BTW: Zatraceně nerozhodná sezóna

Zima nám už patrně skončila a nechala za sebou rozporuplné pocity. Milovníci sněhu a mrazu si na své přišli jen ve velmi omezené míře, za moc to nestálo ani na horách – s výjimkou těch nejvyšších. Počasí bylo jak na houpačce a jediné, čeho bylo letos dostatek, byl déšť. Taková revmatoidní zima potom přinášela své výzvy.

 

Bahno. Povodně. Bahno. Deprese. Nákupy řezaných kytek. Bahno. Špinaví psy. Špinavé auto. Špinavé boty. Špinavé podlahy. Skvrny na duši. Sklony k čokoholismu. A neustálé překládání věcí z kapes do kapes!

Vysvětlím. Pokud nejdu za dámu (čemuž se díky svému životnímu stylu mohu vyhýbat:)), jsem kapsář. Tím nemyslím, že bych byla zlodějka. Myslím tím, že se snažím většinu nutných nezbytností od dokladů, před klíčky od auta, klíče, mobil, papírové kapesníčky, nůž a psí odměny nosit po různých kapsách. Popravdě mě nezaujme bunda, která nemá aspoň pět pořádně zavíracích kapes! (Ok, já vím. Říkám přece, že nechodím za dámu! 🙂 )

No a letošní zima, se svými skutečně významnými skoky v teplotách znamenala, že jsem musela pořád dokola měnit bundy. Teplá zimní modrá, cihlově červená bývalá zimní, která se praním přesunula do kategorie přechodová (mezi zimou a jarem nebo podzimem), červená jarně-podzimní a černá výcviková vesta. To vše jsem během uplynulých tří měsíců střídavě nosila.

Hm. Hádejte, jak často jsem asi vyrazila do světa bez dokladů? 😛 Jo, bylo to víckrát, včetně dvou cest do Prahy. Naštěstí mobil (a papírové kapesníčky:)) nezapomínám.

 

Bundoví 🙂

 

Přišel březen a já se rozhodla ulevit předsíňovému věšáku a odnést aspoň tu modrou zimní bundu. Co myslíte, do dvou dnů byla zpátky! Zatímco minulé úterý jsem šla v podvečer na zkoušku divadla jen v lehké bundě na tričku, ve čtvrtek jsem měla zimní bundu zapnutou až pod nos. A nebyla jsem v tom sama.

Takže během této zimy nezimy jsem pravidelně střídala tři různé bundy do lesa (vestu nepočítám), a dvě „do města“. S botami to bylo podobné. Něco vám řeknu – jak já se těším, až všechny ty bundy, možná až na jednu, budou moct zůstat pěkně uklizené nahoře v šatně! Přestože momentálně se už docela vážně otepluje, nechám tu zimní bundu pořád ještě v předsíni na stand-by – jeden nikdy neví:))

PS: Jen počkejte, za tři měsíce tu budu vzdychat, že mi je pořád horko:)

 

Tak co, jak jste letošní zimu cítili vy? 🙂

 

Aktualizováno: 14.3.2024 — 08:34

30 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak já nevím, já za letošní zimu ani pořádně zimní bundu nevytáhla a celé neteplé období jsem odchodila při venčení v šustibundě 🙂 (akorát ty dva dny, co mrzlo, jsem si přidala mikinu navíc) a mezi lidi tenkou městskou bundu (do divadla kabát, ale ten kvůli vážnosti situace a ne kvůli zimě). Jo a tříčtvrťáky a většinou naboso (doma chodím bez ponožek a na tu hoďku se psy se mi nevyplatí vytahovat čisté – navíc, když bylo mokro, stejnak by se mi promočily a mokré ponožky nesnáším o několik procent víc než suché). Takže mi tento způsob zimy docela vyhovuje – klidně by mohlo i víc pršet, protože naše písky snesou kdejaký liják a my chodíme z venčení jako z pláže, plné boty a kožichy písku 😉 .

  P.s. stejnak mi věšák přetéká svršky – psí parka, městská bunda, neprůstřelná 😉 mikina, tenká vesta…

  P.s. ve psí parce mám standardně kapesníčky, hounosáčky, piškoty a přidávám jen mobil. Se psy jezdím klasicky bez papírů (na radu policajta, když známému ukradli z auta i doklady), jinak mezi lidi se mi osvědčila brašna přes rameno (viz moje výhra v Akci 2023), kde se najde barsco.

  1. Ano, „srací“ pytlíky jsou všude:))
   Doba brašničky pro mě začne až skončí doba bund.
   Ty doklady… to by se. i líbilo. Jenže já často jezdím před Dvůr k nemocnici a zdejší policajti tak chápaví nebývají 🙂

  2. Stejně nechápu, jak můžeš být v zimě bez ponožek! V teple je to jasný. Ale v zimě??? 🙂

 2. Letošní zimu hodnotím slovy Tak takhle by to šlo. Nemám zimu ráda, nejen pro pocit chladu, brzy se stmívá, na zahradě se nedá kutat.

  Tady na jihu byla zima mírná, kromě záplavy sněhu v prosinci vlastně typická zima ani nebyla. Dvě nejteplejší bundy jsem ani nevyndala ze skříně a kabát taky ne. Ani jsem skoro nenosila klasické kozačky, vystacila jsem se zateplenými kotnikovymi. A to jinak obvykle nohy v teple mít musím, díky extrémně nízkému tlaku je mi na ně pořád zima a ne vždy je k dispozici lavor s teplou vodou (třeba na návštěvě je mi poněkud stydno o něj požádat ).
  OT. Kontrola proběhla, noha srůstá výborně, doslapovat ještě nesmím, ale už mohu ležet sedět bez ortézy a čeká mne rehabilitace. A nemusím už spát na zádech!

  1. Blahopřeju ke svobodnému spaní! 🙂 To je strašně důležité, jak se člověk nevyspí, je to na houby. Rehabilitace bude taky fajn, přece jen už je to první hypotetický krok ke krokům skutečným 🙂

   1. Dede, děkuju. Trochu jsem sice doufala v progresivnější vývoj, tedy že už budu moci opatrně chodit, ale když jsem na snímku z rtg viděla, jakou konstrukcí v noze mám, tak logicky to ještě na zátěž neni. Hlavně, že to srůstá dobře. A že konečně mohu cvičit, něco dělat. Dosavadní pasivita – lež a polykej vápník – mne deptala.

    1. Když zlomeninu neukecáš. Trhlej meniskus není až taková hrůza. A holenní kost je jedna z těch nejsilnějších a má to svůj důvod. Takže holt pokračuješ dál jako jednonožec. Naštěstí už máš reálnou naději, že zase zdvounožíš 🙂

 3. Příprava na cestu do práce vynese večer ze skříní minimálně dvě varianty oblečení 🙂 Když ráno nachystá překvapení, vylovím něco úplně jiného, protože třeba takový kabát péřový lijavci ledovému nehoví 😀 věšák nemáme, ještě jsem nenašla ten pravý, tak se oblečení věší na ramínko na skříně/leží na křesle. díky Bohu a předchozím stavitelům za velkou halu 🙂 mít to takhle nachystáno v bytě, udělají si z toho kočky překážkovou dráhu 🙂

  1. Máš pravdu. Opravdový kabát jsem letos v zimě snad vůbec neměla, Buď fičelo (profoukl) nebo lilo (musela bych mít deštník:))

   1. a pak se jedna musí přemluvit, aby ty přebytečné zase pověsila do skříně a nenechala je tam ležet a čekat i se šálou a čepicí 😀

 4. Zimu nemám ráda nikdy, tu letošní obzvlášť ! Bahno a vítr, sem tam mráz, to opravdu nemusím. Zimní bundy jsem ještě neuložila zcela záměrně, to si radši vezmu pod bundu jen tričko a případně bundu rozepnu. Jaro už už ťuká na dveře, na zahrádce mi rozkvetly první narcisky, ale teplo fakt vypadá jinak. Jo a taky budu hučet, až bude venku 35 🙂
  Ad pejsci v Mariánkách : doporučuju předem zavolat a zkonzultovat. Je to moc pěkný, ale malý hotýlek. My to tenkrát už neřešili, Darek už nebyl…

  1. Taky teď nosím tu středně silnou bundu na tričko – přijde mi to pohodlnější než tričko – mikina – a tenká bunda… S tím, jak většinou fouká, to jen na mikinu pořád ještě nebývá.

 5. No, ty mi z duše píšeš,milá Dede. Zrovna včera jsem si z lenosti vzala ven bundu „vynes smetí“, která má bohužel kapsy jen dvě, dostala jsem ji vloni od kamarádky, které došla asi o bambilion čísel větší, neb po moribundusu strašně zhubla. Hluboce jsem svého skutku litovala páč v mé obvyklé bundě ať už zimní či jarní, zůstaly např.hygienické kapesníky,kromě jiného.Takže jsem zase odzimnila bundu a dnes fakt nevím. Včera jsem musela obstarat velký nákup a MLP recepty,byla jsem propocena jak hrůzou z marketu,tak i vedrem, dojela jsem zhroucená a pak se psy venku jsem se málem zhroutila znovu. Mno, nic to, nakonec jsem doběhla. 🙂

 6. ano, také jsem vyprala zimní kabát a druhý den se silně ochladilo… ale už jsem ho zpět na milost nevzala – to jaro přeci musí přijít !!

  1. ale vyprat papírové kapesníčky to je žůžo. O tom by mohla být jiná kapitola-
   Jinak nosím prošívanou bundu celozimní. Je taková slabší ale hřejivá. Jednou se svetříkem, teď s tričkem a stejně se dobře neobléknu protože u nás u údolí, u vody je zima a přijedu do města a tam jsem za exota. Je tam většinou tepleji. Jinak to má Jana s oblečením se psem tam je to složitější, kapsy, jednou teplo pak zase fičí ledový vítr.

   1. Eh, nemluv o provaze v domě oběšencově 🙂 To víš, že každou chvilku nějaký vyperu. Obvykle schovaný v džínách, bundy přece jen před praním kontroluju mnohem důkladněji 🙂
    Naštěstí v takovém případě pomáhá sušička… pokud se ovšem postižené kusy oděvu do můžou dát.

 7. Mám to taky tak, už jsem na 3 dny uklidila teplou bundu a pak ji zas pokorně vrátila zpátky.

  1. Tu svoji zimní teď nechávám v předsíni na věšáku záměrně – aby ta zima už nebyla! 😛

 8. Mám to úplně stejně, dokonce i nad tím nacpaným věšákem se občas zastavím, ale ono prostě není co uklidit, protože počasí je vytrvale mezi tričkem a kožichem.

  1. Ano, mezi tričkem a kožichem, s tím musím souhlasit. Zrovna včera jsem byla v tričku.
   Ale už jsem se i párkrát sekla. Jeden den jsem byla v zimní bundě a kalhotách celá zpocená, a když jsem se tedy druhý den navlékla do jarního, celá jsem se klepala a třetí den jsem se ráda vrátila do zimního.

   1. Na tohle stačí chladný vítr i při ne úplně nízkých teplotách. Taky jsem takhle počasí podcenila… 🙂

   2. Olčavičko, včera jsem tu nebyla, tak jsem až dneska přečetla tvé ptáčky,zpěváčky, díky!

       1. 🙂 Já taky moc ráda koukám na krmící se ptáky, jen k nám tuhle zimu lítali jen občas – viz ta teplotně nerozhodná sezóna…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN