ADVENTNÍ TRHY NA DEDENÍKU – Daniela: Když se šije pro radost (a do šuplíku)

Ahoj, jsem Daniela Klusáčková, na mém prodejním profilu mě najdete pod nikem DančaK, a mou vášní je výroba textilních taštiček, kabelek, broží, obrázků a dalších dekorací.

 

 

Pro mou tvorbu jsou charakteristické pestré barvy, plstěné aplikace a výšivky, jimiž zdobím své výrobky. Práce s textilními materiály mě nesmírně baví a přináší mi klid a radost, což se myslím projevuje i na výsledných produktech; jsou to vždy veselé kousky, které dle reakcí mých milých zákazníků dokážou přenést mou dobrou náladu i k nim.

 

Letošní rok je celý zvláštní, nemůžeme se setkávat na jarmarcích, které mám moc ráda, protože není nad osobní kontakt se zákazníky, oni vědí, od koho si vybraný kousek kupují a já zase vím, kdo bude můj výrobek užívat… A musím říct, že se jedná o velice vybranou společnost, nestalo se mi, že bych prodávala svou věc někomu vyloženě nesympatickému. Spousta zákaznic se za ty roky už stala mými kamarádkami a já jsem za to moc vděčná, protože se jedná o velice příjemné, inspirativní a zajímavé bytosti.

Jsem moc vděčná Dedeníku, že se mohu zúčastnit Adventních trhů zde, protože letos jsem, po vzoru některých spisovatelů a básníků, kteří píšou do šuplíku, šila především do skříně 🙂

Přes to, nebo právě proto, že je situace taková, jaká je, se teď setkávají s velkým ohlasem mé novinky – pro mě netypicky barevně umírnění, ale zato veselí andílci, které si lidé pořizují jako vánoční dekoraci nebo drobnou pozornost pro své blízké. Moc ráda je vyrábím, protože každý z nich je individualita, samostatná a nezaměnitelná osobnost.

Musím se přiznat, že skutečně miluji látky. Hlavně ty dekorační, potahovky, ze kterých převážně šiji své kabelky. Má láska k nim je občas až obsesivní, to když v restauracích a hotelech zálibně (pro někoho až úchylně) pohmatem zkoumám čalounění židliček a křesílek, a přemýšlím, co bych z takového materiálu mohla ušít. Naštěstí jsem ještě nedospěla ke kriminálnímu chování, přísahám, že jsem nikdy žádný kousek látky z nábytku nevyřízla a nezcizila.

Nabídka této komodity na trhu je velmi široká, mě ale z nějakého důvodu vůbec nebaví přijít do obchodu nebo do e-shopu a látku obyčejně koupit. Mám ráda překvapení a výzvy, proto šiji z látek, které jsou pro jiné už odpadem a zbytky. Je to pro mě takový sport. Navazuji kontakty s různými řemeslníky, rozhazuji sítě mezi svými známými, a tímto způsobem ke mně proudí různé, pro jiné už nepotřebné odstřižky textilií.

Onehdy jsem uvažovala o tom, z kterého dárku jsem v životě měla největší radost. Když pominu zalepovací tenisky a mikinu Tom & Jerry z dětství, jsou to jednoznačně dva veliké pytle zbytků čalounických látek, které mi od svého známého sehnala před lety kamarádka Romana. Rozbalování bylo pro mě jako otevírání štěstíčka – několik dní pak celá rodina zakopávala o látky rozprostřené po celém obýváku, ale nemělo smysl je uklízet, protože jsem se s nimi potřebovala každou chvíli polaskat. Nutno podotknout, že tehdy to byl výběr opravdu luxusní.  Nicméně dodnes se úplně tetelím radostí, když můžu rozbalovat nový přírůstek do mé už tak dost bohaté sbírky. Už teď tuším, že nějaký takový balíček látek od mého švagra najdu letos i pod stromečkem, tak se na Vánoce těším dvojnásobně!

Doufám, že i vy naleznete pod stromečkem to, co udělá radost právě vám. A moc mě potěší, když se při výběru dárečků pro vaše drahé podíváte i do  mého obchůdku na Fleru. Můžeme se potkat také na Facebooku, nebo Instagramu.

Moc nám všem přeji hodně zdraví a štěstí, zkusme tento čas využít co nejlépe k návratu k sobě a k přírodě, ta skýtá neustále mnohá překvapení, stačí se jen pořádně podívat…

Krásný předvánoční čas všem!

 

Dede: Tak co, co by se líbilo vám? 🙂

 

 

Aktualizováno: 22.11.2020 — 17:16

26 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pěkné a pravdivé počtení, i ta skříň plná výrobků je skutečná, to mohu potvrdit, mám radost, že jsem mohla předat lásku k tvůrčí činnosti dál. Maminka

  1. Vítám vás na Dedeníku 🙂 Podívejte se po článcích, třeba se vám tu bude líbit 🙂

   Danielo, nějak nám historicky nefungují smajlíky, musíme je vypisovat… Když najedeš myší na smajlík, ukáže ti, jak má být napsaný (inlove)

 2. Já vlastně nemám nic se psem ani s kočkou, a to mám doma zavěřeno! A nemám pouzdro ani na jeden mobil a to vláčím všude dva… no, musím to důkladněji nastudovat později, protože dneska je den líhnutí a za dveřmi řvou kuřatááááá 🙂

 3. Danča je moje kamarádka, kterou mohu vřele doporučit. Kromě krásných věcí, které s láskou vyrábí je to velmi laskavá a milá bytost! Momentálně se doma těším z jejích andělíčků, kteří jsou ve skutečnosti ještě krásnější, než dovolí fotka. Visí mi doma v kuchyni jako dekorace na větvičce a musím říct, že kdykoliv se na ně podívám, musím se usmívat!
  Dančo, napiš občas nějaký článek pro Dedeník! Tobě to psaní jde moc hezky a ráda tě tu uvidím častěji! A pozdravuj maminku! (h)

  1. Leni, děkuji moc, jsi tak milá! Škoda, že sem nelze vložit fotka, jak se mi právě na krku houpe nádherný náhrdelník s tyrkenitem z Tvé dílny! Dílu zdrar!

  2. Samozřejmě Dílu zdar :-). A díky za maminku, pozdravovat ji samozřejmě budu 🙂

 4. Ynám, objevila jsem už deříve na Fléru, mám v oblíbených. Koupila jsem si pouzdro s kočkou, no spíš je to kocour. Původně to měl být dárek, ale když jsem, otevřela balíček, tak jsem to musela přehodnotit a zůstalo u mne.

 5. Objednala jsem obrázek tygrů. Zaplní prázdné místo v kuchyni kde jsme měli keramický obrázek s rybami (vyrobený dětmi ze stacionáře)-ten nám ale rozbil stolář když měnil dvířka u špajzu.Obrázky se mi líbí a také třeba ta taška přes rameno.

   1. Teď mně napadlo ohledně těch látek-někde mám velkou krabici látek ještě po mamince, ona byla takový syslík. Pošlete mi prosím kontakt na mail,ozvala bych se.

 6. To je krása! Ty barvy v dnešní šedi moc potěší! U mne by vyhráli ti andělíčkové ale všechno je takové rozpustile barevné. Tak ať se daří i nadále,ještě se později mrknu.
  Jo a na té fotce Vám to velice sluší! (h) Díky!

  1. Děkuji moc, ano, to jste napsala správně, rozpustile barevné :-). V podstatě ujíždím na všem, co má nějakou barevnou škálu, pastelky, vodovky, akryl, bavlnky, rouna… no, je toho hodně :-).
   A díky za kompliment, znáte to, někdy se zadaří :-).

 7. To je taková krása ! Určitě si vyberu, ale až odpoledne, musím si pořádně rozmyslet co a pro koho. Každopádně dík za inspiraci !

 8. Milá Danielo, moc se mi tvá tvorba líbí – je to taková esence radosti:)) A ví Bůh, že trochu té radosti dnes potřebuje každý. Rozesmáli mě trpaslíci – ta fotka z lesa nemá chybu, a andílci jsou také moc krásní.
  Objednala jsem si už u tebe dárek do rodiny – a těším se, až přijde!
  Mimochodem mě pobavil tvůj hlad po krásných a nezvyklých látkách (oceňuju, že se držíš a neloupežničíš:)) a věřím, že tu jsou i další lidé, kteří budou mít pochopení! (inlove)

  1. Milá Dagmar, děkuji moc, je fajn, když se ta radost, kterou mám při výrobě, dokáže posunout i dál…

    1. Jistě, poté, co jsem ti vyfotila skříň narvanou látkama, bude ten někdo další úplně jinej :))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN