Z ARCHIVU: Jak to vidím já (srpen 2006)

Povídal mi tuhle Kazan, že jsem coby informátor o dění v naší domácnosti neobjektivní a neumím správně posoudit váhu událostí. Že to aspoň jednou vysvětlí osobně. Takže tady máte jeho hlášení 🙂

 

„Tak předně musím říct, že se nám doma objevil nějakej infekce. Nevím přesně, co je to za zvíře, ale musí bejt zlý, protože panička z něj byla celá vyplašená. Tak jsem ho zkoušel hledat, abych si to s ním vyřídil. Jenže on prý našel mě. Bylo mi strašně špatně a panička tomu vůbec nepomohla. Tahala mě každou chvíli k doktorovi, tam do mě různě šťouchali a píchali do mě nějaké injekce. Prej Kazánku, hódnej, to ti pomůže…, a pak to děsně štípalo a tak jsem brečel. A pořádně! Slyšeli to určitě všichni psi široko daleko, jak mě trápili.

Musím uznat, že Daník byl bezvadnej, pořád se o mě snažil starat a vůbec mě kvůli tomu nemusel trápit jako panička. Ale potom ho to zvíře chytilo taky, takže už nám panička lila do tlamy ty fujtajbly oběma.

 

Kazan

 

Ale asi to bylo k něčemu dobrý, protože už jsme dnes byli na procházce v lese. Panička nejdřív lamentovala, že vypadnu z obojku. (Pozn. paničky – aby ne, zhubnul o čtyři kila!) No bodejť ne, když mi nedá nic pořádnýho k jídlu! I když kuře s rejží je mňamka, ale dává toho málo. Že prý abychom si šetřili trávicí trakt. Nevím, co to má znamenat, asi že koupila málo kuřat. Ale k té vycházce. Takže nás s Daníkem vzala do auta a jeli jsme do lesa.

Tam vám bylo krásně! Jenom všude plno lidí, co bloumaj sem a tam a jsou schopný na psa šlápnout, i když není mrňavej. Já už vím, co to znamená, protože jsem zkušenej. To hledaj houby. Já vám nevím, co na těch houbách viděj. K jídlu to není, ani to moc nevoní. A to, co přece jen báječně zavoní, zase obcházej, a ještě říkaj fuj. Ale je legrace, že kolikrát jdou kousek od tý vytoužený houby a vůbec ji neviděj! Jeden aby jim ještě napovídal. Nebo taky ne. Protože to se potom nechodí, ale courá.

Dneska jsem se sice necourali, ale museli jsme jít na vodítku. Když jsme se vyčítavě dívali – a že to my dva umíme opravdu dobře – panička řekla, že jsme nějaký scenti (rekonvalescenti, pozn. paničky) a že se musíme šetřit. Dokonce nám zakázala se vykoupat v rybníku, asi že tam číhá to divný zvíře, co se ho tak bojí. Ten infekce, nebo co. Je fakt, že se nám koncem vycházky trochu motaly nohy, ale to bylo tím, že byla zdravotní. Kdybych si moh´ prohnat srnce, to by se mi nohy určitě neklepaly! Ale zase by se mi snažila naklepat panička, takže ono by to vyšlo nastejno.

Jinak vám řeknu, máme to teď doma kočičinec. Jestli se předtím furt ozývalo volání „Dane ven!“, tak teď je to samý „Kde je malá kočka?“. Ti z toho nadělají! Ten mrňavej pruhovanej prevít je věčně někde zalezlej a chrní a oni ho potom nemůžou najít. Já bych ho teda nehledal, stejně se vždycky objeví. A jak! Když zrovna nespí, tak děsně vyvádí. Naštěstí většinou honí tu druhou kočičinu, ale občas se pustí i do nás s Daníkem. Já vám řeknu, není to žádný med mít na ocase pověšené rozdováděné kotě! A jeden nesmí ani zavrčet, protože to potom zase vrčí panička. Ach jo.

 

Mia

 

Ale zato venku jim to vracíme. Hlavně Čitě. Ta už je velká a umí fakt rychle běhat a lézt na stromy. Tak ji pěkně proháníme. Ale nesmí u toho být panička, ona totiž zkazí každou legraci. No možná ne každou, ale ty kočičí jo. Vůbec dnes večer na nás kouká jako čert, protože s tou malou něco je. Vzala ji totiž autem pryč. Nejdřív jsme jí to záviděli, ale když se vrátila, tak spala a byla cítit doktorem. Tak to jsme jí už nezáviděli a říkali jsme si, že ji asi taky kousl ten infekce. Ale prý ne. Má zašité bříško – beztak je to proto, že se pořád jenom cpala, tak se jí tam udělala nějaká kýla. Panička sice říkala, že za to ta malá nemůže, ale my víme svý.

Před chvilkou se probudila a legračně se motala. Pořád někde zapomínala nohy, jako by se jich nemohla dopočítat. Ale že by seděla paničce na klíně, když už tam měla tu bezvadnou deku, tak to teda ne. Ona musela na zem. Jenže tam se dala na útěk – tedy s většinou nohou, sem tam nějakou zapomněla vzadu nebo po straně. A když ji panička chytila, tak na ni syčela, říkala to svoje „ch“ a potom paničku zase kousla. Teda to bych dostal, kdybych ji kousnul já! Ale já bych to nikdy neudělal. Panička říkala, že za to nemůže, protože je dezorientovaná. Tomu sice nerozumím, ale nakonec skončila v přepravce, protože jinak by si někde natloukla.

Tak já už končím. Musím hlídat. Panička je děsně nedbalá a vůbec nic neřekne, když jde kolem třeba ridgeback Tonda. Ona vůbec nechápe, že na něj musím pořádně zařvat, jinak by si dovoloval. A to já teda nesmím dopustit. Taky se tu toulaj cizí kočky, drze poskakujou zajíci a lidi taky chodí kolem našeho plotu jako by se nechumelilo. Jeden s tím má plný tlapy práce. Ale večer bude další kuře, tak se těším. Mějte se všichni dobře, já se zase ozvu.

Váš Kazan

 

Dede: Mám dojem, že to byla snad už v jiném životě, tak je to dávno! 🙂 Ona malá byla Mia, však Jenny ví. Ještě že mám ty zápisky! 

Tak co, vzpomenete si, co hýbalo vaším životem v srpnu 2006?  Třeba jste na to téma kdysi napsali článek na Zvířetník 🙂

 

Aktualizováno: 17.3.2022 — 18:43

42 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dede, hezké Kazanovo vzpomínání, vlastně přes Názgůli jsem se prvně seznámila s touto krásnou rasou.

  V r. 06 k nám přestala létat maminka, už to na ní bylo moc namáhavé a také se bála kvůli různým zdravotním neduhům být daleko od svých lékařů. Ale od roku’97 k nám ale létala každý rok na dva měsíce. Přestala, když jí už bylo 86 let a cestu zvládla hlavně díky tomu, že měla na zamluvenou letištní asistenci při na let i při přestupu. Ale stejně jsem jí obdivovala.

  1. Maričko, maminka byla opravdu obdivuhodná! Klobouk dolů, létat v šestaosmdesáti jen s asistencí je výkon:)) Moc tě milovala, viď?

 2. Dnes má svátek Josef, tedy i můj tatínek a měl by ho můj děda 🙂
  Všechno nejlepší všem Josefům! 🙂

  A tak mě napadlo, že v mém okolí vlastně žádní mladí Josefové nejsou, snad jen vnuk Zdeny bp, ale toho ani neznám. Z mého pohledu to vypadá, že čeští Pepíci jaksi vymírají… to i Toníků znám víc. A v širší rodině máme i malého Emila. Ale Josef?

  1. Pepík je naše andulka. 🙂 Jinak pusto prázdno, ale vše nejlepší ještě dodatečně všem Josefům.

   1. Drobná anketa na FB ukázala, že jak Pepíci v mojí generaci v podstatě nejsou (hodně jich je v generaci mých rodičů a prarodičů a prapra… a tak dále:)), mizivě v generaci mých dětí, začínají se objevovat mezi současnými dětmi. Malí Josívci i Josefínky jsou hlášeny ze školek:))

 3. Rok 2006…to jsme ještě měli Majka, tehdy mu bylo 10 a stejně dlouho jsme měli chalupu, takže jsme trefili jen sem a zpět do Mostu a makali a makali :D, ale jak nás to bavilo ! Dneska nechápu…. 🙂
  Je toho spousta na vzpomínání….

  1. Že jo?
   Na Majka si pamatuju taky – tedy z tvého povídání. 🙂

   Je skvělé, když si člověk dělá třeba těmi články aspoň nějaké zápisky – já mám jinak hlavu děravou:))

   1. My jsme byli s Majkem na úplně prvním setkání Zvířetníků, mám před sebou Pamětní list a ve skříni tričko, které všem ušila Myš, je na něm velké „Z“. Pak jsme byli na dalším v Daňkovicích, tam jsi byla tuším taky 🙂 , takžes mohla vidět Majka naživo, už to nebyl žádný mladík. Ale možná se pletu. Tam odtud mám taky tričko, se zvířátky od Xerxové. A pamatuju si na Alex s Klérkou, Vave s Ankou, na Štětinku, Zdenu bez psa, MaRi s manželem, LenkuS, Xerxovi tuším s Kosatkou, Zanu, Blážolenku a spoustu dalších… 🙂

     1. Mám slzy v očích…. taky tu fotku někde mám, dobře utajenou 🙂 . Darek je úplně stejnej, teda fyzicky, povaha naprosto jiná, ale stejně hodnej a nehlídací.

 4. A ještě jsem chtěla říct – Kazan, Daník, Čita a Mia jsou navždy zapsaní v mém srdci! Jsou nezapomenutelní a nenahraditelní.

 5. Rok 2006 jsme zahajovali už v novém domě (stěhovali jsme se na Mikuláše 2005) a já si pamatuji, jaká mi byla doma zima, nosila jsem ten nejtlustší a nejdelší svetr. 🙂 Ale zařizování nového domova bylo hezké. Neměli jsme Denise, ale postaršího Alfa. Mladší syn měl u nás ještě svůj pokojík, ale už bydlel v Hradci se svou tehdy teprve budoucí ženou. V srpnu jsme nejspíš byli na dovolené, pravděpodobně v Alpách. Anebo v Karlově Studánce. Jo a tehdy jsem si ještě připadala (relativně) mladá! 🙂

  1. Hančo, zrovna minule jsem si lámala hlavu, jak se Alf jmenoval a kupodivu mě Alf napadl:))
   U nás tehdy byl už Andy na vysoké a Marek na střední…

 6. Rok 2006 nebyl pro mne ničím významným – Terce bylo krásných šestnáct, Toya měla šest roků a lezla po stromech 🙂 a spokojeně jsme bydleli v paneláku na kraji pole…
  Jo – uteklo to jako voda.

  1. Tedy Ygo, jak to, že si nepamatuju Toyu lezoucí po stromech? Něco takového mi přece nemohlo uniknout:)) V tomhle kontextu si pamatuju tu Kačerovu černou pitbulku, co jí utekla na Kampě za kočkou na strom a pak ji Kačer nemohla dostat dolů. A jak se jí nějaký pán ptal, jestli má na stromě kočičku a ona odpověděla, že pitbula… Jak se vlastně ta fenka jmenovala? Vím, že jsem to dobře věděla, ale teď si nemůžu vzpomenout…

   1. No jo, taky mi ta jména vypadla. Vím, že tomu štěňátku říkala Vave Růženka (když ji hlídala), jako že je taková růžovoučká.

    Ano, Toya lezla po polovylomených stromech (do 45 °) a já pod ní poskakovala a strachovala jsem se, jestli ji chytnu, když je deset metrů nade mnou – a ona se v té výšce elegantně otočila a zhopsala dolů 🙂 . Byla úžasná…

   2. Pokud si vzpomínám, měla Kačer pitbulky dvě – starší, černou Andulu (?) a mladší se až na Zvířetníku začalo říkat Major anebo Růženka, jak píše Yga, ale jak se doopravdy jmenovala, to teď nevím.

    1. Jasně! Andula to byla 🙂 Hančo, bezva paměť 🙂
     Ta druhá snad byla oficiálně Abby, nebo Abigail? Majora a Růženku, Růžovku si pamatuju taky.

 7. Jééé! Vzpomínky na moje a tvoje milášky! Miunka malá zlatá a Čituška,ďáblík. A dvojka Kazan a Daník, óchóch! No, vzpomínky,co nikdy nevyblednou,v srdci láska zůstane a slza z oka kápne,byli tak bezvadní a tolik lásky nám dali.Bez zvížat nejní život ouplnej. (samá srdíčka)

  1. Jenny, napsalas to moc hezky! (srdíčko)
   Teď mě napadá, že vlastně byla Mia na dvou operacích, protože tu kýlu jsme museli řešit už u malého kotěte, nemohli jsme čekat na kastraci…

 8. Narodila se první vnučka, ale tu nám skoro nepůjčovali, takže i když to byla bezpochyby událost významná, chod domácnosti to neovlivnilo. Ale jinak 2006 byl pro nás zlom ve způsobu života. Áje byl rok, my složili ověření vloh a začali s loveckým výcvikem. No a pak už se změnil náš život, šatník, vše. Od té doby se nám smečka rozrostla, Ája i její první dcera už loví ve věčných lovištích a my se nažíme pokrotit už šestou generaci. I když fleta jsme si pořídili 2005, tak zlomový byl 2006.

  1. Evo, u vás to byl tedy taky přelomový rok! A nejlepší na těch průběžně psaných článcích je, že si ty vaše události vlastně v hrubých obrysech pamatuju i já… 🙂

 9. Rok 2006? Nic moc. Stěhování do jiného bytu na nátlak majitelů původního domu, urvání mé kotvy. Následně za pár měsíců rekonstrukce celého domu s obyvateli uvnitř – půl roku života na hromadě sutin. Ke konci roku zhoršení stavu tety.
  To uvedlo následující rok 2007, který byl úplně na dvě věci. Nejdříve půl roku doprovázení tety až do konce, následně překvápko – těžká nemoc táty a jeho úmrtí po vánocích necelého půl roku po tetě.
  A na počátku roku 2008 tátův pohřeb a 10 dní po pohřbu nucené utracení Micinky.

  1. Apino, tady platí totéž co u Evy, taky si na tu vaši sérii katastrof pamatuju… (srdíčko)
   Měli jste těžké časy.

 10. V tom roce 2006 to bylo veselo.
  Na našem baráčku jsme bydleli tři roky a učili se, jak být správným děďurkem (no, i po dvaceti letech se soused směje, že jsme kufjorci – přistěhovalí, co už).
  Po dvoře si vážně vykračoval Hubert – náš první berňák a vůbec první pes. Hrdě utíkal za plot a oblizoval naše první slepice až k smrti
  Kočky, do té doby městské, se nejspíš účastnily rychlokurzu „Predátor“ a lovily myši, ptáky i kuňata (od té doby na našem kunu nevidět, slépky spí klidně a otevřené).
  Tak to bylo. Byli jsme šťastní a plní sil. Tak ať nám to vydrží.
  Jen Hubi a po něm i Beri jsou už za duhovým mostem a nové slepice teď dráždí ty dvě mladé psí potrhla.

  1. Mamutku, to jsou hezké vzpomínky! 🙂
   Doufám, že nám jednou napíšeš i o Hubertovi (olizoval slepice k smrti! 😀 ) i o Berince…

 11. Ach Kazane, krásně jsi to naštěkal a zavedl jsi mě do vzpomínek.
  V srpnu 2006 bylo hodně rušné období. Každý den jsme jezdili do nemocnice za Petrovou maminkou, která tam byla po zlomenině krčku. Doma se Asta dokonale starala o svoje mimina (narozená 17.7.), zatímco tatík Punťa se jim zdaleka vyhýbal. Občas mě sice bolela kolena, ale pořád ještě nohy chodily bez opory. Můj milý šéf neměl žádné požadavky na dodržování stanovené pracovní doby (to už jsem pracovala z domu). Ještě jsem ani netušila, že mě čeká dvojí stěhování na větší vzdálenosti.
  Všichni zmínění jsou už jen vzpomínkou. Milou a zároveň bolestnou.

  1. MaRi, na tu vaši štěněcí nadílku si dobře pamatuju:))
   Jo… to jsem taky ještě nevěděla, že se budeme takřka vzápětí stěhovat do Norska. Původně jsme si mysleli, že je to na rok a pak z toho byly tři. Odtud do Anglie na další dva roky. Člověk fakt nikdy neví, co ho čeká! 🙂 (Naštěstí:))

 12. V roce 2006 jsme měli osmáky degu, andulku a rybičky Neměli jsme psy ani kočky, bydleli jsme v bytě v Brně a nedovedli si ani představit život na dědině, natož se zvěřincem dnešního ražení. Překládala jsem knížky, učila angličtinu a netušila, že skončím u kuřátek 🙂 Kačka měla dvanáct let a Kuba deset, joj, to byly časy 🙂

   1. Nikdy bych neřekla, jak mi bydlení na venkově bude příjemné, i přes ty peripetie s dopravou- ach ano! V té době jsem ještě neřídila! 🙂

 13. To to letí… Kazan byl úžasný pan pes, dodnes si pamatuji, s jakou elegancí chodil v tričku. 🙂

  2008? To jsem ještě neměla děti. Co já to celé dny dělala?…

  1. JJ, 2006! 🙂 Jo, stav před dětmi a s nimi je neporovnatelný:))) Ale přece by člověk neměnil… zvláštní, co? 🙂

   Copak tričko, ale když měl na sobě antikoncepční kalhoty v době kdy Berry hárala, to byla mazec – chudák pes! Jenže ti dva nesli odloučení tak špatně, že tohle byla cesta 🙂 A proč je měl Kazan? Inu pes z feny dokáže ledocos stáhnout, ale fenku obvykle nenapadne svlékat psa:))

 14. Dobrý den, povídání o Kazánkovi mi vylepšilo ráno. Hezké vzpomínání – i když … ne, čas se nedá vrátit a to je občas i dobře. Daník s Kazánkem byla úžasná dvojka. (srdíčka)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN