FOTOČLÁNEK – Caniva: Lodí z Vancouveru na Aljašku

Spousta lidi nechce o takové dovolené ani slyšet. Já jsem ji dostala jako dárek k letošním narozeninám, s nadšením přijala a užila si každý den na vodě i souši do sytosti.

 

Vyjížďka menší lodi do Tracey Arm Fjord se stala jedním z největších zážitků cesty. Zatímco kapitán se snažil bez úhony proplout mezi stovkami ker co nejblíže ke dvěma ledovcovým polím, my jsme se mohli v klidu kochat krásou přilehlých hor, pozorovat hřbety kosatek či medvědí rodinu na břehu. Celodenní či půldenní zastávky ve zlatokopeckých městech Juneau, Skygway a Ketchikan zpříjemnily a zpestřily naši aljašskou cestu.

Podívejte se na fotky a co myslíte, jaká se vám nejvíc líbí?

 

Odjezd

 

Holkham Bay

 

Tracey Arm Fjord

 

Tracey Arm Fjord

 

Kosatka

 

South Sawyer Glacier

 

North Sawyer Glacier

 

Icy Falls

 

Skagway

 

Glacier Bay

 

Glacier Bay

 

Juneau

 

Ketchikan

 

Návrat

 

Dede: Děkuju Canivě za pozvánku na nádherný výlet! Přiznám se, že bych se na Aljašku moc ráda podívala – hlavně v zimě 🙂 Což je dost nesmysl, když je to tam hodně nepřístupné a světlo je přes den jen pár hodin. V létě bych měla obavu z komárů – prý jich je tam tolik, že je těžko obdivovat tu krásnou krajinu:)) Tak nevím. Každopádně pokud jde o výletní loď – tady, myslím, svůj smysl má. Lidé si krásnou, většinou zatím civilizací moc netknutou přírodu prohlédnou, ale ty davy ji nezničí. Pokud vím, podobě jezdí loď kolem norské pobřeží od Bergenu až na sever…

A tak se dnes ptám – která fotka se vám líbí nejvíc a cestujete rádi na sever? 🙂

Aktualizováno: 12.11.2023 — 10:18

25 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Nádherný výlet, to by se mi taky líbilo, dostat takový dárek. Fotky se mi líbí všechny, prostě paráda komplet.

 2. Díky Canivo! Nádherný výlet a parádní fotky! Alaska byla má odvěká touha, nenaplněná, bohužel. Musí to v člověku zanechat stopy, mimořádné. Zaplať pánbu, jak se říká, že byla koupena, jináč by tom vypadalo děsně.

  1. Moc dekuju, mila Jenny. Treba se touha ještě naplni.
   Mas pravdu, „bratr“ by se o její „nápravu“ dokázal postarat

 3. Krásné fotky – nejvíce se mi líbila ta s kosatkou. Já jsem teplomil, takže Aljaška mne tak určitě mine (navíc jsem i domased), ale fotky a povídání o ní si dám líbit. Ne nadarmo mám moc ráda Londonovu knížku Bílý Den. A okamžitě se mi vybavila tato písnička 😉
  https://1url.cz/VukJO

  1. Diky, Ygo. Manželovi se podarilo natocit video s kosatkou, ale je moc dlouhé pro fotočlánek. No, úplně ideální dovolena pro milovníky tepla to není, ale pri zastávkách ve městech bylo na tričko. Díky za hudebni vložku.

 4. Kdysi jsem to sem (možná spíš na Hadopasy?), psala, my sedíme doma, ale děti jezdí za nás. Synek byl takhle za nás na Aljašce kdysi před lety – má kamaráda, který je opravdový dobrodruh, tu si zaběhne maraton Údolím smrti, tu si dá nějaký výživný triatlon, tu vyleze na nějakou horu (jinak se živí jako pilot vrtulníku). No a ten rok, co tam syn byl, tenhle kamarád zrovna trénoval na Iditarod, tak trénovali spolu, prý to bylo opravdu zajímavé.
  No každopádně, na Aljašce jsem nikdy nebyla, asi se tam asi už ani nepodívám, ale je fajn, že tam někdo jezdí. Fotky jsou moc pěkné.
  Jinak dávám přednost teplu, letenky na únor do teplých krajin máme (za naprostý pakatel) koupené už od cca května, už se moc těšíme. Asi tam ale jedeme letos naposled, podle všeho výhledově změníme destinaci i kontinent; děti nám vyčítají, že jezdíme pořád na stejné místo, tak zkusíme něco jiného asi.

 5. Canivo, takový výlet by se mi také líbil, to muesla být krása. Na kolik dnů to byl dárek (píšeš „celodenní či půldenní zastávky“) ? Jen bych seděla (podle počasí venku na palubě, nebo koukala z okna kajuty)kochala se krásnou krajinou a vidět hřbety kosatek či medvědy by byly extra bonusy. Fotky jsou krásné všechny!

  1. Dekuju, Maricko. Je to týdenní výlet a úžasná výhoda pro nas je, ze se nemusíme nikam dopravovat letadlem. Určitě je to kochací výle, lod jede Inside Passage mezi pevninou a Vancouver Island, krása.

 6. Vypadá to hezky, ale musela bych jet v pečlivě vybraném období, kdy není zima a nežerou komáři (zobne si každý, co letí kolem).
  Fotky skvělé!

  1. Diky, Matyldo. Zima byla jen na výlete do Tracey Arm Fjord, který jsme si přikoupili. Osklivo bylo v Glacier Bay, ale to jsme byli celou dobu na naši lodi a ledovcová pole sledovali z našeho balkonu. Lod tam stoji poměrně dlouho a i se otoci, nemusíš opustit svoji kajutu.

 7. Krása, čistá krása a radost prohlížet 🙂 Upřímně přávidím výlet, určitě jste si ho všichni bezvadně užili – a díky za fotky, všechny jsou parádní 🙂

  1. Dekuju, Evo B. Uzili jsme si, jela jsem jen s manželem, coz byl extra bonus. Mame sice tři dospělé děti, ale byla to naše první dovolena bez děti nebo za dětma.

 8. Prostě nádhera. Hned bych jela, ale asi bych se musela omotat peřinou až po uši. 🙂 Díky za zprostředkování v teple domova. 🙂

  1. Dekuju, JJ. Výhoda takového výletu, je, ze ho muzes prozit uplne cely v teple. Proste jaky si to udělas, takový to mas

 9. Canivo! Nemohu vybrat ani jednu fotku! Mě se líbí všechny! Příroda tam musí být úchvatná, i když pro život jenom někde. Ty splazy ledovců do moře jsou zajímavé.

 10. Jé, to je krása! Čistá krása! ♥
  Komáři na Aljašce by mě nenapadli. A podívat bych se tam taky chtěla. Dokonce jeden můj šperk, o kterém vím, je také na Aljašce! 🙂

  1. Blážo,nevím, jestli más na mysli tohle (možná je tam šperků víc). Ale na Pražení jsem si jeden tvůj šperk koupila. Krátce na to se moje sousedka Jeannie stěhovala zpět na Aljašku (narodila se tam a měla tam stále bratra a sestru). Tak jsem jí jako dárek na rozloučenou darovala právě ten tvůj šperk (s doprovodným povídáním od koho je a tobě jsem o tom tenkrát napsala).Jeannie měla radost, moc se jí líbil (sama má velmi šikovné ruce a tak uměla ruční práce ocenit).

 11. Dekuju, Dede. Jsem rada, ze jsem Te fotkama potěšila a věřím, ze se na Aljasku nekdy podívas.
  Byli jsme tam v červenci, lode jezdi z Vancouveru od května do září. Leto je na cestu nejlepší, je naděje na slušne počasí, coz jsme většinou měli, ale v Tracey Arm jsme měli na sobe pérové bundy, čepice a ja i rukavice.
  Komari nas neotravovali vůbec, ani na lodích, ani pri zastávkách.

 12. Milá Canivo, to je taková krása! Na Aljašce jsem nikdy nebyla, ale ráda bych tam aspoň nakoukla 🙂 Z těch fotek prostě jde ten krásný čistý vzduch…
  V kterou dobu jste tam byli? V létě? Začátkem podzimu? Zajímalo by mě, jestli tam opravdu tak otravují komáři, jako se zmiňují autoři dobrdužné literatury:))
  A fotky – miluju vodu a hory a tady je to prakticky všude! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN