HOST DEDENÍKU – Bláža: O výrobě šperků a statečnosti

Nedávno se mi poštěstilo navštívit pořad Sama doma a krátce představit techniku výroby cínovaných i pokovených šperků. Nejsem úplně ostřílená před televizními kamerami, a tak jsem se již týden před natáčením mírně stresovala, detailně připravovala, balila s sebou vše možné i nemožné a samozřejmě se taky hrozně těšila.

 

 

Předem jsem také vyrobila náhrdelník pro statečnou Natálku, která se stala jednou z tváří benefičního projektu Lvice 2021 a v Sama doma si užila i moderátorskou premiéru. Vybrala jsem křišťál, do kterého vkládám důvěru jako do talismanu štěstí. Předala jsem jí ho přímo na place během jejího vstupu a věřím, že jí udělal čirou radost.

 

 

Vyrážím směr Kavčí hory

V den D jsem přijela na Kavčí hory pár hodin před natáčením. Vezla jsem s sebou pět tašek plných šperků, stojanů a dalších pomůcek, a tak jsem velmi ocenila fyzickou pomoc technika.

 

 

 

Ve studiu jsem hned začala všechny propriety včetně knihy Vše o cínovaných špercích vybalovat. Vystavené šperky zaujaly nejen místní ženy, ale i muže ze štábu, přicházeli si je prohlédnout nebo se zeptat na techniku a mě jejich upřímný zájem moc potěšil.

 

 

Pak už mě čekala maskérna (díky roušce byly ale vidět jen krásně nalíčené oči), kde jsem byla ujištěna o tom, jak mi sluší nový sestřih (o čemž jsem ihned zpravila svou kadeřnici, radost se má posílat dál). 🙂

„Vítám vás tady, Lenko…“

 

 

Jakmile přišla řada na můj rozhovor s Ester Janečkovou, tréma mě skoro úplně opustila. Vyprávěla jsem o knize, obou technikách výroby kovových šperků i mých začátcích. I když jsme si otázky před natáčením trochu zkoušely, nakonec bylo povídaní čistou improvizací. Moje týdenní příprava tak vyšla trochu vniveč, ale snažila jsem se reagovat bystře, a hlavně se nezakoktat – a to se mi snad povedlo, takže mohu říct, že jsem na sebe pyšná.

 

 

Nestihli jste televizní přenos mého rozhovoru v Sama doma? Pusťte si záznam na iVysílání. Líbilo se vám povídání, nebo se chcete na něco zeptat? Ptejte se tady nebo mi napište na můj Facebook.

 

Aktualizováno: 24.5.2021 — 16:39

27 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Leni, byla jsi naprosto skvělá, jak už jsem ti ( celá nadšená) psala po shlédnutí záznamu do mailu 🙂 páááni jsem hrdá na to, že Tě znám a že mohu nosit šperky od Tebe! přeji Ti, ať se Ti i nadále daří a nápady nikdy nedojdou (y) kdybyste, dámy, věděly, jakou mám od Lenky skvostnou cínovou ruku se skapolitem a herkimer diamantem (dárek od manžela k Vánocům), asi byste přáviděly 🙂

 2. Velice příjemný rozhovor, právě jsem dokoukala a moc se mi líbil, vedla sis skvěle, Lenko! Šperky byly hezky naaranžované a kamera je zabírala detailně, takže si je divák mohl v klidu prohlédnout. No, asi jsem se zamilovala do hortenzií! (inlove)

 3. Lenko, pořad jsem viděla na živo. Byla jsi skvělá!!! Moc jsem držela palce, ale nakonec to nebylo třeba, zvládla jsi to bez ztráty kytičky. Šperky jsou nádherné. Děkuji Tobě za výrobu a Dede za roztomilé náušnice k mým kulatinám. Dede mi připoměla, že nejenom sedmdesátiny, ale že jsem se letos v březnu podruhé narodila, když jsem přežila covid, takže ty náušnice jsou i k mému druhému narození :* ! Dámy, každopádně náušnice (lístečky javoru) se moc líbí, dokonce i pánové na ně zaměřují svůj zrak. A Lenko, jedna moje sousedka je v mých uších poznala a začala mi o Tobě vyprávět, že Tě viděla v TV, a že děláš moc hezké šperky 😀 zajímavou metodou.

  1. No to je krásné, že i pánové k tobě zaměřují zrak! To je hezké! (h) A tedy koukám, je je svět malý, že moje šperky pozná sousedka která mě viděla v TV, to je pecka! (y)

 4. Blážo gratuluji, děláš překrásné šperky !!!

  Poslechla jsem si rozhovor a pustila i příběh Natálky a (zatím jen narychlo) koukla na další nesmírně statečná děvčata. Jejich příběhy tak trochu navazují na včerejší článek „Nesnesitelná“.

 5. Gratuluji, obdivuji a fandim, mila Lenko! Svoji cinovanou vetvicku s perlami mam moc rada a libi se mi univerzalnost sperku. Jsou nadhernym doplnkem jen tak k dzinam, ale hodi se i ke spolecenskym satum.

  1. Děkuju! Je to přesně tak, cínovaný větvička sluší k džínám a tričku stejně, jako k šatům! (inlove)

 6. Tak jsme to zkoukla a muselo to být příjmná atmosféra. Skvělé! Až se zas jednou dostanu k vyzkoušení Blážiných šperků, určitě si zas něco vyberu- i když mě mrzí, že mi ty obruče nesedí…

 7. Ráda si pořad Sama doma pustím, moc oceňuji dárek pro Natálku – křišťál nádherně zpracovaný. Určitě přinese Natálce štěstí a to jí přeji i já, je to statečná holka!

 8. Jééé, já jsem úplně zapomněla, že dneska vyjde článek. Děkuju moc Dede a všem ostatním za podporu. Moc mi pomáhá vědomí, že mi někdo fandí! (h) (h) (h) 🙂

 9. Sama doma normálně nějak zvlášť nesleduji,většinou jako chvilkovou kulisu, pokud mne ovšem něco nezaujme. Na Tebe jsem ale tentokrát číhala,těšila a dočkala se. Škoda, že to bylo takový krátký (pro mne) ale chápu režii a tak se nedalo nic dělat. Jsem pyšná na to, že tě znám a vím hodně o Tvých začátcích a jak těžké to všechno bylo ale ty si se nikdy nevzdala a dotáhlo to na piedestal. Díky Blážo ! (h)

  1. Jenny, taky jsem moc ráda, že se známe! A doufám, že bude zase příležitost se vidět! (inlove)

 10. Víš Blážo, ty máš těch darů několik.
  Jednak umělecké cítění – ale to nestačí.
  Potom řemeslnou zručnost – to je nutné, ale taky to nestačí!
  Úžasná jsi v tom, že k tomu všemu (!) máš i podnikatelského ducha. A to je něco, co na tobě asi obdivuju nejvíc – protože to je přesně to, co já nemám:))
  Tvoje – moje larimarové náušnice už pomalu nesundavám. Mám je moc ráda 🙂

  1. A z toho mám radost, že ti ty larimarové náušnice sedí a že je ráda nosíš! (inlove)

 11. Ty víš, že jsem tvoje velká fanynka. Líbí se mi valná většina šperků, které jsi kdy vyrobila a zraješ jako víno. Zrovna jsem na FB obdivovala tvoje nové obruče – s gingem vypadá impozantně a s hortenziemi zase něžně.

  Tvůj vstup jsem si pustila ze záznamu a byla jsi tam skvostná!

 12. Pustím si, ale až doma- tady v práci to nejde 🙂
  Ale mám od tebe perličky na krk a ty nosím moc ráda, pokovené listy gazánií jako náušnice jsou moc hezké, ale musí počkat- jsou dost velké a hádají se s těma blbýma gumkama od respirátoru.

 13. Sama doma nesleduji, ale Tebe si ráda pustím. Ještě kdybys tak ke knížce přidávala alespoň jednu ruku! Jedu podle ní a občas mi ta ruka chybí. Ale já ty větvičky dotáhnu do konce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN