HOST DEDENÍKU – Jarozima: Kreslení světlem

Kreslení světlem je speciální fotografická disciplína. Používají se k tomu nejrůznější pomůcky, jak je můžete najít na webu https://www.kreslenisvetlem.com současně s autorskými výtvory mistra této disciplíny Pavla Pližingra.

Pokud byste stihli zajít do 10. dubna na Matějskou pouť v Praze, tak si můžete vyzkoušet, jak se dá kouzlit se světlem, aniž byste nějaké pomůcky potřebovali. Ty dokonale nahradí řetízkové kolotoče a další atrakce. Doporučuji však použít stativ, byť já jsem tyhle snímky pořídil všechny z ruky.

To díky fotoaparátu Olympus OM-1, který se vyznačuje skvělou stabilizací, umožňující fotit z ruky i několikavteřinové záběry.

Schválně – jestli poznáte, který z nich trval rekordních 6 sekund?

 

 

Dede: Děkuju za nesmírně zajímavé fotky a ptám se – která je pro vás ta nej? A proč? 🙂

A potom – fotíte někdy podobné věci? Tedy naschvál, mně se občas něco rozmazaného povede, ale určitě to není úmysl:))

 

02

 

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

13

Aktualizováno: 2.4.2023 — 20:19

14 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Super! Taky se ho chystám zkusit. Zatím jsem to zkoušela jen občas, s různými výsledky.

 2. O kreslení světlem tedy čtu poprvé a fotky jsou úžasné. Nestačím žasnout, že se něco takového dá vykouzlit foťákem (pravda ne nijak obyčejným). Takže díky za „představení“ – jednak téhle novoty i toho optického „divadla“ z Matějšké poutě.

  Mám někde starou fotku naší bývalé kočičky Smoky. Na ní tělo patří normálně zaostřené šedivé kočce, které ale na krku sedí snad čtyřhlavá, rozcuchaná saň. Smoky totiž hnula hlavou zrovna v momentě, když jsem zmačkla spoušť a ta se jí poněkud rozmázla. Fotku jsem nevyhodila, právě pro tu její zajímavou hlavu 🙂

 3. Děkuji za zajímavé postřehy. Mně samotnému se ty snímky tak zalíbily, že dnes znovu vyrazím na Matějskou pouť a zkusím další možnosti, jak se dá kreslit světlem.
  A pokud jde o snímek se šestivteřinovou expozicí, je to č. 3.

 4. za mne – krásné všechny, favoritem zůstává č. 13, evokuje mi polární záři nebo slavný obal LP – Dark side of the moon díky 🙂

 5. Fotky jsou super. 🙂

  Co se týče dotazu, tak bych si zkusil tipnout fotku č. 6.

  Občas noční fotky dělám, ale jen architekturu z ruky a do nedávna jsem měl jen Nikona D50, který antivibrační systém nemá a základní objektiv už vůbec ne, takže dlouhé časy byly o tom se pořádně někde zapřít a chvíli nedýchat a pak člověk čekal, co mu z toho vyleze. 😀

 6. Líbí se mi fotka č.09. Rozdělávat stativ se mi nechce, foťák má sice antiklepku, ale tohle už nezvládne. A rozdělávat stativ, ne to už se mi nechce.

 7. Nikdy jsem nezkoušela a pokud mi něco tohle vzdááááááleně připomínající, tak to vzniklo omylem (pokusy fotit noční pobřeží). A přitom se mi to líbí – třebas taková noční města s ohnivými čárami ulic. Ale jak se píše v článku, na to chce buď hodně pevnou ruku nebo stativ – obého se mi třeskutě nedostává. 🙂

  Líbí se mi ty stoupající a klesající atrakce – vypadají jako UFO, ale nejvíc se mi líbí fotka č. 2 – to nádherně barevné kolo štěstí 😉 . A ta poslední fotka – je to jako Titanik pod vodou 🙂 .

 8. Tak tyhle fotky se mi moc moc líbí – jednak miluju barvy a pak, nazvala bych to barva kouzel 🙂
  A ani mě neruší fakt, že vím, jak vznikají.
  Když jsem obrázky připravovala, dlouho jsem přemýšlela, kterou bych označila jako nejhezčí a neuspěla jsem – každý má něco do sebe, ty éterické i ty ostatní 🙂 Nakonec jsem váhala mezi jedničkou a třináctkou a zvolila jedničku:))
  Sama něco takového vyfotím jen omylem a je to na tom vidět, není to hezké, maximálně zajímavé 😛

  1. Obrázky jsou moc hezké, mám ráda ohňostroje a barevné rakety. /jen kdyby byly bez hluku aby netrpěla zvířata/.
   Když jsem byla, kdysi dávno, malá tak jsme jezdili s tatínkem na Ještěd, podívat se na večerní Liberec. Tenkrát nebylo tolik blikajících reklam ale jen pár barevných neonů. Prostě byla to pro mne kouzelná podívaná. Je to pro vás-mladé-pomalu středověk.

 9. Mno, připomíná mi to, jak jsem se snažila fotit ohňovou show. Výsledek nic moc, prostě z mobilu ani digi foťáku to nešlo. Asi to chce sofistikovanější vybavení- a taky pokročilejšího uživatele 🙂

 10. Tak tyhle fotky jsou prostě dechberoucí. Časosběrný nebo zrychlený záznam už jsem zkoušela, ale takhle krásně mi nevyšel. Díky za hezký začátek týdne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN