BTW: Jak naplánovat dovolenou

Beru do ruky novotou svítící knihu a srdce se mi tetelí vzrušením. Blíží se dovolená – je načase nahlédnout do turistického průvodce. V podstatě je to podobné, jako když v únoru sahám po katalozích nejrůznějších zahradnictví a sním na obrázky bujných květin a dokonalých plodů. Jde o nahlédnutí do budoucnosti, kde je zatím možné skoro všechno.

 

 

Letos mám před sebou tištěné průvodce dva – Španělsko a Portugalsko. Ačkoliv jsou od stejného vydavatele, kvalitou se různí – ten španělský je mnohem lepší. Nejen proto, že v něm je mnohem víc fotek, ale jeho struktura má nádherný systém – od obecného k jednotlivostem, od velkých map k plánkům. Navíc nešetří osobními dojmy!

 

 

Já vím, takové postřehy mohou být… hm… subjektivní, ale když vám někdo řekne, že z tohoto místa je dech beroucí pohled na rozeklané vrcholky hor s divokou řekou v popředí, získáte podstatně živější představu onoho místa, než kdybyste dostali jen jména všech těch rozeklaných vrcholů a divoké řeky. Jména jsou také důležitá, ale až později, když už jdete po podrobnostech.

Listuji knihou, hledám obrázky, mapy, plány a náčrtky. Automaticky si převádím do lidštiny většinu nadšených tvrzení – abych později zjistila, že v některých případech jsem měla pravdu já, zatímco jindy průvodce neklamal, a skutečnost předčila i povinné reklamní nadšení pisatelů.

 

 

Ať už je turistický průvodce napsán jakkoliv dobře, celý ho stejně nepřečtu – je toho tam prostě moc. Ono to ani není podstatné, protože jeho úkol je jiný. Díky němu si mohu teoreticky oživit mapu, která je naším základním nástrojem pro orientaci i plánování. Toulací dovolená, kdy skoro každou noc spíte jinde, se ani jinak plánovat nedá.

A pak konečně vyrazíme na cestu. Jak půjdou dny, bude připravený plán vykvétat nečekanými odbočkami a zastaveními. Tak to má být – člověk si má užit svobodu pohybu a poznání. Kdybyste věděli, jak se těším!

Napsáno pro ČRo Hradec Králové, 2021

Dnes se ptám jednoduše – jak si plánujete dovolenou vy? Co se vám osvědčilo a co ne? 🙂 

 

Opět se omlouvám za tak dlouho nefunkční stránky – ukázalo se, že prosté převedení stránek na zabezpečený formát probudilo spící běsy (malware). Doudám, že je to už konec potíží, ale radši vás ještě prosím o trpělivost. Děkuju, že jste přišli! (h)

Aktualizováno: 14.6.2021 — 14:11

102 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mhm, dovolená snů, cestování snů… pro mne tedy už jen cestování a dovolená ve snu – a pak probuzení.
  Už se těším na fotečky a povídání.

  1. Uvidíme, fotky určitě nějaké budou a povídání snad taky. 🙂
   MaRi, člověk sní o spoustě věcech, které prostě nemůže dělat – a je fajn, pokud to dokáže. Mě momentálně rozčiluje, že si můžu nechat jen zdát o bezbolestné chůzi 😛

 2. Teď jsem se zasnila při vzpomínce, jak jsme plánovali dovolené koncem devadesátých let: vybrali jsme si nějakou oblast v Rakousku a napsali do „hlavní vesnice“ do turistického informačního centra (vždycky tam nějaké bylo), že bychom u nich rádi strávili dovolenou a hledáme ubytování v soukromí. Přišla nám obálka plná barevných prospektů, nějaké katalogy ubytování. A pak nám další dva týdny chodily dopisy od místních ubytovatelů, protože informačka zveřejnila naši adresu. To byly druhé Vánoce! Po večerech jsme četli rukou psané nabídky z různých statků, jaké mají pokoje, zařízené kuchyně, kola na půjčení, zvířata na hlazení… Do jednoho statku v Korutanech jsme pak jeli celkem čtyřikrát, naše děti tam byly jak u babičky, ráno s paní domácí dojily kozy a sbíraly vajíčka. Hledání ubytování na internetu pak trochu ztratilo své kouzlo.
  Zase teď oceňuji vymoženost v podobě fotek na Google Maps, že můžu omrknout krajinu a zjistit, jestli je to to, co hledám.

  1. Jé, ty dopisy musely být fajn! 🙂 To jsme nezažili… My jsme začali vlastně víc cestovat až po návratu z Taiwanu a to už internet začínal fungovat. Interhome byl vlastně náš první používaný ubytovací portál 🙂 Se psem jsme vždy hledali samostatné bydlení…

 3. Tak já nevím! Mám dojem, že jsem už všude byla nejmíň dvakrát a opouštét zvěř kvůli dalšímu kolu po Evropě nebo Americe už mě tolik neláká. A Balkán vůbec ne.Tak co se mnou! Ze zdejšího dostatku lesů, vod a strání mě nejvíc přitahuje kamenné město, proto doufám, že se letos na podzim do Prahy už podíváme. První odjede MLP, vrátí se a odjíždím já. Takhle nám to nejvíc vyhovuje. My dva si od sebe chvilku odpočineme, v Praze jdeme za svým a svými a zvířata si jenom trochu zatruchlí, ale hurá, jeden z nás jim zůstal. Tak snad ta Praha!

 4. Stran dovolené tentokrát páníček prohlásil, že on už do kopců nemusí, že by radši lázně. No, s třema dětma a psem…. Ale vzala jsem ho za slovo a objednala pobyt poblíž Karlových Varů. Když nebude chtít na dlouhý výlet, může pozorovat cvrkot na kolonádě – a já s dětma zatím oběhnu všechny vyhlídky a jiné pozoruhodnosti v okolí. Těším se na Loket, Bečov s relikviářem sv. Maura, Svatošské skály. Jestli bude psisko běhat s námi nebo si zahraje na lázeňského šviháka, to se ještě uvidí. Jinak budeme mít hned na začátku prázdnin vnuka s kamarádem, to jsou v plánu výlety po okolí, a uprostřed prázdnin nejstarší vnučku s nejmladším, tady je ještě program ve stádiu úvah. Nudit se ale rozhodně nebudeme. Smajlík! (Já je postrádám!)

  1. Lázeňského šviháka pes určitě dělat nebude – v KV psi do centra vůbec nesmí. Stejně jako na hrad Loket a Bečov (tam jsem to čekala). Svatošské skály mne zklamaly.
   Dobré jsou ty obory nad KV. Doporučuji zbytky kostela u Krudumu (Horní Slavkov) a hornické muzeum Krásno (do venkovní části psi smí, dá se prostřídat).

   1. No jo, lázeňský švihák byla nadsázka!
    Díky za tipy, poznamenala jsem si, hodí se mít na výběr více možností.

  2. Hančo, mám takový dojem, že se třema dětma a se psem budete mít o zábavu postaráno kdekoliv 😀
   Tak ať vám to vyjde…

 5. My letos dovolenou neplánujeme, snad nějaké výlety, podle zdraví. Příští týden jdeme na plicní, první kontrola po covidu (dřív nebyl termín), tak teprve podle kontroly se budeme rozhodovat. Dva, možná i tři dny tahem bychom dali ale déle nemůžeme kvůli našemu hlídacímu kocourovi Darečkovi.Delší doba by ho zase vystresovala.

 6. aaach, to byvaly casy, vyjet na dovolenou bez planovani, itinerare, rezervaci… to byly ty najkrasnejsi cesty! irsko, svedsko, kanada, island… samozrejme to je uz davno, B.C. (before children 😀 )
  ted si uz nerisknem jet na blind, kdyz vime, ze potrebujeme 2 loznice a svou kuchynku, a obzvlast v sezone.
  ale doufam, ze cervenec u baltu nam aspon vynahradi ten minuly predlouhy rok …

  1. Formičko… BC se mi líbí! 😀 😀
   Jinak my jsme se ještě „nezbavili“ dětí a pořídili si psy… takže sháním hlídání dál, když je to nutné.
   Moc vám přeju, abyste si to u Baltu užili – je tam nádherně 🙂 Aspoň na místech, která jsem poznala já:))

 7. Jen prolétám,mám dnes povinnosti,jedu pro smuteční kytici atd.
  Jsem ráda že už všechno fungá! Jenny

   1. Už to má za sebou, naštěstí mimo rodinu, od mých zlatých sousedů, nejhodnější dědánek,úctyhodných 95 let se dožil. (h)

 8. Nojo, to plánování dovolené… tak letos neplánujeme, uvidím, co se nakonec vyvrbí, protože:

  1. švagr, se kterým jsme obráželi Chorvatsko, leží už druhý měsíc s velmi vážným poraněním hlavy v nemocnici a nevypadá to vůbec dobře;
  2. se dvěma psy, z nichž jeden má poměrně zvláštní povahu (rofl) , je dost těžko vyrážet do turisticky oblíbených destinací, navíc jednu máme přímo u nosu. Odložit psi není momentálně kam, protože v sobotu si v posledním dostihu Terka zlomila nohu, takže vůbec nevíme, jak dlouho bude nepohyblivá;
  3. momentálně mám problém s očkováním – dneska jsem měla jít na přeočko, ale protože jsem včera dobrala antibiotika, tak nevím, zda to stihnu v termínu.

  Ano, na posraného aj hajzl spadne…

  1. Ygo! Vy si teda vybíráte. Dobré hojení a srůstání a žádné další případy do sbírky!

   1. Drama pokračuje – Petr ráno jezdil Finigu (protože Terka samosebou nemůže) – podklouzla jí noha, oba padli, Petr si vyrazil zub a „možná“ zlomil prsty na noze… takže zítra nastupuji jako pomocná síla v stáji, venčitelka psů, kuchařka a rameno na vyplakání… neříká se tomu multitasking 🙂 🙂 🙂

    1. Pro pána krále,Ygo, řekni jim, ať už nevylézají z postele! Vždyť ty taky nestihneš všechno!
     Moc na vás myslím ❤️

    2. YGO, tobě vyprošuju hodně sil a všem ostatním rychlé vyzdravění. Sešlo se to tedy vydatně

    3. Ygo, tak to už je neskutečná smůla, držím palce, ať jsou všichni marodi brzy v pořádku a hlavně ty se nezraň. Držte se všichni.

  2. YGO, ještě, že jsem v sobotu na Dvorska nejela. Nechtěla bych to vidět!!! Napředjsem byla rozhodnutá, že ano, ale potom jsem si uvědomila, že celý den bych fyzicky nedala.
   Co se stalo? Tady byla vydatná přeháňka, tak jestli byla i na druhém konci Brna, tak to muselo koním klouzat! Pozdravuj Terku, přeju ji hodně brzké uzdravení. Ať baští Wobenzym, nebo Phlobenzym. Prý to sportovcům po úrazech pomáhá. Myslím na ni, na Jeníka i na Tebe.

   1. Bylo to masakéro od začátku do konce. Každý dostih problém, padalo to tam jak hrušky v sadě. Terka jela Mafina ve čtvrtém dostihu, který byl pro pád zastaven (tam měla slušně našlápnuto na vítězství) – ten se opakoval na konci dostihového dne. Ale protože se všechny dostihy posunovaly, mezitím pršelo, tak ten devátý se jel v osm hodin – za šera na špatně sestřihané trávě a za mokra – Terka jela první a holčina jí zezadu zrasovala a přejela, protože nezvládla točit do cílovky (možná víš, že dráha ve Dvorskách není ideální ovál, ale spíš obdélník s prudkými točkami). Výsledek je zlomený kotník a Makfi má rozbité nohy…

    Žokejové podávají proti sobotnímu Dostihové komisi protest, to opravdu nebyly regulérní podmínky. Jeden kůň si na železné zábraně rozpáral nohu od vrchu až dolů, no hrůza, steeply se běhaly bez diagonál, a přesto se tam klouzali a padali jak ruské kuželky.

    1. Četla jsem, jaký to byl masakr. Nechápu, že si někdo vzal na triko nějaké zmrzačení nebo fatální zranění. Nejhorší pády jsou pády i s koněm. Držím, palce, ať se lidské i koňské nohy vyléčí bez následků a soucítím – takhle na začátku sezony.

    2. Tak tohle muselo být šílené. Já si jen tak kontroluju výsledky na Jockey clubu a i z výsledkové listiny muselo být zřejmé, že ta dráha prostě nebyla způsobilá. Ač jsem byla stovky kilometrů daleko, došlo mi, že tam muselo strašně pršet. Navíc mi ta dráha přijde vyloženě nebezpečná. Zabil se tam před časem dobrý žokej Köhl a dnes jsem viděla prohlášení žokejky Havelkové, která dostala pokutu za to, že odmítla jet v několika následujících dostizích a viděla jsem, že nebyla sama. Má cenu na takovéto dráze dostihy vůbec pořádat? Podle toho, co tak sleduji, je ta dráha dlouhodobě neezpečná. Nechtěli by organizátoři s tím něco udělat? Doufám, že Terka i Mafínek budou v pořádku a Terce bych doporučila Brno vynechat, dokud tam neuvedou dráhu do rozumného stavu. Držím palce, aby se všichni marodi brzy uzdravili.

   1. Ygo, to je síla 🙁
    Moc vám všem držím palce, ať sroste všechno, co má a jak má!
    My taky neplánujem, Franta nejspíš nebude použitelnej dřív jak někdy v červenci (když to dobře dopadne).

  3. Ach Ygo… vždycky všechny průšvihy chodí najednou. Tak můžu jen držet palce, ať už máte vybráno a už se vše jen lepší.

 9. U nás je to jasné. My doma mluvíme sprostě, takže…
  Učitelka se ptá dětí:
  „Detičky, kam pojedete tento rok na dovolenou?“
  Přihlásí se Honzík a povídá:
  „No, my doma všichni umíme německy, tak asi pojedeme do Německa.“
  Přihlásí se Anička a povídá:
  „My doma mluvíme anglicky, tak asi pojedeme do Anglie.“
  „A ty, Pepíčku, kam pojedete?“ ptá se učitelka.
  „No, my doma mluvíme sprostě, tak asi pojedeme do zadele.“

   1. 🙂 ! Včera jsem přečetla „Statek….“ a děkuji Vám všem!
    Moc,moc, potěšilo,pobavilo dojalo! (h)

    1. My moc děkujeme, jenny. Máme velikou radost, všechny. (h)
     Pokud knížku otevřeš ještě někdy podruhé, bude to ještě větší vyznamenání.

    2. Já jsem taky dočetla, nemohla jsem se odtrhnout. Sem tam jsem v tom poznala autorku JJ a potěšil mě Punti. Budete pracovat na něčem dalším? Že bych se bych se postavila do fronty na knížku.

     1. Marsko, děkujeme moc – to je snad největší vyznamenání, když se čtenář nemůže odtrhnout.
      No nevím, že bych zrovna já byla k poznání a ostatní ne? 🙂
      Chci se zeptat – jak jsme trefili kóliáka? Celou dobu nám stála modelem Indírka, jenže borderkólie a trikolor může být trochu rozdíl. 😀
      Nevím, jestli můžu aspoň naznačovat, ona Tora vyhrožuje, že budeme ve Statku pokračovat do třetího a čtvrtého pokolení, ale uvidíme. Zatím to vypadá, že do akce nastupuje paní Kovandová. Letos na DMD už tak trochu začala rozvíjet příběh. Podívej se na sosaci.net, Statek je tam jako fandom.

      1. Jano, tak mi to místy nějak ,,zabrnkalo“ ./ Nemám smajlíka / Toru bych taky měla mít už trochu načtenou.

       1. Dámy mám vcelku načtené, Statek jsem přečetla dvakrát a pořád tam 4 „styly“ nevidím. Pro mne dokonale zceleno.
        U Punti jsem si teda celkem často říkala, že to dámy původně psaly na Indy a na poslední chvíli z ní udělaly dlouhosrsťáka. Ty co jsem znala já se chovaly jinak – žádné rychlé pohyby, žádné potrhlé nápady, žádné aportování čehokoliv. Ale já je znala vždycky jako starší, tak třeba ti mladší takoví trochu jsou.

         1. Všem vám moc děkuju, jsem moc ráda, že se Statek líbí a ještě víc ráda, že vám přijde „zcelený“, že tam není poznat, kdo co psal (popravdě už ani my to pořádně nevíme :D)

          1. Toro, to jsou jen pocity, které bych Ti mohla vysvětlit z voka do voka.Určitě jsem tam cítila Tvoji ruku v příběhu kotěte a zvířátek a dál bych mohla pokračovat. Takhle vidíš, že jsem to prožívala. Některou knížku jen přečteš.

 10. Zatím neplánujeme nic, jen průběžný pobyt na chatě s možnými výlety do krajin blízkých českých. Uvidíme, co zdraví a tak dovolí. 🙂

  1. I vaše okolí stojí za to… jsem zvědavá na tvoje zasněné fotky „dospělého“ Labe 🙂 Labe u nás je tak nějak sotva puberťák! Má ještě i peřejky:))

 11. My plánujeme dovolenou u nás na dvoře 😀 S Darkem se nikam moc jezdit nedá, je to už přece jen starý pán a díky caninsulínu ho nemůže hlídat ani Marek. Ale !! Protože už vnoučata (i to mrně Matěj) už poněkud povyrostla, tak si je plánujeme párkrát vypůjčit na výlet, plánujeme Křivoklát, Koněpruské jeskyně, ZOO v Plzni… je fajn, že je pak můžem vrátit 😀

  1. Tak vnoučata plánujeme taky! (I s tím těšením na vracení:))) Popravdě už se tady objevují docela pravidelně – je konečně krásně a já jsem komplet po očkování 😛 Teď v sobotu byla u nás na vsi velmi úspěšná akce pro děti (opožděný Den dětí) a oba si to tam moc užili:))

 12. Plánuju čím dál míň. Na první toulací dovolenou jsem měla vypsaný itinerář co všechno by stálo za to (a bylo to skvělé), před dvěma lety jsem ještě v okamžiku, kdy jsme vyjížděli, nebyla úplně rozhodnutá, jestli na sever nebo na jih. Na jih (a bylo to skvělé). Co a kdy provedeme letos je ve hvězdách, ale něco určitě 😉

  1. Tohle je styl, který mám ráda 🙂 Jen s věkem si hledím, aby cestou byly slušné postele! 😀 Jinak mě bolí celej člověk. 😛

   1. My si „postele“ vozíme sebou – proti spaní na kdovíjakém povrchu na alumatce vlastně luxusní. Kvalitní postele máme doma, ráda se do ní vrátím, ale týden bez ní ochotně vydržím. Čeho se děsíme, je obrovský rozmach obytňáků a karavanů. I dřív bylo vyhlédnuté místo občas plné, ale jak to bude vypadat letos…

    1. Letos u nás bude všude plno… si myslím.
     My máme letos tu šanci na delší dovolenou bez psů – Iberský poloostrov je sice náhradní cíl, ale vypadá dobře. Později už to moc nepůjde, no. A s Berry se už moc cestovat nedá, pokud má mít aspoň trochu pohodlí, které už nutně potřebuje…

     1. No, my takový dárek (jak dárky nemám ráda, tak tenhle bych brala!) nemáme, takže se budem muset řídit tím, co ještě bígl dá. Ale to umíme – a on na šestnáctiletého psa vydrží docela dost.

 13. Musím letos napsat, že dovolenou neplánujeme. Sice jsme upozornili moji sestru a bratrance, že je možná přepadneme a na týden se nastěhujeme na chalupu. Takže na výběr máme Broumovsko po sté a prvé a Slavkovský les. Obé milujeme a je spousta míst, která jsme v daném kraji neviděli a vidět prostě musíme. ALE vzhledem k tomu, že kultura dostala na frak opravdu hodně a zámek potřebuje finance, bude Bimbo celéléto prakticky na zámku a tak prostě dovolená nebude. Jinak leta plánoval Bimbo a já jsem se ráda dala překvapit.

  1. Milá Inko, to je pochopitelné – spousta oborů dostala na frak, takže se přes léto dohání. Přeju úspěch zámku (lidé jsou hladoví po zážitcích, mělo by to vyjít:)) a taky, ať si uděláte svůj pěkný týden. Máte v podstatě kliku, že nejste s dovolenou vázaní na prázdniny, jako rodiče malých dětí 🙂

  2. Podzim je na dovolené stejně nejlepší! A Broumovsko i Slavkovský les jsou úžasné lokality. Z Broumovska je hlavně přesah do nedalekého Polska, kde je hned několik pohoří a skalních měst

 14. My máme v plánu Krušné hory a to se psy a jen s výlety. Přesouvat se a snažit se doufat, že nás všude vezmou se psy, by bylo příliš o nervy.

  1. To je jasné, se psima to jinak nejde 🙂 U nás je to jednoduché – Berry už nedá skoro žádnou dovolenou, kde by se muselo víc chodit, takže někam můžeme jen bez psů. No a Martin si letos přál k narozeninám dva týdny hlídání psů, abychom se mohli toulat. To je velký dar a jsme moc rádi, že máme tu možnost… 🙂

    1. Jasně, budu mít psabsťák 😛
     Přestože už jsem pohodlnější, než jsem bývala, moje toulavé já je za ty měsíce a měsíce uzemnění už opravdu žádostivé změny – dva týdny toulání se z místa na místo je přesně to, na co se těším 🙂

 15. DEDE úplně chápu tvojí radost nad plánováním dovolené.
  Já si dokonce vytvářím vlastní plán po dnech i s obrázky navštíveného. Manžel je dobrý ve vyhledávání spojení.
  Takže to naplánujeme, já to sepíšu a vytisknu.
  Vlastně si takový průvodce dělám sama.
  Stále ještě doufám, že nám ten Řím po páté vyjde.

  1. Míšo, moc vám to přeju – zatím se zdá, že věci fungují 🙂 Počítám, že nám napíšeš své dojmy… nemyslím cestopis:)) Prostě, jak jste si to užili 🙂

 16. Už pomalu přecházím k ledabylému plánování. Shlédnu na YouTube nějaké video, proudu mapu oblasti, mrknu na populární fotky na Instagramu, ale nechávám si tam trochu neznáma pro objevování. Udělám si spíš takový stručný přehled o oblasti a kus nechám náhodě. To je taková moje evoluce od velmi přesného a promyšleného plánování, které ale bylo příliš svazující a připomínalo spíš závod přes kontrolní body. Začal jsem hrozně mít rád takové to náhodné objevování míst, která si ani v průvodcích nevydobyla své místo, místních zastrčených podniků nebo nějakých vedlejších cest. Nechám se v tomhle docela ovlivnit turistickou mapou. Určité tvary cest, vrstevnic a třeba uliční sítě mne nalákají i když o tom průvodci mlčí. Takže tak.

  A nějaký Office ze Španělska plánuji, po Erasmu bude příjemné se vrátit. Portugalsko jsem projel v říjnu 20 již počtvrté, takže doporučuji.

  1. Tak v objevování „jiných“ míst jsme mistři:)) Což souvisí s prostým faktem, že já vidím víc lidí pohromadě a utíkám jiným směrem 😛
   Letos to měla být naše třetí expedice po národních parcích USA (chtěli jsme severozápad s přesahem k Vancouveru), ale musíme si nechat zajít chuť. Takže jedeme tak nějak objet Iberský poloostrov. Těším se na Pyreneje a oceán… ach 🙂

   1. Španělsko je v tomhle úžasné. Je libo divoky, nespoutaný, větrný (a často deštivý) Atlantik s bouřlivými vlnami, zelenými útesy a neuvěřitelným hlukem?

    Nebo klidné pláže líného Středozemního moře se stabilní teplotou, suchým podnebím a nekonečnou šňúrou lehátek? Vše relativně kousek od sebe

    1. Přesně! 🙂
     Jen nevím, jak obstojíme s angličtinou. No, ruce a nohy ještě máme – a v telefonu překladač 8)

     1. Mimo středozemní pobřeží, velké rezorty a pár hyperturistických míst fakt nečekej moc porozumění. Madrid byla škola života (a nového jazyka) pro mne

 17. Ahoj Dede a ostatní čtenáři, hurá! Minulý týden jsem trávila nakukováním, kdy začne Dedeník fungovat. 🙂 Tedy kromě jiného.

  Dovolená – začínám doufat, že bude. Asi po vlasech, ale opatrně se těším. Začínáme hledat nějaké ubytování. Takže si dovolím přidat ještě jednu anketní otázku – kde je u nás nejpěkněji? 😀

  1. No přece u nás doma! Ale na takovou otázku asi odpovědět nejde 😀 Vyhnul bych se velmi turistickým lokalitám jako Šumava a Krkonoše, ale třeba Český Les nebo Novohradské hory jsou krásné na objevování a strašně málo navštěvované. Z Moravy zas třeba Bílé Karpaty nebo Králický Sněžník. Tak to jsou taková místa na objevování

   1. Díky za tipy. Bílé Karpaty bychom si mohli zopakovat někde kousek vedle, než jsme byli posledně. A na Králíky moc ráda vzpomínám – to byla nádherná zimní dovolená ve stylu „od řopíku k řopíku, občas i pořádná pevnost :)“. Fakt je, že v Novohradských horách kluci ještě nebyli… díky za tipy.

  2. Všude!
   Teda, číslo má pravdu, Šumava a Krkonoše jsou krásné, ale tak v květnu. Za sebe doporučím Krušné hory, ale hodně záleží na tom, co vlastně chceš. Přírodu? Památky? Naleštěné zámky, nebo hradní zříceniny?

   1. Ke Krušným Horám mám dva velmi neprávem přehlížené lokality pod jejich stínem:
    Slavkovský les a České Středohoří. Obojí jsou opravdu nádherné lokality, prakticky unikátní i na naše poměry

    1. České Středohoří je samej kopec, ale nádhernej. Máme tam blízko, takže prošmejděno, všechny ty hrádky a výhledy, ale dlouhou dovolenou zrovna tam, nevím.
     O Slavkovském lese jsem tu kdysi článeček dávala. A Vysočina a Jeseníky a … No jak píšu – hezky je u nás všude, jde jen o preference co vlastně člověk od dovolené chce 😉

    2. Díky oběma. Petro, my bereme všechno, pestrý program je záruka spokojenosti. 🙂 Akorát tedy velké obchodní centrum tam fakt být nemusí, do něčeho takového vlétneme pouze v případě, že není jiná možnost, jak koupit potraviny, anebo si pořídit nové boty místo čerstvě rozpadlých. 😀

     1. V tom případě opravdu kamkoliv. My bereme každý rok kousek a pořád je kam. Česká Kanada, Lužické hory,… chlapi se vyřádili i v Ostravě, tam by klidně mohli strávit 14 dní a pořád by bylo kam – Landek park a různá muzea a technické památky a vím já co všechno.

     2. Podle mě taková hezká kombinace je Třešť – Telč – Dačice – Slavonice, soubor nádherných, trochu rozličných městeček, kolem zajímavá mírně kopcovitá krajinka, blízko Česká Kanada, Podyjí, údolí Oslavy i Jihlavy a za rohem Rakousko. Na takové to letmé šmejdění po krajině ideální

      1. To jsme si plánovali loni, tedy částečně, ten Telč. No a pak se to schumelilo jinak, byly z toho méně covidové Luhačovice. 🙂 Možná, že se k té idei vrátíme, díky za připomenutí.

  3. JJ, díky za ten zájem! 🙂
   Původně to měli stihnout za víkend a výsledek vidíte sami (devil) Já vím, bylo to nutné (ty změny navenek vidět nejsou, ale stránky jsou „uvnitř“ konečně up to date). No, já si nemůžu platit prémiové služby, že jo. Snad postupně vychytáme všechno. Velké díky Andymu – není to jeho obor a přitom je to on, kdo za to všechno odpovídá a musí honit lidi z helpdesku, pro které nemáme (z jejich pohledu:)) žádnou prioritu.
   Jinak nápady má nejvíc Číslo, klidně se ho ptej, byl vlastně všude 😀
   No a u nás jste už byli… 🙂

 18. Ahoj! Tak jak je vidět, plánování článku zatím nefungovalo – o půlnoci se nestalo nic, ale ručně to jde 🙂 Takže si ještě budeme lámat hlavu, jak dostat obrázky na hlavní stranu – při překopání stránek se někam ztratil odpovídající plugin 😛
  Tak povídejte… jak se chystáte na dovolenou a jak jste se měli minulý týden? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN