BTW: Veselé Velikonoce!

Milí čtenáři, přeju vám všem veselé Velikonoce, hodně radosti a nevzdávající se naději, že bude lépe. 🙂

 

 

 

Máme tady svátky jara, naděje, vzkříšení, radosti a barev.

Pravda, jaro se courá, situace ve státě taky není nejveselejší, ale to by nás nemělo zastavit. O barvičky, dobré jídlo a své pozitivní vnitřní vyladění se holt musíme postarat sami, jako ostatně o cokoliv, co chceme mít.

Tak vám přeju, ať se vám to povede, lhostejno, jakou cestu k cíli zvolíte.

 

Vaše Dede

 

 

A zrovna se zeptám – ovlivnila současná situace vaše chytání svátků? Tedy, nemyslím tím oblíbené cestování, tam to skřípe… spíš se ptám na zdobení vašich domovů, malování kraslic, barvení vajíček (tak co – barvy nebo cibule?:)), pečení beránků a velikonoční nádivky.

Ostatně, jak děláte nádivku u vás? Co všechno zelené tam dáváte? Jak vypadá váš slavnostní nedělní oběd?

A jaký je u vás beránek? Piškotový, třený, kynutý nebo biskupsko-chlebíčkový? 🙂

PS: Kdybych letos chtěla do nádivky vlastní přírodní kopřivy, mám smůlu – asi bych někde našla jejich první výhonky, ale potřebovala bych k tomu lupu! U nás prostě těch teplých dní bylo moc málo. Jak to vypadá u vás?

Aktualizováno: 3.4.2021 — 17:55

46 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. U nás proběhly Velikonoce v poklidu.
  Nádivka i bochánky se povedly. Kopřivy jsem do nádivky také nesehnala, tak jsem tam dala petrželku.
  Včera přijeli mladí s Týnkou ( jsou stejný okres ) na oběd. Měli jsme španělské ptáčky s rýží. Všichni si prý pochutnali.
  Vajíčka jsem si také obarvila. Letos mě na ně pěkně chytla barva.

 2. Náš „slavnostní“ oběd – včera, dnes, v pátek taky – vypadal stejně jako téměř každý volný den. Namazanej chleba a čaj z termosky, hlavně ať jsme venku. Velikonoce jsem nikdy ráda neměla a bojkotuji z plných sil. Muž se nebrání, tak si vždy jen přejem ať co nejvíc lidí pěkně slaví a nechá lesy nám 😉

 3. Také všechny zdravím při velikonočním pondělku (no u vás už pomalu večer, u nás teprve 12.30.Všem zotavujícím se po Covidu či jiných neduzích přeji co nejrychleji dobít baterky a vice nestonat.

  Dede, krásné tulipány a narcisy! Ty kraslice jsou nějaké velké na slepičí? Nejsou husí, nebo kachní? Ale pomalované jsou překrásně !!!!

  Žádné velikonoční menu jsme neměli a místo mazance jsem upekla vánočku. Je to stejné těsto a mě se mazanec vždycky po předešlých pokusech rozplacl, tak jsem to vzdala a už peču jen vánočku, která drží a vždy se povede 🙂 )

  Jak tu pominula studená vlna venku je hnod teplo, na sluníčku hic. Právě jsem na šňůry rozvěsila prádlo a rychle prchala dovnitř. Tedy by se jaro dalo počítač na dny, velmi rychle se přehoupne v horké léto. A jak byl nedávno liják, slunce teď tu vodu ze země vytahuje a hned stoupá i vlhkost vzduchu. Na mouchy a komáry se rozhodně netřesu, ale rorýsi v komíně potřebují „hmyz ve vzduchu“, aby se po dlouhém letu k nám měli rychle čím napucnout.

  1. ještě jedna oprava- pes mi strká čumák pod ruku a špatně jsem to odeslala, patří to pod Jenny

 4. Zdravím z jihu, u nás svítí slunko, ale je dost větrno. Pobyla jsem na terase a tvořila první počin do Akce- mně to všechno trvá, tak musím začít brzy 🙂 Ale trochu vitamínu D jsem snad ukořistila. Jezírko už je spuštěné a rybky v něm plavou- vypadá to, že od loňska žádná neubyla, i když bylo fest pod ledem…

  1. U nás bylo sluníčko dopoledne, ale fičelo fest. Teď je zataženo, občas prší a fičí dál.
   Koukala jsem po zahradě a mám dojem, že mi lezou na záhoně ředkvičky… pravda, pokud to není nějaký otužilejší plevel… 🙂

 5. Přeji všem hezké Velikonoční pondělí. U nás slunečno, ale venku nezvyklé ticho. Ach jo!

  1. Pošli trošku toho sluníčka sem, tady je ošklivě pošmourno, jen jen začít sněžit 🙂 .

 6. Zdravím velikonočně a přeji Vám všem hezké velikonoční pondělí, hodně jarních radostí a rekonvalescentům ať sluníčko pomáhá … byť to při pohledu na teploměr vypadá, že zima ještě něřekla poslední slovo 😉

 7. Veselé velikonoce všem, hodně zdraví hlavně marodům a rekonvalescentům. (h)
  U nás velikonoce vytrhávají hlavně kluci – šli jsme na proutky, upletli si mrskačky, LJ si svázal pruty Svatoplukovi (pomlázka se tomu fakt říkat nedá) a já navázala staré pentle, co mi odvázali z uschlých žil (normálně bych měla čerstvé krásné barevné stuhy, ach jo). Prohnali mě podle hesla Sportem ku zdraví několikrát. 😀 Jdeme na návštěvu k našim, stejně jsou tam kluci každé dopoledne na distanční výuce a já a LJ máme negativní testy, tak co už.
  Nějak není ta radost a pára, co bývala – i když včera jsme šli hrát diskgolf, sluníčko svítilo, narcisy kvetly, hned to bylo lepší.
  Dede, máš krásné fotky, s nimi je veseleji.

  1. pruty Svatoplukovy, taky už. Tak nevím, nevidím nebo nemyslím, to se mi snad dřív ani nestávalo.

 8. Divné Velikonoce. Na výlet se nesmí, na návštěvu se nesmí, nepečeme, nezdobíme. I slepice to sabotují, vajíček je málo.
  Tak jsme se pustili do malování… pokojů, teda.
  Ale je potřeba opravit zeď. Barvu jsme koupili, to jo, ale pytel omítky ne. Hm. A pokoj je vystěhovaný. To tu ten čurb…eh… nepořádek budu mít až do konce lockdownu? Až otevřou OBI?
  Divné Velikonoce.

  1. Můžeš si objedat v eshopu a vyzvednout. (Pokud nemáš živnostňák, s ním můžeš i nejen do zahrady.) Mám už i pár betonových svahovek, fanku zvanou zednická naběračka, malé betonové „parkety“…

 9. Udělaly jsme s Vílou, stejně jako vloni, pro sousedy z domu bezkontaktní koledu. Na sušák na prádlo na zahradě ráno pověsíme kraslice a na botník za dveřmi bytu dám mísu s vařenými ozdobenými vajíčky. Na nástěnku jsem v předstihu pověsila plakátek, ať si každý vezme.
  Sváteční menu jsme si nechaly dovézt z dobré restaurace. Je sice inzerované jako menu pro dva, ale ve skutečnosti je toho tak pro pět, máme to na celé svátky. Polévka z medvědího česneku s opraženými semínky a krutonky, jehněčí tatarák, rilletes z uzeného pstruha, pečené baby kuřátko s nádivkou a bramborovou kaší, jehněčí biryani, kokosový krém s mangovým želé a minimazanec. A Víla ještě upekla výborné jidášky.

  1. Ach Renato… jsou chvíli, kdy si myslím, že bydlet v Praze se vyplatí! To menu zní hříšně dobře, i když netuším, co to jsou jehněčí biryani! 🙂
   Na vše samoobslužné Velikonoce si pamatuju a moc se mi to líbí. Akorát já bych se mnou osobně zdobená vajíčka neodvážila nikomu nabídnout:))

   1. Biryani je indické jídlo, pikantní rýže s kostkami jehněčího. Ono celé to menu je půl české, půl indické. A moc dobré. Ještě v té krabici byla láhev červeného a láhev prosecca 🙂

 10. Hezké velikonoční svátky všem!
  U nás je pravé aprílové počasí – včera zima, střídavě déšť, sníh i kroupy, přes noc mrzlo, ale už dopoledne se vyčasilo a slunce svítí na plný pecky. Na zahradě je všechno opožděné, opravdu kvetou jen narcisky a dva keře kaliny bodnantské – ta kvete už od zimy. Tak jsem nakoupila primule a spoustu macešek do truhlíků a píchla jsem k nim nějaké ty velikonoční propriety, taky jeden zatím nekvetoucí keř jsem ozdobila barevnými vajíčky, na dveře jarní věnec pověsila, ať je venku trochu barevněji! Nepeču mazanec ani beránka, z velikonočních jídel bude zítra jen nádivka (a dávám do ní pažitku a petrželku, na kopřivy jsem si nikdy netroufla 🙂 ). Hm, bez dětí to prostě nějak není ono! 🙁 A to jsem, asi duchem nepřítomna, nakoupila čokoládové zajíčky! Doufám, že lockdown skončí dřív než jejich záruční doba!

  1. Eh, Hančo, s těmi nákupy jsme na tom stejně 😀 Já tu mám dubenecké perníčky a lentilková vajíčka 😛
   V nádivce mám, pórek, čerstvou kudrnatou petrželku a mraženou plocholistou. Funguje to:)) Čerství pažitky mám tak málo (ale statečně roste), že mi jí bylo líto do nádivky – na chleba bude lepší 🙂

  2. Já jsem taky dětem nakoupila něco „od zajíčka“, i když jsem věděla, že nepřijedou.
   Ale syn posílal včera fotky, šli na Krušnohorskou velikonoční stezku, měli krásné počasí, sice nic moc teplo, ale sluníčko svítilo, děti se vyřádily, museli plnit nějaké úkoly, vnučka pomáhala malýmu (spíš to dělala za něj)a pak dostali i velikonoční balíček-sponzor Lesy ČR. Bylo tam málo lidí, takže žádná davová akce.

 11. Kraslice jsem nevěšela, jen jsme uvařila pár vajec v cibulových slupkách, aby to nevypadalo úplně blbě, když dojedou rodiče dneska na kafe. Jsou už jednou očkovaní a my jsme to měli… jen mi pořád čím dál víc padá řemen u jakékoli činnosti. Navíc ty návraty chladna po třech dnech teplot přes dvacet jsou- no, šok 🙂 Dneska jsem konečně dopsala obecní kroniku za loňský rok, protože už mě tak strašně nebolí oči. Mazanec jsem koupila, letos nepeču 🙂 Kuba Velikonoce slavit odmítá a a Kačka přijet nesmí, tak co 🙂

  1. Slavení Velikonoc jen pro sebe je náročné – já mám domácí i venkovní výzdobu v běžné podobě, ale požadavky na jídlo jsme razantně snížili.
   Dnes bylo venku pěkně, včera ošklivo a zítra má být zima, sněžit a foukat. No co už. Holt si tu radost musíme udělat jinak než na sluníčku 😛

 12. Taky u nás je to jinak. Zdobení mě moc nebere nikdy, letos vůbec, jen jsem už před časem pověsila na dveře uháčkovaný jarní věnec a ještě chvíli tam zůstane. Vždycky zdobím kvůli dětem, ty jsou teď přes 3 okresy…
  Stejně tak je to s beránkem, mám velkou litinovou formu po mé babičce, kterou jsem dostala i s receptem, takže neinovuji a normálně peču podle něj. Ale je fakt velký, my dva bychom ho nesnědli ani náhodou, já to sladké zas tak nemusím a MLP nemůže, takže beránek se letos nekoná. Za to jsem upekla mazanec (inspirovala mne cena mazanečku v Penny, podle mne astronomická) a povedl se, už není 🙂 .
  K obědu bude pečené kuře s velikonoční nádivkou, už je v troubě – ta nádivka, to si neodpustím. S kopřivama mi nechutná, miluju petrželku a ulovila jsem v krámě svazek listové petržele. Jinak nevím, asi bych musela na ty kopřivy, protože petržel se mi vloni nepovedla a na záhonku se krčí trošku petrželky tak do polévky.

  1. Alimo, s tou petrželí máš pravdu:)) Koukla jsem se na minikopřivy (mají asi 3 cm) a šťastně použila petržel.
   Beránka máme z mé oblíbené pekárny Lomná, přivezl ho Martin z Rožnova. Teď dělá dekoraci, později ho bude mít Martin k pracovnímu kafi 🙂

 13. Je to jinak letos, je. Jehněčí kýta nebude, povolena návštěva pouze dvou osob, tak odloženo. Zdobívala jsem jen kvůli holkám a pro nás je to letos jenom pár kočiček ve váze. Nějak jsem se pomátla a zakoupila je žlutě nastříkané. Hu! Beránka nepeču, nemám formu, jenom mazance. O prvním mazanci jsem psala na Zvířetníku (šoupla do trouby nastavené místo na třicet na dvěstě stupňů, vyhodila spečený s rozteklou mísou), druhý málo sladký, třetí hodně sladký, ale oba jedlé. Holt jsem letos excelovala! Pes je ale rád, významě chodí do kuchyně a hledí na linku. Přibudu na váze, vydloubávám mu rozinky a nevyhazuji je!
  Ale máme tu hezké slunečné počasí, zatím, a protože jsme dva, můžeme odpoledne na návštěvu. Dostaneme jistě mazanec, tentokrát povedený a možná připravíme beránka o zadek. Kamarádka má formu.

  Přeji hezké Velikonoce!

  1. Jano, užij si návštěvu! To je letos vzácné zboží.
   My jsme si velikonočně připili se sousedy přes plot 🙂

 14. Mám to přesně jako Alex ale i tak Hosana a ať už je lépe! Síly jdou kus za mnou. (h)

  1. Určitě tě dohoní, Jenny! Tebe i Alex s manželem a vůbec, ať se zotaví všichni postižení!

 15. Přeji všem hezké Velikonoce. Dnes nastává ten pravý den naděje.
  Letos jsem je se zdobením odbyla 🙁 . Jaksi není energie, nejen ta fyzická, ale i duševní. Tu si nechávám na procházky s Ajvinkou. Šiky barevných vajíček, které věším na keře a stromy v zahradě, musí počkat do příštích Velikonoc. Na dveře jsem pověsila jeden ze svých stabilních věnců – velikonoční! Kraslice, kterými zdobím větvičky ve váze na stole,ty jsem po nájezdu nenechavých kočičích tlapek – dvě to nepřežily – opět schovala do krabičky. Mazanec jsem koupila, nic sladkého nepekla, obědy si plánujeme s MLP, den předem, jak máme na co chuť, vytahuji proviant z mrazničky…. Nejsou to letos u nás moc bujaré svátky, ale jsme šťastní, že jsme spolu a doma!!! (h) .

  1. Alex i Jenny přeji vám navrácenou sílu, letos poprvé nemám ani umytá okna a nijak mě to nebere. Hlavně, že jste přežili i vaši manželé tu potvoru, kterou nechci ani pojmenovat. Letos jsou opět ty velikonoční svátky takové nijaké, beztvaré.
   Přeji všem spoluzvířetnicím krásné svátky, plné sluníčka a jarní pohody.
   Tady ráno byl pořádný mrazík a teď svítí slůňo.

   1. Ano, Maruško, to si říkáme s kamarádkou, taky pečující,jaké jsme měly štěstí,že jsme přežily. Její manžel je stále v nemocnici a třetí pečující o Věru, ta co píchala opiáty je taky stále v nemocnici. Brrr, hnusný červ, hoj mor ho!

    1. Jenny, vy jste za svoji péči opravdu zaplatily… vy i vaše rodiny. Jste úžasné a díkybohu, že jste to všichni nakonec zvládli… (h)
     To, že jsi takhle na příjmu, je další můj důvod k radosti:))
     Stejně jako Maruška a její muž, kteří si to užili na podzim… (h)

   2. Jenny a Alex opatrujte se, odpočívejte a sbírejte sílu, ono to půjde. Pomalu, ale půjde, Totéž přeju i vašim LP a Jenny i tvým kamarádkám s rodinami. V té smůle jste měly ohromné štěstí (h)

  2. Alex, kdyby mi někdo v době, kdy ses dostala do špitálu řekl, že budete oba s Jiřím na Velikonoce doma a v podstatě v pohodě (já vím, ještě to potrvá, ale žijete! Oba! Jste doma!:)), nevěřila bych.
   Mám takovou radost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN