LITERÁNÍ LÉTO NA DEDENÍKU: Vyhlášení (už pátého ročníku) LLD pro rok 2024 :)

Musím říct, že jsem sama překvapená, že Literární léto na Dedeníku (LLD) letos vstoupí do svého pátého ročníku! Uvidíme, jak bohatý bude – to vše záleží na zúčastněných autorech. Podle množství zaslaných příspěvků bude v létě Dedeník buď deníkem nebo občasníkem 🙂 Takže milí psavci pravidelní i příležitostní, máte příležitost prezentovat svá díla před zaujatým publikem!

 

Když LLD začne?

Pokud pošlete dostatek textu, můžeme začít už s letním Slunovratem, tedy 20. června.

 

Co může tvořit obsah LLD? V zásadě jakékoliv kratší až středně dlouhé literární útvary. Pokud máte někde publikované delší povídky, můžete na ně udělat anotaci i s kusem textu a přidat odkaz na místo, kde si čtenář může přečíst celý text. Vezměme to tedy popořadě.

 

Drabble

Jako obvykle rovnou vyzývám autory píšící drabble pro Duben měsíc drabble, aby neváhali a poslali svá díla srovnaná podle svého výběru. Pokud píšete více fandomů, tím líp. Drabble budu je vydávat podle jednotlivých autorů (případně autorů a fandomů), je to na dohodě s autorem. Pokud jste psali během dubna ucelený příběh, je potřeba ho rozdělit – na dvě nebo tři části, jinak je to moc dlouhé. Vydám je postupně, hned za sebou. Pokud píšete jednotlivá drabble, vytvořte výběry podle svého uvážení. Pokud jde o čtenáře, obvykle platí, čím víc, tím líp:)) U jednotlivých drabble je potřeba uvést vedle názvu i téma, na které bylo napsáno.

Ještě poznámka: Milí drabblecí autoři – vy, kteří sem pravidelně chodíte, dejte prosím vědět i svým píšícím přátelům – dveře jsou otevřené pro všechny

 

 

Povídky

Vedle oblíbených drabblíků, které mají tu výhodu, že je možné je bez potíží číst v mobilu při pauze u kávy nebo na autobusové zastávce, mám zájem i o povídky. Taky je limitujícím faktorem jen délka – přestože je hodlám vydávat hlavně o sobotách, přece jen opravdu rozsáhlá díla jsou trochu problém. Už proto, že spousta z nás čte Dedeník na mobilu. Pošlete, co máte, a já to posoudím. Někdy je možné povídku uveřejnit na víckrát, ale ne každému dílu takové rozdělení prospěje – tady je to už na vzájemné domluvě.

 

 

Básně

Nehodlám diskriminovat básníky, takže i oni mohou poslat svá díla. I zde budeme muset trochu bádat nad rozsahem – může tu být problém zcela opačný než u povídek. Působivá báseň nemusí být dlouhá, ale příspěvek by aspoň nějaký rozsah mít měl. Opět záleží na osobní domluvě, takže se nemusejí obávat ani mistři haiku

 

 

Mladí autoři

Vítám i autory školou povinné, pokud mají dílo, se kterým chtějí předstoupit před čtenáře.

 

Stejně jako u normálních článků mohou autoři publikovat buď pod svým jménem nebo nickem. Nechávám to na jejich volbě.

 

Tím, kdo rozhodne, kdy budou která díla vydána, jsem já

 

Takže vás všechny zvu! Autory i čtenáře. Společně si můžeme udělat krásné literární léto…

 

 

 

 

Praktické poznámky:

 

Rukopisy prosím posílejte bez zásadnějšího formátování – stejně ho musím před vkládáním do redakčního systému všechno zrušit. Kdo byste mě chtěl rozmazlit, tak mám slabost pro Times New Roman 12 (stejně v něm skončí vše, co pošlete:))

 

Do názvu souboru dejte své jméno (nick) a název díla. Já si sice autory třídím, ale dohledávat jména podle e-mailů je zbytečně únavné:))

 

Pokud nabídnete seriál, musejí mít jednotlivé díly v názvu souboru stejný titul doplněný číslem určujícím pořadí pro vydání. Co vypadá naprosto jasné, když si dopisuju s autorem, vypadá úplně jinak tři neděle poté, pozdě večer, když si snažím vzpomenout, jak to vlastně bylo:))

 

Pokud byste měli ke svému dílu i nějaký obrázek, potom ho přiložte ve formátu jpg. Zvlášť, nedávejte ho prosím do textu (viz formátování:)) Obrázky ale beru v rámci LLD spíš jako výjimečnou záležitost.

 

Tak co, kdo z vás se těší, až si zase počte? 🙂

Aktualizováno: 2.6.2024 — 17:30

32 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Těším se na Literární léto, na osvědčené i nové autory.
  A tak si říkám, zdalipak tam nebude nějaký střípek z druhého dílu Alžběty? 🙂

 2. Kdo se těší?
  já Já JÁ
  Moc se těším na drabblíky autorsky seřazené do celku. Číst je postupně v dubnu je napínavé (jak to bude dáál, autore, co bude dál?) a sloučený text má zas jiné kouzlo.
  Stálice, které už jsou na Dedeníku známé, napsaly strhující příběhy, napínavé i humorné, také různé střípky a postřehy ze života si zaslouží, aby nezůstaly jen v dubnu a na stránkách SOS.

 3. Jo a ještě poznámka pro čtoucí 🙂
  Já vím, že komentovat literární obsah není úplně pohodlné (i když napsat – „ti ale měli kliku“, nebo „to je ale padouch“:)) se tady dá.
  Přesto vás prosím – napsat „dobrý, líbilo se, díky, prima, povedlo se“ nebo něco na ten způsob zase nedá tolik práce 🙂 Já vím, že se články čtou, nakonec máme počitadlo 🙂 Ale autor, který vám dává své dílo k posouzení, na ty komentáře čeká (jo, já taky:))
  Tak jim je dejte… je to to jediné, co za svou publikaci dostanou 🙂

 4. Budu se těšit, pište,pište ! Dnes dobré téma neb budu dočítat předešlé, od čtvrtku do neděle.Včera jsem dojela ze „Setkání Zvířetníků“,bylo to bezva,i když chvíli padaly trakaře ale zbytek dnů byl jako stvořený na prochajdy, takže se hojně tůristilo, se psy i bez nich a večer se dlouze posedělo. Přijely i děvčičky od Ygy, Maruška a Danuška, prostě paráda! Doma jsem včera zalehla a chrupkala. Budu potřebovat občerstvit, do 20.června tedy snad vydržím. 🙂

  1. Moc vám to přeju 🙂 Martin tu má maminku a přiznám se, že po těch náročných pěti dnech v Praze jsem byla ráda doma. A bouřky nám tu chodily jedna za druhou a některé byly hodně hlučné!

   1. Matyldo, to je naprosto skvostné autíčko a já moc doufám, že nám napíšeš aspoň minireportáž 🙂 I s poznámkou, že jste do do lesku a provozu dostali vy…

   2. to je krasavec! upřímně přávidím… když jsi psala o veteránovi, nenapadlo mě, že mluvíš o opravdovém 🙂 umím si představit tu spoustu práce, kterou jste mu dali, aby byl takto v lesku! rok výroby je jaký?

   3. Tahle Praga (?) nevím ale jednou jsem si prohlížel zblízka jakousi Tatřičku a přišlo mi, že se do toho prostě není možné vejít, to bylo snad auto pro děti. Byl to stejný typ jaký se jednou objevil v Četnických humoreskách a měl s ním jezdit Jiří Schmitzer. Při jeho výšce, to bych fakt rád viděl. Musel by si sundat střechu.

     1. Ok, já se v tom nevyznám. Šmarjá to byla stejná firma co dělala šicí stroje nebo je to shoda názvů?

   4. Teda to autíčko je !!!!! Jedna báseň, nádhera. A Matylda určitě zvolila dobové šaty, škoda, že nejsou vidět 🙂

 5. Doufám, že uvítáme i nové autory 🙂 Rozhodně se těším, co mi všechno přijde. A mám právo prvního čtení, juchů! 🙂

 6. Jen pište, já vám to fšecko přečtu!
  Těším se a doufám, že se ukážou autoři známí i noví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN