ADVENTNÍ TRHY NA DEDENÍKU – PavlaH: Radost nejen pro kočky

Ahoj, jsem Pavla, vždycky jsem měla tak trošku tvořivějšího ducha a zkoušela různé techniky, vyrobené předměty byly buď pro moji potřebu nebo jsem je rozdávala rodině a přátelům. Pak jsem před dvanácti lety začala depozitovat kočky a tvořit cokoliv přestala, protože na to nebyl čas. Jenomže opravdu naplno v depozitování nelze jet nekonečně, tak jsem postupně přešla na „volnější“ režim braní nových svěřenců a také postupně začala zase něco tvořit.

 

Začínala jsem odléváním mýdel, svíček, malováním triček, dekupáž a novinku dnešního roku tvoří odlévání z keramických hmot v silikonových formách a od června se začínám učit malovat. Všechno, co vyrábím a prodáváme je ve prospěch našich chlupatých kočičích svěřenců.

 

Kočičí tác

 

Většina mých výrobků se prodává přes aukce na Facebooku. Teď je aktuální akce KUP TEĎ, která je tvořena neprodanými předměty z Vánoční aukce. Také do ní pořád přidávám nové položky, protože se nějak nemůžu vánočně zastavit 🙂

 

Svíčka s ubrouskem

 

Odlévání mýdel a z části i svíček postupně během času převzala kolegyně z Prahy, vyrábíme především tvary kočičí, ale pro přímý prodej na stáncích i tvary nekočičí – květinové, ornamenty, Vánoce, Velikonoce.

 

Kočičí adventní svíčky

 

Já si pořád držím odlévání svíček obrázkových – velký výběr třeba zde – výběr by mohl být ještě větší, protože ubrousky hrozí, že mě brzy zavalí 🙂

Před dvěma lety jsem začala dělat malovaná trička – tak dlouho jsem sháněla někoho, kdo by nám je za slušný peníz namaloval, až jsem se na ně vrhla sama :D. Maluji na ně pomocí šablon a používám barvy na textil.

 

 

To léto jsem také postupně začala koketovat s dekupáží a začala se učit, jak se to vlastně dělá a co všechno k tomu potřebuji 🙂 Mimochodem potřeby a polotovary k tvoření mě asi brzy vytlačí z baráku 😀

 

Mýdlo – kocour

 

Asi před rokem se jsem začala více věnovat odlévání sošek z keramických hmot. Zkusila jsem jich několik, a nakonec jsem skončila hlavně u kameniny, která mi vyhovuje nejlépe a výrobky z ní mohou být i v exteriéru. Také je hmotou nejpevnější, takže i dopravu snáší docela dobře (i když pošta občas zvládne rozbít i zdánlivě nerozbitelné věci). Máme velký výběr různě velikých andělek, koček a i kočičích andělů.

 

dav

 

Ve vánoční aukci a akci měly docela veliký úspěch „krajinky“ z odlitků, dřeva a svíček, doplněné světýlky na baterky.

No a má poslední výtvarná aktivita – možná spíš moje „drzost“ je učení se malovat (celý život jsem žila v přesvědčení, že mé malířské a kreslířské schopnosti ustrnuly někde v předškolním věku), ale měla jsem v sobě nějaký takový pocit, že bych chtěla zkusit alespoň namalovat kočku. Když se mi povedla kočka, tak jsem zatoužila, aby za sebou měla nějaké pozadí, jiné než barevné čmouhy.

 

 

Tak se učím, zaplatila jsem si nějaké online kurzy. Jezdím do Holic na výtvarný kurz a jsem zvědavá, jestli někdy budu s nějakým svým obrázkem zcela spokojená. Zatím jsem spíše spokojená v procesu, protože bych nikdy neřekla, že se dá malováním tak vyčistit hlava a člověk zapomene na svět okolo.

 

Mýdlo – růže

 

Máme některé výrobky i na e-shopu, ale bohužel není nějak čas tam přidávat naprosto všechno co máme v sortimentu. Než onemocněla, tak nám s ním nějakou dobu pomáhala Bedulka…

http://www.eshop-kocicinadeje.cz/index.html

Dále bych Vám chtěla nabídnout naše spolkové kalendáře – fotil je pardubický fotograf Štěpán Bartoš (zcela zdarma).

Máme týdenní kalendář formátu A5 za 190 Kč

A měsíční nástěnný kalendář formátu A3 za 280 Kč.

 

 

Objednávky přijímáme na mailu cymb@seznam.cz

Vše o kočkách i možnosti, jak pomoct, najdete zde https://kocicinadeje.cz/

 

Krásný advent všem!

Aktualizováno: 29.11.2020 — 16:34

13 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Vždycky jsem zvědavá, co Pavla dá do Akce a letos mě překvapila litou kameninou- což bylo dobře, protože jsem neměla keramiku (kroužek keramiky funguje ve škole, tak holt smůla). Svíčky má vždycky prima 🙂

   1. S majákem? Ach! Ale neviděla, páč jsem v práci, je den líhnutí a dneska jde všechno našišato, takže jsem stihla jen prolétnout článek a z pracovního počítače se na facebook nedostanu.

 2. Milá Pavlo, moc hezké, všechno, však jsem měla možnost mít něco i doma. (h) ještě se podívám, co by se hodilo.

  1. Ještě vydrž – na stolní pořád čekáme. Tiskárnu postihly covidová opatření – hodně matek bylo doma s dětmi. Teď už se kalendáře kompletují :).

 3. Milá Pavlo, musím říct, že by mě zajímalo, kde máš schovaný ten reaktor:)), nechápu, kde na to všechno bereš čas!
  Ovšem chápu tu touhu tvořit a zkoušet… (inlove)
  Pokud jde o malování, pokud cítíš potřebu se tímto způsobem vyjádřit, tak to dělej – to, co si o tom myslí ostatní, je nerelevantní. Pokud jde o výsledek, je tvůj a ostatním se to buď líbí nebo nelíbí – a to platí dokonce i o slavných malířích:))
  Zatím přemýšlím nad tím kalendářem – je u toho týdenního místo na zápisky? Ne pro mě (já mám všechno v mobilu:)), ale pro taťku…

 4. Milá Pavlo, děláš moc krásné věci, radost pohledět. Jen se mnou je potíž – sošky nemám kam dát, poměr mýdel-oblečení ve skříni začíná být ve prospěch mýdel (a něčím tak krásným se přece nebudu mydlit) atd. atd. Tak budu asi jen óchat a áchat.

  1. JJ, je to pár let, kdy jsem se začala pilně mydlit těmi mýdly ze skříní 😀 Usoudila jsem, že 1) si jemné a voňavé mýdlo také zasloužím a 2) mohu takto voňavá mýdla dále dokupovat 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN