BTW: Vyhlašuju další ročník Literárního léta na Dedeníku

Milí psavci, tímto vyhlašuji další ročník oblíbeného Literárního léta na Dedeníku! Věřím, že tvůrci stále tvoří a čtenáři chtějí číst. Tady na stránkách se obě tyto vášně mohou sejít 🙂

Co poslat?

 

 

Drabble

Jako obvykle rovnou vyzývám autory píšící drabble pro Duben měsíc drabble, aby neváhali a poslali svá díla srovnaná podle svého výběru. Pokud píšete více fandomů, tím líp. Drabble budu je vydávat podle jednotlivých autorů (případně autorů a fandomů, jak si budete přát). Pokud jde o drabblecí seriály, které mají logicky minimálně 30 dílů (bonusy nepočítám), je třeba je rozdělit maximálně do tří příspěvků. Jinak hrozí, že čtenáři s postupným vydáváním ztratí přehled 🙂

 

V příspěvku vždy uveďte název drabble, fandom a téma, na které je drabble psáno. Není třeba dodržet pořadí, v jakém vycházela na DMD.

 

Milí drabblecí autoři – vy, kteří sem pravidelně chodíte, dejte prosím vědět i svým píšícím přátelům – dveře jsou otevřené pro všechny 🙂

 

Povídky

Vedle oblíbených drabblíků, které mají tu výhodu, že je možné je bez potíží číst v mobilu při pauze u kávy nebo na autobusové zastávce, mám zájem i o povídky. Taky je limitujícím faktorem jen délka – přestože je hodlám vydávat hlavně o sobotách, přece jen opravdu rozsáhlá díla jsou trochu problém, viz poznámka o mobilech a autobusových zastávkách. Pošlete, co máte, a já to posoudím. Někdy je možné povídku uveřejnit na dvakrát, ale ne každému dílu takové rozdělení prospěje – tady je to už na vzájemné domluvě.

 

Pokud je dlouhá povídka někde uveřejněna na internetu (třeba Padesátky), autor může zvážit, zda uveřejnit její část a na zbytek dát odkaz. Vše záleží na domluvě.

 

Básně

Nehodlám diskriminovat básníky, takže i oni mohou poslat svá díla. I zde budeme muset trochu bádat nad rozsahem – může tu být problém zcela opačný než u povídek. Působivá báseň nemusí být dlouhá, ale příspěvek by aspoň nějaký rozsah mít měl. Opět záleží na osobní domluvě, takže se nemusejí obávat ani mistři haiku 🙂

 

Mladí autoři

Vítám i autory školou povinné, pokud mají dílo, se kterým chtějí předstoupit před čtenáře. 🙂

 

Upozornění

Články prosím posílejte bez formátování (!) Stejně se ho před vydáním musím úplně zbavit, formátuje se až v redakčním systému. Můžete samozřejmě používat podle potřeby tučné písmo i kurzívu.

 

Každý příspěvek musí mít perex – to je ten krátký úvod, který se zobrazí na hlavní straně. Oslovte své čtenáře… 🙂

 

Stejně jako u normálních článků mohou autoři publikovat buď pod svým jménem nebo nickem. Nechávám to na jejich volbě.

 

Rozhodnutí, která díla a kdy budou vydána, je na mně 🙂

 

Takže vás všechny zvu! Autory i čtenáře. Společně si můžeme udělat i letos krásné literární léto…

Aktualizováno: 2.6.2022 — 06:43

13 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Dede,
  hlásím se jako nová a zdravím všechny. Mohla bych poslat mou starou sérii z DMD Z Nového světa. Je to můj asi jediný pozitivní seriál :-), na prázdniny by se mohl hodit.

 2. Hm, nehlaste si všichni 😛 🙂
  Doufám, že se ozvou aspoň obvyklí psavci… a to jsem doufala i v nějaké nové.

  1. No tak já se tedy pochlapím a co jsem slíbila mailem, slibuji veřejně, udělám výběr z DMD. A řeknu i klukům, třeba je přemluvím,aby do toho šli taky. Tak kdo další?

   1. Budu se těšit !!! Hlavně na mládež! Oni jsou tak kreativní a nezatížení přízemními věcmi. 🙂 Jupííí, to bude !!

 3. Omlouvám se za ranní zmatek – opravdu máme rok 2022 a já bych pořád ráda, abyste mi poslali své literární počiny 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN