FOTO TOP 22 – Alex: Jak se rok 2022 kulil ze zimy do jara

Ráda přijímám nabídku Dede a tímto ji děkuji, za uveřejnění fotografií. Od té doby, co jsem na FB, tak jsem letos  jaksi s fotkami víc než ve skluzu. Uveřejňuji fotky tam.  Na Rajčeti mám poslední album z března, z výletu k Bílému potoku… Fotek mám plno a nechápu, jak jsem mohla být tak líná a nenasázet je do Rajčete. Asi proto, že si dělám pravidelně zálohy na externí disk. Ale čert nikdy nespí, tak raději alba na Rajče udělám.

 

Západ slunce.

Fotka byla pořízena v lednu, v 17 hodin zimního času, kdy slunce zapadalo za posed na brdku uprostřed rovných luk.

 

Ajvinka.

To jsme šly s Evou a holkama Ajvi a Meggi na procházku po polích a loukách. Pejsky použily balíky sena jako tělocvičné nářadí.  Je to foceno přesně o měsíc později, v únoru, ve stejnou hodinu než lednová fotografie a je vidět, že slunce se zatím nechystá zapadat.  Jaro se nezadržitelně blíží!

 

Kam panenky, kam jdete?

Březnová procházka po loukách směrem ke Kuřimské Nové Vsi. Meggie, prdelka vpravo, má právě půl roku. Je zamilovaná do Ajvi, která ji tou dobou vůbec nemusela mít ve své blízkosti. Štěně se jí pletlo pod nohama, kopírovalo všechny její pohyby, jak je vidět na fotce. Kam se otočila, tam byla Megginka. Pokud ji Meggie, která už měla nyní právě rok neřve do ucha, tak už si spolu i hrají a honí míček na šňůrce.

 

 

Drama na nebi.

Duben byl suchý, tak jako předchozí měsíce a poměrně teplý. To jsme se vydali s manželem na kolech na objízdnou trasu po okolí. Tato fotka vznikla na Zlobici nad Kuřimem u románského kostela sv.Klimenta. Bývalý kostel už je dávno zbořený, ale na pahorku kde stával, jsou základy a je vytvořeno pietní místo. Skupinka stromů uprostřed. Obloha se právě zatáhla, ve větru se divoce honily mraky, tak jsem fotila černobíle, aby ta dramatická změna vynikla. Stihli jsme dojet ještě zbývajících deset kilometrů přes kopce, doly a lesy a když jsme byli u domu začalo pršet.

 

 

Volavka na lovu.

Stále duben. Při jedné cykloprocházce s Ajvinkou jsem se zastavila u rybníčku Babí doly. Dubnové pozdní odpoledne nikoho neláká ven, takže okolní příroda byla klidná, tichá. Seděla jsem a kochala jsem se tou už šťavnatě zelenou krásou. Z pobřežního smrku náhle slétla volavka, chvíli nehybně stála, jedním očkem koukala do vody a potom se opatrně vydala podél břehu. Bylo krásné pozorovat, jak opatrně vytahuje z vody svoje dlouhé nohy, zobák těsně u hladiny. Potom následovalo „klof“ a „mňam“ a popoletěla o kousek dál, aby pokračovala ve večeři.

 

 

Kočičí úsměv.

Konec dubna a v květinovém záhonu se zubí náš kocourek Dareček, celý šťastný, že se už může vyvalovat na sluníčku v kytkách. Pacholek jeden…

 

 

Aktualizováno: 26.10.2022 — 19:25

27 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Přeju krásné nedělní ráno! Taky vám tak přišla vhod ta ranní hodina „navíc“? Já byla pilná až žasnu 😛

 2. Moc hezké fotky máš, Alex. U nás je velmi podzimně, včera bylo jen 13 stupňů a mokro, dneska stejně. Včera k nám do dědiny zavítal prezident Masaryk (ten chlap byl fakt jako kopie!), uvítali jsme ho, položil kytku k pomníku výročí republiky a k pomníku padlých z první světové, měl krátký proslov a podepisoval svoje fotky. Přijel s kolonou veteránů, kde provoz usměrňovali doboví četníci. Myslím, že se to lidem líbilo. Připomínka výročí republiky, jakých bývá málo.

 3. Alex – krásná procházka první třetinou roku. Všechny fotky mají bezvadnou atmosféru – za mne vedou dvě prdelky na cestě k obzoru 🙂 🙂 .

  A dávej fotky na Rajče – sice se dívám na FB, ale ty rajčecí mám radši.

 4. Alex, to jsou moc hezké fotky, volavka a Darek by se museli podělit „tu nejhezčí“, zato v kategorie „nejvtipnějších“ by bez váhání vyhrály „dvě psí prdelky“, plus bohus za název fotky 🙂

 5. Užila jsem si vycházku s Ajvinkou v husté mlze, právě jsme se vrátily. Ajvi prošla sprchovou očistou, u mne oblečení a boty. Vzdoušek v lese byl úžasný!

 6. Alex, máš (tradičně) krásné fotky. Za mě vede Ajvinka na balících slámy, ale hlavně proto, že jsem si chtěla vybrat jednu nej!

 7. Alex, krásný průřez rokem k podzimu.Díky! U nás je taky promlženo a nevypadá,že by prokouklo slůňo. Včerejší výlet do rodného města se vydařil,sem tam bylo i slunečno a taky byly na hlavním náměstí podzimní trhy,tak jsme si i užily s kamarádkou posezení u kafíčka, venku. Těch chryzantém , co tam bylo! Ty barvy! Ještě, že jsme měly už nakoupeno a odneseno tam ,kam jsme chtěly ale ruce mne svrběly,jenže doma mám všechno obsazeno,už se nikam nic nevejde. 🙂

  1. Letos je hodně živých chryzantém. Ale nemohu nic koupit, máme doma nenechavce a nic před ním neobstojí. Jeho zálibou je přesazovat a hrabat. Byla jsem moc a moc bolavá a ještě se mi nechce psát. Snad to pomalu přejde a dušička se uhladí.

   1. Já Tě plně chápu, taky jsem požívala nemocniční každodenní léčby,snad už bude zase líp aspoň doufám. Ano, uhladíme se. 🙂

    1. Jenny, to nebylo o nemocnici, zaplaťpánbůh ale ztráta čtyřnohého člena rodiny. A řeknu Ti, nikomu nepřeji to, co jsem prožívala. Časem se snad z toho vypíšu.

       1. Maruško, to snad ne… 🙁
        Každopádně moc přeju tu živou hrabající náplast a moc doufám, že nám napíšeš víc – aspoň o tom hrabošovi, pokud jinak srdce moc bolí (to chápu)

     1. Ale ne! Maruško! Tak to je mi moc líto,tohle bolí víc než všechno na co jsou prášky. ( samá srdíčka) A až budeš moci, tak se vypiš,to pomáhá. Hladím po tlapce a objímám.

 8. Na chvilku jsem se zastavila uprostřed balení – za chvilku vyrážíme až do Rožnova, zítra máme rodinnou oslavu – a dala si pohov s kávou a tvými fotkami, milá Alex! Jsou krásné, jdou ti všechny žánry – krajina, portréty i momentky! Volavka je úžasná a kocour v kytkách se doopravdy směje! Já taky. 😀

 9. Hezký páteční svátek. U nás chmurno, zahuhláno, venku zima „jak v psírně“, říkávala moje babička. Tím zajisté byl myšlen psinec 🙂 .

  1. Ahoj Alex 🙂 U nás se teď mlha mírně prosvětlila, vyrazíme s Ari někam do lesa 🙂 Včera jsem byla celý den na cestách, stihly jsme les jen dvacet minut před západem slunce…

  2. Tak u nás už slunko pálí naplno – je naprosto neuvěřitelně 🙂 S Ari jsme si v lese užily a možná vyrazíme podruhé, protože můj dnešní pracovní plán zahrnuje velké nic 🙂 tedy, vycházka se psem se z práci nepočítá:))

 10. A ještě poznámky pro autory tvořící pro Akci – Matylda potřebuje fotky vašich výtvorů nejpozději do konce měsíce a ten se už blíží! 🙂

 11. Milá Alex, moc hezké střípky ze svého jara si vybrala!
  Černobílé drama je vypadá opravdu dramaticky, ty mraky jen jen spadnout!
  Volavka je pro mě u ptáků přímá linka k dinosaurům, ten pohled! 😀
  No a Dareček se v kytkách směje!

 12. Hezký sváteční den přeju! Užijte si ho přesně tak, jak se vám líbí 🙂
  A pozdrav všem, kdo i tak pracují 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN