72 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Prosím o podrobnosti, hodně bych o to stála. My se tam kdysi chtěli vypravit, ale z rodinných důvodů to tenkrát nešlo.
   V Maďarsku jsme několikrát byli, ale jenom kolem těch míst, kde se konaly naše závody, szarkanyhajós.

 1. Dovolenou neplánujeme (i kdyby švagrová přijela hlídat kočky), už se nám fakt nikam jezdit nechce. Ale přeji všem, kteří dovolenkovat budete,abyste si ji krásně užili.

  Já právě venku zběsile hledala kočku Woody. Byla s Rusty na vedlejší zahradě, kde není kam se zašít (což skvěle umí na naší zahradě), takže když jsem viděla jen Rusty a W. nikde asi 3x jsem obešla zahradu, všude koukla, ona nikde a já dostala strach. Jsme totiž přesvědčení, že z ani jedné naší zahrady kočky nemohou utéci a teď najednou Woody nikde. Šla jsem ji tedy hledat ven, za neustálého volání jsem nakoukla do sousedících zahrad i těch ve vedlejší ulici (asi budu na několika kamerách), kočka nikde. Bylo mi do breku, manžel po mém návratu také tvrdil, že tam přeci někde musí být, také nechápal, jak a kudy by mohla utéci. Celá nešťastná jdu znovu na zahradu, volám a .. a kočka leží pod velkými listy cykasu, kde stoprocentně před tím nebyla, když jsem ji hledala. Kde byla vtisknutá netuším. Jediné místo mohlo být pod paletou na které je dřevo, ale tam je mezera tak 10cm, musela by se tam vplazit (a proč?), takže mě ani nenapdalo se tam (vleže) kouknout. Hlavně, že nezmizela !!!!

  1. Maričko, náš kocour vysublimuje tak, že dům se obrátí naruby, kocour prostě není a najednou je! Co šilíš, si tady ležím, ne! Já už si myslím, že jednoduše udělá čáry máry fuk a náramně se baví.

 2. Letos jsem nad dovolenou hodně přemýšlela, protože vzít našeho hyperaktivního, vzrušivého, štěkavého chlupatého dorostence do hotelu, pensionu či chatové osady si netroufám. Takže volba padla na pronájem celé chalupy, kde budeme sami (+ 3 vnoučata), která stojí na oplocené zahradě a jako bonus je tam i bazén. Budeme sice ve frýdlantském výběžku, což je od nás něco přes hodinu cesty, ale kousek na hranice s Německem i Polskem (nedaleko je Trojmezí), takže se mimo jiné plánujeme podívat i do ciziny. 🙂 Termín máme až na konci srpna, během prázdnin se děti budou tak různě střídat u nás doma.

   1. to patřilo dolu pod Janu :-). Jinak užje to podruhé tanto týden, co čtu o Frýdlantském výběžku. Už je v plánu na jednodenní výlet

 3. Mimo dovolenou. Tak jsem včera přistihla našeho jezevce, jak si čůrá do misky. Některá rána bývá miska mokrá a mě vrtalo hlavou, kdo je způsobitel. No, podezření bylo, ne že ne. Až včera! Rozsvítilo se světlo na schodech, jdu to okouknout a ano, jezevec se promlaskává večeří. Hotovo, odpeláší. Za pět minut světlo znovu, vyletím a hříšník přistižen in flagranti. On si opravdu močí do misky! A strefí se! Je tohle možný?

   1. Ne, svėtlo mu nevadí, to by ukápl i před večeří :-). Asi značkuje, že tahle miska na těhle schodech je obsazena. Nebo bude zle!

 4. Tak letos opět nikam, neb nám nemá kdo hlídat zvířectvo. Velké papoušky nechce hlídat nikdo, opatrovníci na pejsky a slepice by se i našli. Tak snad bude aspoň čtecí u bazénu a výletnípo blízkém okolí.

 5. Hmm – dovolená. Tak letos nikam nejdeme. Takže pro mne byla báječná dovolená necelé tři dny na Setkání a pak ještě pár dnů u sestry na chalupě v Šemíkovicích. Ale věřím, že i tak léto hezky prožijeme…

  A všem přeji, ať si najdou tu pravou chvíli na odpočinek a opečovávání sama sebe; ještě lépe by bylo, kdyby opečovával někdo jiný 😉 .

  1. Užijte si to, je tam hezky. Dejte si nějaké procedury a projeďte se lodičkou. Vyjděte si na soutok, nebo jeďte na výlet do Nymburka. A nezapomeňte: „Na srdce jsou Poděbrady“.

 6. My plánujeme jen jednodenní výlety, protože nám letos nemá kdo hlídat kočky a sebou je teda tahat nelze 😀 . Možná nám vyjde nějaký výkendový pobyt, ale to je ještě ve hvězdách. Je mi to jedno, tady je hezky a dovolenou máme pořád 🙂

 7. My jedeme už tuto sobotu. Do západních Čech. Vůbec je totiž neznáme. Budeme v Lokti a vyrážet na výlety kolem. Bečov – maurský relikviář je hlavní tahák, proč tam vůbec jedeme – SOOS u Františkových Lázní, města, příroda… Uvidíme co stihneme a co nám počasí dovolí. A fotit chceme. Tak snad se nám vyvede.

  1. Užijte si to… a foť. 🙂

   Já mám letos chuť prásknout za školním rokem s razancí Stevena Seagala nebo Arnolda Schwarzeneggera, ale asi se ovládnu. Ale praštím vším 28.6. (studenti jsou důrazně varováni od února a ekonomické oddělení od dubna, že na prodloužený semestr do července fakt nehraju) a hned začátkem července snad vyjde pobyt u Mamut na pletení. A potom psací dovolená. Tiše a opatrně se začínám těšit.

  2. Doporučuju nezapomenout na Cheb, je to takové (podle mne) opomíjené město, ale prokouklo do krásy a stojí to za to.

     1. A kousek odtud je malá vesnice Doubrava, jsou tam krásně opravené velké hrázděné statky. V jednom z nich byla do loňska výborná restaurace, bohužel kvůli plánované rekonstrukci museli skončit.

  3. V Bečově je taky pěkná botanická zahrada, stojí za návštěvu: https://www.becovskabotanicka.cz/
   Jo a v Západních Čechách, cestou od nás, taky stojí za návštěvu klášter v Plasích a Mariánská Týnice.
   Jinak podobnou výpravu jsme absolvovali před dvěma lety, primárně jsme to měli zaměřené právě na Santiniho, ale ještě jsme si přidali Kynžvart a Františkovy Lázně, nebo třeba Rabštejn a údolí Střely a okolí, např. Manětín a Chyše (Chyši? nevím, v jakém je to rodě). No a jakoby kamenem dohodil od Chyše je náš milovaný Valeč, tam se určitě zajeďte podívat, stojí to za to, nádherný a veliký zámecký park, sochy od M. Brauna (v parku repliky, v lapidáruim originály), spravený theatron, úpravy skleníku probíhají, no, je tam fakt krásně. Vůbec v okolí je těch zámků a zámečků opravdu hodně, třeba kousek víc na sever ještě tvarově atypický zámeček Nepomyšl, nebo třeba Krásný dvůr, kam jezdil Goethe.

   1. Kynžvart máme v plánu, Valeč pžidávám (ale už mám tak natřískaný itinerář, že uvidíme, kam ho lípnu).

   2. To všechno znám a potvrzuju, že stojí za to vidět. Ale to by Tora musela mít dovolenou měsíc 🙂 . A když už Krásný Dvůr, tak proč ne Žatec, ten opravdu stojí za podívání, co podívání, ale tam minimálně tři dny a ještě budou místa, která nestihnete 😀

    1. Jo, na Žatec jsem zapomněla, tam jsme taky byli ten stejný den, co na Krásném Dvoře a v okolí. 😀

     1. A to jste brali Krásný Dvůr včetně rozsáhlého zámeckého parku a Žatec (to opravdu není jenom náměstí) poklusem ? Jinak se to totiž stihnout nedá 😀

      1. Park jsme si prošli tak zpolovic a Žatec dtto. Primárně jsme měli zájem o synagogu, ale ta byla už sice opravená, ale ne otevřená.

       1. Škoda, když už jste v Žatci byli, je tam spousta věci na vidění. Kolem synagogy (pochopitelně neopravené, byl tam tenkrát sklad čehosi) jsem denně chodila do školy a ze školy, teda pokud jsem to nebrala kolem řeky 🙂

        1. My jsme chodili jen v tom centru, na náměstí a kolem něj, kolem řeky moc ne. Ale v Chmelařském muzeu jsme (aspoň na chvíli) byli, městskou mini-chmelnici, radnici a kostel jsme si prohlídli. Bude to chtít jet tam ještě aspoň jednou, je to hezké město.

    2. hele já už mám tak natřískaný itinerář, že víc tam fakt nedám. A to jsem tam přidala ten Valeč a ten poutní kostel. No holt nemůžeme být všude :D. A díky za tipy.

     1. Hele, Mariánskou Týnici a Plasy bych nepodceňovala, fakt jsou pěkné, můžete to dát po cestě tam, jak píšu. V té Týnici je (nebo doufám, že ještě je) pěkná menší výstava o Santinim a v Plasích je kromě kláštera taky pobočka Národního technického muzea v Praze, Centrum stavitelského dědictví.
      Když vyrazíte ráno, navečer jste v pohodě v Lokti. MLP trasu Brno-Sokolov jezdí aspoň 5x-6x za rok za maminkou a zvládá to tak do pěti hodin.

      1. Centrum stavitelského dědictví v Plasích je krásná expozice, ale poměrně rozsáhlá a podle mne (fakt jen podle mne 🙂 ) je pro fajnšmekry, kteří se o stavitelství opravdu zajímají.
       Mariánská Týnice je nádherná, je tam stálé muzeum krajových „specialit“, a potom se pořádají různé výstavy. Jaké, najdeš na internetu.

     2. Dovolená není na opalování, milá zlatá. 🙂
      Ale sama nejlíp víš, že nastane okamžik, kdy zbytek výpravy udělá z každého itineráře trhací kalendář. 😀
      Ne vážně, užijte si tolik, kolik zvládnete.

  4. Jo, to jsem zapomněla – v Lokti je (kromě hradu a jiných pamětihodností včetně pivovaru) taky firemní prodejna porcelánu: https://gbenediktgroup.com/cz/kontakt/, vřele doporučuju. Ceny mírné, nabídka široká, rádi tam nakupujeme a už jsme tam časem utratili opravdu hodně.
   Jinak, do Lokte chodil na střední MLP (je ze Sokolova a strojní průmyslovka tehdy byla jen v Lokti; teď už tam není a je pro změnu v Sokolově). K dobrému zvyku tehdy patřilo, že po maturitě pak všichni naskákali do té kašny na náměstí.
   Taky se v rámci studia na SŠ připletl jako kompars k natáčení seriálu Vlak dětství a naděje. Je z toho spousta veselých historek.

   1. Ze Sokolova máme psa :). Jinak blízko KV máme blízké příbuzné /mají tam vyhlášenou restauraci/

    1. Kde prosím? Ať vím pro příště. Určitě tam letos ještě aspoň jednou pojedeme (já, MLP víckrát).

     1. Je to Stružná, půl kilometrů od hlavní silnice Pha-KV, restaurace u Skálů. Nebyla to ale cílená reklama, jen jsem chtěla podotknout. Recenze mají kladné a Pavel tím žije. Je to třetí generace. Promiň, že jsem se rozepsala.

      1. Vůbec se neomlouvej, jsem ráda za každé doporučení, přeci jen se v tom kraji dobré podniky pořád ještě trochu hůř hledají. Píšu si a vyřídím MLP, děkuji.

 8. Tak my jako obvykle Kutná Hora a Harrachov. 🙂

  Na Stříbření příští víkend se už dost těším, zase provětráme naše gotické oblečení, popijeme medoviny a uvidíme, třeba i sepíšeme nějakou tu předělávku. 🙂

   1. a my se vždycky přidáme na konec nedělního ranního průvodu od chrámu Sv. Barbory ke Vlašskému dvoru a máváme a voláme “ Ať žije král! Ať žije královna Žofie!“ a různě, jak tak procházíme městem, zní hlášky “ Sláva chrabré Policii! Sláva hostinským!“ a podobně 😀

  1. Ad předělávky: Máte na ně s Evou monopol? Já teď poslouchala jednu písničku a slyšela jsem tam úplně jiný text, než autor napsal… můžu?

   1. vůbec nemáme monopol… klidně se může stát, že některý týden Ti půjčíme hádankový pátek, proč ne 🙂

    1. No tak díky, tak já to zkusím přepsat, a jestli se povede, dám vědět. A budu se modlit, aby autor ten text nepoznal. 😀

 9. My letos nic moc neplánujeme – vlastně mám zajednanou jen „psací“ dovolenou s psacími děvčaty. Jezdím teď hodně do Prahy, tatínek to potřebuje, takže se snažím průběžně o hezké chvilky 🙂

 10. A začnu třeba já.
  Letos v únoru jsem byla na totální výměně kolenního kloubu v nemocnici Hořovice a následně na rehabilitaci v rehabilitační nemocnici Beroun. Vše se povedlo, i když nezastírám, že to těsně po operaci nebyla legrace. Dost to bolelo.

  A co se týče mé dovolené. V září jdu zase do nemocnice Beroun na 14 denní rehabilitační pobyt a to bude moje dovolená. Ubytování mám v krásném jednolůžáku ( to se sice platí, ale za to soukromí mě to stojí ).
  Užiji se rehabilitace na suchu i ve vodě. A věřím, že budu běhat jako srna. Už teď po 3 měsících je to lepší a lepší.
  Jinak také budu během července a srpna na chatě v Plasích s manželem a kocourkem Daníkem.
  A též na chatě a v Plzni budu mít na pár dní vnuka Samíka.

  A co vy kde budete v létě ?

  1. Míšo, jsi fakt šikulka! A máš pravdu, investice do zdraví se vyplatí.
   Já teď řeším „problém“ 😛 S tím bolavým kotníkem obuju jen měkké sandály – a dnes ráno je venku tak dost svěže. Co takhle si vzít ponožky? 😛 Zatkne mě módní policie? 😀

   1. A napaří ti pokutu. 🙂
    Hele, obleč se k tomu do národních barev a nechají tě jít… 🙂

    Udělej nožce pohodlí a moc na ni nešlapej. Nepsala jsi včera klidový režim?

    Držím palce, ať se rychle, kvalitně a bezbolestně zahojíš.

   2. Na kotník dej velký pozor, nenamáhej, ať nedopadneš na stará kolena /na staré kotníky/ jako já jako já

  2. Jsi hrdinka, ale ono to jinak nešlo, co? Hořovická nemocnice a následně rehabilitační Beroun je nejlepší volba, jsou na kolena machři. Já teda mám kolena obě svoje a MLP taky, kyčli mu dělali v Plzni Lochotíně (tam to znáš, co ? 😀 ). Švagr absolvoval to. co ty , ale potom si nemohl vynachválit lázně Jáchymov.

  3. Míšo, jsi šikovná a statečná jak jsi to všechno zvládla – a těší mě, že se o Tebe tak pěkně postarali a starají v mém rodném městě Berouně 🙂

 11. No tak my teda letos dovolenou žádnou mít nebudeme, neb se dovolujeme stále. Důvodů je několik:
  – Beník, který by asi cestovní dovolenou neuvítal a Kačka letos nemůže hlídat
  – zámek, který zaměstnává Bimba mohutně a je to jeho koníček číslo jedna
  – a prostě se nám letos nějak nechce.
  Takže jsme si slíbili jednodenní výlety po středních Čechách, neb co je nejblíž, to skoro neznáme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN