BTW: Apríl!

Taky vás někdo, když jste byli malí, poslal pro semtele nebo pro bublinku do vodováhy? Nebo vám přetočil budíka, přeparkoval auto či poslal falešnou esemesku? Ano, tohle jsou relativně běžné podoby oslav zlomyslného svátku, kterým začíná pestře proměnlivý měsíc duben.

 

 

„Apríl!“ zvolá vtipálek poté, co někoho nějakým způsobem zesměšní nebo vyděsí. Většinou se nejvíc baví právě on, nejméně potom ten, kdo se stal nic netušícím terčem vtipálkovy invence. Právě v tom se skrývá klíč k tomu, proč je popularita apríla coby svátku menší, než by jeden čekal.

Lidé totiž málokdy umějí vymyslet dobrý vtip. Nastražit pastičku, která je víc vtipná než trapná, která neubližuje. Dala jsem si práci a zeptala se lidí ve svém okolí, jestli si pamatují nějaký opravdu vyvedený apríl, kterému se museli smát, i když ti postižení byli právě oni. No, moc úspěšná jsem nebyla:))

Zároveň se musím přiznat, že nejsem ani moc úspěšný aprílový vtipálek. Jakoby snaha tomu vyvedenému nějakým způsobem neublížit (nebo ho nevylekat) mařila vymýšlení opravdu dobrých vtipů. Ty zlomyslné mě, pravda, taky napadnou, ale nakonec je nedokážu realizovat:))

Myslím, že nejlepší apríly, na které si vzpomínám, byly mezi zprávami typu „věřte nevěřte“, jaké se objevují na některých serverech. Pokud má tvůrce fantazii a ještě navíc umí psát, dokážou vznikat skvosty. Potíž však dnes vidím v tom, že lidé nastavení na příjem konspiračních teorií, by třeba nemuseli uvěřit, že tohle byl jen nevinný apríl, a ne cosi podezřelého, s mocí zničit svět.

 

A tak se dnes ptám vás všech – pamatujete si nějaký opravdu vyvedený aprílový žert?

Aktualizováno: 31.3.2021 — 19:04

39 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Také si nepamatuji, na nic, čím bych „někoho vyvedla aprilem“. Matně si vzpomínám, že ve třídě někdo chodil s jakýmsi blbým nápisem přilepeným na záda, ale kdo na to přišel a kdo byl nositel si nepamatuji, ani jestli to byl apríl či jiný důvod – jen takový záblesk v mozku.

  Renato, ty Mapy.cz jsou úžasné, pamatuji se, že jsi je tu už jednou dávala a tenkrát jsem nad těmi jmény strávila hezkou úsměvnou dobu a asi to udělám znovu později. Teď jsem jen klikla z změny mapy na „Japonec nad Krysou“ a už jsem se chechtala 😀 Úžasná fantazie těch, kteří to vymýšlejí. Třeba tyhle:

  Znič Manžela – Chotěboř
  Nejí Noha – Jihlava
  Sv.Radka – Svratka
  Muška Jenom Zlatá – Štětí
  Tady brodil Havlíček“ – Havl. Brod
  Nahatice – Holice
  Za Tři Možny Vesnice – Třemešnice

  1. Maričko, díky za tuhle poznámku, já jsem napoprvé tuhle mapu nenašla! 🙂
   A pobavila jsem se… Bydlíme mezi Sochařicemi, Roztomiletínem, Zvířátkovem a Létoměří! 😀 :D.

   1. Ano Dede, jsou tam úžasné překlady 😀 ti lidé si museli skvěle pohrát. No však ty také bydlíš mezi skvosky „Roztomiletín, Létoměř.. 🙂 Moc vtipné je o to „silnice, silnice“ a „dálnice, dálnice“ a pak všude jen „domy, domy..“. Prostě parádní počtení :).

 2. Volala mi dnes spřízněná pančelka v.v.,že prý jí volala kamarádka,co byla u lékaře s potížemi. Pan doktor je hledí do očí a povídá „paní vy nutně musíte vysadit tu marihuanu. „Pane doktore, to nemůžu, v noci ještě mrzne “
  Tak chvilku jsem byla i potichu,než mi docvaklo.

 3. Když jsme byli děti, tak jsme se na Apríla těšili a vyváděli blbiny. Ale jako dospělá to neumím a nemám ráda. U nás se ten svátek nějak neuchytil.

 4. Já apríla ráda nemám. Ty fórky mi často přišly obhroublé vůči tomu, na koho byly namířeny. A to jsem se ještě vyjádřila mírně.

 5. Povedl se mi jednou (jednou! nejsem moc vtipálek) fór, který se mi pak dařilo rozvíjet asi půl dne, než mi na to přišli.
  Bojujeme na zahradě se slimáky, už jsme vymýšleli, že pořídíme běžce indické a kdeco všechno. A pak jsem rodině na apríla namluvila, že prý existují žáby, co je likvidují, ale ty žáby jsou ve velikosti morčete a větší. A jestli jim teda nebude vadit, že si jich pár pořídím. A líčila jsem jim, jak jsou ošklivé a strašlivě kvákají a oni mi to pořád žrali 😉

  1. Tož, moje máti byla excelentní účetní a obchodnice,sečtělá jako nikdo,hrála závodně šachy,přesto jsme jí nemohli a nemohli vymluvit, že ropáci nejsou. 🙂

 6. U nás v práci máme na Intranetu jídelníček. Když si tam odklepnete ikonku “ mám oběd „, tak se vám tam objeví napsané objednané jídlo.
  A na jednoho apríla nám tam paní ze stravování napsala jídla, která by patřila spíše na jídelníček vyhlášené restaurace.
  Docela jsem se pobavila.

 7. Tak apríl na Apríla, to si nepamatuju, i když jako děcka jsme se nažili… ale výborné apríly mimo termín uměla naše mamka. Aspoň jeden za všechny – to bylo v době, kdy kvetly lilie – na její popud jsme se všechny čtyři natřely žlutým pylem (já byla ještě robátko) a když přišel chudák taťka z roboty, pootevřela vrata, my se do té škvíry vyskládaly a „Pepo, představ si, všecí aj se stařečkem máme žlútenku, budeš moset it spat ke stařence do Zahrad!“ Při té představě taťkovi vypadla aj brašna z ruky… A takových vtípků měla v zásobě vícero 😉

  1. Ygo, nezapomenu na tvé vyprávění o kachně(?), co se „srazila“ při přípravě oběda.

 8. Nějak nemůžu vzpomenout na vtipné vyvedení aprílem. Asi proto, že nikdy vtipné nebylo.
  Všem přeji klidné prožití velikonočních svátků, marodům úspěšné domarodění.

 9. Tradičně výborný apríl mívají Mapy.cz, nejvíc se mi líbila textová mapa. Také Technet, ale hlavní autor už je pryč.

     1. Nejlepší jsou pravidla pro ježdění prstem po mapě 😀 😀
      No, musím se přiznat, že s Martinem už po té mapě jezdíme fest 😛
      Co vy?

      1. Ani se neptej, Prahu jsem nikdy ráda neměla a teď jsem v ní měsíc zavřená. A co hůř, se mnou další milion lidí, který, zcela překvapivě, odmítá sedět zavřenej doma, takže v lesích je narváno. Jenže já s těma vořechama ven musím i kdybych 100x nechtěla.

       Vloni jsme velikonoce strávili v Krušných horách – spíme v autě a za ty 4 dny jsme potkali míň lidí než teď potkám na ranním venčení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN