HOST DEDENÍKU – DavidL: Hudební hádanky (5)

Máme tady další hádanku! Tentokrát se jedná se o britského metalového zpěváka, který se navzdory svému životnímu stylu kupodivu dožil dnešních dní.

 

V letošním roce ohlásil, že již ruší všechny koncerty ze zdravotních důvodů, i když doufal, že by se na podiích mohl ještě objevit.

Ještě bych dodal, že zpěvák má typický až skřehotavý hlas a jakmile zpívá, tak si ho prakticky nejde s nikým zaměnit. 🙂

Jinak název písně je ukryt přímo v refrénu. 🙂

 

 

Zastřené okno a já v něm zřím,
jak lidstvo dál se snaží,
přírodu od sebe vytěsnit,
snad sním.

Žijeme si své životy,
vy, my, já a ty.
Historie nečeká, čas od času se zeptá,
co jsi ty tu kdys dělal?

Já jsem jen snílek,
nechte mne snít,
Já jsem jen snílek,
život můj si žít.

Den končí a znova se zrodit má,
čekej, úsvit se začíná.
Tak tě tu nechám dále žít a v pozadí zní,
prozatím.

Já jsem jen snílek,
život svůj si sním,
Já jsem jen snílek,
až do konce svých dní.

Což nemohu svůj klid mít?
Proč nenecháte mne si žít?
Proč budujete ve mne zlost?
Což nebylo už toho dost?

Já jsem jen snílek,
jenž chce dožít se lepších dní.

Já jsem jen snílek,
netvrďte mi, že už bylo líp.

Jsme pouzí snílci,
ač zdá se, že vše nám mezi prsty mizí.
My jsme ti jenž řídí,
kam život náš se řítí.

 

Tak co vy na to? 🙂

 

Aktualizováno: 30.3.2023 — 10:36

38 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jupí, mám velikou radost, na Velikonoce jedeme do Vídně, právě jsem koupila jízdenky a zamluvila hotel. Pořád jsme nevěděli, co vlastně budeme o Velikonocích dělat a až před chvílí nás to napadlo. Děti nám daly k Vánocům moc pěkný dárek – permanentku do osmi vídeňských muzeí, tak to přece musíme vyčerpat. Už jsme částečně čerpali z kraje roku, teď se kromě klasické (a nové) Albertiny, kam chodíme vždycky, asi podíváme i do Technického a Přírodovědného muzea, tam už jsme dlouho nebyli.
  Nemáte někdo ještě nějaký tip, co právě teď ve Vídni nezmeškat?

   1. Ne, Harry Potter nás opravdu neláká, já jsem četla jeden díl, MLP žádný; vašim klukům by se to ale asi líbilo, myslím. Klimta mám ráda, ale taky bych ráda viděla něco jiného, nového.

  1. Ty jo, má to něco do sebe mít Vídeň za rohem 🙂
   Já mám Velikonoce pouze štěněčí. Pravda, chci zajet s oběma psy za taťkou do Prahy a počítám, že to bude dobrodružné. Ovšem do centra Prahy nemám šanci se dostat… natož na výstavu:))

 2. Já si myslela, že to bude Ozzy (na rozdíl od aidy nejsem nikdy jistá, i když mi mé tipy většinou vyjdou), vlastně jsem se chtěla ne-ná-pad-ně zeptat, jestli je to ten, co baští netopýry…

  Jinak od Ozzyho v podstatě znám jenom tuhle skladbu (ploužák-oplodňák), tak dík za přebásnění, doteď jsem jen vzdáleně tušila, o čom pěje.

   1. Dede, tomu se prý dřív takhle normálně říkalo. Ten termín znám až od svého muže, původem ze Sudet a s přízní v jižních Čechách, kde chodil na zábavy, jestli si ještě někdo pamatujete, co to bylo.

    1. Ygo, nejsem žádný hudební znalec, to vůbec, ale zatím se to na první dobrou uhádnout dalo.
     Ovšem minulou neděli jsme utrpěli (což myslím v dobrém) asi nejlepší hudební zážitek zatím, brněnské nastudování opery Alcina. Začínalo to v 6, končilo o půl jedenácté, byly dvě dvaceti minutové přestávky, takže čistého času 3 a půl hodiny hudby, 15 minut závěrečného aplausu. Bylo to jako zjevení, něco nesmírně krásného. Händel, baroko, Collegium 1704, výborní sólisti, nádherná a hodně funkční scénografie, krásné kostýmy. Všem vřele doporučuju. Jenom se to letos už asi nebude hrát, ta produkce je fakt náročná, tak snad napřesrok.
     Už jsem to sem asi psala, že? Moc se omlouvám, nechci otravovat, jsem tím představením úplně fascinovaná a to se mi nestává moc často.
     https://www.youtube.com/watch?v=pXmN99vHsC4&t=284s&ab_channel=Janackovaopera

     1. Aido, já na zábavy nechodila, takže je to pro mě… eh… v mých letech, novinka 😀
      A jo, o tom nastudování už ke mě dopluly nadšené vlny přes FB, takže aspoň to vím 🙂

      1. No, já ty zábavy za mlada utrpěla asi dvě, jednu s kamarádkou v šestnácti v Pozořicích (to je vesnice kousek od Brna, kde tehdy bydlela), druhou něco po dvacítce v Chlumu u Třeboně s mým tehdy budoucím MLP, hodně zajímavé to bylo. Pro nás městské to byl naprosto neznámý fenomén.

       1. Tak nějak. V Praze to nebylo a když jsme jezdili na hory, bylo to na samotu. U druhé babičky to zase bylo město… a i kdyby nebylo, neměla bych tam na něco takového s kým jít. Takže tahle zkušenost mě minula 🙂

  1. Jj, ale já mám spíš v krvi The Cure, The Smiths a The Pogues (to až později) a pak celou novou vlnu. Pro naše děcka je to stejná vykopávka jak ten Ozzy.

 3. Vůbec jsem nevěděla, o co jde, ale podle nápovědy jsem název písně měla za pomoci strýčka Googla hned. A zjistila jsem, že ji vlastně znám! Tedy znalost tvorby tohoto interpreta bych od sebe nečekala! 😀
  Díky za další rozšíření obzorů.

  1. Jojo, některé písně se hrávají i na hromadě rádií nejen na těch zabývajících se rockovou muzikou. 🙂

 4. Jupíííí, já to asi poznala, tedy vlastně nepoznala, ale dokázala jsem to díky nápovědě vygooglit. Se musím pochválit. V této kategorii jsem úplný negramota, některé interprety znám, některé písně znám (ale nevím, jak se jmenujou) a rozhodně nedokážu přiřadit interpret-píseň.

  1. Ono jak to jen hrají v rádiích a bez toho, aby říkali, co hrají, od koho to je, tak se ani moc nedivím, že to lidé neznají.

   Na Radiožurnálu ho hrávají také, ale už tam občas do RDS píší i interpreta a název písně.

 5. zpěváka oblibuji jak s kapelou v dávných časech, tak na sólové dráze…je buď zbožňován nebo zatracován pro svoji nevídanou excentričnost 🙂 v každém případě uznejte, že tím hlasem by se dalo řezat sklo 🙂

 6. Milý Davide, opět jsem se dogooglila (s hádáním jsem prachšpatná:)) k výsledku, abych opět zjistila, že píseň i interpreta znám a mám ráda! Zase jsem neposlouchala slova…
  Víš co? Já se to s tebou možná ještě naučím 🙂

  1. Jsem rád, když to přínáší ten „Aha“ efekt. 🙂

   Tak jako tělo, je třeba cvičit i mysl, zejména věcmi, které nás baví 🙂

 7. Tak tentokrát jsem si tipla dobře. Problém je, že tuhle hudbu poslouchat nemůžu, protože bych si ji musela pustit potichu, tak mi chybí znalosti.

 8. byla jsem na jeho koncertě v Praze v O2 areně a nikdy na to nezapomenu,chtěla jsem si to letos v květnu připomenout, ale jak píšeš, byl zrušený..naše legendy nejsou nesmrtelné,čas jim měří jako nám, tahle legenda přežila sama sebe a je v podezdření,že je vlastně kočka (9 životů)

  1. Tento týden se zase objevilo, že uvažuje o změně formátu koncertu. Ale jak psali v článku, je otázkou jestli dokáže 90 minut sedět, tak jako třeba Phil Collins. 🙂

   1. ty si ho umíš představit , já možná tak jen 10 minut a i to by bylo moc dlouho… 😉

  2. buď je kočka nebo škorpion – ten také přežije téměř vše 🙂 i když, při jeho výzoru je tu spíš otázka, zda náhodou není nosferatu 😀

   1. Evo, to beru! Hodně mi připomíná toho démona, i když je spíš už jako kočka s těmi životy. Tu skladbu jsem si vyguglila,nevěděla jsem,že ji znám. Žil naplno!

 9. Dnes je to jedna za se z těch lehčích hádanek a myslím si, že i s poměrně návodnou nápovědou. 🙂

  Příště, jak jsem slíbil, tak nápověda nebude tak návodná. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN