BTW: Češi jsou smějící se bestie aneb jak je to vlastně s Královcem?

Češi se konečně dočkali svého moře! Mírumilovná anexe Kaliningradské oblasti na základě historického práva Přemyslových potomků aneb vítejte v Královci. Podívejte se, jak se jeden vtip stal mezinárodním memem… 🙂

 

Rusko vyhlásilo na základě pseudoreferend, ve kterých skoro nikdo nehlasoval, a ti, co hlasovali, byli přinuceni, anexi území Ukrajiny, které dokonce ani nemělo pod kontrolou. Pak se toho chytili vtipálci z Polska, že by bylo fajn, kdyby Češi taky měli moře a vymysleli mapu Kaliningradské oblasti rozdělené mezi Česko a Polsko. Tu sdílel jako vtip europoslanec Tomáš Zdechovský, kterého vzal vážně jeden ruský deník, o čemž se dozvěděli Češi… a už to jelo.

 

 

Tohle, co vám sem dávám, je jen výběr z memů, které momentálně baví sociální sítě. Pokud víte o dalších, neváhejte dát odkaz. Mimochodem, oceňuju, že ty vtipy jsou většinou chytré a pojem mírumilovná anexe jsem vysloveně ocenila:))

Mimochodem, lidé si s některými ze vtipů dali opravdu práci. Třeba Litevci vyrobili kvůli tomu i jednu dopravní značku 😛 – podívejte se…

 

Benešov nad Baltem mě nadchl…

 

 

Aby toho nebylo málo, včera večer se už objevila i stránka Visit Královec (navštivte Královec:)) – najdete ji zde 😀

Zatím je to práce hlavně Čechů, Poláků a Litevců. Uvidíme, kdo se ještě přidá 🙂

Smích proti krutosti… jsem moc ráda, že jsme pořád ještě „smějící se bestie“ 🙂

Aktualizováno: 5.10.2022 — 19:32

43 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Vážení a milí, asi nevíte, že máma se narodila v Konigsbergu, (neumím na tydlifounu přehlasované o), v občance měla napsaný ten Kaliningrad, což ji štvalo do konce života, ale nemohla s tím nic dělat. Jenže ona potomek ceskorakouskych rodičů, kteří tam odjeli za práci, si to brala docela osobně. Prostě se narodila v jiném státě a jiném městě než v té občance měla. To, že její rodiče odešli v roce 1933, když se AH dostal k moci, bylo nakonec velké štěstí. Mě se pak jedná paní tak trochu s despektem zeptala jak to, že se máma narodila v Kaliningradu. Dost razantně jsem jí vysvětlila, že ne, že holt Kaliningrad stojí na troskách úplně jiného města, toho, kde se opravdu narodila. Myslím, že by ji tato akce s Královcem pobavila.

  1. Apino, věřím, že se tvoje mamka tam nahoře směje 🙂
   A k automatickým opravám… každý s nimi bojuje! 🙂

 2. Narazila jsem na teorii, že se možná pár papoušků zamyslí, zda i ruský propagační bullshit není ve skutečnosti… jen bullshit.

 3. Tenhle vtip, který stále narůstá a přerůstá přes hranice, je naprosto famózní. A bezvadné jsou nejenom memy, ale taky odezvy komentátorů, ty jsou dokonce ještě nápaditější. Dokonce i na Novinkách (kde teda jindy jsou komentáře naprostá zhovadilost) to pěkně jede – včera jsem se prochechtala celou hodinu a to jsem nezvládla všechny. P.s. samosebou se tam najdou typu „však vás smích přejde, až si to báťuška přečte…“, ale jinak to tam docela jede.
  https://www.novinky.cz/diskuze/koktejl-kralovec-je-nas-cesi-se-bavi-referendem-a-tesi-se-na-pripojeni-ruskeho-pobrezi-40410567

   1. Aido, to už bych dokázala líp tipovat vítěze Velké pardubické 😛 Odpověď je – nemám tušení a nechám se překvapit:))

    1. Přála bych to Pepovi Bartošovi (Brunch Royal) anebo konečně Marku Stromskému (Dusigrosz). Ale to uvidíme v neděli 🙂

  1. Andy tam byl, kdysi. Potom existuje reportáž Jiřího Peňáse, dal ji na svůj FB. Veřejně, takže kopíruju:
   Vracíme se stejnou cestou k hranicím. Včera nás zaujala hrubá novostavba, z jejíž střechy vlála německá vlajka. Odbočujeme k ní, silnice se rázem proměňuje v prašnou cestu plnou kravských lívanců. Nikde nikdo, ozývají se však jakési rány. Až po chvíli najdeme starší ženu v ruském šátku, která sekyrou buší do tvárnice. Hned nás začne vítat, ústa plná zlatých zubů. Ptáme se na německou vlajku. Zprvu nechápe, pak zvolá: „Aha, to tam zapíchl syn. Pracuje v Německu, v Düsseldorfu.“ Nevadí vám, že je to vlajka bývalých nepřátel? „Proč by mělo? Vlajka jako vlajka.“
   Zajímáme se o to, na kolik přijde postavit takový dům. „No, laciné to není, ale manžel má slušnou penzi, je to vojennyj, vysloužilec. A syn taky pomáhá.“ Je lepší žít tady, nebo v centrálním Rusku? „Tady se žije dobře. Jenom Litevci dělají problém, když chceme jet za příbuznými do Ruska. Musíte mít vízum a to stojí hodně peněz. Dřív, za Sovětského svazu, to bylo mnohem jednodušší. Ale snad se Putin postará. On je dobrý, silný.“ Raději se rychle loučíme.
   Několik kilometrů odtud odbočujeme k mořskému pobřeží a vjíždíme do sídliště Priběrežnyj. Silný zážitek, fotograf říká: Afrika. Mezi omlácenými paneláky a auty se pasou kozy a krávy. Všude odpadky, pivní lahve, louže a bláto. Žena, která vyběhla nakoupit cosi do místního magazinu, nám s vervou vypráví, jak by tu chtěla všechno změnit, že je Litevka a tohle je dílo Rusů. „Víte, Rusové nejsou moc pracovití, ale ja, ja borec – bojovník!“ Zve nás do bytu a omlouvá se, že ještě není hotový. S manželem, samozřejmě opět vojenským vysloužilcem, byt nedávno vybojovali na úřadech.
   Vcházíme do chodby a zadržujeme dech. Zápach připomíná veřejné toalety. Vyjíždíme výtahem do pátého patra, žena odemyká a volá na muže: „Sašo, podívej, jakou návštěvu jsem přivedla. Žurnalistov iz Pragy.“ Muž, který sloužil ve východním Německu, je rovněž nadšen. „Iz Pragy! Ja byl v Prage, krasivyj gorod!“ Raději nepátráme po tom, při jaké příležitosti Prahu navštívil. Výhled na moře je vš ak krásný. Srdečně se loučíme.
   Poslední zastávka před hranicemi. Kousek od silnice ční zarostlá ruina cihlového kostela z pruských dob. Zůstala jen věž, kůr je zřícený, sutiny zarostlé plevelem, zbývající zdi počmárané azbukou. Hledím na truchlivé dílo zkázy, posléze se zde objeví starý děda s tváří alkoholika. Ptám se: „Eto německij sobor?“ „Da, německij.“ „A gdě russkij?“ „Russkogo zděs nět. Russkij sobor v Kaliningradě.“ A mávne rukou tím směrem.

   Bratři Slované

   Kolona aut před hranicí jako kdyby se vůbec nepohnula. Řadíme se na konec a nedovedeme odhadnout, jak dlouho budeme čekat. Vystupuji z auta, jdu podél nekonečné řady. Zastavím se u hloučku pokuřujících polských chlápků. Dávám se do řeči: To je vojna polsko-sovětská! Proč nás nechtějí pustit? Chlápci se smějí: „Tak, vojna.“ A jak dlouho to potrvá? „Tři dny.“ Zkoprním. Cože!? To není možné! „Tak. Tři dny. Půjčíme ti lehátko,“ chechtají se Poláci. A proč sem jezdíte? „Pašujeme cigarety a vodku. Aby se to vyplatilo taky Rusům, chtějí po nás výkupné. Dáš sto padesát dolarů a jedeš hned. Sto, čekáš den. Padesát, dva dny. My nedáme nic, tak musíme čekat.“
   Nejsem schopen činu. Stojím a zhnuseně mumlám cosi o mravním bahnu, kriminálním státě, rudém běsu. Fotograf a životní praktik bere věci do svých rukou. Nechává si ukázat ruského mafiána, odporného typa, který vybírá dolary, a domlouvá s celníky „transakci“. Že jsme Češi, nedělají problémy. Cena: sto padesát dolarů. Slované jsou zkrátka bratři a nyní je třeba budovat kapitalismus; sovětského typu.

   1. Jj, to jsem včera četla, Peňáse mám ráda. A v tom popisu je ještě shovívavý, MLP to tam viděl a cítil o dost hůř.

 4. Nejlepší mi přišlo, když ve středu oznámili, že v poledne zazní sirény na oslavu připojení Královce k ČR 😀

  1. Jo, to bylo skvělé.
   Stejně se mi líbilo oznámení z Prahy, že do Královce jedině metrem! 😀 Linka K bude mít jako první metro na světě spací vagóny 😛

 5. No já si myslím, že mírumilovná anexe Královce je jen začátek a měli bychom ostatním zemím ukázat, jak správně provést vojenskou invazí. Použijme k tomu naše velmi speciální jednotky, navazující na slavný odkaz světoznámého vojevůdce Jana Ámose Komenskeho, složené z absolventů přírodovědeckých, humanitních a především pedagogických fakult. Invaze započne od hrobu Učitele národů v Naardenu za účelem rozšíření tohoto našeho výsostného území na zbytek (nejprve) Evropy.
  Máš vystudované učitelství? Hledáme právě tebe!

   1. Ano, veliteli! (Já jen přírodovědeckou, takže máš vyšší hodnost.) Nezapomeň bojového křečka!

  1. Hlásím se a zkusím naverbovat celou katedru. Nebo radši fakultu. Ona totiž lidi naučí myslet a to je v dnešení době akutně potřeba.

 6. Beer stream 😀
  A ta mapa!
  Úžasné, jak se (zjevně nejen my Češi) dokážeme vyblbnout!

  1. A to je jen výběr, šíří se to jako lavina. Přitom ty vtipy jsou vlastně velmi mírumilovné:))

   1. Já vím, předevčírem jsme nad tím s MLP proseděli celý večer a jenom se smáli a smáli.

 7. Tak tohle by nám šlo, v tom jsme se nezměnili, tenhle druh humoru dodává odvahu a říká,že nás ještě nedostali..
  se mi tak nějak ulevilo 😉

  1. Jo, přesně. Navíc jestli se autoritáři něčeho bojí, je to humor… vtipy snášejí hůř než výhrůžky.

   1. Přesně tak. Jediná cesta je se jim smát, to nezvládají, nechápou. Jak Rusi, tak třeba u nás Babiš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN