FOTOČLÁNEK – Jaroslav: Mami! Já mám hlad!

Díky focení se občas ledacos dozvím. Jako třeba když jsem si po včerejší sérii tučňáků ze Zoo Praha vyhledal, co jsem vlastně přesně nafotil:))

 

 

Krmení mláďat probíhá tak, že se mládě plně ponoří do zobáku rodiče, který vpustí natrávenou kašovitou stravu do jeho zobáčku. Tato vyvržená strava je ještě těsně před podáním změkčena a zvlhčena v jícnu, jenž produkuje hlen, který potravu natráví. Konzistence je poté srovnatelná se savčím mlékem.

 

 

Další fotky autora můžete vidět na jeho FB: https://www.facebook.com/jaroslav.winter.7

 

Dede: Děkuju Jaroslavovi za půvabnou sérii tučňáčích fotek!

A vás se ptám – povedlo se vám také někdy vyfotit něco velmi zajímavého, co jste ale zjistili až ex post?

Aktualizováno: 11.2.2024 — 21:07

15 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Moc pěkná serie fotek. U té třetí to vypadá, jakoby se máma pokoušela roztaženými křídly držet potomky trochu od těla a říkala : hezky jeden po druhém, na každého dojde“ :). Jenže dalších fotkách se zdá, že to jaksi nezabralo. Nebo, že by s krmením přišel na pomoci tatínek?

  Při jedné procházce ve zdejší divočině jsem zahlédla při okraji mělkého potůčku vrtět asi půl metrového hada. Přišla jsem blíže a zjistila, že se svléká z kůže – právě mu ta stará praskla na hlavě a vrtěním a mrskáním se po chvilce vyvlékl z celé. Nechal ji tam a zmizel. Kůži jsem si vzala a doma vyfotila. A pak při zvětšení na PC viděla jak byla dokonalá, protože had si „svlékl i oči“ – tedy kůže z hlavy měla dvě průhledné oční vypoukliny. Možná právě to je doba, kdy se had začne (musí) svlékat. Rohovka očí se mu starou kůží „zakalí“, možná má i překryté nozdry a necítí kořist. Když tu ten rok byli naši londýnští přátelé, Chris byla kůží nadšená a ráda přijala moji nabídku, ať si ji odveze. A já mám stále někde tu fotku.

  1. Tedy Maričko, ty máš ale zážitky! ne, že by mě to překvapilo, protože vím, že se umíš v přírodě pozorně dívat kolem sebe. Svlékající se had musí patřit mezi ty vzácnější zážitky! 🙂

 2. Hezké fotky!
  Já jsem jednou fotila proti modré obloze velkého letícího fóglíka a ex post jsem zjistila, že jde v našich končinách o vzácného čápa černého. Dokonce jsem si to ověřila i u známého amatérského ornitologa a ten se divil, co ten čáp tady v okolí dělal.

 3. Krásný fotky, každýmu závidím, že to umí 🙂 Já teda ani náhodou, protože sebou nenosím foťák, mobil teda jo, ale hlavně, nenosím brýle na blízko, takže co vyfotím, je z 99% rozmazané :-)). A i kdybych ty brýle nosila, tak než je vyhrabu, nasadím a našteluju focení, je ta chvilka v nenávratnu.

 4. parádní fotky, hned je den veselejší 🙂 tučňáci jsou roztomile komičtí v každém projevu a ty hlasy!

 5. Tak mně se to moc nestává, spíš znám tu situaci, kdy jsem nestihla vyfotit to, co jsem chtěla- a o zlomek sekundy.

 6. Krásná série, milý Jardo! Mláďata jsou skoro velká jako máma, ale kabátky ještě mají dětské.
  A není tam jen žebrání na mamce, je tam i sourozenecké pošťuchování:))
  Jo, byl jsi ve správný moment na správném místě a ještě umíš fotit. Bezva kombinace, gratuluju!

 7. Krásné fotografie. Ani jsem netušila, jak probíhá krmení tučňáků. Člověk se pořád učí.

  Mě ne, ale mému manželovi se občas podaří krásné fotografie našeho kočičáka Daníka.

 8. Bezvadné akční fotky tučňáčího bratrstva. Holt, jak jde o žrádlo, nejsou žádní pózéři. 🙂 Díky,takových fotek není nikdy dost. Mně se podařil kdysi jeden úžasný záběr na Běčvě, jak se třou rybky u hladiny, velké hejno,nějaký mřenky to byly nebo něco podobnýho,musím prohledat úložiště a znovu se mrknout.

 9. To jsou skvělé fotky. Tedy klacci skoro tak velcí jako máma a ještě se musí krmit? 🙂

  U mikroskopu se to, Dede, stává pravidelně. 🙂

  1. U mikroskopu to naprosto chápu, ale mě se to stává i s fotkama z mobilu! Třeba na sluníčku mžourám do mobilu a říkám si, co ta skvrnka asi je? No a často teprve doma na počítači tu skvrnku rozluštím. Nebo taky ne…:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN