BTW: Nekonečná!

Na první pohled mě to šitíčko nadchlo. Jednak obsahovalo špulky nití v pestré škále barev, jednak solidní sbírku jehel. A za třicet korun!

 

 

To bylo tak. Nebyla jsem ve svém oblíbeném Tescu, ale někde jinde a objevila regál naplněný neuvěřitelně barevným a neuvěřitelně levným zbožím. Navzdory tomu, že jsem proti tzv. výhodným nákupům obecně velmi imunní, to šitíčko muselo stisknout nějaký tajný knoflík v mém mozku, já popřela veškerou výchovu vedenou heslem: Nechci slevu zadarmo“ a šitíčko koupila. Protože moje šití zahrnuje pouze příležitostné minimální opravy, šoupla jsem hezkou krabičku do šití a s alibistickou myšlenkou „co na TOMHLE můžou zkazit“ jsem na úspěšný lov zapomněla.

Teď udělám malou vsuvku. Jak se obvykle oblékám celkem rozumně až mírně nudně, mám slabost pro praštěné ponožky. Čím barevnější, tím lepší. Takže celkem logicky vlastním jak v oblasti letních podkotníkových, tak zimních nadkotníkových ponožek série ve velmi pestrých barvách. No a minule jsem si všimla, že na příjemně onošeném páru jasně tyrkysových ponožek se udělala z boku dírka. Ne velká, ale byla tam.

I vzpomněla jsem si na svůj úžasný nákup. Vytáhla jsem šitíčko, našla nit skoro přesně ladící s ponožkou, malou jehlu, a že jako jdu šít. Ale ouha! Ta nit nemá konec! Hledala jsem koneček s brýlemi i bez nich, šoupala po špulce prstem, jezdila jehlou, ale vše bylo marné. Nakonec jsem se vzdala a pochopila, že to úžasné šitíčko mám na věky – ta nit na něm je totiž nejspíš nekonečná!:))

 

(Ale ano, šla odstřihnout, ale kazí to pointu:))

 

A tak se dnes jen tak zvědavě ptám – také občas s nákupem kapku ulítnete? Kdy se vám naposledy podařilo koupit nějakou ptákovinu? 

 

Aktualizováno: 19.12.2023 — 16:18

25 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Čtu až dnes, včera jsme byli mimo. A ano, sem tam úlet byl,hlavně MLP,ten má přímý zákaz nosit domů tyhle předměty a stejně si leckdy nemůže pomoct. Chudáci dědicové bydlíku.
  Návrat domů k noťasu a zprávám mne sejmul,nespala jsem a není mi dobře.Pomyslela jsem na vnučku,která studuje…..

 2. Checheche – ne, já na tohle moc nejsem, u nás je hlavní nakupovač „za málo peněz hodně muziky“ Jeník. Co se týká šitíček bez začátku a konce, tak se mi ZATÍM podařilo mu je vymluvit, ale pokaždé se u nich zastaví a psíma očima těká mezi nima a mnou 🙂 .

  Jinak úplně bezvadné udělátko „na nic“ nám kdysi koupil taťka pod stromeček. Každá z nás (včetně mamky) dostala ú-žas-mý strojek na spravování punčoch. Ta radost, která z taťky sálala, se přímou úměrou přelila i na nás a my jásaly, jako by byl z ryzího zlata 🙂 … a to bylo asi naposled, co jsme ho držely v ruce.

 3. Tak nějak marně vzpomínám :-), na kupování blbostí je u nás MLP. Protože – stojí to pár korun a určitě se to bude někdy na něco hodit. A když by se to fakt hodilo, tak nikdo neví, kam SE to tak dobře uložilo, že už to nikdo nenajde :-))
  Šitíčka nekupuju, mám zásoby ještě po mamce a tetě, dokonce i různé barvy štupovaček na zašívání ponožek. Ponožky dávno u nás nikdo nezašívá, ale je mi líto je vyhodit. Ach jo, koukám, že jsem stejná jako MLP, asi je to nakažlivé.

 4. Naštěstí u nás nejsem hlavní zásobovač, takže mě výhodné nákupy míjejí, ale občas na mě vykoukne něco na facebooku. Takže teď mám mezi zabalenými dárky nachystanou čepici s integrovanou čelovkou. Vypadá to jako dobrá vychytávka, tak snad bude i funkční.
  Jinak mám tendenci se zapomenout v hobbymarketech – ty užitečné karabiny! šňůrky všech barev a tlouštěk! plastové boxy a pořadače na drobnosti! zahradní nářadí a zahradní pomůcky 😀

  1. Tak hlavně nerozdělávat! Vnučka se pochlubila, že se jí svítilna podařila rozdělat, už ji holt má zalepenou, drátek od napájení přervaný, až dojde baterka, bude mít čepici s ozdobou

 5. Pro ptákoviny si asi půjdu cíleně do IKEA. Prodávají tam pěniče na mléko za pár korun. Má to motor, hřídelku, takže fyzik v tom vidí vrtuli. 😀 Včera jsme se studenty dělali lodičky z polystyrénu a téhle ptákoviny. Na spirálku se přilepí dvousložkovým lepidlem kousek plechu (víčko na sklenici, z plechovky), celé se to připevní tavnou pistolí na kus polystyrénu tak, aby vrtule šla pod hladinu, a hotovo. Ve starém okapu závodily elektrolodě s puf-puf lodičkami. No advent, jak má být. 😀

   1. Nemáme. Kdy tam byl, měl mokré ruce. 🙂

    Rozhodně je to oboje dobrá inovace pouštění ořechových skořápek, ne?

  1. JJ, já bych tak chtěla být tvůj student!
   Neprodáváte zážitkové dárky „Jeden den studentem JJ“?

 6. Mám podobnou zkušenost – v mém šitíčku se po prvním použití ohnula každá jehla do oblouku, našla jsem jednu jehlu bez očka a naopak jsem měla na špulce nitě nakouskované…

  1. Jehly bez ouška znám, ty potěší. 🙁
   P.S. Mám nejnovější chlapecký trik na měnění zipu u bundy: starý zip nepářeme, ale nový našijeme na starý. Získáme kromě času i větší objem v pasu. 🙂

  2. Tedy Alčo, proti tvému je moje šitíčko (stále uložené v kufru pro případ cestovních trhanců) prakticky prvotřídní! 😀

   Proč kdo vlastně vyrábí něco takového?

   1. To by bylo na delší povídání, Dede. Sekají to ve velkých sériích, nedělají výstupní kontrolu (cena), kompletují vše, co je v krabicích, bez prohlížení, kdovíkdo. Pak může být výrobek za pár šuntů, ale absolutně bez záruky funkčnosti. 🙁

  3. Tady ta levná šitíčka (např. z Lídlu, ale třeba i z Tchiba) jsou mor, fakt doporučuju nekupovat.
   Ale zase, na druhou stranu… Vloni jsem těm nešťastným ukrajinským dámám, co chodí do Vesny, koupila u Stoklasy něco jako tohle: https://www.stoklasa.cz/sada-na-siti-v-plechove-krabicce-x152326 – ale lepší, už to v nabídce nemají, bylo to lepší, líp vybavené a kvalitnější.
   Kupovala jsem to ze svého, snad 100 kusů, nic jsem za to nechtěla. U Stoklasy je výhoda, že čím víc něčeho koupíte, tím je jeden kus levnější.
   Takovou radost jsem fakt nikdy předtím ani potom nezažila, jak byly ty paní rády.

   1. Bylo to pryč ani ne za týden. Tak jsem pak nějakou dobu nakupovala (zase u Stoklasy) samostatně už jen podstatně kvalitnější sady nití, sichrhajcky, jehly, špendlíky, metry a nůžky cvakačky a pak to po večerech balila do pytlíků. Opět to mělo docela úspěch. Doteď si mě ty dámy pamatují, a pokud se někde potkáme, stále mě zdraví.
    Snad jsem aspoň trochu pomohla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN