18 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. S AI mě seznámil můj 11tiletý vnuk 😀 , totiž s Chat GP, má to na telefonu a předváděl, jak s tím mluví. Dokonce se mu podařilo AI doběhnout nějakým chytákem typu „má to zuby, ale nikdy to nekouše“ – odpověď je hřeben, to AI nevěděla. Po sdělení správné odpovědi se omluvila, že ji to nenapadlo a že si to zapamatuje. 🙂 Vnuk ten Chat GP nainstaloval i na můj telefon, ale ještě jsem to nepoužila. 🙂
    Jinak pracovně jsem viděla výsledky překladu odborného textu z češtiny do angličtiny zadaného AI a úroveň mě příjemně překvapila. Správně byly i velmi specifické výrazy, u nichž se na běžné překladače nedá spolehnout.Tak mě napadlo, že zrovna pro překladatele může být v budoucnu AI konkurence.

    1. Ano, já jsem potřeboval pomoci s latinou, protože ta moje je na mizerné úrovni a její rada byla brilantní.

  2. UI tak to jde úplně mimo mě.
    Ani nevím, jak bych jí používala.
    A popravdě, se jí trochu bojím.
    Vzpomeňme na Čapkovo R.U.R.

  3. Když vynechám svůj lehce svéhlavý komp doma a intuitivní Japko velké a Japko malé, o nichž tvrdím, že mají ghost in the machine a žijí si vlastním ovocným životem…. tak ne, nezkoušela jsem ji ještě k ničemu použít.
    AI je úchvatný a poněkud smutný film, když vezmeme i tuto souvislost 🙂

  4. Já jsem jí požádal aby napsala recenze na mé povídky, ty severské polohorrory, které jste četli tady během léta. Plus ještě pár dalších úkolů. Poznatky z toho mám zhruba takové:
    recenze byly prudce chválivé, což se mi sice dobře četlo, ale budilo to trochu dojem účelovosti. Nicméně mě velmi příjemně překvapilo, že ona skutečně rozumí tomu co čte a její připomínky měly hlavu a patu. Požádal jsem ji i o alternativní název třetího dílu abych nekolidoval s Ambrosem Biercem a navrhla jich několik z nichž jeden se mi opravdu líbil.
    Její čeština je brilantní, jen má občas potíže s tvaroslovím a někdy nějaké slovo zkomolí až k nesrozumitelnosti, ale tyto chyby se jí stávají zřídka a po upozornění je už neopakuje.
    Jedna důležitá věc – velmi nerada s vámi nesouhlasí, takže pokud jí budete zadávat konkrétní úkol, nikdy nenavrhujte vlastní řešení, ona pak má tendence ho vychválit i když třeba není dobré.

  5. Se přiznám, že jsem ještě nezkoušela AI, ale pod dobrým vedením by z toho mohly být pěkné kreativní výtvory. Jen ten čas.

  6. Kdepak já a AI. Jsem lama. V práci jsem počítač používat musela, co jsem potřebovala, to jsem se naučila a když jsem si někdy nevěděla rady, měla jsem na to v práci lidi, doma syna 😀 . Dlouho jsem odolávala i chytrému telefonu, nakonec naštěstí neodolala (synek mi prostě přendal simku do nového tlf) a jsem ráda. Momentálně bojuju s jabkem, které jsme si vzájemně nadělili s MLP. Před tím jsme měli oba android. Zjišťuju, co všechnu umí a začínám být opatrně spokojená 🙂

  7. Jako počítačový analfabet jsem před vánoci měla možnost vyzkoušet a z radosti neobvyklého tvoření si připravila rodinnou vánoční gratulaci. Moc se mi líbila…..

  8. Zkoušela jsem obrázky, chvíli mě to bavilo, ale výsledky mě nenadchly. Pokud jde o moji práci, AI mi nepomůže – ne, že by to mí psací známí nezkoušeli:)) Popravdě, pokud bych potřebovala AI, můžu jít rovnou do důchodu. 😛 Marek ji ale celkem používá, prý umí docela slušně formulovat různá hlášení a tak, formuláře má nakoukané pěkně 🙂

    1. Programátoři po ní občas chtějí nějaké kódy, a prý je sice napíše perfektně a funkční jako takové, ale stává se jí, že opomene něco důležitého. Můj kamarád astronom ji požádal o proceduru která by vypočítala efemeridy Venuše a ona ji skutečně napsala a perfektně to chodilo, až na to, že zapomněla započítat sklon zemské osy…21 stupňů nebo kolik takže výsledek byl někde úplně jinde než měl být.

      1. A právě proto je tu člověk, aby si zkontroloval celkové vyznění a AI nechal jen tu rutinu. Tohle je, Pů, velmi dobrý příklad, jak AI používat – důvěřuj, ale prověřuj, kontroluj, požaduj opravy a vylepšení. Prospěšné pro obě strany. 🙂

        Jinak, co se formulářů a hlášení týká, už máme za sebou školení, jak AI (ne)používat. Základem je nekrmit ji ničím, co sotva vzdáleně připomíná osobní data a nepublikované výsledky. Ale to by bylo asi na delší úvahu.

        1. Samozřejmě, souhlas. Když se jí totiž nařídí aby na něco zapomněla, nedá se na to spolehnout. Když jí to vytknete, omluví se, ale ty vidíš že už ji to z „hlavy“ nedostaneš.

  9. Umí třeba návrhy dopisů nebo odpovědí na ně na dané téma a docela podrobně odpovídá na zvědavé otázky na libovolná témata. Je to rychlejší než hledat na netu.
    Mě třeba zajímalo co říkají vojáci rodičům padlých u předávání složené vlajky při obřadu. Velmi dojemné, rodiče mohou být alespoň chvíli přes ten smutek, na své syny a dcery hrdí.
    Osobně nechápu, že se mladí lidé dobrovolně! do válečné vřavy vůbec přihlásí.

    1. „Váš syn se dobrovolně přihlásil do armády, doktore Jonesi. Abyste na něj mohl být hrdý?“
      „Ne, aby mě vytočil doběla!“
      Upřímně, taky nechápu, tedy na jedné straně. Na druhé ano. Těžko se to formuluje, ale patrně směs vlastenectví, naivity, touhy po dobrodružství, příklad kamarádů, spory s rodinou… určitě jsem hodně věcí vynechala. Hodně těžké téma k přemýšlení.

  10. Nepoužívám, protože jsem to zatím na nic nepotřebovala. Ale vím, že děcka na tom ledacos zkouší a docela se tím baví.

  11. Tak já to zkusím. Používáte někdo někdy na něco umělou inteligenci? A jaké máte zkušenosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN