MATYLDOVINY: Zahradničení

Vanilka se projevuje jako pes zahradnický. Jak bych to jenom… mám lopatkovec (spathyphillum). Tedy měla jsem velký lopatkovec.

 

 

Ve štěněčím věku Vanilka došla k názoru, že lopatkovci tolik listů nesluší a pečlivě uškubávala ty větší. Jsou v nich šťavelany, takže si občas ublinkla, ale následky to mělo spíš pro tu kytku. Pak probrala kamení a škeble uložené v minulosti na hlíně v květináči, aby to nelákalo kočičí obyvatele – Adélka sice z kotěcího věku už odrostla, takže ji květináče přestaly zajímat, když může trajdat venku, ale tak nějak ze zvyku jsem nechala vše na svém místě. Byla to chyba.

 

 

Škeble rozkousaná na kousíčky v mé posteli byla jasným signálem, kudy se ubírají zájmy roční psice. Ne že bych považovala čtyřletou Karamelku za geniální a poslušnou, ale její krádeže se omezují na špinavé prádlo a jídlo.

 

 

Lopatkovec zkusil vystrčit pár listů a ejhle, Vanilka projevila zahradnický talent. Listy nechala na pokoji a pečlivě vytahala z květináče zbytky starých listů. Do mé postele je tedy nosit nemusela, ale co už.

Myslím, že já i lopatkovec tiše doufáme, že se Vanilka bude zajímat o jiné věci, škeble odložené na okně budu moct vrátit do květináče, psice v květináči přestane hrabat a úklid hlíny nebude na denním pořádku. Doufám.

 

 

Dede: Tady mi nedá než poděkovat Matyldě a zeptat se – v co doufáte se svým zvěřincem vy? 🙂

 

Aktualizováno: 14.9.2020 — 20:30

32 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Matyldo, obě psí holčičky jsou nádherné a koneckonců, svět se objevovat musí i psozahradnickým řezem některých květin.
  Když přejdu ke kočkám a našemu Mourečkovi, nedávno si nevím jak pořídil pod krkem absces, který si asi rozškrábl, takže to zčásti vyteklo. Náprsenku měl celou od krve a hnisu. Tvářil se, že to nic není, ale bylo vidět, že to jen hraje. První ošetření a dezinfekci rány jsem mu poskytla doma, ale nebylo to ono. Spravila to návštěva u veterináře s depotním ATB a vyčištěním rány za více než 700 Kč. Ale co by jeden nedal za holomka jednoho, uličníka z ulice, že.
  Už je dávno ve své „staré kůži“ a včera to dokázal s plnou parádou. Naučil se vyskakovat na jeden květináč s takovou trávovitou rostlinou, která se mu strašně líbí. Ten květináč je dost vysoko na poličce na zdi. Sundavání kocoura s komentáři teda moc nepomáhalo. Až včera opět vyskočil, ale tentokrát se zvrhl i s květináčem pěkně až na zem nejméně ze 2 metrů. Řacha to byla veliká a obě kočky zmizely tak rychle, že shrnuly koberce v pokoji až na druhé straně bytu. 😀
  Já jsem byla, až na zametání svinčíku, v podstatě spokojená, je to známka, že kocour je v naprostém pořádku – prevít jeden.

 2. Matyldo, obě kavalírky jsou velmi fešné slečny a člověk by si při pohledu do jejich očí „od huby utrhl“, aby jim udělal radost 🙂

  Naše Trixie zeleň jako takovou neokusovala, ale chodila si sama posloužit rajčaty a paprikami přímo z keříků. Jen někdy jim při tom zlomila celou větev. Museli jsme začít stavět plot z pletiva, aby na záhon nemohla. Letos jsem to bohužel prvně dělat nemusela 🙁

 3. Holky kavalírky zírají s tak nelíčeným zájmem, jako bys vedle foťáku držela ještě kus klobásy nebo řízek. (chuckle) Anebo jsou jako modelky dokonalé! Denis se ani v mladém věku nevěnoval zahradničení ani zahrad ničení. Pokud jde o jeho zlozvyky jako je řvaní u plotu v 11 večer, povalování se u stolu a sledování strávníků nebo žebrání o pamlsek u známých pejskařů, s tím už toho moc nenadělám – tak jen doufám v to, že ještě dlouho bude řvát, povalovat se a žebrat a provázet mě na cestách čilý a v dobré kondici. (inlove)

 4. To jsou krásné holčičky, tady těžko říct, které to víc sluší… výchovný řez lopatkovci vysloveně prospěl, Vanilka je velmi nadaná zahradnice…

  Já stále doufám, že Erník přestane náruživě hledat hlodavce… na druhou stranu je bezva, že je hledá jen na louce a ne na dvorku, u Brůče nedoufám v nic, ta je už SKORO dokonalá (rofl) .

  Jinak se musím pochlubit – v neděli nám velkou radost udělali koníci naší Terky – Mafin našel znovu radost v běhání dostihů a umístil se na honorovaném pátém místě a nová kobylka Finiga vyhrála… v neděli nám emoce tryskaly i ušima 😉

  https://yga.rajce.idnes.cz/2020_Zari_3_-_ve_staji/

  https://yga.rajce.idnes.cz/2020_Zari_4_-_Chuchle/

  1. Ygo, moc blahopřeju! Finiga je krásná kobylka, Mafinek už rezatější být nemůže a Terce to ohromně sluší – kromě toho, že sakra umí jezdit 🙂

  2. Gratulace velikánská. O Finize jsem věděla, všimla jsem si, že ji jela Tereza. Vloni byla u předešlého trenéra omylem předmětem výměny koní, kdy na její jméno běhala jiná kobylka. Tak jsem si ji zapamatovala. Že Mafin doběhl tak krásně pátý, jsem si tentokrát nevšimla, ale jeho výkon byl také úžasný. Hlavně, že je to všechny tři baví 🙂

    1. YGo, až teď jsem měla čas přijít si přečíst komentáře a vidím tu tuhle skvělou zprávu – jedno vítěztví a krásné 5. umístění!!! Tak to se nedivím, že se „vezeš na vlně euforie“ a nejen matinka, ale i tatík a hlavně jezdkyně :). Dodatečně vřele gratuluji. Krásná dvě alba fotek !!!!

 5. Nevinné psí duše. Sluší jim to. (h) (h)
  Dnes, po dlouhé době jsem našla enono z kočičí kadibudky u Jenky v pelechu.Asi už zapomněla, tak jsem to napravila plácačkou na muchy a v hrsti to oné. Conča se na mně zlobila a vehementně Jenku bránila,zakryla ji tělem i duší. Taky dobrá dvojka! 🙂

 6. Takové kukuče a nevinné pohledy a ty mluvíš o okousaném lopatkovci (na fotce vypadá, že se cítí velmi dobře po odborném okusu!:)), zbytcích čehokoliv v tvé posteli a ukradeném prádle 😀 Ukradené jídlo tak nějak nepočítám, máš si dávat pozor, když máš doma predátory, ne? (wasntme)
  Když jsem to četla, kapku se mi zastesklo… po dobách, kdy holky víc zlobily. U Berry jsem šťastná, když kulhá míň než obvykle a má radost ze života. Ari je stále trysková, ale když nejde o zvěř, je až strašidelně hodná (ťuk ťuk:)) A to byla nejnápaditější ničitel ze všech! Kradač skleniček a hrnečků! (obvykle to nepřežily, až na jeden, který si schovala do truhlíku – na hlíně ho nestačila rozbít:)) Kupodivu se nikdy nepořezala…

  1. Naši draci už také nejsou draci. Luxík je strašně lenivý, nejradši by se nehnul a Legy nemá nikoho na blbnutí. Luxík nám nějak rychle stárne, to co jsme na Donovi pozorovali na patnácti tak Lux předvádí na deseti a půl. Také se mi stýská po jejich blbnutí. Luxík je strašně nevrlý.

  2. No, pejsky jsou sice zlodějky, ale už nás dost vycvičily 🙂 I když onehdy jsem nechala omylem na stolku rozjezený perník s marmeládou a odešli jsme s Mušketýrem asi na hodinu pryč. Po návratu jsem chtěla naházet do pračky další prádlo a v koupelně byl v tom prádle zahrabaný obal od toho perníku. Takže Karamel krade čím dál sofistikovaněji a ještě se to snaží maskovat!

 7. Ty nyvé pohledy..to mne rozesmálo… Karamelína zdobí a Vanili jako puberťák, sedí tak skoro ledabyle….ale jinak jsou jak dvě akvabely….

 8. Týnka hryže

  file:///C:/Users/SEDLAKOVAMI/Documents/T%C3%BDnka%20hry%C5%BEe%20botu.jpeg

 9. Vanilka s Karamelkou jsou teda dvě modelíny.
  Moc jim to sluší. A Vanilka ten ladný posed, ten nemá chybu.

  Týnka našich mladých zase ráda ohryzává boty a mladí také doufají, že jí to přestane bavit. Jinak jsou z ní na větvi a moc jí milují.

  1. Na boty u štěňat funguje jen důklasné uklízení. Někam zavřít. Vlastní zkušenost 🙂

   1. jo, zavřít, ale tak aby se to něco nedalo svépomocí otevřít. Když byl Majk malej, chodili jsme doma bosi, pantofle do dvou dnů „nebyly“. Posléze, to už byl větší a já naiva doufala, že i rozunější, jsem pořídila botník, zavírání na magnetky s takovejma čudlíkama. Chlapi si dávali boty do police v komoře, botníček byl můj. A za pár dní sežral nebo alespoň nenositelně „ochutnal“ 8 párů bot….Nutno podotknout, že za pár týdnů šežral i ten botník :_)). Kde ty loňské sněhy jsou……

    1. Jednou jsem odvážně tvrdila,že mě Karamel vlastně zachránila,protože ty ohryzané boty stejně nešly rozchodit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN