MATYLDOVINY: Parkovací hodiny

Tato součást vybavení auta mě dlouho míjela. V České republice se nijak zvlášť nevyžadovala, myslím, že spousta lidí ji v autě neměla. Ve větším měřítku byly hodiny vyžadovány v Itálii. Jenže jak přibývá různě organizovaného parkování, objevují se i u nás.

 

V zimě jsem jela do Brna a hodlala zaparkovat v centru. Mušketýr mě upozornil, že zrovna tam musím mít parkovací hodiny. No, v sobotu ráno hledat možnost koupě tohoto artiklu bylo téměř nereálné, a tak jsem improvizovala. Zalovila jsem ve svých zásobách, vybavila se, vyděsila tím svého muže a odjela.

Inu, když učíte angličtinu, musíte učit i to, jak se říká čas. Moje zásoby obsahovaly papírové hodiny, které naše děti používaly v prvouce. Za mě dobrý, říkala jsem, si, pejsek, kočička, zajíček a nedovybarvený medvídek jsou jen drobný detail. V Brně jsem nastavila hodiny, hodila je za okno a odešla.

 

Hodiny se zvířátky 🙂

 

Při příchodu jsem si všimla, že tu a tam někdo divně kouká, ale neřešila jsem to. Naštěstí mě nekontaktoval ani žádný policista – já totiž vlastně nevím, jakou podobu mají mít parkovací hodiny?

Mušketýr mi při první příležitosti koupil ty správně hodiny. Vozím je v kabelce, protože občas musím s nimi zaparkovat i služební auto. Ve svém autě ovšem občas vytáhnu i ty se zvířátky – aby jim to nebylo líto. 🙂

 

Dede: Díky Matyldě za zajímavé téma a hned se ptám – znáte a používáte parkovací hodiny? Pokud ano, tak jaké? 🙂

 

Dede – do diskuze: moje hodiny nalepené na přední sklo 🙂

Aktualizováno: 26.6.2022 — 16:49

36 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Matyldo, to jsou moc hezké parkovací hodiny! Ty modré, z tvrdého plastu jsme běžně používali v Evropě (v různých zemích), byly trvale v autě a doma několik dalších náhradníc (manžel jich jednou přinesl snad deset z práce jako reklamní artikl od ADAC – něm.pojišťovna. Ty navíc jsem odvezla a rozdala v Praze). Mám dojem (ale jistá si nejsem), že jsem hodiny museli strkat za sklo i když jsme navíc krmili drobňásky parkovací automat u chodníku.

 2. Milé dámy, já jsem tupoun. V Práglu my opozdilci máme auta s kamerami na všechny strany, která naše krásná auta snímkují a běda, když někdo nemá zaplaceno. Pokutička přifrčí v tu ránu. Takže se ptám – parkovací hodiny se nastavují na čas příjezdu nebo odjezdu? To, až někam pojedu, abych byla za prudce inteligentní a ne jako lama tady. Mimochodem, ty hodiny půjdu pro jistotu koupit. Ty krásné dětské už dávno nemám, tak na mě asi zbydou ty klasické.

 3. taky mivame hodin v aute povicero, vzdy kdyz jsou k nenalezeni a je nutne koupit jine, a pak vyplavou i ty puvodni 😀
  detske hodiny jsou super!!

  a dve prihody, na islandu jsme meli auto z pujcovny, v nem hodiny nebyly, nebo jsme je nenasli, a nez jsme je stihli koupit, uz jsme meli pokutu a nikoho to nezajimalo. 🙁

  a pak jednou tady, kdy jsme museli jen neco nekde rychle vyzvednout a behem tech par minut nam taky pristala pokuta, ale pani policajtka byla jeste pobliz, tak jsme zkusili ji ukecat… bohuzel, z te jeji masinky to jde rovnou do nejakeho centralniho zaznamu a vymazat to nejde… ale nez jsme nasedli, prisla zpet k autu a ukazala nam, ze byl problem v prenosu dat, takze musi celou radu aut nacvakat znovu, krom nas, jelikoz uz odjizdime 😉

 4. Já je dřív nikdy neměl, ale kámoš co jezdí kamionem mi dal nějaké z Německé pumpy, kde jich dostal zadarmo asi 20.

  A hodily se mi v Rakousku, tam jsou často stání zdarma po určitou dobu

 5. Jak jsme bezautoví, tak vůbec netuším,o co se jedná. Ale hodiny se zvířátky se mi líbí!

 6. Tak tyhle hodiny jsem nikdy nepoužívala. Tady se to nevyžadovalo. Jinak zaparkuješ, na automatu si vytiskneš lísteček, dáš za sklo a hodinu až dvě parkuješ zadarmo. Nejradši mám parkování kde zastavím, odněkud mne sejme kamera, zrovna tak když odjíždím a když přetáhnu bezplatný čas, na zbytek dostanu fakturu. Připomíná mi to staré dobré časy, kdy parkovací firmy ještě neschlamstly všechna volná místa. Ach, to byly časy! Přijela jsem, odjela, nikdo na mně nevydělával, aniž by hnul prstem.

   1. Jo a ještě jsou automaty, kde teda musím vyvinout činnost, to zn. do automatu zaregistrovat číslo auta. Lísteček není potřeba, přijde pokutovací pán, vyjme přístrojek, namíří a buď ta pokuta padne, nebo jsem ještě v bezplatném čase. Automaty jsou různé, podle toho, jak je firma chamtivá. Ale pijou mi krev, jsou všude!

 7. Poprvé jsem zjistila co to je, stálo mně to dvě stovky pro město Bystřice p/H, naprášil mne majitel automob.potřeb,kde jsem si hned zakoupila ten hodinový papír,za který chtěl přemrštěnou cenu,jenže mně nic jiného nezbylo,neb jsem měla na hlavě staniol s melírem,asi na rozdíl od mé chlupodravky ,neměl kšefty. Od té doby vozím dva časovače,protože vždycky jeden nemůžu hned najít,což mne uvádí do stavu velké nas…… 🙂

 8. Hmm – parkovací hodiny. Vzpomínám na to, když jsme poprve po revoluci vyjeli do Rakous autem (jo, to bylo tehdy, když jsme jeli i se švicou a švagrem a Danuška málem nejela, protože nám vypadla z auta hned v první zatáčce před barákem). Prvním městem, kde jsme se chtěli nasát dekadentní vzduch nefalšovaného kapitalismu, byl Mistelbach. Zaparkovali jsme na náměstíčku a hrr na čumendu. Když tu nás zastavil místní policajt a něco nám říkal. Když viděl, že čumíme jak prase do masny, usmál se, vrazil nám do ruky parkovačky a ukázal na značku „Parkování pouze s parkovacím kotoučem na 30 minut“. A pak nám ještě názorně na hodinách ukázal, jak s nima manipulovat. Asi byl už zvyklí na zblblé našince…

  Od té doby uběhlo už drahně let a parkovací hodiny máme v každém autě – Břeclav je královnou parkování s kotoučem.

  1. „Když viděl, že čumíme jak prase do masny…“ 😀 Ygo! Ty zase perlíš:))
   Jak vám mohla Danuška vypadnout? 🙂

   1. To víš – škodovka půjčená od našich, špatně dovřené dveře a prudká zatáčka. Naštěstí to bylo na vjezdu do baráku, takže škoda téměř žádná. Nejvtipnější na tom bylo, že jsme odjeli dalších dvacet metrů, než ze švagra vypadlo „Ale Dana tu už není…“ a já viděla ve zpětném zrcátku, jak na nás mává

    1. Ygo, vy jste úžasná rodina! 😀 😀 Řekla bych, že nikoho z vás život doopravdy nezaskočil – leda na kratičko:))

    2. Šmánkote Ygo! Ty fakt nezarmoutíš! 🙂 To Rakousko si dovedu představit živě,byli jsme na tom tenkrát téměř všichni stejně! Ti bolševici z nás nadělali tupouny,chjo. Já ovšem dopadla v Česku stejně,policajt se mne ptal“ vy nevíte,co jsou parkovací hodiny?!“ A já byla upřímná. Ovšem ztráta Danušky,mne odrovnala, co ještě horšího by se mohlo stát! :-))

 9. Parkovací hodiny řeším, protože se s nimi parkuje v náměstí ve Dvoře Králové. Nejdřív jsem si koupila ty oficiální, papírové, že desetikorunu. Potom mi Andy dovezl z Dánska ty, co jsem dala fotku k článku – nalepovací na přední sklo. A ty jsou bezvadné! Proč? No hlavně proto, že je a) neztratím b) nezničím 😀 Už proto, že je používám opravdu často.
  Ty Matyldiny se mi moc líbí a klidně bych je používala, pokud bych je měla. Myslím, že se musejí líbit i strážníkům 🙂

 10. Dede, nepoužívám. Ve městě jsem zatím nepotřebovala a přiznávám, že je to pro mne novinka. Navíc, snažím se do Brna jezdit autem co nejméně. A vlastně, co nemáme Brnění tak tam nejezdím vůbec . Brno mě nechybí. Jinak ty původní Matyldiny hodiny se mi moc líbí a věřím, že by se líbily i policistům.

 11. ovšem ještě větší legrace je, že existujou dvoje – na jedněch nastavujete hodinu příjezdu a zaparkování a na druhých hodinu odjezdu..

   1. JSEM NA TO BYLA UPOZORNĚNA STRÁŽNÍKEM, KTERÝ MI ŘEKL,ŽE TEN NÁPIS (KTEREJ JSEM JÁ NEČETLA), ZNAMENÁ,NASTAVTE HODINU ODJEZDU…takže jsem si zakoupila ty „příjezdové“ a dumala,kde čínští soudruzi udělali chybu….

 12. Používám a svého času jsem používala i tyhle dětské -papírové a PČR i MP to braly a respektovaly…pak jsem si pořídila v Německu ty správné…ale s nimi není taková legrace…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN