BTW: Alžběta a drak

Milí čtenáři, s radostí vám oznamuju, že kniha vyšla! Společenský román Alžběta a drak je připraven vyrazit mezi své čtenáře. Je to zvláštní pocit, když najednou držím v ruce něco, co bylo po celé roky jen pečlivě rozehranou hrou v mé hlavě – a v srdci. Tam zejména.

 

Napsala jsem toho v životě hodně, ale tohle bylo od začátku jiné. Nevím, odkud ke mně přišel ten příběh, ale rozhodně ho doprovázela nutkavá potřeba ho napsat. V průběhu těch tří let jsem byla v duchu všemi postavami bez rozdílu a řeknu vám, někdy to vážně nebylo jednoduché! 🙂

Samozřejmě jako první vás napadne – o čem ta kniha je?

Je to společenský román s prvky fantasy, sledující příběh Alžběty, která je po krizi v dlouholetém vztahu nucena znovu poznat sama sebe a hledat svoji hodnotu. To vše v osmapadesáti, tedy ve věku, kdy společnost ženy často odepisuje jako… nevýznamné. Navzdory tomu, že pro mnohé z nich to znamená roky, kdy se konečně mohou věnovat samy sobě a život si skutečně užívat – a to v hlavní roli! 🙂

 

 

Chtěla jsem autentickou hrdinku, kterou život naráz dostane do celé řady nezvyklých situací i nebezpečí, a ona se jim postaví. Ženu, se kterou se může identifikovat většina čtenářek. V příběhu, kde je samozřejmě dobrodružství! A to přesto, že pro mě se ty nejzajímavější věci odehrávají v lidských hlavách.

A pak je tu Artuš. Druhá podstatná postava. Kluk, kterému je na začátku příběhu sedmnáct. Učí se na kadeřníka a žije jen s babičkou, aniž by tušil, co se vlastně stalo s jeho matkou, a kdo je jeho otec. Na malém městě… Navzdory babiččině snaze a lásce to nemá lehké. Seznámení s Alžbětou znamená zásadní obrat v jeho životě, a to v nečekaných směrech.

Postav v románu je však mnohem víc a zahrnují všechny generace. Jak se mezi ně dostala dračice Brandy a kdo je Arkan? Tak to si už nechám na vašem čtení :))

 

Proč jsem do společenského románu přidala fantazijní prvky?

V zásadě jsem měla dva důvody. Věděla jsem, že témata, která budu v románu rozvíjet, nejsou úplně lehká a v reálném životě umějí hodně bolet. Nevěra, neúplné rodiny, dospívání v nevýhodné společenské pozici. Jenže já jsem zároveň chtěla, aby se čtenář bavil – nakonec i všechny mé divadelní hry jsou v podstatě komedie! Takže se objevilo Království, vedlejší dimenze, provázaná s naším světem. Jsou technologicky pozadu, ale zase mají magii. A draky.

Možná se v duchu ptáte – jak se do společenského románu hodí drak? Inu, snadno. Pokud se začtete, brzy zjistíte, že dračice Brandy řeší v podstatě stejné věci, jako její lidští přátelé. Tak například její vztah s vlastní matkou možná vzbudí pochopení u mnohých čtenářek!

Vedle zábavy – zkuste si představit, co všechno může v našem světě napáchat drak, kterého lidé nevidí – je tu však další důležitý aspekt. Drsnější život „tam“ působí jako účinný katalyzátor. Výzvy jsou tam syrovější, jde o život.

A pak je tu láska, samozřejmě. Ve všech svých podobách. To vše se pak setkává v osudech celých rodin, které mohou být pokrevní – nebo také nemusejí. V některých případech mohou zahrnovat i draky… 🙂

A ještě jedna důležitá věc. Poslední roky nemám ráda, když mě knihy deptají – život sám to umí dokonale. Vždy jsem dbala na to, aby se čtenář mohl co chvíli aspoň pousmát, když ne rovnou zasmát. Za takových okolností si příběh užijí i ti, jejichž aktuální skutečnost zrovna není moc laskavá.

 

Mám radost, že vám knihu mohu představit! Není to žádný útlý svazek, a to se mi v hlavě rodí další díl:)) Víc podrobností a cestu ke knize najdete na stránkách www.alzbetaadrak.cz 🙂

 

 

Aktualizováno: 31.7.2023 — 08:58

50 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dede, blahopřeju i zde! Knihu mám už doma, je to tedy úctyhodný román svými rozměry! Na čtení potřebuji klid, tak jsem zvědavá, kdy se začtu. 🙂

 2. Hlásím, že už došla !!!! Já mám poštu cca 100 m, tak to objednávám tam. A díky za milé věnování !

 3. To je krásná zpráva, milá Dede, mám velkou radost a gratuluji! Hned jdu objednávat a už se těším na ten pocit, až budu mít knihu poprvé v ruce. Také bych poprosila o podpis.
  Fotka vás dvou je opravdu povedená a velmi výmluvná! 🙂

 4. Milá Dede, do Vánoc daleko, narozeniny jsem měla na jaře… Takže není nač čekat, objednáno, a těším se na poslední prázdninový týden, kdy budu sama doma a mám tedy od dneška jasné plány – budu číst a číst a číst. 🙂

 5. Moc gratuluju k vydání knihy, která je úžasná a skvělá stejně jako jsi ty. Jsem ráda, že se můžu počítat mezi tvé přátele.
  Ať se prodeji daří!

 6. Milá Dede, též velkánská gratulace a jsem si jistá, že úspěch Alžběty je předem zaručený ! Musím domluvit s bratrem objednávku, jestli tedy budeš ochotná knihu poslat „až za moře“.

  Na fotce vám to oběma náramně sluší, usmívající se autorka a na svojí talentovanou ženušku pyšný manžel :).

  Kdo navrhl a nakreslil moderně zajímavou obálku knihy? Co je v obrázku ukryto? Svět za světem? Rozšířené obzory? Netušíme, co se děje mimo nás?

  1. Maričko, určitě se na dodání za oceán dohodneme 🙂 Jen to nepůjde přes e-shop, dopravu prostě vyřešíme zvlášť. 🙂
   Jinak moc děkuju!
   Grafiku udělal (jako obvykle) Marek, a je to náznak dračího medailonu včetně toho, co znamená 🙂

   1. Dede (srdíčko)
    S krebou jsem se trefila – tedy Marek mě napadl hned, ale raději jsem se zeptala, kdyby to náhodou nebyl on. Medailon mě měl napadnout, pamatuji si, že jeho popis byl tak úžasný, že jsem si už tenkrát myslela, že by měl býv na obalu knihy. Marek je moderní talentovaný muž a tak i jeho kresba odpovídá době, vypadá to hezky 🙂

 7. Gratuluji, musím se večer dokopat k objednávce!
  A mohu-li, též poprosím o autogram 😉

 8. Moc hezká fotka, sluší vám to tam velice! A gratuluji knize k vykročení do samostatného života, přeji hodně nadšených čtenářů a příznivých ohlasů. Ukázky mě dostatečně navnadily, běžím objednat (moc prosím s podpisem autorky, děkuji).

   1. Včera jsem objednala, dnes mám doručeno. Musím pochválit asi více Martina, než poštu – minulý týden mi šel pohled se známkou B šedesát kilometrů od rodičů 4(opravdu čtyři) dny.
    Takže děkuji a jdu si dělat radost

 9. Gratuluji k vydání a už mám objednáno :-). A strašně se těším !!!
  Na fotce a určitě i v životě vám to moc sluší 🙂 Jen mi na té fotce chybí ty psí uši, ty k vám přece neoddělitelně patří, ale chápu, že tahle fotka patří zejména Alžbětě.

  1. Alimo, děkuju! Už je to připraveno, ale pošta není, jak bych to řekla, tak flexibilní, jako třeba Zásilkovna, takže čekám na to dvouhodinové okénko, ve kterém by u nás měla fungovat. Ta v Miletíně má prázdninový provoz, takže jsem ji nezastihla otevřenou, i když jsem se snažila:))

 10. Velká gratulace a přání samých pozitivních recenzí/reakcí na zhmotněnou fantazii. Ať mají čtenáři při čtení, ehm, jak to říct, jo!, libo v duši!

 11. Ahoj Dede, vzhledem k tomu, že máme stejnou banku, tak už máš myslím zaplaceno 🙂 Budu se těšit!
  Hezká fotka 🙂

 12. Gratulace převeliká! na fotce Vám to oběma moc sluší ( a já si představuji, jak na druhé straně za fotografem vystrkovali zvědavá ouška Lady Ari a Wiedzmin Rex 🙂 kniha zajisté bude zdobit naši knihovnu – byla by, prosím, i s podpisem autorky?

  1. Evo! Samozřejmě, že existuje fotka já, kniha a psi:)) A vznikla hned po téhle 😀 A děkujeme 🙂
   Jinak bude mi ctí knihu podepsat ❤️

 13. Pěkná fotečka hrdých rodičů s jejich zatím nejmladším dítkem.
  Přeju knize, aby se rozletěla ke čtenářům stejně mocnými křídly jako Brandy (a ostatní draci) a přiměla je k zamyšlení nad životem a nad motivací lidského konání. A pobavila.

 14. Dede,moc gratuluji k vydání a přeji knížce úspěšný start mezi čtenáře. Jeden kousek (vlastně kus 🙂 ) bude mít v naší knihovně čestné místo. 🙂
  P.S. Moc vám to s Martinem na té fotce sluší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN