DEDENÍK FOTO TOP 22 – Maxíková: Souboj s hotelovými psy

Byla to taková posezónní dovolená na Djerbě. Netušili jsme, že tam budeme mít stálé chlupaté společníky – psy – a bylo to pro nás milé překvapení. Vždy jsme žili se psy a teď v důchodu se alespoň podílíme na venčení dceřiných border, takže psí společnost byla pro nás vítaná.

 

Tady jsme v horku a písku mohli sledovat psy, jak se vší rozhodností hledají jakýkoliv stín – a neváhají využít „pohostinnosti“ turistů na pláži. Nijak se neostýchali, ale požádáni přece jen zabrané místo uvolnili – pokud někomu zabrali třeba lehátko. Jen jsme litovali, že pro ně nemáme něco na zub. Ale vypadali velmi dobře, což v arabských zemích není moc často zvykem.

Tak se na ně s námi podívejte … 🙂

 

 

Dede: Děkuju Maxíkové za první fotočlánek v rámci DEDENÍK FOTO TOP 22 🙂

Psiska vypadají ohromně spokojeně… jen by mě zajímalo, jak jejich přítomnost řešili nepsí turisté:))

A tak se ptám – zažili jste něco podobného? Být na cestách dočasně adoptován psem, kočkou, papouškem, pásovcem… 🙂

 

Aktualizováno: 13.10.2022 — 14:40

21 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. To jsou krásné fotky plážových psů!! Nikdy jsem takové štěstí nezažila a kdyby ano, určitě by mi to nevadilo, ba naopak.

  A když už se tu mluví o psech, tak neodolám a přidám OK. Včera mi švagrová poslala odkaz na tuhle stránku „plnou psů“. Je to Facebook, který já nemám, ale stačí „pozvánku“ odkliknout a je možné si všechna videa pouštět. Takže, kdo si chcete vylepšit třeba pochmurnou náladu, pousťe si některé, stojí to za to.
  V druhém komentáři pošlu dokaz na hlavní stránku, nechci dávat dva do jednoho. ALE bylo tam tohle video, kde od 0.38 vteřiny je ohromný pes !! Tedy slyšela jsem že existují velké rasy, myslím, že o téhle – snad mongolské – jsem snad i slyšela, ale vidět toho psa tahle v poměru s člověkem mě fakt šokovalo. Co takový pes má k večeři 🙂 Ale vypadá, že je dobrotisko 🙂

  https://www.facebook.com/WoofWoofTV/videos/massive-pack-of-huskies-run-up-stairway/465661248340650/

  1. Maričko, ten obří pes by mohla být tibetská doga, myslím. To by líp poznala Lída, pokud by se zastavila 🙂

 2. Děkuji všem za milé komentáře. Nechtěla jsem předkládat fotky pamětihodností či krásné krajiny, ale pouze naši milou a nečekanou vzpomínku. Je mi jasné, že to nebylo nic pro zdejší kočkomily, tak pro ně jen poznámka, že kočky se v zahradě u hotelu též vyskytovaly a byly v dobré kondici.

 3. Pejsci vypadají opravdu spokojeně a ten na lehátku je božský! 🙂
  Vzpomněla jsem si na dávnou dovolenou v Provence, kde na pláž chodíval odpočívat velký chlupatý pes, něco mezi chrtem a kolií. Nevypadal, že by postrádal jídlo, spíš že si fakt chodí dáchnout. Jednou spočinul blízko mého též odpočívajícího muže jakoby k sobě patřili – leželi oba na stejném boku, s hlavami u sebe a pěkně rovnoběžně – to se nedalo nevyfotit! Bohužel je fotka papírová, ale díky ní máme památku na psího seniora z pláže.
  Jinak naše vnoučata byla přešťastná (s výjimkou prostřední, která se zvířat bojí 🙂 ) na dovolené v penzionu, kde se pohybovalo několik domácích koček, které se nechaly nejen hladit, ale některé i nosit v náručí. 🙂 Jen jsme museli zabránit pokusům seznamovat kočky s Denisem.

 4. Věřím, že se přístup ke psům v těchto zemích zlepšuje. Horší je to s osly a podobnými „equiny“. Ani koně na plážích nevypadají nejlíp. A to nejsou vidět ty otlaky od konstrukcí seděl……

  1. Dovolím si trochu oponovat. I k našemu velkému překvapení byli všichni koně, kteří se pohybovali na pláži, ve velmi dobré kondici. Rozhodně značné vylepšení i proti našim zkušenostem zhruba před 10 lety. Tak snad došlo k obratu

 5. Zažila jsem hodně psů v Řecku, všude i na skládkách,kolem kterých jsme jeli na monastýry. Nechovali se k nim špatně,turisté jim kupovali konzervy. Tenkrát ( v roce 2011) se tradovalo, že vždy po sezoně si Řek nechá jednoho vybraného a ostatní, nevím ani vědět nechci. Pak jsem už v Řecku nikdy nebyla. Snad se to od té doby změnilo k lepšímu, zasazovala se o to i Brigite Bardot. Focení psové z Djerby vypadají pohodově,bezva fotky, díky!

 6. To jsou pohodové fotky a pejsek – pejsci (je jich víc, nebo je to jeden a ten samý?) vypadají naprosto v pohodě. Podle štítku v uchu se asi nejedná o klasické toulavé psy, takže nejspíš mají buď majitele nebo své krmné místo. Jinak to, že se k pejskům obsluha pláže dobře chovala – možná si tady uvědomili, že drtivá většina turistů západní Evropy nesnáší špatné zacházení se psy a kočkami a tudíž i kvůli obchodu… a to je dobře.

  P.s. stejný trend jsem zaznamenala i v Chorvatsku – minimálně kolem moře jsem poslední roky nenarazila na bezprizorního psa a i kočky rok od roku vypadají opečovávaněji

  1. Pejsků bylo asi 5 nebo 6 a před „procházejícími“ psy si svůj rajón pečivě hlídali. Jakmile jeden objevil „nepřítele“ a začal štěkat, ostatní se hned přidali 🙂

 7. Milá Maxíková, fotila jsi prostě pohodu ❤️ Ti psi musejí mít s lidmi v podstatě jen dobré zkušenosti, jinak by tam v klidu nespali (na placato:)) Díky za sdílení

  1. Trochu mne překvapilo, že je všichni tolerovali.Je mi jasné, že všichni psy nemusí… Jen jednou jsem viděla trošku hrubší odehnání, ale hned dostali jako náplast mňamku od „hlídače“ pláže. Je fakt,že se drželi vždy v dostatečném odstupu, i když to jejich válení na Vašem ručníku všichni nemusí…

   1. Já bych z nich měla radost 🙂 Ale já jsem psí.
    Martin říkal o psech v Gruzii. Prý jich bylo hodně, často opravdu velcí (hlídali všudypřítomné krávy?), ale jinak v pohodě.
    Ovšem za ním chodili vytrvale. Tak se ptám – drží se vlevo? Tak prý ano. Záhada vyřešena – Martin si půjčil moji echt nepromokavou větrovku (nemá zkrácené rukávy, jsou na gumu, tak mu šla) a co bylo v levé kapse? 😀 Správně, psí mlsky:))

    1. Jéé – to jsi Martinovi zkazila radost. Určitě se už viděl jako Velký pes, když se za ním každý hafan otáčí 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN