BTW: Strojek aneb epilace!

Vždycky jsem si zakládala na tom, že se reklamou nenechávám ovlivnit. Neberu letáky, kupuju jen to, co potřebuju! Leč i mě osud, či snad mediální tlak, dohnal – a to skutečně absurdním způsobem.

 

 

Je to pár měsíců, co jsem podlehla nabídce, kterou šlo zcela určitě snadno odmítnout. Mé oči totiž zaujal (významně zlevněný:)) epilační strojek. Možná si řeknete… no a? Vždyť být bez srsti je momentálně společenským požadavkem, který má jen málokterá žena odvahu obejít!

No jo, ale já být výstavní pes, tak mě schovávají na konec řady a krmí biotinem, protože… řekněme si upřímně… se mi opravdu kvalitní srsti prostě nedostává. Navíc jsem bez zásahů barviček plavá, takže nepříliš hustý porost navíc není ani moc vidět. Ale ausgerechnet zrovna já si koupím epilační strojek! Eh, na co jsem proboha myslela?

Když mi přišel předmětný balíček, vybalovala jsem ho se smíšenými pocity. V životě jsem takovou věc neměla v ruce, až doteď jsem šťastně vystačila s žiletkami. Nedůvěřivě jsem se dívala na tu část strojku, která se měla přikládat k tělu. „Přístroj disponuje širokou hlavou, s níž na jeden tah vezme ještě více chloupků i s kořínky, takže se celý proces zrychlí,“ psali v návodu. Hm.

Zadívala jsem se svou holeň s porostem, jehož hustota odpovídala vegetaci v krutých pouštních podmínkách. No… dobrá. Aspoň to nebude tak bolet, řekla jsem si optimisticky. S odhodláním jsem tu věc uvedla do provozu a použila přesně podle návodu.

„Aúúúuááá, doprdelesakrapráce, totedynéé!“ zavyla jsem. Odtrhla jsem strojek i s posledními chloupky a nevěřícně se na něj zadívala. Cože? To je jako… normální? Okamžitě mi bylo jasné, že jsem našla další rozměr oblíbeného rčení „pro krásu se musí trpět“. Tohle vážně někdo pravidelně dělá? Zkusila jsem si představit použití té věci v oblasti intimních partií a na čele mi vyrazil studený pot. Vždyť tohle je něco, co španělská inkvizice nepoužívala jen proto, že v jejich době ještě nebyly vynalezené baterie!

Zamrkala jsem. Jsem ochotná si vytrhat pinzetou nevhodně rostoucí chloupky v obočí či jinde na obličeji, ale tím má snášenlivost trhání končí. Nejsem masochista! S nesmělou nadějí jsem se znovu začetla do návodu – neušlo mi něco? Nedělám něco špatně? Ukázalo se, že nikoliv. Strojek je ok, použití je ok, jen uživatel není ok!

Smutně mě napadlo, že mě tahle sleva přišla draho. Co s tím budu dělat? Když jsem ale překládala všechny náležitosti strojku z plastového obalu do přibaleného saténového sáčku (se zlatou stužkou:)), vykoukly na mě tři podivné válečky. Okamžitě jsem je prozkoumala a srdce mi zazpívalo nadějí.

K mému strojku totiž byly jako bonus přibaleny… eh… strouhací válečky na údržbu chodidel, výrobce to oficiálně nazval pedikúrní hlavice. Okamžitě jsem válečky vyměnila a strojek vyzkoušela. Áách… tak tohle fungovalo! Pravda, elektrifikaci svého domácího pedikúrního snažení jsem neplánovala, ale kdo by se vzpouzel? Aspoň tu věc mohu používat!

Večer mi to nedalo a šla jsem prozkoumat taje epilace na internet. Inu… kdybych to udělala před koupí onoho strojku, určitě bych si ho neobjednala, ať by měl slevu jakoukoliv! Věřili byste, že oni tu bolest poctivě inzerují, a přitom se to prodává? Protože teprve teď mi došlo, kde se stala chyba. No ano, mezi depilací a epilací je podstatně větší rozdíl, než jen jedno písmeno!

Zamyslela jsem se. Vždycky jsem byla malá, sošná a plavá, takže jsem toužila být vysoká, ztepilá a tmavá. Hlavou mi probleskla představa obočí Fridy Kahlo. Vzápětí jsem si představila, co si pro hladkou krásu musejí vytrpět tmavovlasé ženy. Věříte, že jsem byla pro jednou se svojí nudnou plavostí naprosto spokojená? Konec konců, vlasy, řasy i obočí si klidně na tmavo obarvím! 🙂

 

Aktualizováno: 23.6.2020 — 15:16

35 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Asi začnu poctivě závidět, nejsem ani plavá, ani s pouštími chlupy…řekněme,že jsem…víte jak vypadají indiánské mokasiny?

 2. Já už dlouhá léta spoléhám na depilaci voskem a musím říct, že je opravdu účinná a vydrží poměrně dlouho. Mívám ji spojenou s kosmetikou – ta je sice o poznání příjemnější, ale i ten vosk se dá v pohodě vydržet. Navíc se tímto způsobem kořínky postupně narušují, a tak je osrstění stále řídší a tenší a pauzy mezi procedurami mohou být delší. 🙂 Po strojku netoužím. (shake)

  1. Tím, že věci zkouším sama, jsem k vosku nějak nedošla. Ale je fajn, žes našla svoji cestu, se kterou jsi spokojená a kterou přežiješ 🙂

 3. Milá Dede,tu torturu Ti nezávidím a je dobře, že jsi ji použila pouze na nohy! (chuckle)

 4. Já si epilátor koupila už drahně let zpět a použila JEDNOU!!! Pak jsem ho pujčila prostřední sestře a po dotazu, jestli ji vyhovuje (vyhovuje!!) jsem ho bez úplaty darovala! A každá jsme si myslela o té druhé, jak máme hodnou sestřičku, jenž nám vytrhne trn z paty… ééé chlup z nohy. Od té doby používám holítko a pámbu zaplať za ty dary – přirozená blondýnka, tak toho ochlupení mnoho nemám.

  1. No vidíš, Ygo, ty máš sestru, já pedikúrní hlavice – oběma se nám povedlo se ctí epilačního strojku zbavit:)))

 5. Tak teď teprve zjišťuju, jaké mám štěstí. Ač černovlasá (dnes šedivá 😀 ) nikdy jsem se nepotřebovala holit, ani v podpaží ani jinde. Až teď na stará kolena mi občas vyrazí na bradě takový ježibabí chlup, někdy i dva (rofl) Ale na ty stačí pinzeta. A tak vás všechny, co podstupujete tohle mučení, obdivuju a lituju!

    1. Hihi, také se mi povídka okamžitě vybavila.

     Jinak jsem na tom stejně jako Lída a Marska – s léty ochlupení (ač rozená hnědovláska)bledne, řídne nebo zcela mizí, takže občasná žiletka a pinzeta stačí. Nemohu si to vynachválit.

     Když jsem se začátkem 70. let prvně dostala na Západ, v té době se hladké nohy a podpaží ještě vůbec neřešily. A manželovi to buď nevadilo, nebo v jeho zamilovanosti se mi to styděl říci. A já samozřejmě netušila, jaké „faux pas“ to v západním světě je (komunisti nám to zamlčeli :). Pak v prvním létě jsem šli s manželem na koupaliště v univezitním parku kde učil. Takže tam bylo i několik jeho kolegyň. A jak jsem pak s nimi seděla na hraně koupaliště, jedna z nich si mě prohlédla a zeptala se „v tvé zemi se ženy neholí“? Překvapeně jsem nejprve nechápala co má na mysli, tak se mi dostalo „výuky“. I když to bylo možná trochu netaktní, vlastně jsem jí za to dodatečně byla vděčná. Kdo ví, jak dlouho bych jinak byla (hlavně v teplých dnech) „společensky nemožná“. Ale i tehdy mi stačila žiletka (jen používaná mnohem častěji než teď).

     1. Maričko, při takové výuce by mi bylo strašně trapně, ale jak říkáš – lepší se to dozvědět co nejdřív. (inlove)

 6. Epilátor jsem si koupila před 21 lety a pak ho několikrát vyzkoušela. Poprvé jsem ho opravdu použila až nějaké dva roky nazpátek, potom co se mně nohy ošklivě osypaly po voskových páskách.

  Stejně jsem skončila u IPL epilace – ale ta funguje dobře, právě pokud jste tmavovlasí. Srsti už poněkul ubylo, za pár let snad sbohem, chloupky!

  Nejhorší zážitek: V návodu na epilační pásky nepíšou jen pro srandu králíkům, že nejsou vhodné na podpaží…

  1. Eh, netopýrko, vypadá to, že v některých případech je lepší se nad návodem aspoň zamyslet 😀

 7. Naštěstí, i když ochlupená, tak v decentní světlé barvě, v létě spíše do běla. Takže těmihle torturami jsem nikdy nemusela procházet. Brrr.

 8. to se takhle posilníte místní kořalkou, zatemní se Vám rozum a zajdete v Tunisu na odstraňování ochlupení, cukrovou pastou…pchá, všechna ta bateriová udělátka, jsou proti týhle tortuře zlatá a neškodná!

  1. obdivuju tu odvahu do toho jit zvlast v cizim prostredi a k nezname osobe bez zaruky jak to umi…
   moje znama kosmeticka mne intimne ‚odchlupovala‘ cukrovou pastou pred vsemi porody, protoze holeni jsem se bala jak to bude dorustat a laser v tehotenstvi nelze, a stejne je potreba ho opakovat mockrat.
   byla jsem hladoucka jak miminko s minimem nepohodli a kdyz chloupky zas vyrasily, uz bylo po prvotnich potizich a problemy zadne nebyly. ale opravdu to chce mit duveru k te osobe, ono intim partie ani zadnemu cizinci nesverite ze (chuckle)

   1. byla to tenkrát asi 45 letá žena, bylo tam čisto a byla velice příjemná…alkohol ty zábrany tak nějak otupil..bohužel jsem odcházela střízlivá – bolelo to moc, (já mám ten práh bolesti prostě pitomej) ale když pak rostly nové, tak nezarůstaly…

  2. Sharko! (rofl) To si i těžko představuju, ale jako námět na komedii/ horor by to nemělo chybu (rofl)

 9. Já jsem hnědovlasá a tudíž mám i chloupky v hojné míře na nohou. Já si vůbec myslím, že když mě panbůh tvořil, tak začal s nohama po tatínkovi. Chodidlo číslo 44, nohy chlupaté a od kolen výše si to rozmyslel a začal dělat ženu.

  Epilátor také mám a nenašla jsem odvahu ho použít. Jen jednou jsem ho přiložila k noze a hned ucukla.
  Stále používám žiletku.

 10. Tak tentokrát jsem zvědavá na názory, neb holení neholduji, jen mne trápí knírek…Před pár lety dostala kolegyně, která měla problém s ochlupením mamutích rozměrů, luminiscenční epilátor a knírek nadlouho vymizel. Ovšem kolegyně onemocněla a já šla do důchodu a knírek zase bytní. Tak s Kačkou dumáme, že bychom si zakoupily svůj. Trochu nás odrazuje cena. Má zde někdo nějakou zkušenost??

     1. Zajímalo by mě, jak je to s případnými pihami nebo mateřskými znamínky… To asi bude také problém, ne?

 11. Jo a ještě upozornění, dnes je na stránce i druhý článek a budu moc ráda, když na něj kouknete. Připadá mi to jako dobrý nápad, který ocení rodiče a prarodiče malých dětí 🙂

 12. Tak ti nevím, jestli bych se té chvíle, kdy už to není tak hrozné vůbec dožila 😉
  A jo, mám kliku. U nás v rodině, když se podívám na maminku, její sestry a houfek mých sestřenic jsme všechny v různé míře plavé a tedy i málo osrstěné 😀 Za sebe dodávám… aspoň něco! 😛

 13. mit hned dvakrat takove stesti, to se nekdo ma! jednak minimum plavych chloupku (tezka zavist!) a pak moct prebudovat strojek na jiny, uzitecnejsi 😉
  popravde, prvni pouziti opravdu trochu boli, ale s dalsimi se to zlepsuje a zlepsuje, chloupky se neustalym vytrhavanim ztencuji, ubyvaji a po nejake dobe uz to neni o moc horsi nez holeni. fakt! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN