HOST DEDENÍKU – Bláža: Přátelé, jak se dnes máte? Aneb jsme prostě „jinej gang“

Se zájmem sleduji copywritera Otto Bohuše. Má skvělé texty a je moc zábavný. V jednom jeho postu na FB jsem si přečetla o tom, jak umístil malou anketu v jejich domě.

 

 

Vtip byl v tom, že v anketě byly jen pozitivní otázky, takže nešlo odpovědět negativně. A nikoho nenapadlo tam negativní otázku dopsat. Prostě se všichni, kdo se ankety zúčastnili, naladili pozitivně.

Obr.1

 

Moc mě to zaujalo a přivedlo na myšlenku, umístit něco podobného u nás v domě. Takový malý sociální průzkum.  Jak to asi dopadne?  Celkem jsem tušila výsledek, ale musela jsem to prostě vyzkoušet.

Anketu jsem nechala viset v domě na dveřích u schodiště od 20. 12. 2020.

 1. 12. 2020 přibylo v anketě 5 pozitivních čárek.

V ten samý den večer ještě jedna možnost a to:  4. Na ho*no.

Konečný výsledek ankety si můžete prohlédnout sami. Anketu jsem sundala 3. 1. 2021. Myslím, že dál už ten pokus neměl význam.

Obr.2

 

 

Předpokládala jsem negativní reakci, i když popravdě jsem si myslela, že jich tam bude víc.

A při té příležitosti jsem si vzpomněla na jednu docela povedenou reklamu:
https://www.youtube.com/watch?v=RtN4ns96ETc&ab_channel=T-MobileCZ

Pamatujete si jí taky?

 

A co z toho pro mě plyne?

Záleží na tom, jak se ptáme.

Je na našem rozhodnutí, zda budeme pesimisti, nebo optimisti.

Využijme svobodu rozhodování, k jakému gangu se připojíme.

 

Vaše Bláža

 

Dede: Tak co, milí čtenáři, jak se dnes máte vy? A… proč se cítíte zrovna tak? 🙂

Aktualizováno: 10.1.2021 — 18:38

26 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Konec reklamy mi něco říká, ale jinak bych přísahala, že ji vidím poprvé. Takže ani po shlédnutí nevím, zda ji znám! 🙂

  Jak se mám? Momentálně unaveně, už je čas, kdy obvykle usínám, takže místo sluníčkového usmívání se těším do pelechu. Stihla jsem za pondělí tolik práce, že mám pořád dojem, že už je úterý večer. Takže si to zasloužím a ještě před spaním pomyslně ustřihnu kousek metru. Za necelé dva měsíce se mi vrátí Julián a Mariella (h)

 2. no jasně, že si ji pamatuji 🙂 Pavlásek je borec 😀 no a jinak: optimista – sklenice je poloplná. pesimista – sklenice je poloprázdná. kočka – sklenice spadla.. 😀

 3. Dnes se mám skvěle. Včera jsem dobrovolně šla pro jistotu na antigenní test (protože už kvůli mámě normálně hysterčím při každém kýchnutí) a jsem stále ještě NEGATIVNÍ. K tomu mám doma konečně fungl nový počítač, který má hafo pamětí a je rychlý jako blesk. Svítilo i sluníčko a v Praze byly suché ulice a poměrně malý provoz, když jsem vezla mámu k doktorům. A v práci mě dnes nikdo neprudí, takže jsem i něco udělala.
  Nějaké drobnosti jako nefungující tiskárna nebo mámina nervozitka už mě dneska nemůžou rozhodit.

  1. Taky chodím, pro jistotu asi jednou za týden nebo dva. Zatím jsem negativní, naštěstí 🙂

 4. Jak se mám? Skvěle.
  Svítíčko za oknem sluní, jako kdyby bylo placeno od paprsku.
  Ve dne spím dobře, třeba i seďa (přechodnícus moravicus) u pc nad překladem, v noci kapku hůř kvůli ucpanému nosu.
  Špatně mi bylo jen na Štědrý večer (hodně bolavé a tekoucí oko a tekoucí nos), od té doby běžná rýmička).
  Hygiena uznala, že jako nahlášený kontakt pozitivních osob můžu zůstat v karanténě, když stejnak nikam nechodím.
  Nákup a oběd z bistra v budově mi donesou.
  Několik dlouhotrvajících hovorů z Čáslavi každý den je také jistotou.
  Když nikam nejdu, ani nohy nebolí.
  Tak co mi může scházet?

 5. Mám se skvěle! 🙂 Záda se dala trochu přemluvit, mám kde bydlet, co jíst, mám muže a syna a zatím jsme zdraví. Plánuju, co nového udělám v podnikání, plánuju, co nového udělám se sebou. 😉
  A děkuju vám všem za reakce, potěšilo mě to! :*

 6. Když se tak nad tím zamyslím, tak skvěle ! Pravděpodobně jsme prodělali covid, protože ta teplotka (kolem 37), kterou jsme považovali za dětskou virozu vyfasovanou od Matěje, sice po třech dnech zmizla, ale spolu s ní i čich a chuť. Na testech jsme nebyli, protože tady je to nejblíž v Plzni a jak byl MLP unavený, odmítla jsem to risknout. Naordinovali jsme si domácí vězení a už pár dní cítíme a máme chuť. To samé po pár dnech po nás Lucka, ale ta šla posléze na testy a je resp. byla pozitivní. Takže my asi taky. Skončila někde ve vzduchoprázdnu, protože se jí ozvala hygiena LN a když řekla, že roky už bydlí v Mostě (ale není tam hlášená, pořád čekají na svatbu, kterou kvůli covidu už 2x odložili) tak řekli, že se jí ozvou z MO. Neozvali, protože jim to LN asi neřekli a jinak se to nedozví. Dovolat se nelze. Marek se vzteká, protože mu nic není, ale nikam se nemůže dovolat, všude odpovídá jen automat, děs běs, kdyby mu něco fakt bylo. Do práce se neodvážil, ale bez potvrzení od lékaře a bez testů…. Ale jiní jsou na tom daleko hůř, takže pořád tvrdím, že se máme vlastně skvěle. A svítí sluníčko :_)

 7. Máme se skvěle. Včera a dnes svítí sluníčko, v noci mrzlo,trochu bílo je i na zahrdě, zatím jsme zdrávi.
  Dede, doufám, že se čáp nebude řídit pranostikou:
  „na svatého Řehoře čáp letí přes moře“.
  Poslední dny na vás myslím, a věřím, že všechno dopadne ad 1) Skvěle!!!

 8. se zánětem průdušek (bez teplot), volím číslo 4. Jak začne mrznout, dostaví se pravidelně..tak si to holt odkašlu, budu polykat sinecod a dál se zamykat v kanclu….

   1. těch 10 dní to holt v té 4. vydržím..pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty… 😀

    večer budu mít chlupatej obklad. Noriska na mě ležela včera a jen nadskakovala,když jsem zakašlala, ale odmítala slézt a odejít….

 9. Mám se skvěle! 🙂
  V rodině všechno funguje, jsme zdraví, jen čáp se neuvěřitelně courá – uvidíme, jaký bude dnešní verdikt čápologů:))
  Ari přibrala od Vánoc 300 g, byť je vykrmovaná jak husa, ale dohodli jsme se s panem doktorem, že trend je dobrý a uvidíme za měsíc.
  Moje záda mi dovolují jezdit autem do vzdálenosti +- deset patnáct minut, hurá! 🙂 Pravda, za jízdu do Hradce a zpátky se mi krutě pomstila, ale tam taky nejezdím každý den, takže dobrý:))
  Měli jsme tu předevčírem úžasné sluníčko. Fakt hřálo! (sun) Je fakt, že díky němu roztál nějaký sníh, občas až na trávu, ale zase má teď šanci zmrznout to bahno pod ním – to se drželo klouzavé imrvére furt, jak se hezky česky říká:))
  Díky, Blážo, za návodné otázky! 😀

 10. No, napsala bych úžasně, něco mi sice chybí, ale to nám všem. A kdyby Bimbo nehuhlal, bylo by božsky

 11. Díky za tu otázku! Protože jako obvykle v pondělí ráno tu schlíple sedím u klávesnice, koukám z okna na to, že je dnes (místo o víkendu) modrá obloha a nádherně mrzne. Ale díky tomuto článečku si teď říkám „sláva, sluníčko, v polední pauze se půjdu vyvětrat, a teď se rychle pustím do zajímavé práce, kterou pořád odkládám kvůli méně zajímavé, ale naléhavější“. Díky díky za pondělní povzbuzení!

 12. Mám se skvěle- venku mi kočka (naše) přepadala psy, ale stejně se stihli vyvenčit, nezapomněla jsem si vzít čepici a rukavice- akorát jsem na té námraze zlomila škrabku 🙂

 13. Tak já napíšu úžasně (h) – protože konečně i u nás trošku zamrzlo, ale nafučelo, takže ranní vycházka docela v pohodě a doufám, že to tak vydrží i odpoledne, kdy vyrazíme na delší tour. Jinak jsme všichni zdrávi, děti se nám vyvedli, zvířata vypadají v pohodě, takže si stěžovat ani nemůžeme… (rofl)

 14. To je otázka na pondělní ráno!
  Proto zůstanu při zemi a odpovídám SKVĚLE. Všichni jsme zdraví – ťuk ťuk, máme práci, víkend byl fajn, právě jsem slupla snídani, venku už není bahno (zamrzlo)… No není na světě krásně? 😉

  1. Teda ale ten člověk se sbíječkou a velkým pracovním zápelem mne netěší. Nevím kde co dělají, ale co jsem přišla do práce, tak jede naplno. Možná odvrtávání nějaké příčky či čo, ale v tomhle se mám soustředit na práci? Vrr, vrr, vrr, k zbláznění, vrr, vrr, vrr. Bez něj by tu bylo téměř ad3) – božsky. Kdyby byl po ruce, tak ho (punch)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN