BTW: Novoroční

Milí čtenáři, dovolte mi popřát vám všechno nejlepší do nového roku 2024. Zdraví, lásku a radost pro každý den. Nám všem pak přeju hlavně mír… Bohužel už zdaleka ne tak samozřejmý, jak ještě před několika lety vypadal.

 

Děkuju vám za stálou přízeň Dedeníku! Stejně jako děkuju autorům, jejichž články si tu můžete číst a jejichž fotografie si tu můžete prohlížet. Díky nim tu máme velmi rozmanité čtení, kde si snad každý přijde na své.

A zrovna využiju příležitosti a vyhlašuju TOP FOTO 2023 🙂  Prohlédněte své fotky z minulého roku, udělejte si výběr (výběry) podle svých kritérií, přidejte aspoň dva odstavce textu (jeden je nutný na perex – to je ten kousek textu, co se objevuje na hlavní straně:)) a bez váhání mi to pošlete.

Mám jedinou prosbu – zmenšujte fotky! Jednak redakční systém velké fotky nevezme (tedy já je stejně zmenším) a pak, lépe projdou jako příloha e-mailu. Počet fotek bych letos omezila na deset… Tak se už toho vejde dost 🙂

Fotky číslujte v názvu souboru – tedy například: 01 u rybníka, 02 v lese, 03 na rozhledně 🙂 Pak já neudělám chyby v pořadí fotek ani v popiskách.

 

Tak ještě jednou: na zdraví! Ať se tu dokážeme spokojeně potkávat celý rok… ❤️

 

PS: Pro ty, kdo by si chtěli hrát: co myslíte, že tvoří pozadí tohoto obrázku? Nápověda – odečtěte modrý filtr 🙂

Aktualizováno: 31.12.2023 — 17:05

21 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak rozluštění obrázku – je to led na skle. Mráz na Silvestra ráno u nás maloval na střešní okna takovéto vzory. Zajímavé bylo, že na obou oknech otočených na západ byl stejný vzor. Jako fakt stejný!
  No a modrý filtr pomohl zvýraznit strukturu. V podobě bílošedé ten vzor nebyl v podstatě znát 🙂

 2. Přeji úspěšný rok 2024 a tobě milá Dede děkuji, že stále vytrváváš a vedeš Dedeník. Nakukuji sem ráda a budu tedy věrně nakukovat i další rok.

  Na fotce, stejně jako Hanča, bych typovala nějakou psí srst. Nevím, co se skrývá pod modrým filtrem, možná Rexova hříva, Ariiny uši, nebo jeden z psích ocasů :).

  U nás byl včerejší noční rámus bohužel o dost silnější, než loni, dost nepříjemně mě to překvapilo. Přímo přes ulici bylo ticho, jen u dvou domů si symbolicky několikrát vystřelili přesně o půlnoci. Ostatní kanonáda se naštěstí odehrávala až na ohybu naší ulice o pět domů dál. Zato s tím začali už snad v devět večer a vydrželo jim to až do půl jedné ráno. Takže ač jsme měli v plánu jít spát krátce po 11. já usnula až když ztichla i naše čtvrť.

  1. Maričko, i u nás byl kravál. Někteří lidé mají pocit, že doporučení být ohleduplní je obírá o jejich práva. Že kdyby se tak náhodou chovali, zařadí se mezi ovce – čti občany, ctící zákony a snažící se neškodit druhým. Co už s takovými. Ty slogany s retardy a petardami mají hodně do sebe!

 3. Přeji vám všem zdraví, štěstí, pohodu, fajn lidi kolem sebe a ať vás čekají v roce 2024 jen příjemná překvapení a naopak ať se vám vyhnou zásadní ztráty! Za Dedeník, milá Dede, velký dík!
  My jsme vstoupili do Nového roku poněkud hlučně, neb Culek prakticky nepřetržitě půl hodiny se snažil přeštěkat petardy. Byl to jeho první Nový rok, tak snad příště už to bude brát s větším nadhledem.
  Obrázek mi na první pohled evokoval rozevřený paví ocas, ale to asi nebude – tipuji spíš zvětšený pohled na psí srst.

  1. Culek se nedal:))
   kdy nám ho představíš?
   Rex si ran nevšímal, ale je fakt, že v době velkého kraválu byl jen doma. Mimochodem jsme zjistili, že zimní zahrada zvyšuje zvukotěsnost domu – Ani Ari, které je se stoupajícím věkem z rachejtlí opravdu neklidná, si letos nestěžovala. Jen zalehla pánečkovi nohy 🙂

   1. A to má Culek za sebou zkušenost se střelbou na cvičáku, která ho nechala absolutně chladným.
    No a představit bych ho mohla, jen musím počkat, já nevím, na inspiraci, na svoje nastavení, mám pocit, že bych teď ze sebe nic čtivého nevymáčkla.

 4. Děkuju všem za vaše přání 🙂
  Ano, občas uvažuju nad tím, že bych mohla Dedeník nechat být, jenže pak mi dojde, kolik už v něm je práce, ty stovky, tedy spíš už tisíce textů – chytrých, zábavných, osobních… a vždycky pokračuju:))
  Ovšem Dedeník tvoří i jeho autoři, takže si přihřívám polívčičku a upozorňuju na výzvu TOP FOTO 2023
  Dnes fotí s mobilem v podstatě každý a za rok určitě máte v archivu fotky, se kterými byste se chtěli pochlubit. Tak sem s nimi! 🙂

 5. Přeju všem ( bez rozdílu v počtu nohou 🙂 ) šťastný rok 2024 a hlavně zdraví.
  Dede děkuji za oázu klidu a pohody a neméně za nové (pro mne) a zajímavé informace a postřehy. Díky, že jsi 🙂

 6. Uvařila jsem čočku, jak ji dělávala babička a maminka. Na kyselo. K tomu uzené. Hned poo vyrážím s Ajvinkou na Velkobítešscko po křížových kamenech, kapličkách atd. Dostala jsem od Ježíška Eví, krásnou publikaci „Křížové a hraniční kameny na Tišnovsku“. Každonovoroční výstup na Babí lom jsme už vzdaly před čtyřmi lety kvůli obrovským davům valícím se ze všech stran.

 7. Dede, díky že jsi a doufám, že stále budeš! K tomu nám všem přeju hodně zajímavého čtení, fotek a přidala bych radost ze života! A všeobecně, ať…no, se alespoň přiblížíme ke splnění našich přání!

 8. Děvčata (a pánové), přeju vše nej nej v novém roce. Ať jste šťastní, zdraví a spokojení a všechno vám vychází.
  A co dnes vaříte? My už tradičně, snad 20 let, čočku po švábsku. Receptů je na to hodně, tady posílám náš:
  Uvařit čočku, pak na másle udusit cibuli, česnek a kořenovku, vše podlít bílým vínem. Do směsi zeleniny se přidá ta čočka, troška vinného nebo jablečného octu, trocha rajského protlaku, osolí a opepří se to. Pak se přidá kysaná smetana a je hotovo. Jako příloha se hodí špecle nebo nějaké jiné těstoviny.

  1. Já vařím čočku úplně obyčejně, tak jak to dělala maminka. Čočku nezahušťuju, nekyselím, připravím si syrovou cibulku ve sladkokyselém nálevu a rozpustím trochu sádla. Tím si pak čočku ochutím na talíři. Když se mi chce, tak volské oko a hlavně chleba, ten nesmí chybět. Vybírám ji z hrnce, ve kterém jsem ji vařila, takovým protáhlým cedníčkem, ještě po pratetě, ten bych nedala ani za nic. No a čočku, která zbyde, i s tou vodou dám druhý den na trochu jíšky, přidám opečenou klobásku a topinky, a je polívka.
   Ale penízky mi to nikdy nepřineslo.

  2. také přeji všem spřízněným dušičkám pohodový celý nový rok prožitý ve zdraví a spokojenosti.

   Aido, takto vaříme čočku i my, krom smetany. Nevěděla jsem, že je to po švábsku.

  3. Zrovna přemítám nad tím, co s čočkou 🙂 Takže díky za recept – jak je v něčem rajče nebo rajský protlak – zbystřím 🙂 Vždyť já dělám i květákovou polévku s rajčaty! 🙂

 9. Přeji nám všem i našim blízkým jen to dobré, zdraví, klid i trochu vzrůša, radosti a všechno, co nás zajímá a těší. A světový mír, jak říká každá miss, byť dneska už to nezní tak vtipně jako kdysi.

 10. Do roku 2024 všem přeji (volně citováno) :
  HODNĚ SÍLY, abychom dokázali snést to, co nemůžeme změnit;
  HODNĚ ODVAHY, abychom dokázali vyřešit to, co změnit můžeme;
  HODNĚ ZDRAVÉHO ROZUMU, abychom dokázali rozlišit jedno od druhého.
  A k tomu štěstí, zdraví, lásku a spokojenost.

 11. Dede, chtěla bych poděkovat Tobě, že už to s námi „táhneš“ nějaký ten pátek, máš pro nás stále něco zajímavého, umožňuješ veřejně vystoupit mnoha lidem s jejich pocity, myšlenkami, zkušenostmi, radostmi i trápením. A dovedeš a dokážeš tenhle malý internetový koutek kočírovat ve slušnosti a vzájemném respektu.
  Také přeji nám všem, abychom se mohli dál takhle v klidu scházet. Přeji si, abychom byli zdrávi, my i naši blízcí, včetně našich zvířecích rodinných kamarádů.

  1. Alčo, to je tak skvěle napsané přání, že se k němu připojím.
   Vše nejlepší do nového roku a ať je pro všechny dobrý.

  2. Já se s dovolením připojím taky. Přeju hlavně zdraví, trochu štěstíčka, abychom si ho dokázaly vážit, a méně negativních zpráv.
   Díky, Dede.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN