BTW: Vyhlašuju další ročník Literárního léta na Dedeníku!

Milí psavci, tímto vyhlašuji další ročník oblíbeného Literárního léta na Dedeníku! Věřím, že tvůrci stále tvoří a čtenáři chtějí číst. Tady na stránkách se obě tyto vášně mohou sejít 🙂

 

Co poslat?

 

Drabble

Jako obvykle rovnou vyzývám autory píšící drabble pro Duben měsíc drabble, aby neváhali a poslali svá díla srovnaná podle svého výběru. Pokud píšete více fandomů, tím líp. Drabble budu je vydávat podle jednotlivých autorů (případně autorů a fandomů, jak si budete přát). Pokud jde o drabblecí seriály, které mají logicky minimálně 30 dílů (bonusy nepočítám), je třeba je rozdělit maximálně do tří příspěvků. Jinak hrozí, že čtenáři s postupným vydáváním ztratí přehled 🙂

V příspěvku vždy uveďte název drabble, fandom a téma, na které je drabble psáno. Není třeba dodržet pořadí, v jakém vycházela na DMD – pokud jde o seriály, je dokonce lepší je srovnat podle logické návaznosti, pokud vás témata nutila poskakovat v čase. Čtenář, který nezná fandom, má šanci se lépe zorientovat.

 

Milí drabblecí autoři – vy, kteří sem pravidelně chodíte, dejte prosím vědět i svým píšícím přátelům – dveře jsou otevřené pro všechny 🙂

 

Povídky

Vedle oblíbených drabblíků, které mají tu výhodu, že je možné je bez potíží číst v mobilu při pauze u kávy nebo na autobusové zastávce, mám zájem i o povídky. Taky je limitujícím faktorem jen délka – přestože je hodlám vydávat hlavně o sobotách, přece jen opravdu rozsáhlá díla jsou trochu problém, viz poznámka o mobilech a autobusových zastávkách. Pošlete, co máte, a já to posoudím. Někdy je možné povídku uveřejnit na dvakrát, ale ne každému dílu takové rozdělení prospěje – tady je to už na vzájemné domluvě.

Pokud je dlouhá povídka někde uveřejněna na internetu (třeba Padesátky), autor může zvážit, zda uveřejnit její část a na zbytek dát odkaz. Vše záleží na domluvě.

 

Básně

Nehodlám diskriminovat básníky, takže i oni mohou poslat svá díla. I zde budeme muset trochu bádat nad rozsahem – může tu být problém zcela opačný než u povídek. Působivá báseň nemusí být dlouhá, ale příspěvek by aspoň nějaký rozsah mít měl. Opět záleží na osobní domluvě, takže se nemusejí obávat ani mistři haiku 🙂 Vždy je možné napsat předmluvu:))

 

Mladí autoři

Vítám i autory školou povinné, pokud mají dílo, se kterým chtějí předstoupit před čtenáře. 🙂

 

 

Upozornění!

 

Články prosím posílejte bez formátování (!) Stejně se ho před vydáním musím úplně zbavit, formátuje se až v redakčním systému. Můžete samozřejmě používat podle potřeby tučné písmo i kurzívu.

 

Každý příspěvek musí mít perex – to je ten krátký úvod, který se zobrazí na hlavní straně. Oslovte své čtenáře, je to opravdu důležité! 🙂

 

Stejně jako u normálních článků mohou autoři publikovat buď pod svým jménem nebo nickem. Nechávám to na jejich volbě.

 

Rozhodnutí, která díla a kdy budou vydána, je na mně 🙂

 

Takže vás všechny zvu! Autory i čtenáře. Společně si můžeme udělat i letos krásné literární léto…

Aktualizováno: 13.5.2023 — 21:38

15 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Já mohu rozhodně odpovědně slíbit, že ….budu vděčným čtenářem Literárního léta. 🙂

  1. Bude příběh z Alžběty, ale ne přímo Alžběta 🙂 Poznáte další ze ženských hrdinek, které osud předurčil, že buď bude silná nebo má smůlu. A je jedno, že nic špatného neprovedla 🙂

 2. Dede, ty liško…Ty dobře víš, že vylákat ze mě cokoliv souvislejšího než Hádanku nebo komentář je beznadějné 😀 ale David Tě zásobí a rád, básní má hodně.

  1. Těším se na básně! A kdo ví, třeba se aspoň na jediný den připojíš 🙂 A když ne – autoři pořád ještě potřebují čtenáře:))

 3. Dobrý den, Dede,
  umíš si vyhlášení načasovat úplně perfektně, protože nás čeká lehce navlhlý víkend, končí výukové období, a tím pádem bych v případě zájmu nějaký výběr udělat mohla. Mám?
  A mám říct mladé spisovatelské generaci?

  1. Lehce navlhlý víkend je teda eufemismus- tady pršelo dost vytrvale a stojí voda i na polních cestách. Nás o víkendu čeká místní výstava zvaná Žabčické obrazy- výstava všeho krásného, které já říkám Ukaž, co umíš. A v Brně je Muzejní noc, které se účastním povinně jako doprovod neboli jdu dělat choť.

   1. Díky, Matyldo, to vypadá jako dobrý víkendový tip – v kterém muzeu budete? Ještě bude mít tuším Den otevřených dveří vozovna v Medlánkách.

    Týhle výstavy mě fascinují – vím, kolik dá práce nějakou udělat, takže obdivuji, že to někdo dobrovolně a s nadšením podstupuje.

    1. Ne, jdeme tam na nějaké oficiální mecheche, což je ještě o kousek horší, ale kratší 🙂

   2. Matyldo, ty můžeš letos poslat na výstavu celou minigalerii 🙂 Máš nádherné věci. Ostatně, mohla by ses s pokroky pochlubit i tady… 🙂

  2. Vyber všechna, ano? 🙂 Jen je nějak srovnej. A Vědecké nebe je absolutně okouzlující!
   Juniorům určitě řekni!!! O to čtenáře rozhodně nechci překvapit.
   Prosím jen, nezapomínat na perex! A na název. ten obvykle musím vymýšlet sama, když nejde o povídku (tam autor obvykle název má:))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN