HOST DEDENÍKU – DavidL: Hudební hádanky (29)

Adventní čas je čas pohody, pohádek a amerických blockbusterů. 🙂 Dnešní píseň je z jednoho takového titulní písní.
Nápověda:
Krásy nepobral, to však neplatí o jeho dceři.
**********************

Chci tě mít při sobě
Chci tě cítit dýchat
celou dobu tě líbat
vědět, že spolu sníme
celou dobu vědět o tobě
uchovávat si tě jako svůj poklad.

Nechci usnout
nechci zavřít oči své
nechci tě lásko ztratit.
Nechci přijít o ten okamžik,
kdy vím, že jsi jen mou.
Ten sen, který jsem snil,
že se splnil,
že jsí tou vysněnou ženou.

Vedle tebe uléhám,
tlukot srdce slýchám
přemýšlím o čem sníváš.
jsem to já, co vídíš?
Občas mne ve spánku políbíš
děkuji Bohu, že jsme to my
Že se mnou zůstáváš,
a dál to trvá
doufám, že navždy.

Nechci usnout
nechci zavřít oči své
nechci tě lásko ztratit.
Nechci přijít o ten okamžik,
kdy vím, že jsi jen mou.
Ten sen, který jsem snil,
že se splnil,
že jsí tou vysněnou ženou.

Jediný úsměv tvůj
je víc než bych si mohl přát
chci být při tobě stůj co stůj
být tvůj princ a ve tvém slunci se smát.
Když je ti zima tě zahřát,
a v duchu doufat, že jsi stále má.
Nepřijít o ten okamžik,
jenž je tak magický.

Nechci usnout
nechci zavřít oči své
nechci tě lásko ztratit.
Nechci přijít o ten okamžik,
kdy vím, že jsi jen mou.
Ten sen, který jsem snil,
že se splnil,
že jsí tou vysněnou ženou.

Aktualizováno: 15.12.2023 — 09:48

59 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ke svému překvapení jsem znala píseň a mám ji ráda 🙂 O filmu jsem ovšem nevěděla nic, tohle není žánr, který by mě jakkoliv přitahoval.

 2. Hele, kdybych nelitala v práci jako pometlo s raketovým pohonem, tak bych dneska poprvé věděla snad po první nápovědě! Srdcervoucí scéna s velkoplošnou obrazovkou ve vesmírném středisku a plačící kráskou, otec, který se obětuje, aby měla šanci mladá láska. Jedno oko nezůstalo suché. Tu obrazovku pak použili, tuším, i v klipu, jen na ní byl zpívající nehezký otec. A v té chvíli se z romantiky stal horor.

  1. Film jsem asi viděla, ale vůbec si nepamatuju, jak to dopadlo. Zemřel táta nebo partner Liv? Nebo zůstali naživu oba? Ale ten Steven je fakt vážně nepěkný.

   1. Tahali sirky, prohrál partner, ale obětoval se táta. Táta odpálil tu bombu na tom asteroidu, protože nešla odpálit vzdáleně.

    1. Aha, dík za vysvětlení. Tyhle filmy jdou fakt mimo mě, mám ráda trochu jiný žánr, ale to byste tu asi nezkousli. Např. dotaz – v kterém filmu se poprvé docela výrazně objevil božský Leo? Dokonce tam hrál s mým oblíbeným Johnnym D. nebo – My private own Idaho, viděli jste to někdo?

       1. A že se ještě vracím – samozřejmě, že jsem si ty filmy (a protagonisty) spletla, ach jo. Omlouvám se.

 3. No a musím si sem odložit jeden povzdech, dnes jsme měli jít na derniéru Petera Grimese od Benjamina Brittena, moc jsme se těšili. Naštěstí mám dobrou kamarádku se stejnými zájmy, tak tam místo nás vezme svou švagrovou s doprovodem, i oni sami s manželem tam dnes jdou: https://www.ndbrno.cz/program/peter-4/
  Při této příležitosti musím moc upozornit na brněnskou operu, je vážně skvělá, co představení, to úspěch, a veliký. Na jaro se těšíme na nějakou z repríz na podzim nově premiérovaného Jakobína a na nové nastudování Rusalky. Teď naposled jsme byli nedávno na Salome, a bylo to krásné. No a brněnská Alcina, ta je asi opravdu to nejlepší, co jsem kdy viděla.
  P. S. Omlouvám se za stařeckou poznámku, když mě prostě ta klasika vážně bere.

 4. Tak už taky vím ale neřeknu,počkám, až bude dán v plen výsledek. To přebásnění je táák romantické a krásné,přímo vysněné.Díky Davide! Myslím, že jsem kdysi dávno již tomu něco podobného slyšela,šťastná to žena. 🙂

 5. Hápověd/zajímavost č. 3:

  ve filmu hrají mimo jiné zpěvákova dcera, jak správně psala ABe, jejího otce, známý herec, který kvůli své nemoci již hrát nemůže. A pak také hromada dalších známých herců.

  „Americkoje ili ruskoje, vsjo Tajvan!“

  1. je to stejná písnička,na kterou bruslili svoji jízdu dvojic chlapci ve filmu Ledově ostří?

     1. Jo a neplést si to s jiným filmem, který má v češtině podobný název.
      Ten s pány je Ledově ostří (Blades of Glory), ten s pánem a dámou Ledové ostří (The Cutting Edge).
      Přiznám se, že jsem dodnes ani o jednom z filmů nevěděla nic.

      1. přesně tak… Ledové ostří je série šesti filmů, po úspěchu prvního navázaly další / už s jinými herci a dějem. Ledově ostří jsou dva pánové, mezi nimiž je pěkně ostré nedorozumění jako výchozí situace filmu 🙂

        1. je to neskutečná sranda..a hlavně se scénář líbil hvězdám tehdejšího „krasa“ a tak si v tom rády zahrály….

  2. JO. 🙂 Film vím, takže i písničku, teď si půjdu najít tu skupinu.
   Na tatínka si teď s klukama vzpomeneme, začíná čas na pouštění vánočních filmů a u nás teď tak nějak vede jeho jedna filmová série, jednička i dvojka prý mají tu správnou vánoční atmosféru. 🙂 Moc mě to mrzelo, když onemocněl, měl za sebou hodně výborných filmů a ještě jich mohl mít hodně před sebou.

   1. tak nejlepší vánoční, už klasický film s ním je Die Hard, že jo. My na tom před časem byli s Kinem Art-off v AZ-Tower* (i jsme šli na exkurzi nahoru na střechu), bylo to docela stylové.
    Brněnské Kino Art před časem (asi ještě před covidem) mívalo vždycky tak za měsíc-dva nějaké promítání mimo hlavní budovu. Navštívili jsme s nimi takhle spoustu zajímavých míst, asi nejlepší akce bylo promítání v bývalé pitevně na Údolní, dnes FAVU (Rocky Horror Picture Show), v trezoru na Kozí (Reservoir Dogs), dnes je tam bytovka, ale trezor zůstal, nebo ve Slasti v podzemí na Zelňáku, tam si filmy nepamatuju, byly dva, jen ty skvělé míchané nápoje, které nám míchali tzv. na ksicht, docela se nám do chutě i trefili a pak to skvělé dekadentní prostředí.

    1. a to jste ještě nebyli na obnovené premiéře Spalovače mrtvol v Pardubicích v krematoriu. údajně se tam podávalo i tradiční občerstvení – černá káva a věneček…

     1. No, to bych nedala, myslím, že Spalovač mrtvol je nesmírně silný film, nevím, jestli bych ho zvládla zase vidět, i když je naprosto excelentní.
      No to my se občas zlobíme s kolegy, když někdo prohlásí, že už nemůže, honem se někdo nabídne, že mu skočí pro rakvičku a věneček. 😀

   2. přesně vystiženo…původně jsem ho úplně nesnášela, až pak přišel film, z něhož je píseň – a všechno bylo jinak 🙂 pro mne jsou vánoční klasikou Batman returns a vánoční případy Hercula Poirota 🙂 btw: ze Schrödengerovy kavárny bychom snadno odešli s dalším členem domácnosti 😀 už jste ochutnali okurečky?

    1. No, mě se Bruce W. vždycky líbil, už od Pulp Fiction; bylo vidět, že se nebere moc vážně a má smysl pro ironii.
     No a jak to s ním dopadlo, to je mi moc líto. Nezbývá než doufat, že o svém současném stavu nic neví a je spokojený. Rodina, i ta bývalá, se mu prý věnuje.

     1. A jak se Ti, aido, líbil v Šestém smyslu? Tam jsem naprosto zírala, že je to pan herec a umí zahrát v podstatě cokoliv, byla to síla.

      1. Šestý smysl byl super. 🙂

       A Haley Joel Osment byl skvělý dětský herec, role v AI, Šestém smyslu nebo Forestu Gumpovi. V jeho současných dospělých rolích jsem ho zatím neviděl.

    2. LJ nic neřekl, že jste ho chtěli adoptovat…. 😀

     Okurečky jsou skvělé, skoro už můžu napsat byly, děkujeme.

      1. Nechali, naštěstí je tu ještě druhá sklenice. Budu rád, když tuto pochvalu vyřídíš.

 6. Nápověda/zajímavost č.2:

  Píseň byla složena jinou tvůrkyní přímo pro tento film. Původním záměrem bylo, aby píseň zpívala žena, ale když ji slyšela hrát tuto skupinu, tak prohlásila, že lepší volba padnout nemohla.

 7. Davide, ty mezery se mi prostě dělat nedaří. V redakčním systému je to odražené aspoň pět řádků, používám ty mezerníky a koukej, jak to zase vypadá. I ty hvězdičky se nalepily na text…

 8. Eh, koukám, že jsem zase vedle, když mnoho z vás se culí radostí, že víte! 🙂
  Teď nemám kdy, ale budu googlit:)) Nápověd je tu snad už dost i pro mě.
  Davide, je to moc krásná balada!

  1. Dobrá, s kapelou jste mi pomohli. Písničku stále nemám, ale těším se, až si sednu k počítači a budu googlit. Mimochodem, tohle je pro mě asi ta nejlepší fáze – co písniček tak poznám! 🙂

   1. potěšení je na naší straně 🙂 tentokrát je autorem výhradně David, já jsem jen četla a obdivovala 🙂 film je moje bestoffka a celá kapela a její muzika též 🙂

 9. Nápověda č. 1:

  Jedná se americkou rockovou skupinu, která působí od roku 1970 až do dnes.

   1. Tohle náhodou vím, dcerka je opravdu moc hezká. Moc se mi líbila ve filmu, který se italsky jmenuje Io ballo da sola.
    A zdravím z lůžka, konečně došlo i na mě, mám covid. Asi jsem si jej přivezla jako suvenýr z minulého víkendu, protože pražské děti jsou taky nemocné.

    1. máš imunoprinosine na podporu imunity? pokud máš tu novou formu covidu,tak má dlouhej dojezd a únava je šílená….

     1. Nemám, cpu se vitamínama a paralenem, už je mi o dost líp. Test mám pořád ještě pozitivní, ale už je mi o dost líp než v úterý a ve středu, kdy jsem měla první pozitivní test. Pracuju z domu, nemocenskou nemám, u doktorky jsem nebyla.

      1. Drž se nepodceňuj to. Je to hnusná nemoc – teď už ani ne tak akutním průběhem, ale ty následky pořád bývají velmi nepříjemné. Tak ať se ti to vyhne. 🙂

      2. ty prášky si pořiď, můj drahý si tak ymyswlel,ž eto dá bez nich,jen s vitamínama..čím dřív to začneš v průběhu covidu brát,tím líp…

      3. k doktorům se s tím nechodí,těm se zavolá,že máš pozitivní test a dostaneš neschopenku a přijde ti e-recept…

     1. My to máme komplikované tím, že tu přes svátky budeme mít tchýni, 78 let (je ze Sokolova a bývá tu každý rok, aby nebyla doma sama), je onkologická pacientka a 5. 1. 2024 jde na kontrolu na Žluťák.
      A do toho máme dnes pohřeb v rodině. Takže za naši rodinu tam jede jen dcera s přítelkyní, s těma jsme se 14 dní neviděli, tak by měly být v pořádku. Babičku do místa konání pohřbu včera autem přivezl nevlastní bratr MLP. Děvčata ji vezmou s sebou do Brna a než se dáme do pořádku (manžel je stále negativní, ale pro jistotu), bude u nich – jely jí ještě včera koupit do IKEA novou, pohodlnější postel a potřebné propriety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN