BTW: Veselé Vánoce

Milí čtenáři, dovolte mi, abych Vám popřála krásné Vánoce naplněné radostí a pokojem… nebo naopak ruchem velké rodiny. Hezky podle toho, co máte rádi.

 

 

Přeju vám lenivé dopoledne, šimravé těšení na odpoledne a dětskou nedočkavost na večer. Přeju vám lehká srdce, vesele kvetoucí myšlenky a chuťové buňky uhlazené dobrotami k blaženému spánku.

Přeju vám, ať vám srdci nikdy neuhasne plamínek naděje – ať vám svítí na cestu, když bude vypadat zamračená a vám se po ní vůbec nebude chtít jít, i když budete muset. Aby každý takový zamračený kousek brzy skončil a na cestu vám zase vykouklo sluníčko. A zelená tráva a kytky a ptačí zpěv… 🙂

Veselé Vánoce, vám všem i vašim blízkým – ať už mají jakýkoliv počet nohou (inlove)

 

Vaše Dede

 

 

 

 

 

Aktualizováno: 23.12.2020 — 21:13

41 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Také já ještě všem popřeju krásné Vánoce a také do nového roku 2021. Hlavně zdraví, klid a pohodu. Doufám a pevně věřím, že bude lépe.

  Vánoce u nás proběhly v klidu a pokoji.
  Jeden den byl u nás vnouček Samík.
  Stromeček stojí, kocour Daník ho zatím nechává na pokoji a my doufáme, že to tak vydrží až do nového roku. Pro jistotu ho máme připoutaný provázkem k obývací stěně. “ Čert nikdy nespí “ a vloni Daník stromek shodil.

 2. Tak, konečně jsem taky došla – věděla jsem, proč neotvírat počítač o svátcích, bahna po kolena a práce se vyhrnulo do pasu. 🙁
  Přeji ještě opožděně, aby vánoční pohoda všem vydržela dlouho a dlouho. Pak to zdraví, úspěšné očkování a konečně zase trochu svobody v příštím roce (ano, umím být disciplinovaná a jsem a budu, dokud to bude nutné, ale už mě to nebaví).
  Díky, Dede, za skvělé místo, kde se můžeme potkávat. A díky všem, že jste. (h)

 3. Dede, co husa? U nás budou asi brzo štěkanátky, protože někde poblíž tady hárá fenka a Darek je mírně řečeno nepříčetnej. Je na zabití, kvílí, štěká a vyje !!! Bude mít alespoň 3 dny zaracha, dvůr to jistí, protože by mě vyrval ruku z ramene a na volno ho nemůžu pustit, protože nevím, kde bych ho pak honila, erotomana jednoho. Absolutně nevnímá, čumák jak vysavač a ještě klape pantem :D. Co já komu udělala !

  1. 😀
   Alimo, už je to dávno, co jsem to zažívala na sídlišti s Maxem, ale stále si to pamatuju, takže lity lity:))
   Co takhle pořídit si hluchátka? (wasntme)

 4. Tak zítra budu poprvé v životě péct husu.
  Ve svém věku! 😀 Vždy jsme si radši na husičku zašli k profesionálům v některé z oblíbených restaurací.
  A nebyl v tom úmysl, to Tesco! Neměli krocana, neměli kachnu, husa byla:))
  Zatím jsem podnikla ten první ještě známý krok – husu jsem dala rozmrazit 8)
  A teď jdu hledat ten správný recept. Ideálně typu „dejte to do trouby, přijďte za 3 hodiny a podávejte“ 😛 😀

  1. No – spíš za pět, šest hodin. Ale jinak jsi ten recept popsala správně (ještě to chce osolit a krapet kmínu) s ještě by to chtělo píct v přikrytém pekáči.

   1. Dobrá byla 🙂
    I sklenici voňavého čirého sádla nám dala:))
    Ale musím uznat, že jednou do roka mi stačí. A letos jsme martinskou neměli… 🙂

    1. Husu ani kachnu jsem v životě nepekla, my to nemáme rádi, ale proti gustu atd. Třeba na to ale časem přijde, kdo ví.

 5. Krásný sváteční den a večer přeji všem. U nás hoří svíčky,teplo domova vyzařuje z každého koutu, psice jsou po večeři,někdo ještě dochroustává granulky,nevidím ale slyším. 🙂 Venku je blata po zadel, takže máme prasopsi. Ježíšek byl hodný a nadělil, mně osobně najvíc,páč jsme byli dnes u mladých,bylo nám všem fajn. Vnučku nejvíc,kromě jiného co obdržela,potěšily přáníčka,které jsem nakonec vysoutěžila v letošní akci, ty od Dalmi, byla nadšená, však jsou překrásná. Přidala si je k těm loňským.Teď už všichni zalehli na pozice a bude relax. (h)

  1. Jenny, u nás je taky nepříčené bahno… Všude. Takže prasopsi:)) Ale dnes večer už začíná mrznout. Jupí!
   Sice asi jen na dva dny, ale i to se počítá 🙂

 6. Krásný den přeju, ano, asi jsme byli moc hodní a dostali dárků, jeden hezčí než druhý. Ale nejvíc mne potěšil nástěnný kalendář s fotkami dětí, je krásný jako ty děti (h)

 7. Také zdravím a přeju krásný sváteční den!
  Tak co, byli jste hodní? Trefil se Ježíšek do vašich přání? 🙂

  Vzhledem k tomu, že čáp se evidentně někde zatoulal, vrátili jsme včera děti k rodičům, aby si užili rodinné Vánoce. Díky tomu jsme se stihli i nostalgicky potoulat Prahou.

  Večer jsme si náležitě užili a že všech dárků, co jsem dostala, musím zmínit úžasné super nordic walking hůlky. Ono by se řeklo hole jako hole, ale po pár stech nachozených km opravdu poznáte rozdíl 🙂

  1. Prosím tě, neprozradíš značku? Taky o nich uvažuji, ale absolutně se neorientuju v nabídce…A ty jsi zkušený chodec, já tady v okolí nikoho nemám, kde bych nabrala rozumy…Děkuju moc předem i zadem.

 8. Hezké božíhodové ráno! Taky na vás byl Ježíšek hodný? Na nás byl 🙂 a i když včera nebyl podruhé kapr se salátem,ale losos se zeleninou, byl to krásný večer.

 9. Za všechny naše dvounohé i čtyřnohé dona přeji poklidné svátky a děkuji za všechna milá, povzbudivá i poučná vyprávění zde.
  Krásné svátky.

 10. teším sa na polnočnú/slúžim/ pôjdeme len k dverám,aby sme počuli intonovať to slávne:Chvala bohu na výsostiach a na Zemi pokoj ľuďom dobrej vôle.
  Verím,že nám to dá nadej do lepších časov.
  a túto nádej prajem aj vám.

  OT-služba je hrozná,nehody a covid.

   1. Ano,pečiem,kačicku,lokše a sviatočnú mäsovú polievku.Zabudla som kúpiť zelí,tak bude uhorkový šalát.A dala som si Martini.

    1. Dobře na to jdeš! 🙂 Škoda, že se zelí nedá poslat po wi-fi. Mám tu jeden balíček Dobrovodského navíc 😛

 11. Za chvíli budete asi usedat k vánočnímu stolu, popřejete si hezké svátky a já vám je všem přeji z celého srdce.

  Hezké svátky!

 12. U nás zatím dopoledne, u vás už zřejmě tma, ale doufám, že si pochutnáváte u slavnostního stolu, nebo už radujete z dárků a vládne krásná vánoční nálada. Užijte si ji a po celý příští rok všem přeji štěstí a zdraví.

  Milá Dede, napsala jsi hezké přáničko a s tím „plamínkem“ jsi se dokonce trefila přímo na mne :). Už od léta chodím denně před snídaní na +/- půl hod. procházku. No a někdy se musím fakt nutit, zvláště, když jsou teď rána chladnější, někdy pošmourná. Ale nakonec vždy jdu, protože „zažehnu“ tebou zmíněný (motivační) plamínek naděje, že se přeci jednou musí ta zatracená váha pode mnou posunout ještě o pár čárek zpět, než těch současných pět(liber)! A pravdu máš i o sluníčku, protože skoro vždy, než dojdu domů, na obloze krásně svítí a hřeje a já jsem ráda, že jsem se prošla.

 13. Přeji všem krásné svátky.

  Letos jsem zažila vánoční zazrak. Můj nejkrásnější vánoční dárek je pes Pufík.

 14. Tak nastal ten krásný čas, kdy opět čekáme na zázrak narození Jezulatka. A my letos dokonce ze chléva, teda ze stáje… tak vítej, Ježíšku.

  Krásné, veselé a radostné Vánoce nám všem…

 15. Dede, nestíhám číst a psát tak často, jak bych chtěla, ale nahlížím. Díky Ti za útočiště, které nám skýtáš. Krásné Vánoce všem.

 16. Přeji všem pěkné a klidné vánoční svátky a hodně radosti nejen večer pod stromečkem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN