HOST DEDENÍKU – EvaB: Hudební hádanky (28)

Autory dnešní hádanky jsou zrzounek Tobiáš a Tora, která jeho předení převedla do slov. S laskavým svolením autorky jsem báseň dotvořila a naroubovala na slavný kus rockových klasiků.

Nápověda: čaroděj Čáryfuk.
 

Tichým krokem projdem dům
Nakoukneme k sousedům
Mňáu Mňáu Mňáu!
Zachlupíme kalhoty
Ulehneme do boty
Kdo kočku má
Ten dobře to zná.
Mňáu!

Komu kotě zbrklé hravě
Hnízdí, mňouká v dlani právě
Mňáu Mňáu Mňáu!
Štěstí fůru, na mou věru
Levně získal – za důvěru
Když kočka tě má
Jak dobře to znáš!
Mňáu!

Pokud člověk trpí, pláče
Zaboří nos do chlupáče
Vrni Vrni Vrum!
Šelma vrní, teplem sálá
Starost kvapíkem pryč cválá

Život bez nás pustý prázdný
V žití ten je šťastný
Kdo kočku má
Koho kočka má
V majetku má

Aktualizováno: 6.12.2023 — 19:24

63 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Přiznám se bez mučení, dnes jsem neuhádla, tohle jde úplně mimo můj vkus. Kdyby to viděl MLP, možná by uhádl, jeho starší nevlastní bratři jej na téhle a podobné muzice vychovávali.
   Jinak, za chvíli balíme a frčíme do Prahy, zítra dopoledne jdeme konečně na toho Brandla a v podvečer do Lucerny na vzpomínku na Karla Schw.
   Ještě máme volné nedělní dopoledne, neměl byste někdo nějaký tip na pražskou kulturu? Pokud nic nenajdeme, půjdeme asi do Veletržního paláce na takové ty dlouhodobější výstavy, jsou tam teď pěkné.

    1. U nás máme také skautskou mládež, naše vnučka Aňa stála dnes odpoledne za skauty u rakve Karla Schwarzenberga.

     1. Slyšela jsem, že o to byl velký zájem.
      Jinak už jsme zpět, výstava P. Brandla pěkná, vzpomínkový večer v přiměřené kombinaci piety a veselí, spousta dobré hudby a milých lidí. V neděli jsme šli do toho Veletržního paláce a budeme tam muset ještě víckrát, ze stálých sbírek jsme pořádně stihli jen jednu a půl výstavy (a i když jsme spíš spěchali, přesto nám to zabralo celé dopoledne). Teď jdu prát a pak asi spát, byl to náročný víkend.

 1. Jsem ráda, že se vám text líbí. Omlouvám se, že neodpovídám jednotlivě, ale jsem u dcery, malé ráno píchali ucho, je tu trochu zmatek. Díky za ohlasy a přeji krásny další adventní víkend.

 2. pochvaly za text samozřejmě patří autorům původní verze – zejména Toře, která Tobiášovu Hymnlu převedla do veršů…

 3. pro Dede – Connýsek je oficiálně perská černá stříbřitě stínová 🙂 čili sněžně bílý kocour s černými špičkami chloupků a šedou tvářičkou 😀

 4. nemám ráda bílou barvu, snad jen letní košile k džínám a ejhle, CD mi přidělila kočku bílou a černý kocourek odešel. A teď už nemusím nic třeoat, sbírat, uklízet ale po tom bílém kožíšku je mi moc teskno, byla tak hodná, úplně nejhodnější. Píse%n nevím, hudební sluch mám ale toto spojení mezi textem, BTW krásným textem, mi prostě nenaskakuje,porucha v mém přijimači, asi. 🙂

  1. víš, jak jsem to v létě psala…“ a takto, vážení, Nejvyšší Kočka na lidi drápky vystrkuje“ 🙂 jsem si téměř jista, že někde čeká dospělá hebká bílá/černobílá kočička, které schází právě Tvůj dům se dvěma psicemi, MLP a Kukulínem…

   1. jestli je to dospělá/starší micinka, není na co čekat…dovoz bychom s Davidem případně zajistili. Jenny, co Ty na to?

    1. Prosím NE, vím, že to myslíte dobře ale já už to nedám,prostě další zvířátko nemůžu.

  1. a bylas to právě Ty, Matyldo, kdo mne přivedl na myšlenku hledat melodii, ke které se hodí tento text – když nám Tora poprvé představila původní Tobiášovy verše 🙂 trvalo to dobu, až jednou Radio Beat vzpomínalo na sedmdesátky.. a bylo to ono!

 5. Ano, ano, mít doma zvířata je prostě radost. Taky pak máte nervy nadranc jako já včera, když jsem studovala roztrhaný adventní kalendář z Ikea, jestli je jen z mléčné nebo i hořké čokolády, kolik už jsme z něj snědli a kolik sakra theobrominu může mít toxický účinek na kavalíra, konzultujete to s veterináři a viditelně provinilá vedle vás sedí a doluje z vás jídlo? A to netuším, jestli nedala té druhé aspoň kousek. Projevovala příznaky mírné, byla jak raketa,hodně pila a měla nafouknuté bříško- bodejť po 200 gramech čokoládových pralinek!

  1. potvůrky mlsné…kašlou na to, že čokoláda je pro něj jed, vonělo to! ono je otázka, nakolik poctivá čokoláda je v adventním kalendáři? a co říkal vet?

   1. Že mám být klidu, že se nanejvýš pos… a já si mám dát panáka. Tenká vrstva čokolády na pralinkách jí při jejích 10 kg nic neudělá, nafouklé břicho spíš z toho cukru… pro sichr jsem jí nacpala enterozoogel.

  1. jsou to také naši oblíbenci a určitě nějaký kousek od nich přebásníme – David nebo já, kdo dostane dříve inspiraci 🙂

 6. Evo, další z tvých svěžích kočičích textů mi prozářil den 🙂
  Písničku nedávám (zase mám rozlítaný den), ale přesto někdy kolem poledne si k tomu na chvilku sednu (bez googlení to nejde:))
  No a tohle je přesné:
  „Štěstí fůru, na mou věru
  Levně získal – za důvěru“

 7. Jsem na tom stejně jako Alča a o zachlupených kalhotech bych mohla vyprávět story :-)). Ale mám kliku, kalhoty černý, kočky taky :-))

  1. ano, správně nastaveno to máš…jak píše Tora v zrzavém spisku, my lidé máme tendence si pořizovat kočičky, ladící s barvou oblečení. To ovšem Nejvyšší Kočka vidí a ihned zakročí…a tu milovník černé a modré spatří na umisťovací výstavě inzerát na sněžně bílého kocourka…či se mu přitoulá za dveře mourek 🙂

    1. a my postupně také…aktuální barevná paleta je následující: sněžně bílá – šedobílá – tmavě žíhaná – tmavomourovatá s bílou – krémovo šedá. dvě černé kočky chodí na zahradu na návštěvu a dělat kočičiny s Vincentem 🙂

     1. Máš to hodně strakaté! 🙂 Já to mívala černo-bílé, ale co přišel Rex, mám na jednom psovi všechny odstíny! 😀 Možná echt rezatou nemá, zbytek ano. A aktivně se o své chlupy dělí se svým okolím:))

      1. jeto spravedlivý a přejícný pes 😀 Snížek II. byl jako kotě a mladý kocourek trošku netýkavka…teď už je mu skoro pět a je z něj mazel k pohledání 🙂 stoupne si na kuchyňskou skříňku proti lince a ječí. musím všeho nechat, drbat za ouškama a na bříšku, zatahat za ocásek, co má jak prachovku a říkat mu, jak je nejúžasnější bílý černý kocourek sněhuláček 😀

 8. Nápověda č. 1.

  Píseň z roku 1970 je od britské rockové skupiny, která u nás ráda koncertuje.

 9. Jako obvykle vůbec netuším, ale ten text je parádní, stejně jako všechny ostatní kočičí z poslední doby…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN