Hagrid se tentokrát dostal do „pěknej šlamastyky“. Samozřejmě to neplánoval, ale „vono se to prostě nějak potento…“
Na začátku jsem měla vymyšlenou výchozí situaci, věděla jsem, jak by měl vypadat konec a epilog. Ale pak jsem jen s úžasem sledovala, jakými křivolakými cestičkami se děj, postrkovaný tématy, ubíral.
Chuť Islandu
Téma: Akta banánového háje
„Neuvěříte, co ti mudlové umí,“ rozplývala se ve sborovně madam Prýtová po návratu z dovolené na Islandu. „Přivezla jsem obrázek.“
Všichni profesoři se podívali směrem, kterým ukazovala. Na zdi za jejím křeslem visela velká zarámovaná fotografie vnitřku obrovského skleníku.
„Vidíte? Oni tam pěstují banány a využívají k tomu teplo z hloubi země. Tohle by pro nás měla být úplná maličkost. Budeme je v Bradavicích také pěstovat, co říkáte? Mám návod.“ Zamávala svazkem hustě popsaných pergamenů. „Nejsou to sice rostliny magické, ale ta chuť!“
Rozproudila se živá debata, jen Hagrid mlčel a zíral na obrázek. Něco se mu na něm nezdálo.
Nebezpečí z prodlení
Téma: …ještě tam budem
To, co Hagrid uviděl na obrázku madam Prýtové, mu nedalo spát. Doslova.
„Tý žoužele si kromě mě nikdo jiný nevšim,“ svěřoval se pochrupujícímu Tesákovi. „To hrozí vobřím průserem. Pokud je to teda dovopravdy to, co si myslim. Musim si to prohlídnout pořádně. A rači hned. Aby tam ten mrňavej prevít ještě ráno byl. Aby von někam neutek.“
Hagrid rázně odhodil pruhovanou peřinu, popadl hůlku maskovanou parapletem a polohlasně si zopakoval „lupu“ – jednoduché kouzlo, které ho naučil bývalý hajný Ogg. Hodilo se, když potřeboval nějakému zvířeti vytáhnout třísku, nebo klíště.
Zabouchl dveře hájovny a vydal se teplou letní nocí k hradu.
Vobří průser
Téma: Zdivočelý mullet
S parapletem v jedné ruce a s lucernou v druhé vešel do sborovny. Přistoupil k obrazu. Připravil deštník do pohotovostní polohy, ruku s lampou vysoko zvedl, aby lépe viděl, a začal odříkávat zaklínadlo.
Vtom se čas zběsile rozletěl.
Ruka narazila do stropu. Lucerna praskla. Svíčka vypadla.
Plameny na temeni hlavy Hagrid dlaněmi rychle uhasil, ale zamaskovanou hůlkou přitom opsal neobvyklou křivku. A zaklínadlo zakončil dlouhou nepublikovatelnou nadávkou.
Obrovská síla Hagrida roztočila jako čamrdu. Zbylé vlasy mu zavířily kolem obličeje.
Nic neviděl. Někam letěl. Někam žuchnul.
Konečně nastal klid. Odhrnul si z tváře obrovský zelený list.
„U Merlina!!! Kde to sem???“
Ouplně jednoduchý kouzlo
Téma: Rozkaz zněl jasně
„A jak sem se sem dostal?“
Hajný Ogg mu ohledně toho kouzla, kterému říkal lupa, dal kdysi jasné instrukce: „Tak mladej, hůlkou musíš ukázat přesně na místo, které chceš pořádně vidět. Nemávat. Zaklínadlo řekni pěkně zřetelně, nic před ním ani po něm. Je to úplně jednoduché.“
„Jenoduchý, jednoduchý,“ brblal Hagrid. „To vono je. Enom sem to tentokrát jaksi potento…“
Posadil se a zoufale si vjel rukama do vlasů. „Aúú!“ dotknul se popáleného, téměř holého temene hlavy. Rozhlédl se.
Seděl v měkké hlíně, nad hlavou příkrov velikých zelených listů. A přímo u obličeje se mu houpal obrovský trs krásných žlutých banánů.
Ten nejvzácnější
Téma: Soumrak soumarů
Hagrid se ztěžka opřel rukama o zem, a pokusil se vstát. Pod jednou dlaní ucítil křupnutí. Zvedl ji. V šoku zíral na něco jako rozbité vajíčko.
„Ale né! Co sem to proved?! Dyť ty seš možná ouplně poslední! Já tě chtěl zachránit! A taky šecky ty mudly kolem…“
Před očima, najednou plnýma slz, viděl stránku z Obludného obludária:
Nejmenší a nejvzácnější z třaskavých skvorejšů, zvaný soumar, má tvrdé rovné krovky. Snáší na nich do svého doupěte potravu. Unese až trojnásobek své vlastní váhy.
Kouzelníkům není vůbec nebezpečný. Při doteku mudly však extrémně silně exploduje. Zničí vše v okruhu jedné míle.
No todle?!
Téma: Jako vejce vejci
Hagrid, stále sedící, ztěžka povzdechl a druhou rukou sáhl do kapsy pro kapesník, aby si otřel oblemtanou dlaň. Překvapeně zamrkal. Byla úplně čistá! A na místě, o které se před chvilkou tou rukou opíral, lezl… malý soumar!
„No todle!? Vy ste tady byli dva?“
S nečekanou energií vyskočil na nohy. V měkké hlíně se mu ale jedna zabořila, a ve snaze najít rovnováhu, druhou nohou tvora rozšlápl.
Strnulý a uslzený opět zíral na něco jako rozbité vajíčko.
A pak se to stalo. Vzduch se jakoby na chvíli zachvěl, sliznatá louže zmizela, a na jejím místě lezl nachlup stejný malý soumar.
Zákonitosti jsou dané
Téma: Jeden den hrdinou
Hagrid zareagoval bleskurychle. Z kapsy vytáhl prázdnou krabičku od šňupacího tabáku a tvorečka do ní zavřel.
„Tebe musim někam vodnýst. Co kdyby na tebe šáhnul nějakej mudla. To byste ani jeden nepřežili.“
„Myslíte?“ ozval se za ním známý hlas. „Předpokládám, že naprosto nechápete, že si tady teď hrajete na hrdinu úplně zbytečně. Toho skvorejše můžete klidně zase pustit.“
„Profesore Snejpe, co vy tady? Dyť ste přeci todle… mrt… ééé… namalovanej… U Merlinovejch podělaných spodků!!! Já sem taky ve vobraze!?
„Jistěže. Přesněji, v magické fotografii. Už druhý den tady chodím zkoumat, jestli se řídí stejnými zákonitostmi, jako bradavické obrazy. Očividně ano.“
Z obrazu do obrazu
Téma: Antikoncepce pro veverku
„Pojďte, Hagride. Nebudete celý čas tady.“
„Jakej čas? Já přeci musím fofrem vodsaď!“
„Souhlasím. Ale zatím merlinžel nevím jak. Jdeme.“
Severus Snape popadl Hagrida za rukáv, a táhl ho do hloubi fotografie.
Barvy postupně bledly, až se ocitli v jakési šedavé chodbě. Někam zahnuli. Začalo svítat. A najednou…
Prosluněný lesík a spousta vesele skotačících veverek.
„Tento obraz nesnáším, ale je to zkratka.“ zavrčel Severus.
Hagrid se rozzářil. „Takový roztomilý potvůrky! Kapánek se ale přemnožily co? Musíte je roznýst někam dál do lesa, nebo jich bude za chvilku eště víc.“
„Nebude. Ti psychedeličtí tvorové jsou přece namalovaní. To je dokonalá antikoncepce.“
Stará dáma, nový úkol
Téma: Staré mistryně
V příštím obrazu je přivítal radostným štěkotem a vrtěním ocásku malý chrtík. Stará žena, která krájela hrušky, zvedla hlavu od práce.
„Princi! Přestaň! Á, Severusi, ráda tě zase vidím. A kohopak to… Hagride! To není možné!“
„Zdravím, Evelíno, jak vidíš, možné to je.“
Hagrid rozpačitě přešlápl. „Dobrej den, přeju. Noo… zmotal sem jedno takový zaklínadlo… A chtěl bysem zasejc zpátky.“
„Ty a tvá sestra jste kdysi vynalezly přenášecí kouzlo. Možná by se dalo nějak modifikovat pro tento speciální případ,“ upřesnil Severus.
Evelína se usmála, narovnala a jakoby omládla. „Hned za Laurou zajdu. Tohle ji bude taky zajímat. Zkusíme něco vymyslet.“
Pozejtří budu zase doma
Téma: Čekatel optimista
Hagrid se spokojeně protáhl. Ležel v kupce sena v obrazu pokosené horské louky. V dáli se vypínaly Bradavice.
„Šecko de moc dobře,“ oznamoval pestrobarevným motýlům, kteří poletovali kolem.
„Evelína zaběhla pro Lauru a Snejp do svýho portrétu v ředitelně pro McGonagallovou. Ta před Evelínin vobraz přivedla eště profesora kouzelnejch formulí, Kratiknota. Všici se pak radili skoro celý vodpoledne. Voni jistojistě vymyslej, jak mě dostat zase brzo zpátky.
Vo moje zvířata se prej zatím postaraj domácí skřítci, a hodiny péče vo kouzelný tvory vodsupluje sama, povidala ředitelka.
Řek bych, že do neděle, co máme naplánovanej vejlet s Olympou, budu dávno doma.“
Putování magickými obrazy
Téma: Cestopis
Hagrid se zasnil. To bude něco, až bude Olympě vyprávět, co v kouzelných bradavických obrazech zažil, a jak to v nich funguje…
Je to dovopravdy zajímavej svět. Namalovaný lidi choděj z vobrazu do vobrazu jak chtěj. Enom do portrétů v ředitelně neprojde nikdo kromě bejvalejch ředitelů.
Můžou si z jednoho vobrázku něco vodnýst do druhýho. Ale dyž to pustěj z ruky, zasejc se to vrátí, kam patří.
To zvířata nikam běhat nemůžou. Kromě těch domácích, co choděj s člověkem.
A nejlepší je to s jídlem. Hlad namalovaný lidi necítěj. Ale dyž maj na něco chuť, klidně spucujou šecky ty dobroty, co sou kde namalovaný. Vono to pak na chvilku zmizne, ale ani se nevotočej, je to zpátky, a můžou si dát nášup.
Dilema mocné čarodějky
Téma: Patová situace
Evelína zase seděla a krájela ty pitomé hrušky. Práce zbytečná, ale zaprvé ji takhle malíř namaloval, a zadruhé ji to uklidňovalo.
Hagrida vyhnala vyvenčit Prince. Ne, že by hrozilo, že pejsek udělá loužičku. Cítil ale její nervozitu, a ve snaze ji uklidnit, jí pořád strkal do ruky, co kde našel, aby si s ním hrála. A ona se potřebovala soustředit a přemýšlet…
Obrazový svět nemůže nic vypudit ven, lidský nic nepřitáhne.
Proč? Protože magické síly obou jsou dokonale vyrovnané.
Lze některou dočasně posílit?
Jak?
Čím?
Pokud ano, a rovnováha se poruší, nedojde ke katastrofě?
A konečně, smějí to vůbec udělat?
Strašlivý nebezpečí!
Téma: Brepta
Evelína přemýšlí, Severus v obrazu knihovny bádá. A Hagrida na procházce se psem napadla hrozná věc!
„Pro… pro… prof…esore S…nej…pe…“ nemohl Hagrid popadnout dech, „uff… já za… váma co nejrychlejc běžim, protože… mně došlo něco… strašlivě důležitýho. Ten… skvorejš v tý fotce… sice nejni nebezpečnej, ale ten skutečnej, co ho Prýtová… vyfotila v tom mudlovským banánovým skleníku, ten teda jo!!!
„Uklidněte se,“ odložil Severus neochotně knihu, ve které cosi zaujatě studoval. „kdybyste někomu něco řekl, jak je vaším dobrým zvykem, ušetřil byste nám všem spoustu problémů. Třaskavého skvorejše soumarovitého jsem na fotografii objevil už ve chvíli, kdy ji profesorka Prýtová na zeď pověsila. Okamžitě se na Island vrátila, zvíře odchytila a vypustila v bradavickém Zakázaném lese.“
Ten novej vobraz
Téma: Zázrak moderní techniky
Hagrid byl ještě u Severuse, když se přiřítila Evelína. „Jak je možné, že tady nemáme nijak narušenou magii? Měla by přece být!“ Zadívala se na Snapea a pak na Hagrida. „Musím vědět, kterým obrazem jsi k nám prošel.“
„Je to přeci ten ouplně novej. Ve sborovně.“
Prošli několika malbami včetně obrazu skotačících veverek, až se ocitli mezi trsy banánů.
Evelína se ohromeně rozhlížela. „To přece není žádný obraz! Není namalovaný! Kde to jsme?“
„Aha, to si nemůžeš ze své doby pamatovat,“ pochopil její údiv Severus. „Dnes je magická fotografie běžná věc. Je to jakýsi otisk skutečnosti vytvořený přístrojem zvaným fotoaparát.“
Šecko ve vobří velikosti
Téma: Až budeš zas malá
Evelína a Severus se polohlasně radili a dohadovali. Hagrid chvíli poslouchal, ale debatě plné odborných termínů příliš nerozuměl. Otočil se a zamyšleně došel až do popředí fotografie, k něčemu, co vypadalo jako zarámované okno do vnějšího světa.
Zadíval se do sborovny. Připadala mu strašně veliká. Stůl a židle obří velikosti, a maličký profesor Kratiknot, který tam seděl a cosi psal, jako obr opravdu vypadal.
A největší – Hagridova – židle, na kterou se přesto pokaždé jen tak tak vešel, teď byla skoro větší než celá jeho hájovna. Smutně na ni hleděl. „Už abych byl venku a šecko bylo zasejc stejný jako dřív…“
Co poradí školník?
Téma: Sebranka
Hagrid bezcílně bloumal z obrazu do obrazu. Severus a Evelína bádali a přemýšleli, a on se začínal nudit. Každé plátno prošel pěkně odzadu dopředu a vyhlédl z něj, aby se zorientoval, na kterém místě v Bradavicích právě je.
V jedné z chodeb spatřil zuřícího školníka Filche. Snažil se z brnění stojícího ve výklenku odstranit přilepenou žvýkačku. „To už je pětadvacátá! Zatracená sebranka studentská! Spráskal bych je bičem!!“
„Ahoj Argusi!“
Školník se zarazil, ohlédl, ale nikoho neviděl.
„Tady sem. Ve vobraze.“
„Á Hagrid. Teda ty se máš. Klid, pohoda, žádní nevycválaní haranti. Být tebou, ani se tady do toho blázince nevracím.“
Právo na spánek
Téma: Právo být zapomenut
Evelína se Severusem už vyzkoušeli všechno, co znali, ale Hagrida ven dostat nedokázali. Byli přesvědčeni, že klíčem je fotografie skleníku. Její magie byla jiná, přesto bradavickou galerii nenarušovala. Jakoby tam nebyla, ale zároveň s malbami na zdech hradu spolupracovala.
„Co Justinius? Ví o kouzelné podstatě Bradavic úplně všechno. Snad ještě neusnul,“ chytila se posledního stébla Evelína.
„Má na to právo a nic nechce víc,“ podotkl Severus.
Prastarý obraz alchymisty visel zapomenutý ve sklepení. Po tisíci letech z něj magie téměř vyprchala, stařec se nehýbal a skoro nemluvil. Většinu času spal. Až usne definitivně, z jeho kouzelného obrazu se stane obyčejný.
Poznámka:
Citace z Teorie magických obrazů od významného malíře Diega Evanesca:
Obrazy však nejsou živé navždy. Magie z nich postupně vyprchává, až nakonec definitivně usnou. Doba jejich života je různá. Většinou něco mezi stem až pěti sty lety. Záleží na kvalitě oživujícího lektvaru, kterým je plátno napuštěno, na síle magického potenciálu malíře, který musí lektvar vyrobit vlastnoručně, a případně, pokud se jedná o portrét konkrétní osoby, i na síle její magie. A velmi důležitým aspektem je také kvalita magie budovy, ve které se obraz nachází. Proto jsou bradavické obrazy živé tak mimořádně dlouho, až tisíc let.
Fantasy jsem přečetla fakt hodně a zabývala se jí i profesně. Jsou tam výborné i mizerné kusy,ale nehraje si na top litersturu, což spousta beletrie dělá a nemá na to. Jsou to prostě pohádky pro starší a pokročilé,které mi nedrásají nervy a nekřičím hrůzou ze spaní. Což mi uznávaná beletrie způsobila jen tak lusknutím….stránky 🙂
To mělo být pod aidou.
S tím tedy souhlasím na 100%
Díky Matyldo.
Ostatně není jiné dělení, než na literaturu dobrou, průměrnou a špatnou. Bez ohledu na žánr.
Zcela OT, zítra jedem na pár (doslova) dní na jih Čech. Nemáte nějaké tipy? (s výjimkou Jindřichova Hradce a Třeboně, tam to docela známe a nepojedeme tam, býváme tam docela často). Něco ve směru Písek, Tábor, Bechyně apod., jestli tam třeba neznáte nějaké kavárny nebo restaurace? Památky mám zjištěné.
Ještě k tomu mému předchozímu komentáři se společným čtením s dětmi – čtete také?
Já jsem tak jako dospělá objevila několik knih, které jsem ocenila a ve dvou případech dokonce přečetla celou sérii (třeba Artemis Fowl se taky dobře četl:))
A Hraničářova učně od Johna Flanagana, resp. všechny navazující knihy (Bratrstvo, Královský učeň či jak se jmenuje ta nová série) jsem četla i bez Marka – jak knihy doteď vycházejí. Myslím, že to patří do young adult fantasy 🙂
Moc hezké miniaturky, navíc s mými oblíbenci, Hagridem a Snapem! 🙂 A smekám před propojením do jednoho příběhu, to už je zase vyšší level!
Stejně mám pocit, že v této společnosti jedou ve světě Harryho Pottera hlavně ti, kdo to četli se svými dětmi 😀
Já jsem četla s Markem spoustu knih – chtěl to a já jsem byla tak ráda, že se svojí dyslexií chce číst, že jsem na to ráda kývla. Potíž byla, že trval na tom, že tu knížku musí vždycky přečíst první! No a HP bylo jeho úplně první samostatné čtení – ten první díl dokonce četl, když mu bylo jedenáct (to bylo Harrymu v prvním díle taky) a jak ty díly vycházely zhruba za rok, dospíval spolu s Harrym 🙂 Poslední myslím dva díly jsme kupovali v angličtině, protože jsem tou dobou byli v Norsku. A právě tady mě čekání na to, až dočte, fakt ničilo – byla jsem zvědavá! Ale nepodváděla jsem, i když to bylo těžké (nevzít si knížku když usnul 😛 )
V dobách největší slávy nebyl typický fanoušek Harryho Pottera jedenáctiletý kluk, ale cca jednadvacetiletá vysokoškolačka. Ono to taky utíká a dneska jsme už o generaci dál, ale většinu kámošek znám právě díky HP, přičemž ony ho četly na vysoké nebo ještě střední škole. Sama jsem k tomu sice přišla přes děti, půjčila jsem si knížku, když jsem zrovna neměla co dělat, ale v zásadě hlavním fanouškem v rodině jsem se pak stala já, děti ani moc ne. Dneska jsem spíš antifanynka, ale dobré drable si ještě pořád ráda přečtu 🙂
Hm, donutilas mě přemýšlet o tom, jestli jsem fanynka nebo ne 🙂
Četla jsem to ráda, bavila jsem se, ale nikdy mě ta kniha nepřiměla ke… snění. Domýšlení. Coby kdyby 🙂 Rozhodně se mi víc líbily ty první díly, asi nejradši jsem měla první a druhý díl. Ty poslední jsem dočetla vlastně jen proto, abych věděla, jak to dopadlo, ale měla jsem tendenci přeskakovat 🙂 Takže asi fanynka nejsem.
Marka to evidentně bavilo, ale na Hraničářova učně Harry Potter neměl 🙂
Celá ta parta, z níž vzešly sosačky a taky Budeč, je původní osazenstvo Soví pošty, tj. potterovské diskuse. Tenkrát jsme se tam zuřivě hádali, jestli je Snape padouch nebo hrdina, snažili se domyslet, jak to celé dopadne, a tak. Bývalo to strašně fajn, ráda na ty časy vzpomínám. Na knihu jako takovou ale už radši moc ne. Těch logických veletočů a nedomyšlených děr je tam na můj vkus fakt moc.
Tak mě napadá, o co jsem asi přišla, když jsem vždycky jaksi konzumovala (i psala) literaturu zcela osamoceně 🙂
Jo 🙂 HP je v tomhle opravdu fenomén. Já bych to taky přečetla, odložila a zapomněla, ale díky tomu fandomu bylo všechno jinak. Vlastně bych nejspíš ani nebyla zrovna teď tady, protože by nebyla Budeč, nebyl by lišák a nebylo by ani DMD. A mimochodem neměla bych třeba ani spolubydlící, protože Amarantu znám taky přes soví poštu 🙂
Aries, jestli můžu být osobní? Mně se strašně líbí, jak Vy píšete. Někdo má tu fantasy jako takovou berličku (normální beletrii by asi nenapsal), ale Vy, u Vás je to jinak, Vy to máte jako prostředek, nebo jak to říct. Hodně to bylo poznat na tom loňském DDD, prostě jste psala, co jste chtěla a to zadání bylo pro Vás jen takové formální – stejně z toho vyšlo vlastně něco jiného a moc pěkně napsaného. Jste fakt šikovná.
Díky. Fantasy je taky normální beletrie 🙂 Sapkovského husitská trilogie je například úžasný historický román, ale zároveň je to fantasy. Stejně jako Jméno růže je detektivka a Bílá nemoc sci-fi. I v rámci žánru je možné napsat umělecký skvost. (čímž samozřejmě nechci ani naznačovat, že se o něco takového snažím já, já si jen tak vypravuju dobrodružné příběhy)
Někteří HP četli dokonce až se svými vnuky. 😀
Ačkoliv, přiznávám, že já četla jen první tři nebo čtyři díly a zbytek mám dokoukáno. Ale je fakt, že pak některé souvislosti nebo narážky ve filmu, když člověk nečetl knižní předlohu, lehce utečou pozornosti. To pak většinou na otázku „A babi všimla sis, že…“ odpovídám, že bohužel ne. Naštěstí se mi vždy dostane podrobného vysvětlení. 🙂
🙂
No, moje vnoučata jsou v oblasti fantasy teprve u Hobita – tedy Kačenka, Patrika už nebaví. Ten je teď plný jakýchsi dračích příběhů, které si poslouchá. Však brzy zjistím, o co jde – ostatně, mám pro draky slabost 🙂
Dede, 1. díl HP byla první knížka, kterou syn přečetl sám (dali jsme mu ji na cestu do letadla, když po první třídě letěl na Mořského koníka do Řecka). Do té doby vůbec nečetl a já (která čtu úplně všechno, včetně „400 útržkov“, jak si ze mě dělá legraci MLP) z toho byla hodně smutná. No, ale pak zjistil, proč do těch knížek pořád hledím, že na tom asi něco je a už ho čtení nepustilo.
Osobně jsem ale HP zcela nepoznamenaná, četla jsem snad právě jen ten 1. díl (a už si to nepamatuju) a pak už nic, ani filmy jsem neviděla, ani jeden. Fantasy fakt není můj hrnek kakaa.
Děti se po počátečním okouzlením fantasy taky posunuly dál a zjistily, že existuje i jiná literatura.
P. S. Toho Fowla myslím četli oba, ale nevím, jestli všechny díly. Když byli malí, hodně rádi měli např. Lemony Snicketa, Řadu nešťastných příhod, to ani nevím, jestli to dneska někdo vůbec zná, tenkrát nám to přišlo docela vtipné, ale nevím, jak bych na to koukala dneska.
Jo, řadu jsme četli taky, ale nenechalo to na mě výraznější dojem. 🙂
Fantasy milujeme doma já i děti, i když nečteme zdaleka všechno. pro mě je to naprosto nejlepší Terry Pratchett, Neil Gaiman a Sapkowski. To je fantasy na úrovni té nejlepší literatury – bohatá a plná významů. I Tolkiena bych zařadila za ně a že jsme jeho knihami jeden čas s dětmi žili 🙂
Dede, omlouvám se, já tohle nečtu. Já jsem fakt přes tu klasickou beletrii. Autory znám, jistě, i jsem to vlastně i četla, ale…
Každý čteme své. Mě by tihle autoři chyběli, dali mi moc. Samozřejmě čtu i jinou literaturu. Mám oblíbené autory i v jiných žánrech. A spoustu „klasické“ literatury jsem odložila a někdy ani nedočetla. Nejspíš byla psaná pro jiné čtenáře. I ve fantasy je spousta braku, jako ve všech ostatních žánrech. Laciných nebo do sebe zahleděných textů, které nemají co dát. Ale u některých člověk aspoň chce vědět, jak to skončí… 😛
Díky! Ti dva v jednom příběhu mě ohromně baví.
Díky. Ti dva v jednom příběhu mě ohromně baví. 🙂
To patří mezi příběy ze světa HP, které se mi líbí. Neustálé honičky a pomsty mě pak přestaly abit.
Mě vlastně taky. Svého času jsem ff četla hodně a (na mé skromné poměry) i hodně psala, ale nakonec jsem zůstala jen u Hagrida a jeho víceméně úsměvných příběhů, které si stále v dubnu s chutí vymýšlím.
Sice si drabblíky o Hagridovi a jeho okolí plně nevychutnám, protože neznám příběhy, ze kterých vycházejí, ale bavila jsem se vydatně.
Bavila? Opravdu? To mě vážně těší. Díky!
Pěkné, děkuji za příjemné počtení.
Opravdu moc rádo se stalo 🙂
Zábavný a napínavý seriálek, ráda jsem ho četla
Díky. Jsem ráda, že byl aspoň trošku napínavý. Tohle je něco, co až tak moc neumím. Ale mám se od koho učit 🙂
Jo a ještě něco 🙂
On je obecně svět Harryho Pottera inspirativní, ovšem většina autorů ve fandomu jde spíš „po“ těch aktivnějších postavách příběhu. Ovšem pamatuju se, že se mi moc líbily drabblíky (nevím už od koho), kde si autorka vybrala jako hlavní postavu Molly, matku Rona a jeho sourozenců. To bylo také moc pěkné.
Jestli to bylo v DMD, tak myslím, že to byla gleti. A nedivím se ti. Ostatně, já si taky vybrala postavu tak trošku okrajovou.
Milá Regi, na tenhle seriálek jsem se pokaždé velmi těšila. Nejen pro všechny ty nápady (ostatně mám ráda tvůj svět kouzelných obrazů), ale i proto, že jsem si byla jistá, že Hagridovi doopravdy neublížíš! 🙂
Máš dar napsat i drama tak nějak… laskavě:)) A já se už poslední dobou nerada v literatuře bojím. Přijde mi, že mám dost důvodů k reálnému strachu, takže nepotřebuju prožívat další 😛
Milá Dede, ani nevíš, jak mě to těší. Sice jsem touhle (drabble) formou napsala pár fanfiction povídek ještě předtím, než jsem se vůbec dozvěděla o DMD – chtěla jsem vědět, jestli to vůbec jde. Šlo. Ale nikdy jsem nepsala na zadání.Nemusela jsem se přizpůsobovat tématům. Poprvé jsem to zkusila loni a zjistila jsem, že je to vlastně dvojnásobná zábava.
A jsem ráda, když se baví i čtenář.
Bezva!!! Tohle je pravé letní čtení. Obdivuju, že jsi postavila celý příběh na stoslůvkách takovým způsobem, že neznalý čtenář by ani netušil, jak Hagridova cesta vznikla!!
Ehmm – trochu tápu, hajný Ogg má něco společného se stařenkou Oggovou? Jestli jo, tak koukám, že se ten kouzelný svět docela prolíná 🙂 🙂
To je zajímavý postřeh, nikdy jsem si to neuvědomila. Nemá, ale těžko říct, jestli je to příjmení náhoda nebo jestli se Rowla inspirovala
Na tohle už se mě ptalo více lidí a taky nevím. Třeba to je pocta oblíbenému autorovi 🙂
Díky moc. Drabble píšu hrozně ráda. Vlastně díky jim jsem před lety vůbec začala něco psát. A do dneška se toho stručného vyjadřování nějak neumím zbavit. 😉
Milá Regi,
ten seriál mě bavil už na DMD a ráda si ho přečtu znovu. A navíc, je tam jedno místo, které si zaslouží objasnit samostatným příběhem. Takže doufám, že i příští rok bude na DMD Hagrid. 🙂
Safra, které místo chceš objasnit? Příští duben chystám na Hagrida úplně jinou kulišárnu.