HOST DEDNÍKU – Netopýr budečský: Drama u netopýrů aneb Baby-batsitting (1)

Karanténa skončila. Přišlo letní počasí. Nesnáším horka. Koronavirus také. Což je dobrá zpráva, a tak jsem minulý týden po dlouhé době zase jela vlakem. Za mým malým netopýřím vnoučetem.

 

 

Malá – zatím bezejmenná, protože jen trvale handicapovaní dostávají jméno – ode mě odjela do odborné péče, když jí byly dva týdny a jeden den.

 

Malá dvoutýdenní

 

Pravidelně jsem telefonovala a ptala se na ni. Ze začátku prospívala dobře. Byla velká a bříško měla vždy plné. Nikdo ji nikdy neviděl jíst, protože je značně plachá, ale vypadala dobře a rostla.

Pak mámě došlo mléko a malá začala hubnout, protože se nenaučila jíst z misky. Při ručním krmení nechtěla příliš jíst. Nenaučila se jíst ani od nové spolubydlící, ani když byla sama a nikdo jí neujídal jídlo.

 

Malá dvouměsíční

 

Když jí byly dva měsíce, přišla krize.

Malá je extrémně vyhublá. Jestli se nevzchopí, nemá před sebou žádnou budoucnost.

Přemýšlela jsem hodinu před spaním a nabídla pro ni dočasnou péči u mě doma. Narodila se tady. Důvěrně to tady zná. Mohlo by jí to pomoci?

Možná. Zato individuální péče by pomoci mohla.

 

Malá – kuk! 🙂

 

A tak jsem v neděli ráno vyrazila do záchranné stanice pro malou a její výbavičku – přenosku, krabičku červů a vitamíny.

Držte nám palce.

 

PS: Co myslíte, jakou výbavičku potřebuje člověk na úspěšný baby-batsitting? 🙂

Aktualizováno: 18.7.2022 — 14:57

25 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Můj první mobil mi přiletěl s Ježíškem Samsung C35i. Je to starý zcestovalý pardál. Zůstal v Německu, zapomenutý chudák v hotelovém pokoji, počkal a s dalším zájezdem se ke mě vrátil. Vypadl mi z rohledny a paní pokladní mi jej při sestupu podala. Vykoupal se i (choulostivě) v toaletní míse vypadnuvší z kapsičky džínů. Za ty všechny úkony, které se mnou zvládl, jsem jej nevyhodila, ale užívá si svůj zasloužený mobilní důchod v mém šuplíčku.
  Ptošly mi životem i další kousky – Nokia véčko, Dooge, abych zaparkovala zpět u Samsungu. Tak teď píšem spolu s A40 tohle rozjímání a přejeme si, ať spolu také tak dlouho prožíváme dny, ale bez toho WC 🙂
  Nivinky nejnovinkovatější

  každý rok nepotřebuji

 2. Netopýrko, také držím fest palce aby to Malá zvládla. No do výbavičky snad nějakou vyhřívanou „srstnatou“ dečku, ktará by připomínala teplé mámino břicho. K tomu něco, co by připomínalo „netopýří předení“ (jako se některým mláďatům dávají do pelíšku budíky jako tikot srdce). Nebo jí pouštět nahrávky netopýřích zvuků (ty doma máš, také jsme je slyšeli), nebo nějaké „zvuky noci“, aby jí mozek připomínal, že se musí tumlovat a začít baštit, aby mohle do té noci a mezi své co nejdříve vyletět. Víc mě nenapadá 🙂

 3. A jejda, to tedy držíme palce, ať se podaří Malou vypiplat! V dlani vypadá fakt miniaturní. 🙂
  A do výbavičky bych jí přidala plyšového netopýra, aby se cítila jako u maminky. Byl-li by k sehnání. 🙂

  1. Uvažovala jsem, ze nějakého usiju. Ona už ale není ve věku, kdy kojí a spí mámě pod křídlem. Mám ale fleece a ten připomíná netopýři srst

 4. No teda. Viděla jsem na FB, že ti vyšlo povídání, ale nebyl čas přes den na to kouknout, tak teď první, co jsem udělala, když jsem přišla z práce, jsem se vrhla a čtu. No to je nadělení. Věřím, že Malou vykrmíš, moc v to doufám. Držím vám oběma palce, ať to dáte.

 5. Tak za prvé musím říct, že Malá je neskutečně roztomilá ve svém sveřepém výrazu.
  Za druhé držím palce co to dá, aby se Malá naučila baštit sama. A tady mne napadá – jak je to s lovem u netopýrů? Totiž jestli mláďata umí automaticky lovit nebo se to musí učit?
  Za třetí mám dojem, že do výbavičky patří fusak… ale tomu zasíťovanému kočárku bych se nevyhýbala 😉

 6. Velice ti i Malé přeji, abys byla úspěšná!!
  Co kdybys jí ty červíky předkousávala. Třeba by se jí líp polykaly 🙂 . Promiň, nedalo mi to.

  1. Ale no tak! Snad polykali, ne. Ti červíci, ne ty červíci. Ale i tak, budeš předkousávat?

 7. To je mi líto. Nepomohla by vnoučeti jiná strava? Šlo by mu nachytat mouchy? Takže do výbavičky plácačku?

 8. Koukám, netopýrko, žes v péči postoupila na další úroveň – budeš mít doma záchrannou školku! (inlove)
  osobně si myslím, že pokud malá ve skupině u zkušené „chovatelky“ neprospívala, může individuální péče opravdu pomoct. Navíc, zvířata vnímají své okolí důkladněji než lidé, tak bych vůbec nevylučovala, že to u tebe doopravdy pozná!
  Jen to asi bude náročnější – jak to už s malými dětmi bývá:)) Jestli dělá potíže s jídlem, tak těžko můžeš čekat, že se obslouží sama, že jo. Děti si potřebují hrát! 🙂 A malá se bude muset učit lítat, počítám… Ty jo, budeš mít veselo! 😀
  Počítám, že budeš nějaký čas nevyspalá, to už matky bývají (wasntme)
  A k té výbavičce… chichi, představuju si zasíťovaný kočárek, ve kterém jí bereš ven, aby okoukla svět 😛

 9. Držím co to dá. Maminu bereš s sebou taky? Přece jen je lepší mít někoho, komu dítě můžeš šoupnout, čtyřiadvacítky jsou vražedné. 🙂 Tak aby se pěkně rozjedla a vše zvládala, malá.

  1. Ona už je odstavená, takže by se měla starat sama. Mámě už dávno došlo mléko.

   Momentálně jsem byla ráda, že jsem vylezla z postele před půl sedmou, ranní trénink jsem rovnou vzdala 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN