MATYLDOVINY: Horor zvaný plavky

Léto je za dveřmi a mně už víc jak měsíc bylo jasné, že mě to nemine. Musím si koupit nové plavky.

 

 

Kdo mě zná, ví, že velikost oblečení mám 44/46. Což obnáší trošku větší poprsí.

Vyrazila jsem s nadějí do obchůdku s prádlem v místním městečku. Paní mi koukla do výstřihu letních šatů a suše pronesla, že nemá. Teda jedny má, ale mají šňůrkové bikiny. Tak to asi určitě ne.

Vyrazila jsem do shopping centra. Chvíli jsem zvažovala, že bych zkusila supermarket, ale plavky nabízené zde měly dobrou jen barvu. Ze spodního dílu bych vypadla a horní by byl zoufale malý.

Začala jsem propadat děsu. Zas až takové monstrum nejsem, ne? Kde kupují plavky ženy s nadváhou větší než je ta moje?

Zašla jsem do speciálky na prádlo a plavky české provenience. Tam mě paní pro jistotu změřila a pravila, že zkusíme ten největší vršek, co mají. Pravda je, že mi byl akorát. Dokonce jsem si mohla vybrat, jestli chci plavky černé nebo fuchsiové (Hádejte! Mám fuchsiové.). Spodek plavek měli i o čtyři čísla větší, ale tam obvykle problém není.

Paní se během zkoušení zadívala na můj výraz plný beznaděje a zeptala se, jestli jsem si myslela, že na mě plavky mít nebudou. Hádala správně, myslela. Léta čekám, kdy ruka trhu vyřeší problém s oblečením ve velikosti pouze pro hubené pubertální slečny a pořád nic.

Když se rozhlídnu kolem sebe, vidím ženy všech výšek a velikostí, tak vlastně nevím, kde nakupují? Obzvlášť plavky a prádlo přece musí sedět, protože když se rozběhnu za psy, kteří zrovna pronásledují letícího racka, potřebuju, aby vše zůstalo tam, kde má.

A ano, už slyším námitku, že bych mohla zhubnout a nefrflat nad tím. No, jenže já tuhle velikost oblečení mám už dvacet let pořád stejnou. Moje tělo je s ní smířené, ještě by to chtělo srovnat s tím hlavu a výrobce oblečení!

 

Dede: Děkuju Matyldě, která jako obvykle položila svůj mentální prst na neuralgický bod letních nákupů:)) Takže se zrovna zeptám – už máte nové plavky na léto? Máte nebo nemáte problém s nákupy? 

Aktualizováno: 30.5.2023 — 11:00

39 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Matyldo, pěkné ženské téma. Dvoudílné plavky jsem naposledy měla už ani nepamatuji. Jsem také „nahoře“ až příliš štědře obdařená a teď, co se jaksi rychleji sesedávám a vzdálenost mezi poprsím a pasem téměř mizí – plavky pouze jednodílné. A koupit je je skoro stejný problém jako u dvoudílných – když by padly košíčky, do spodku bych se vešla pomalu 2x. Navíc mechové košíčky moje vrchní proporce ještě zvýrazní a bez nich zase „vršek padá“. Dokud jsme měli bazén, oblékala jsem ty bezkošíčkové (jen zdvojená látka), které jsem stejně po plavání hned sundavala. K moři mám asi troje, nepadnou jak bych chtěla, ale naštěstí tady se mořská móda nehoní a jsem buď ve veodě, nebo se suším na ručníku. Z nich, co do „vzhledu postavy“, se nejlépe cítím v těch, ze kterých jsem v beznaději vyndala mechové, těsné, košíčky a všila tenké s kosticemi z mé padnoucí podprsenky, která už ale měla postranní lemy vytahané ( takže jen její přední část s košíčky ode švuu ke švu plavek). Nejen dobře sedí, ale i rychle schnou.

 2. Dnes nemluvím,nepíšu, pláču. Jedu do rodného města kupovat k paní, co je šije a jsou jak z obchodu, tak uvidím,dám vědět. Malá,obdařená,medvídek po kyblíku medu, tak to jsem sama zvědavá. 🙂

   1. souhlasím s medvídkem 🙂 dočítám postupně, ve středu byl koncert a potom dovolená v Praze…

 3. No – jelikož a protože vypadám jak vypadám, tak plavky jedině v celku… a v poslední době si říkám, že takový čádor má něco do sebe!

  Poslední celoplavky jsem si koupila v Decathlonu – černé s tyrkysovým širokými ramínky a šikmým oranžovým pruhem pod prsy. A docela sedí…

   1. Ty jsi byla v obchodě na A nebo na L nebo na T? Já nakupuji u L + T, prádlo v T, plavky v L 🙂

 4. No ani vysoké celkem štíhlé to nemají jednoduché. Dvoudílné plavky „jakž takž“ jsem ulovila před časem u Litexu (prodávají zvlášť podprsenku i kalhotky různých střihů od jednoho vzoru). Ale jednodílné plavky jsou problém, jsem vysoká a tu výšku nedělají jen nohy. Klasické obsahují košíčky, které by obvykle nešly vypreparovat (viz dole JJ, dlouho to schne a při mých proporcích jsou mi stejně velké…) a sportovní, bez košíčků ale s děsně vykrojenými nohavicemi. Na to fakt už nemám postavu.
  Přitom plavky, spíš ty jednodílné, potřebuji.

 5. Mám takový dotaz trošičku mimo téma – nemáte pocit, že ty dnešní plavky schnou hůř? Tedy, za sebe mám dojem, že někdy je látka silnější, jindy dvojitá… a výsledkem je, opravdu pomalu schnou. Nebo mi to aspoň tak připadá – podle těch, které mám.
  Co vy na to?

   1. Ano jedny takové mám jednodílné stahující.
    A oblíknout je na sebe, když jsi čerstvě vysprchovaná, tak to je kumšt.

  1. Mám také takový pocit,že schnou déle. Dříve jsem v jedněch plavkách vydržela celý den a teď strááášně dlouho studí. Takže mám dvoje a převlékám se.

   1. Taky to tak dělám, a vzpomínám na hadříky, jaké jsem po léta nosila, které dokázaly prakticky uschnout mezi tím, než jsem zase vlezla zpátky do vody 🙂

 6. Matyldo, chodím cvičit a v pondělí jedna z dam se pochlubila s úžasnou sportovní podprsenku a to si myslím, že je ještě o bdařenější než ty. Seděla jí perfektně při všech cvicích a byla velmi spokojená. Před cvičením jsme jí zapínaly v lopatkové části ještě pomocný pásek, po cvičení jsme ho odepnuli. Mohla ho mít pořád, ale to by byla vidět ramínka až skoro u krku Pod oblečením. V pondělí se jí zeptám na výrobce. Říkala něco o Triole a je v nějakém jejich klubu či co. Pochopila jsem, že má také velké problémy s vršky prádla a plavkami. Ale raději to upřesním jo?

  1. Tak to byla nejspíš Panache Sport. Mám ji taky, na sport je skvělá. I na turistiku. Drží a je pohodlná. Vím, že ji v Triole mají.

  2. Alex, to byla téměř najisto Panache od Trioly. V Triole se můžeš zaregistrovat do klubu, máš slevy a chodí Ti upozornění na novinky a akce ( pořád nějaké mají).

 7. Myslím, že tenhle problém nemám, plavky mám jedny, co taky v Norsku s plavkama, že jo. Do výstavných bazénů nechodím, na mě moc lidí, potu a asi taky čůrání. Plavky jsou jednodílné, psychodelické, pánžto na dvoudílné si už přece jenom netroufám. I když za dávných, dávných časů, na zahradě u tchýně mě zkoukla manželova tetinka Anna a ohodnotila kladně. ‘No, vona je hubená, ale má hezký tělínko, to jo’. Tak teď už je to krapet jinak, ve Werichově písničce ‘..ale vona byla fešná, pěkně rostlá, zcela vábivá.. bych se asi nepoznala. Ale přesto bych s nákupem plavek velký problém neměla. Si myslím.

 8. No vida, Matyldo, já řeším obvykle naprosto opačný problém! 😀
  Byla to krize do doby, než začali prodávat plavky vršky a spodky zvlášť. Teď už to jde celkem dobře, pokud se nezasním nad něčím krásným a prostě beru, co je 😛
  Je fakt, že dnes, pokud riskneš nákupy na netu, to už jde. Po mnoho a mnoho let byl pro mě velký problém sehnat podprsenku s větším obvodem a malými košíčky 😛 Prostě všude je něco.
  Mimochodem moje aktuální plavky jsou pruhaté bílo-modré a nejspíš si je vezmu zase jen u nás na Zábřezí – ve Skagerraku si asi nezaplavu 🙂

   1. Tak vršek trefím od oka (obvykle 85-90 C), ale spodek každý výrobce jiná velikost. No nemáme to my nepodvyživené holky jednoduché. 😀

 9. no tak mám vršek 95G a spodek 46/48..a jednodílné mám, no..asi bych j eměla prubnout..ne ,ž eby mi nebyly,ale zub času a elasticita ..asi možná zjistím poločas rozkladu ;-)..nový plavky..no,kámoška nakupuje plavky u Ulla Popken, asi se hecnu… ale na koupaliště asi s drahým chodit nebudeme..a Seč je studená i v létě 😀

 10. Copak plavky, ty nové ani nepotřebuji.
  Ale zrovna na jaře jsem sháněla novou podprsenku.
  Mám poměrně velká prsa a už nejsou tak pevná, jak bývala.
  Tudíž potřebuji podprsenku s kosticemi po celém obvodu a širšími ramínky. Nemohla jsem nic sehnat.
  Až mi pomohli v Triole. Prodavačka se mi věnovala a našla mi tu, která mi sedí. Mám od nich dvě, každou jinou a jsem konečně po letech spokojená.

   1. Právě u Trioly jsem byla tentokrát. Poslední nákup jsem provedla v obhodě, který zmizel…

 11. Prosím Tě, vždyť máš normální konfekční velikost, co asi tak mám povídat já? Ale protože nenosím plavky dvoudílné, v těch jednodílných si i já vyberu. Akorát když jsem podlehla reklamě a zakoupila plavečky se sukýnkou to opravdu nebylo ono. Jo a klasicky Bonprix….

   1. Čímž jsem si uvědomila, že konfekční velikosti jsou čtyři. 36,38,40 a 42. Není to trochu drzost tohle ženám vnucovat?

 12. Mám, ale dalo to fušku. 🙂 Moje představa je jasná – kalhotky až do pasu a vršek bez výztuží. Takže potkávám kalhotky zavazovací na kyčlích a vršek a la valkýra – fakt epicky vyztužený křivák, ano, často včetně obšití kovovými bodci. 😀 Nakonec obvykle najdu vyhovující kalhotky a příšerný vršek upravím – vykostím (vyndám kostice) a vyndám nebo vypářu vycpávky (špatně schnou, studí a nepotřebuji je, prsa mám vlastní). Čímž ten epický vršek prozaicky splihne a musím mu dát nový tvar. 😀 Málokdy potkám plavky, co by mi sedly na první dobrou, takových si nesmírně považuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN