BTW: Hezký sváteční den

Milí čtenáři, přeju vám hezký sváteční den! Vedle pracovního volna pak hlavně vůli najít si a potom i oslavit důvod k hrdosti na tu naši krásnou zem:))

 

 

Na první pohled, vůbec, když se zadíváte do horních pater naší politiky, toho ke slavení fakt moc nemáme. Tak se tam pro tuto chvíli radši nedívejme.

Protože i za současné situace máme být na co hrdí – třeba na naše zdravotnictví, které vydrželo mnohem déle než obdobné systémy v jiných epidemií postižených zemích. Ovšem teď už jeho výdrž visí na vlásku, zdravotníci jsou uštvaní a nemocní, pomáhají hasiči, lidé z Červeného kříže, v sociálních zařízeních pomáhají i vojáci. I jim patří velký dík!

I mimo zdravotnictví a sociální služby tu je mnoho obětavých pracovitých lidí, kteří dělají vše, co je potřeba. Jsou to ti, kdo prostě se zaťatými zuby pokračují v práci a čekají, kdy přestanou mít štěstí – vedle složek IZS, lékárníků a sociálních pracovníků to jsou i prodavačky, kurýři, popeláři a všichni ostatní, kdo se z titulu své práce nemohou před případnou nákazou schovat.

Můžeme jim večer tleskat, můžeme jim připít, ale popravdě bych řekla, že nejvíc by ocenili, kdybychom se prostě chovali rozumně a ohleduplně, abychom touto epidemií dokázali projít aspoň trochu se ctí – když jsme doteď ukazovali světu, jak se to dělat nemá.

Věřím, že pokud si s tím dáte trochu práci, nějaké důvody k radosti a hrdosti si dnes určitě najdete (inlove)

 

Takže… Na zdraví a dejte vědět, co se vám dnes povedlo dát dohromady:))

Aktualizováno: 28.10.2020 — 09:52

23 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Díky, Dede, za zamyšlení k svátku a tobě, Jenny, za průřez naší historií s povzbudivým závěrem. V dnešní době, a v dnešní den zvlášť, je pozitivní přístup velmi potřebný. (cz)

 2. Ano Dede, máš pravdu. Obdivuji tyto lidi a cítím k nim obdiv a vděk. Kéž by byli po zásluze odměněni!
  Proto jsem se zapojila do výzvy na Hadech a přispěla jsem.
  A co se mi povedlo dát dnes dohromady? K příležitosti oslav vzniku Dne samostatného československého státu jsem nachystala po celý dnešní den SLEVU 28%
  Slevový kupon v mém e-shopu-blaza28
  a na Fleru – E5Q-H1R-4AC
  (cz) (h) (rose1)

  1. MaRi, děkuju, užila jsem si tu písničku… (inlove)

   OT – musím říct, že je s dětmi legrace, ale občas marně hledám prostor pro své obvyklé aktivity 😛 Takže na vás nekašlu, spíš nemám moc čas:))

 3. Dnešní den je krásný,že až bolí koukat se na něj jen z okna. A to na tom nejsem bídně,na rozdíl od Mušketýra,ktwrého tejrá fest kašel.
  V dnešní a nejen dnešní den fandím všem, co drží tuhle zemi nad vodou.

 4. Jestli mohu,napíšu, co dnes cítím já.

  V I. světové válce jsme museli bojovat za někoho,koho jsme nenáviděli a revoluční kvasem a zásluhou našich a slovenských poolitiků vznikla naše 1. republika. Bylo nám dovoleno dýchat pouhých 20 let, než přišel opět někdo, kdo nám sebral naši zemi,znehodnotil naši měnu,ukradl co mohl, umučil v koncentračních táborech naše spoluobčany,připravil nás o intelektuální i jiné špičky národa. Po II. světové válce to vypadalo nadějně a bác ho,opět se konalo téměř předchozí, mučili a zavírali lidi ,kradli majetky, týrali naše židovské spoluobčany aby nakonec povolali bratrskou pomoc a opět nás okradli,rusáci mám znehodnotili měnu,přívrženci režimu vyhazovali z práce etc. V r.1989 přišla svoboda a opět titíž ,kteří byli u koryt a informací se dali do díla. Takže vážení, to všechno jsme si tady prožili. Jakkoliv se nám dnes zdá všechno těžké a složité ,téměř k nepřežití, i oni nakonec půjdou a i ten Covid zmizí, vždyť celosvětově byly poraženy neštovice,záškrt,obrna a další a tak dojde i na NĚJ. Ano, něco to bude stát ale nebojme se, náš národ nezhyne a půjde dál,možná zbude jen menší enkláva ale všichni, co máme naši zem rádi přesto všechno výše uvedené ,my ji nedáme zahynout.
  Přeji krásný sváteční den.

  1. Jenny, díky za tento průřez našimi dějinami. Smýšlím také pozitivně, i když člověk už je z toho všeho unaven. Máme tu velký potenciál, kéž by pravda a láska zvítězila! Opatrujte se všichni! ♥ (cz)

  2. Jenny! Řekla jsi to překrásně… nedejme zhynout nám ni budoucím! Držme se tohoto hesla (h) (h)

  3. Milá Jenny a Dede, lépe bych to opravdu nenapsala. Jen před těmi 102 lety musela být část obyvatelstva dost rozpolcena. Když si vezmu mou rodinu – z půlky hodní poddaní císaře pána (moravská část rodiny), kteří si plánovali své ambice a kariéry s ohledem na podmínky monarchie a strýc Stanin také za ni v té Velké válce bojoval a padl.Z druhé půlky děd Starodružiník, který se do České družiny v Rusku (dávno před legiemi) přihlásil hned na počátku 30. srpna 1914. Technicky měl samozřejmě nastoupit do R-U armády, kdyby ho bývali chytili udělali by s ním krátký proces. Ale myslím, že v průměru nadšení česky mluvícího obyvatelstva pro Československo bylo značné. Řekla bych ale, že německy mluvící obyvatelstvo to nevidělo tak jednoznačně. Koneckonců o 20 let později se to bohužel nešťastně sečetlo. Ale k tomu by fundovaný článek určitě napsal Andy. Ale o tom není dnešní svátek. Tak slavme zrod samostatného státu, i když omezeně. Buďme rádi, že žijeme dnes a ne jako mé babičky v době válek. Koronáč jednoho dne nějakým způsobem dostaneme pod kontrolu a bude lépe.

  4. PS: Chtěla jsem nějak dát složkám IZS najevo, jak si vážím jejich práce, a podala jsem do jedné skupiny dotaz, jestli nepotřebují něco konkrétního na svačiny apod. Jedna příslušnice nenapsala nic, jen že je ráda, že jsou ještě normální lidi 🙂

 5. Sváteční den se u nás probudil do naprosto nebývalé krásy, takže jsem hned ráno vyběhla se psy ven. Byly jen tři stupně, sluníčko prosvěcovalo ranní mlhu, která se držela už jen v údolích – já jsem vyjela nad ni. V lese bylo překrásně, po včerejším dešti se na všem třpytily kapky vody, barvy stromů a mlha čarovaly. Když jsme se se psima vrátili k autu, které stálo na kraji louky vysoko nad vesnicí, a já se rozhlédla kolem, byla to taková krása, že člověku jihlo srdce.
  Tak jsem honem jela domů, aby si to ráno užil i Martin. S dětmi vyrazíme někdy kolem desáté.
  Mám takový dojem, že dnes budou naši psi prostě svátečně převenčení! 😀

 6. Dnes si dovolím v jedné věci nesouhlasit – píšeš, že jsme doteď ukazovali světu, jak se to dělat nemá. Já bych to tak negeneralizovala, prostě někteří ukazovali a jiní pracovali. Právě tento den bych ráda poděkovala těm všem, kteří pracovali a pracují a poprosila ty, kteří (se) doteď hlavně ukazovali, aby nedělali naší krásné zemi ostudu. Protože zem i lidé jsou tu krásní

  1. Máš pravdu, Inko, to bylo hrubé zjednodušení na data, která posíláme poslední měsíce do světa – prostě naše grafy jsou neveselé, ale mnoho našich lidí bojuje ze všech sil (h)

   1. Možná si trochu ta data srovnáváme s jarem, možná jsme příliš pesimističtí, věda není kynutá buchta a nejde ji dvakrát přehníst a upéct.

  2. Podepisuji! Vždycky, když slyším zděšené lékaře, kteří přijdou unavení z práce a podívají se na internet, mám chuť jim vzkázat, že někdo něco dělá a někdo se jen ukazuje, tak to vždycky bylo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN