + Pů: Sen se stal skutečností

Vážení, nikdo to nečekal, ale je to tak. Sen se stal skutečností. Už je to rok, kdy si můj literární bratr Pů posteskl, že „Tohle nepůjde vydat. Má to zásadní chybu.“ Následovalo 365 dní diskusí po mailech a pravidelných literárních callů ve 13,00, vsuvek a vsuvek do vsuvek, pořádání časové osy a jejího přehazování. A teď je tady.

 

Sen o bílé růži ožil. Podstatně rozšířená a dopsaná verze původních povídek se převtělila do knihy.

Kdo jste nečetli původní povídky ani jejich pokračování a ptáte se, o čem je:

Starý dům uprostřed finského lesa a tajemství, která skrýval dlouhý, předlouhý čas. Muž na útěku před nespravedlností.

Neočekávaná setkání a temnota, ovládající dům. Polapí svoji oběť nebo zvítězí víra v dobro a hluboký cit?

Les píseň svou zpívá, paměť domu ožívá. Vstupte a uvidíte… Dům dá odpověď tomu, kdo přichází s otevřenou myslí a beze strachu.

Obálku vytvořila uznávaná grafička MgA. Helena Jiskrová a vytiskla tiskárna Carter. Kdo nás zná, snadno si domyslí, proč jsme si vybrali právě ji 😀

 

 

A vy, kdo se chcete dozvědět víc, máte možnost si knihu objednat zde:

eva.beran@centrum.cz – posléze budou v provozu i naše společné stránky, bude možno objednávat i tam a psát komentáře.

Cena odráží čas vzniku, takže 365,- Kč, pro čtenáře Dedeníku 300,- Kč.

Děkujeme, že nás čtete

 

 

Eva B.

Petr P. „Pů“

Aktualizováno: 1.6.2026 — 19:44

27 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Vrele diky vsem za pochvalu ! Pokud knihu chcete objednavejte mailem na adresu nahore v clanku Kdo si nezada podepsany vytisk mohu poslat prakticky hned, podepsane nami obema az po 11.6.2026
    Diky a krasny vecer

  2. Milá Evo B. a velectěný Pů,

    moc a moc blahopřeji k vydání Vašeho díla v listinné podobě a těším se, až je budu mít v ruce.

    V uctivém hlubokosklonu

    Váš

    Bilbo

  3. Také se připojuji s gratulací, jste oba talentovaní a šikovní! Je krásné, že se podařilo váš sen (nebo Sen) zhmotnit do podoby knihy s velmi působivou obálkou. Přeji mnoho spokojených čtenářů!

    1. Nechtěli jsme to zakřiknout, dokud nebyla písmenka na stránkách knihy 🙂
      Křest knížky samotné a autogramiáda proběhnou 11. června 2026 od 16 hodin v bistru Tuscany Taste ve Štěpánské v Praze ( protože ho vlastní a vedou přátelé jedné z postav knihy) 🙂

  4. Informace pro všechny, kdo si chcete objednat:
    1) prosím, pište adresu, na kterou si přejete poslat – ideální je Z-Box Zásilkovny, který máte v dosahu, přidejte jméno a mobilní číslo – na to vám přijde hláška o doručení
    2) pište, zda chcete knihu s podpisem, otiskem tlapky Rutherforda, věnováním
    3) číslo účtu k platbě zašlu v odpovědi na mail
    4) v dosahu Hradce Králové, Pardubic, Chebu a Sokolova je možné i osobní vyzvednutí

    Díky,že si nás přečtete 🙂 E+P

  5. Gratuluji vám oběma. Nesmírně obdivuji všechny ty, kdo jednak mají nápad/myšlenku/vizi a kdo ji pak také dokážou dotáhnout do konce.
    Spoustu čtenářů přeju a jdu se k nim připojit.

  6. Víte co?
    Mám ohromnou radost.
    Opravdu a nepíšu to jen proto, abych udělala radost autorům.
    Popravdě řečeno, nejsem cílový čtenář podobných témat, ale Sen o bílé růží mě velmi zaujal a vtáhl.
    Už se těším, až budu mít knížku v ruce.

    1. MaRi, a my taky, taky! Byl to sen a je to Sen 🙂 Víme, že ses těšila na knihu…v té době to bylo všechno jen toužebné přání, že by to možná někdy mohlo vyjít.
      A pak se vynořily další postavy a začaly se dít věci nečekané a vítané 🙂

    2. Milá MaRi,

      pokud by ses se mnou chtěla zkontaktovat, odkaz je v diskusi u mého článku nebo e-mailová adresa přímo u Dede.

      Mávám z Egerlandu

      Bilbo

  7. Velká gratulace vám oběma ke knize. Je to ohromný výkon, věřím, že u čtenářů bude úspěšná. 🙂

  8. Díky, Dede a Pů 🙂
    Taky jsme měli odborné poradce na technické věci, moje zkušené kolegy, kteří radili a posléze jednotlivé pasáže beta-četli. Oba dva jsem do svojí části propsala a nebránil se ani jeden 🙂
    Medojed kapský 🙂 Tak k tomuto zvířátku mne ještě nikdy nikdy nepřirovnal, a že jsem byla už ledasčím – kočička, sova, můra, dračice…ale medojedka? Beru to jako poklonu.
    Já zase mohu jen velice poděkovat Půovi za jeho nekonečnou trpělivost se vsuvkami, které se mi líhnou v hlavě jak divé 😀

  9. Také přeji, aby se knize dařilo.

    Přechod k fyzickému vydání přeci jen zabral nějaký ten čas a úsilí. 🙂

    1. Decentně jsi vynechal svůj podíl na věci 🙂 Trpělivé naslouchání, probírání nápadů, sponzorský dar…

  10. Milí moji, moc moc blahopřeju!
    Knížka je krásná už na pohled – ta obálka nemá chybu. Je vidět, že ji dělal někdo, kdo umí.
    A pokud jde o vás… Je to úžasný pocit, že jo? Poslali jste do života svůj sen, tedy Sen 🙂 Ten příběh, který ve vás naléhavě zněl a vy jste ho vlastně museli poslat dál ❤️
    Ale tady není jen cizelovaný příběh, myšlenky a touha to vše předat dál. Vy jste museli popracovat i na řemesle, a to fakt není málo! I k tomu vám blahopřeju. Že jste měli vůli to odpracovat i po této stránce. A že to není malá stránka! 🙂
    Knížce přeju moc spokojených čtenářů.
    Vám přeju, ať ten příběh uvázne lidem v hlavách:))

  11. Díky. 🙂 Ke čtyřem mým povídkám, které byly zde v Literárních létech, Eva přispěla naprosto zásadním způsobem, kdy za prvé brilantně vyřešila již zmiňovanou nesrovnalost a za druhé rozšířila je jak do délky, tak co do počtu dílů, takže dnes je její autorský podíl možná vyšší než můj. A já jí chci tímto poděkovat za energii kterou do toho vložila (lidi ona je fakt jak medojed kapský, když si usmyslí, že se do něčeho zakousne :D), já bych to sám nedokázal, nemám na takové věci drajv. Děkuju.

        1. a chceš ji s podpisem nebo bez podpisu, případně s otiskem tlapky pravzoru Mr. Rutherforda ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN