BTW: Vyhlašuji Literární léto na Dedeníku!

Ano, máme tu opět léto a s ním i čas, kdy sklízíme počiny, které nám od loňska stihly vyrůst v našem literárním lese:))

 

 

 

Doba dovolených, aktivních dní, zasněných horkých večerů a vášnivých nocí si žádá příběhy a snění. Většina z nás bere za tím účelem do rukou knížky, ale proč nemít trochu literatury i v PC, tabletu nebo mobilu? A tak od července na Dedeníku vypukne literární léto! Které klidně může přejít i do podzimu, pokud budu mít co vydávat. Takže, vážení a milí psavci pravidelní i příležitostní, máte příležitost prezentovat svá díla před tímto zaujatým publikem:))

 

Drabble

Jako obvykle rovnou vyzývám autory píšící drabble pro Duben měsíc drabble, aby neváhali a poslali svá díla srovnaná podle svého výběru. Pokud píšete více fandomů, tím líp. Drabble budu je vydávat podle jednotlivých autorů (případně autorů a fandomů, jak si budete přát), se dvěma výjimkami: ráda bych udělala dvakrát průřezový výběr podle určeného tématu!

 

První vybrané téma je:

DMD č. 22. pro 22. 4. 2020 Téma: Opatření na podporu porodnosti

Druhé vybrané téma je:

DMD Bonus č. 8 pro 27. 4. 2020. Téma: Fanfiction Totální krach

 

V těchto dvou případech vezmu všechna drabble na dané téma a vydám je společně – bude to tedy multiautorské:))

 

Milí drabblecí autoři – vy, kteří sem pravidelně chodíte, dejte prosím vědět i svým píšícím přátelům – dveře jsou otevřené pro všechny 🙂

 

Povídky

Vedle oblíbených drabblíků, které mají tu výhodu, že je možné je bez potíží číst v mobilu při pauze u kávy nebo na autobusové zastávce, mám zájem i o povídky. Taky je limitujícím faktorem jen délka – přestože je hodlám vydávat hlavně o sobotách, přece jen opravdu rozsáhlá díla jsou trochu problém, viz poznámka o mobilech a autobusových zastávkách. Pošlete, co máte, a já to posoudím. Někdy je možné povídku uveřejnit na dvakrát, ale ne každému dílu takové rozdělení prospěje – tady je to už na vzájemné domluvě.

 

Básně

Nehodlám diskriminovat básníky, takže i oni mohou poslat svá díla. I zde budeme muset trochu bádat nad rozsahem – může tu být problém zcela opačný než u povídek. Působivá báseň nemusí být dlouhá, ale příspěvek by aspoň nějaký rozsah mít měl. Opět záleží na osobní domluvě, takže se nemusejí obávat ani mistři haiku 🙂

 

Mladí autoři

Vítám i autory školou povinné, pokud mají dílo, se kterým chtějí předstoupit před čtenáře.

 

Stejně jako u normálních článků mohou autoři publikovat buď pod svým jménem nebo nickem. Nechávám to na jejich volbě.

Tím, kdo rozhodne, která díla a kdy budou vydána, jsem já  🙂

 

Takže vás všechny zvu! Autory i čtenáře. Společně si můžeme udělat krásné literární léto… 🙂

 

Praktické poznámky:

Rukopisy prosím posílejte bez zásadnějšího formátování – stejně ho musím před vkládáním do redakčního systému všechno zrušit. Kdo byste mě chtěl rozmazlit, tak mám slabost pro Times New Roman 12 (stejně v něm skončí vše, co pošlete:))

Do názvu souboru dejte své jméno (nick) a název díla. Já si sice autory třídím, ale dohledávat jména podle e-mailů je zbytečně únavné:))

Pokud nabídnete seriál, musejí mít jednotlivé díly v názvu souboru stejný titul doplněný číslem určujícím pořadí pro vydání. Co vypadá naprosto jasné, když si dopisuju s autorem, vypadá úplně jinak tři neděle poté, pozdě večer, když si snažím vzpomenout, jak to vlastně bylo:))

Pokud byste měli ke svému dílu i nějaký obrázek, potom ho přiložte ve formátu jpg. Zvlášť, nedávejte ho prosím do textu (viz formátování:))

Aktualizováno: 25.6.2020 — 16:53

17 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mileráda! Vyberu určitě drabblata, a možná i nějakou tu netopýrsky fantasy komedii z DMD. 🙂

 2. Také se moc těším a mám radost, že první příspěvky už přišly 🙂
  Jinak věřte, že pokud jste ještě na Dedeníku nepublikovali, tak to neznamená, že nemůžete… 🙂

  1. Naprosto souhlasím, jednou se začít musí. A jestli nevíte, čím, tak tam na vás mrkají dvě velmi zajímavá témata z DMD.

 3. Těším se a tleskám už dopředu! (clap)
  Vybraná témata vypadají velmi slibně a popravdě jsem velice zvědavá na zástupce mladé generace. 🙂

 4. A doufám, Dede,
  že nám půjdeš příkladem a vydáš i ty kousky Alžběty a Brandy, které se letos objevily na DMD. Taky se těším, dost DMD drablíků znám, ale určitě se tu objeví něco, co mě překvapí.

 5. Přestože jsem toho za poslední rok moc nenapsala, něco pošlu. Najdu určitě nějakou tu povídku. S DMD drabblíkama ale bude problém, sice už léta píšu v dubnu FF, ale letos jsem spáchala drabble seriál. A to asi nebude to pravé ořechové pro DeDeník, protože jednotlivě by drabblíky nejspíš nedávaly smysl.

 6. Něco málo pošlu, ale teď mám nedostatek času a časem budu mít nedostatek internetu. 🙂
  Doufám, že mě zdatně zastoupí mladá generace. 😀

 7. Drabble vyberu a pošlu, a mám ještě i nějaké povídky. Ale zásoby se tenčí :). Mám termín na druhý díl koček, tak teď není moc čas na jiný věci. Díky za prostor.

  1. Druhý díl je důležitý (jak se ti píše „na zakázku“?:)), ale spoléhám se, že drabblíky máš (inlove)

   1. Tak nejhorší bylo udělat si představu, jak by to mělo vypadat 🙂 teď už to jde. Samozřejmě se obávám, aby to nepodseklo kvalitou ten první díl, ale snad ne. Jsem tak cca na 80 procentech, už vidím světlo na konci tunelu :).
    Drabble ti pošlu, co nejdřív. I ty povídky, co jsem slíbila.

 8. Moc se těším!!! A ta první dvě témata, fakt stojí za to! Dobře si to vybrala! Hihi, fantazii se meze nekladou! 🙂

 9. Musela jsem si najít, co se představovat pod takým fanfikčn (rofl) . Ale na literární léto se těším a to jak na staré známé mazáky tak na literární osáky (dorost). Možná, že se nebude pod povídkami tak moc diskutovat (ono taky psát furt und furt že je to bezva taky omrzí – protože jistě správně předpokládám, že se tady zase sejde povídková a stoslůvková elita), ale určitě návštěvnost bude hojná, jako u Hujerů…

  1. Moc doufám, že se elita nedá zahanbit! 🙂
   Já vím, že je kolikrát těžké vymyslet komentář, ale autor si zaslouží aspoň nějaké zaťukání, jak říkával www. (inlove)
   Takže když jeden napíše třeba… dobrý! nebo bavil jsem se… tak autora potěší a ručka mu neupadne:))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN